Ви тут:  Головна Ресурси Міжнародне співробітництво

 

Напрямок міжнародного співробітництва започаткований і діє в рамках Міжнародної стратегії університету і з метою створення й посилення міжнародних зав’язків між Педагогічним факультетом Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та іноземними науковими й науково-освітніми установами, задля посилення академічної мобільності студентів і викладачів Університету, а також започаткування й реалізації спільних наукових і науково-освітніх проєктів.


Запрошуємо студентів та викладачів долучатися до міжнародного співробітництва та реалізації міжнародних ініціатив!

 

ВІДДІЛ МІЖНАРОДНИХ ЗВ'ЯЗКІВ

 

Пам’ятка для студентів, які беруть участь в міжнародній академічній мобільності

 

Відділ по роботі з іноземними студентами

 

Міжнародні гранти та стипендії

 

Міжнародна академічна мобільність

 

Зразки для оформлення стажування/відрядження (оновлюється...)

 

ЗВО-партнери

 

Новини міжнародного співробітництва

 

 

міжнародні відносини

 

міжнародні відносини

 

 

Інформація для підготовки проєктних заявок щодо участі в Програмі ЄС Еразмус+ у 2025 році: Рамки, врахування регіональних і національних пріоритетів

 

Заклади освіти пріоритети Програми Erasmus 2025 с.1Заклади освіти пріоритети Програми Erasmus 2025 с.1

Лист МОН України ↓pdf

 

Додаток до листа МОН України

(національні пріоритети Програми Erasmus+ 2025)

 

 

Інформаційні дні Еразмус+ в Україні (семінар УДУ імені Михайла Драгоманова; грудень 2024)

 

До уваги шановних учасників семінару та проєктних команд!


У статті розміщені презентації за напрямами Жан Моне і Розбудова потенціалу вищої освіти. Презентації містять посилання на аплікаційні форми відповідних конкурсів.


Більше інформації про програму Еразмус+ ви можете знайти на сайті ErasmusPlusUA та ютуб-каналі ErasmusPlus Ukraine Еразмус офісу в Україні.


До 6 січня 2025 року чекаємо від учасників семінару та проєктних команд таку інформацію:
1. Назва конкурсу, на який ви готуєте подання.
2. Назва проєкту.
3. Партнери проєкту (за наявності).

 

Після отримання інформації буде розроблено графік консультацій з проєктними командами.

З повагою,
Інституційний координатор Еразмус+
Тетяна Матусевич

 

11.12 erasmus4ua cbhe 2025call

Інформаційні дні Еразмус+ в Україні Еразмус+ конкурси 2025 року: Розвиток потенціалу у сфері вищої освіти (презентація у pdf)

 

11.12 erasmus4ua cbhe 2025call

Напрям Жан Моне 2025: Можливості у сфері вищої освіти – Європейські студії для України (презентація у pdf)

 

 

 

ВІДКРИТИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ (17.12.2024)

 

Наука – це міст, що поєднує культури та створює нові можливості для розвитку суспільства, а відкритість до світу дозволяє дослідникам знайти підтримку, обмінятися досвідом і реалізувати найсміливіші наукові ідеї. Своїм досвідом міжнародного стажування ділиться з нами колега, що перебуває наразі в Ірландії. Отримавши можливість підвищити наукову кваліфікацію за кордоном, доцент кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Лук’янченко Ольга працювала протягом останнього року пост-доктором у рамках міжнародного проєкту «Музика в інтеркультурній школі: відкритий простір для агентності та приналежності» в одному із педагогічних університетів Ірландії в м. Лімерик.

 

Детальніше...

Лукянченко Стажування Ірландія.2024

 

 

Партнерство у навчанні через гру: педагогічний досвід і підтримка The LEGO Foundation (25.10.2024)

 

Плідно триває співпраця викладачів кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова з фондом The LEGO Foundation під патронатом Міністерства освіти і науки України. Так, наприкінці жовтня 2024 року кафедра отримала набір методичних посібників: «Ранкові зустрічі у початковій школі», «Ранкові зустрічі у 1 класі», «Діяльнісна математика в початковій школі», «Проєктна робота в початковій школі», а також посібник «Діяльнісний підхід у школі».

 

Детальніше...

The LEGO Foundation кПОІП 25.10.24 4

 

 

Європейський досвід для українських педагогів: підсумки тренінгів EU4Youth (Україна – Литва) (26-27.09.2024)

 

Педагогічний факультет УДУ імені Михайла Драгоманова радий продовжувати плідну співпрацю з програмою Європейського Союзу EU4Youth. Завдяки цьому партнерству наші викладачі та студенти отримали унікальну можливість долучитися до дводенних тренінгів «Онлайн-інструменти та методи неформальної освіти для викладачів», що тривали впродовж 26 та 27 вересня 2024 року. Захід був організований за участю міжнародної експертки програми Європейського Союзу EU4Youth пані Євгенії Петрівської, яка поділилася своїм досвідом і знаннями з учасниками.

 

Детальніше...

EU4YOUTH тренінг Є Петрівська 26 27.09.2024

 

 

Міжнародне стажування – вагомий етап у підвищенні кваліфікації викладачів факультету (м. Лімерик, Ірландія; 12-15.06.2024)

 

Обмін досвідом із колегами з різних країн, удосконалення своїх знань, занурення в інноваційні методики та підходи у ході проходження міжнародного стажування – усе це є невід'ємною частиною професійного зростання для викладачів. Колектив Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова щиро радіє успіхові колеги Ольги Миколаївни Лук’янченко та її прикладу стажування на посаді пост-докторал дослідника в одному з педагогічних закладів міста Лімерик, Ірландія, а також унікальній нагоді виступити на 31-й Міжнародній конференції «Традиції в трансформації» (31st EAS Conference in Dublin, “Traditions in Transformation”).

 

Детальніше...

31st EAS conference in Dublin Ireland 12 15.06.24

 

 

Академічна мобільність українських студентів у Австрії та реалізація проєкту EdUkraine (відеоогляд від Педагогічного коледжу Верхньої Австрії) (12.06.2024)

 

Триває міжнародна академічна мобільність студентки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Наталії Демченко, яка закріплена за університетом PHOÖ м. Лінц у Верхній Австрії та здійснює свою педагогічну діяльність у Початковій школі в Бад-Шаллербаху (Volksschule Bad Schalabach). Наталія викладає у семи класах, допомагаючи учням вивчати німецьку мову, а також розбиратися з іншими навчальними предметами, зокрема математикою, релігієзнавством та суспільствознавством. Крім цього, наша студентка проводить власні заняття для студентів університету та учнів школи, що дозволяє застосовувати теоретичні знання на практиці та отримувати зворотний зв'язок.

 

Детальніше...

Австрія 2024 Наталія Демченко 1

 

 

Кафедра ЮНЕСКО представляє Україну на Міжнародному симпозіумі в Малайзії (15-17.05.2024)

 

З 15 по 17 травня 2024 року в м. Куала-Лумпур (Малайзія) відбувався Міжнародний симпозіум Інститутів та Центрів ЮНЕСКО 2 категорії в галузі природничих наук, організований спільно урядом Малайзії та Міжнародним науково-технологічним та інноваційним центром співробітництва Південь-Південь під егідою ЮНЕСКО (ISTIC). Симпозіум об’єднав Інститути та Центри ЮНЕСКО 2-ї категорії в галузі природничих наук і мав на меті створити платформу для посилення координації та співпраці між Центрами 2-ї категорії, сприяючи обміну знаннями, популяризації спільних цілей та реалізації колективних заходів.

 

Детальніше...

17.05.2024 кафедра ЮНЕСКО Малайзія

 

 

Триває міжнародна співпраця: Педагог із Фінляндії прочитав лекцію для здобувачів і викладачів Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова (20.05.2024)

 

20 травня 2024 року на Педагогічному факультеті у змішаному форматі – очно та онлайн – фінським педагогом Мікко Лумме було проведено лекцію «FINLAND THE WORLD HAPPIEST COUNTRY. ROOTS IN EDUCATION?» для студентів і викладачів. Наш гість, представник освітньої сфери з Finnoschool ltd. у своєму виступі приділив особливу увагу історії Фінляндії. Зауважив, що між Україною та Фінляндією є багато спільного. Це стосується і війни з росією. Адже в 30-ті роки минулого сторіччя Фінляндія зіштовхнулася з дуже потужним ворогом. Але змогла згрупуватися, зробити вірні кроки та в підсумку перемогти. Зараз Фінляндія – одна з провідних країн світу. Пан Мікко Лумме висловив своє щире прагнення зробити все можливе, щоб така ж історія була і в України.

 

Детальніше...

20.05.24 Лекція Мікко Лумме

 

 

Навчання на природі у Норвегії: міжнародна академічна мобільність студентів Педагогічного факультету (квітень 2024)

 

Привіт, друзі!🏞️

 

Ми запрошуємо вас у захоплюючу подорож разом із нашими студентами, які навчаються за обміном у Норвегії! 🇳🇴

Вони поділилися з нами своїм незабутнім досвідом походу!

Долучайтеся до перегляду відео, щоб поринути в атмосферу мандрівництва та відчути світ норвезької природи! 💫

 

🎓💬 Студенти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова

 

 

 

Можливості академічної мобільності в країнах Європи для студентів Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова (квітень 2024)

 

🇺🇦🤗🇳🇴 🌟 Мрієте про сучасний міжнародний досвід та розвиток вашої професійної кар'єри? Волієте відкрити для себе нові можливості академічної мобільності в країнах Європи, щоб не лише навчатися, але й застосовувати передові практики в освітньому процесі? Отже, у нас з Вами спільний шлях і Ваша майбутня кар'єра починається тут!


👥🎥 Приєднуйтесь до нашої відеозустрічі та дізнайтесь більше про життя та навчання за кордоном!

 

Детальніше...

Норвегія ДО ПФ УДУ 21.04.2024

 

 

 

Ігрова педагогіка: український досвід та міжнародні практики (березень 2024)

 

У рамках міжнародного стажування в Ірландії Лук’янченко Ольга Миколаївна, доцент кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, отримала унікальну можливість бути учасницею Міжнародної конференції «Революція в освіті через гру». Конференція відбувалася суботнього ранку, що є нетиповим явищем для освітян Західної Європи. Проте це сталося з метою охоплення широкого кола як науковців (з Великобританії, Бразилії), так і вчителів-практиків, які з’їхалися зі всіх графств Ірландії.

 

Детальніше...

Ірландія Ольга Лукянчеко березень 2024

 

 

Освітня синергія: Finnoschool пропонує шляхи співпраці з Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова

 

У пошуках нових перспектив для розвитку професійних навичок педагогічних працівників (вчителів та директорів), поліпшення якості та доступності освіти, обміну передовими напрацюваннями у сферах освіти, психологічної підтримки та безпекової обізнаності Педагогічний факультету УДУ імені Михайла Драгоманова нещодавно став місцем діалогу представників двох культур.

 

Детальніше...

Finnoschool ПФ УДУ 26.02.24 2

 

 

Стажування в Ірландії: нові обрії для української освіти (січень 2024)

 

Міжнародне стажування для викладачів є не лише важливою складовою професійного розвитку, але й захопливим відкриттям культурних та освітніх особливостей інших країн. Воно дозволяє познайомитися з новими освітніми підходами, покращити свої професійні навички та розширити світогляд. Окрім академічної частини, міжнародне стажування надає унікальну можливість для культурної імерсії. Освітяни отримують можливість вивчати місцеві традиції, взаємодіяти з іноземними студентами та педагогами, а також долучитися до великого культурного спадку країни.

 

Детальніше...Стажування в Ірландії ПФ 2024

 

 

Відділ міжнародних зв’язків інформує

 

Конкурс для студентів та викладачів на отримання стипендій на навчання та викладання в Мазовецькій академії в Плоцьку, Польща (The Mazovian Academy in Płock) в рамках програми ERASMUS +

 

Український державний університет імені Михайла Драгоманова є партнером Мазовецької академії в Плоцьку в рамках проєкту КА171 Міжнародна мобільність (програми Еразмус +, що фінансується Європейським Союзом).

 

Детальніше...

Міжнар Акад Моб Польща 12.2023

 

 

Співпраця факультету з The LEGO Foundation дарує майбутнім вчителям радість і задоволення від навчання

 

Адміністрація Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова в особі декана професора Тараса Олефіренка та заступниці декана, завідувачки кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки професора Олени Матвієнко висловлює щиру вдячність The LEGO Foundation в Україні за матеріальну підтримку в забезпеченні освітнього процесу у вигляді надання сучасного комп'ютера та кольорового принтера. Упевнені, що ця допомога дозволить нам впроваджувати інноваційні методи навчання, які сприятимуть розвитку творчих і критичних навичок у майбутніх учителів.

 

Детальніше...

ПФ УДУ LEGOFoundation 5.10.23 01

 

 

Підписання угоди з Українською Радою Миру

 

Провідні виші країни та «Українська Рада Миру» об’єднали зусилля для утвердження справедливого миру, єдності в Україні та за її межами, на засадах Української Формули Миру. Для цього у червні 2023 року у Києві вони підписали Угоду про співробітництво під час зустрічі в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова. Наш університет став учасником-підписантом цієї угоди з Українською Радою Миру.

 

Детальніше...

укр формула миру 26.06.23

 

 

Завершення навчання студентів Педагогічного за програмою академічної мобільності в Норвегії

 

Підвищення рівня національної системи освіти України через інтеграцію в міжнародний освітній простір шляхом розвитку академічної мобільності та розширення міжнародного співробітництва – це ті завдання, які були і залишаються пріоритетними для Драгоманівського університету. Міжнародний вектор в академічній мобільності є ефективним інструментом поліпшення якості освіти та зростання статусу України у відкритому освітньому просторі. Власне, завдяки нашому ректорові академіку Віктору Андрущенку ми маємо на сьогодні прекрасні відносини з Факультетом гуманітарних, спортивних та освітніх наук Університету Південно-Східної Норвегії (Høgskolen i Sørøst-Norge / The University of South-Eastern Norway), результатом яких стала міжнародна академічна мобільність студентів Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова. Колектив Педагогічного факультету на чолі з деканом професором Тарасом Олефіренком пишаються результатами такої взаємодії, а саме гідним представленням й успішним завершенням нашими студентами навчання за програмами академічної мобільності в Норвегії від Erasmus+.

 

Детальніше...

АМ Норвегія ПО ПФ 8.06.23 1

 

 

На Міжнародній конференції «Актуальні проблеми психології розвитку особистості»

 

Коли людина сприймає себе такою, якою вона насправді є, вона набуває
можливості змінитися. (Карл Роджерс)

12 травня 2023 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психології розвитку особистості», яка проходила у змішаному форматі. Конференція була організована і проведена Педагогічним факультетом Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

 

Детальніше...

конф Пс РО 12.05.23 003

 

 

Підписання угоди про співпрацю із Всесвітньою асоціацією позитивної і транскультуральної психотерапії (Вісбаден, Німеччина)

 

8 травня 2023 року відбулося підписання договору про співробітництво між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова (в особі ректора академіка Віктора Андрущенка) та Всесвітньою асоціацією позитивної і транскультуральної психотерапії (Вісбаден, Німеччина) / World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (в особі Президента асоціації, доктора медицини, професора Хаміда Пезешкіана).

 

Детальніше...

УДУ WAPP 8.05.23

 

 

Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки (від The LEGO Foundation) (18.04.23)

 

Виклики в Україні, пов’язані з широкомасштабною війною, розв’язаною російською федерацією, спричинили сутнісні зміни у напрямах, формах і методах професійної діяльності педагогів усіх ланок вітчизняної системи освіти. Колектив Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, зокрема кафедри початкової і дошкільної освіти, дякують «The LEGO Foundation» за матеріали до програми з підвищення кваліфікації педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти (початкова та базова школа) «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки» та м'які іграшки, які входять до комплекту серії мобільних ігор, книжок і мультфільмів.

 

Детальніше...

lego 18.04.23

 

 

Сучасна освіта має відповідати запитам сьогодення і глобальним викликам (03.03.23)

 

Сучасна освіта в Україні має відповідати запитам сьогодення і глобальним викликам. Такою була основна теза Міжнародного педагогічного форуму, який нещодавно був проведений в нашому університеті. Так, на базі Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова створюють багатоланковий «Сервісний центр технопарку». Про діяльність центру розповів на форумі, присвяченому питанням модернізації педагогічної освіти та підготовки шкільного вчителя в контексті сучасних цивілізаційних викликів, декан професор Тарас Олефіренко.

 

Детальніше...

forum2

 

 

Репортаж про участь факультету в Міжнародному конгресі «Збереження нації у війні: мультидисциплінарний підхід до відновлення. Цивільні. Військові. Діти»

 

22 лютого 2023 р. у м. Києві за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, у партнерстві із Національною дитячою спеціалізованою лікарнею "Охматдит", Ізраїльською коаліцією травми ITC (Israel Trauma Coalition), Громадською організацією Inter Education, Громадською організацією «Українська асоціація педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Міжнародний конгрес соціально-психологічної роботи «Збереження нації у війні: мультидисциплінарний підхід до відновлення», присвячений річниці героїчного протистояння українського народу руйнівній безупинній війні в Україні. Організатором зустрічі виступила Волонтерська ініціатива «Therapy of win. Mental aid for Ukrainians».

 

Детальніше...

когрес 22.02.23 спільно

 

 

Участь факультету в Міжнародному педагогічному форумі

 

Знаковою подією для науково-освітньої спільноти Педагогічного факультету стала участь у Міжнародному педагогічному форумі «Модернізація педагогічної освіти у глобальному вимірі безпеки соціально-турбулентного світу», що відбувся 16 лютого 2023 року на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

 

Детальніше...

форум 16.02.23 1

 

 

Навчання і дозвілля студентів факультету у Норвегії (02.02.23)

 

У рамках міжнародної співпраці триває академічна мобільність студентів педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова на факультеті гуманітарних, спортивних та освітніх наук Університету Південно-Східної Норвегії (Høgskolen i Sørøst-Norge / The University of South-Eastern Norway) упродовж весняного семестру 2022-2023 навчального року.

 

Детальніше...

Міжн_акад_моб_студ_ПФ_2023.jpg