Академічна мобільність українських студентів у Австрії та реалізація проєкту EdUkraine (відеоогляд від Педагогічного коледжу Верхньої Австрії)
Триває міжнародна академічна мобільність студентки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Наталії Демченко, яка закріплена за університетом PHOÖ м. Лінц у Верхній Австрії та здійснює свою педагогічну діяльність у Початковій школі в Бад-Шаллербаху (Volksschule Bad Schalabach). Наталія викладає у семи класах, допомагаючи учням вивчати німецьку мову, а також розбиратися з іншими навчальними предметами, зокрема математикою, релігієзнавством та суспільствознавством. Крім цього, наша студентка проводить власні заняття для студентів університету та учнів школи, що дозволяє застосовувати теоретичні знання на практиці та отримувати зворотний зв'язок.
Австрійські школи є інтернаціональними, і тут навчаються діти різних національностей, більшість з яких не розмовляють німецькою мовою. Це ускладнює завдання для педагогів, оскільки потрібно знайти спільну мову з усіма учнями. Тож щотижневою рутиною для Наталії Демченко є підготовка до уроків, надання рефлексії директору школи на Jour Fix та професорам з університету, а також участь у семінарах з педагогіки, що дає змогу ознайомлюватися з новітніми тенденціями та методиками, зокрема обмінюватися досвідом з іншими студентами.
Наталія забезпечує мовну підтримку для україномовних учнів. Разом із колегами бере участь в організації заходів, що сприяють обміну культурним досвідом та розумінню між українськими та австрійськими учнями.
Методи, які використовують австрійські викладачі, не завжди підходять для україномовних дітей. Наші студенти враховують індивідуальні особливості кожного учня та застосовують диференційовані методи навчання. Крім того, Наталя активно співпрацює з батьками, проводячи індивідуальні зустрічі з кожним із них.
Студенти разом з учнями беруть участь у заходах, які організовує школа, зокрема у святі, що проводиться для забезпечення плавного переходу учнів з молодшої школи до середньої. Також Наталія Демченко мала досвід проведення контрольних робіт (Schularbeit) для перевірки знань учнів.
Про реалізацію проєкту EdUkraine у відеоогляді від Педагогічного коледжу Верхньої Австрії
У відео Нільс де Йонг, директор інституту міжнародного співробітництва та навчальних програм розповідає про реалізацію проєкту EdUkraine, створену через потребу допомагати українським дітям в австрійських школах вивчати німецьку мову. Проєкт є кооперацієї PHOÖ, адміністрації Верхньоавстрійської школи та трьох українських університетів, а також 6 шкіл у Верхній Австрії та Лінці. Наразі 8 українських студентів здійснюють супровід учнів на уроках підтримки з німецької мови, а також індивідуально шляхом репетиторства. Здобувачі допомагають у вивченні німецької та у вирішенні особистих проблем, щоб оселитися в Австрії та підготуватися до їх майбутнього життя.
Наша студентка Наталія Демченко, здобувачка вищої освіти за освітньою програмою «Початкова освіта» кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, разом зі студентками інших українських ЗВО допомагають українській малечі та їх родинам, що знайшли притулок в Австрії, адаптуватися до нового життя. Дівчата здійснюють супровід дітей з України шляхом репетиторства та проведення навчальних занять підтримки з німецької мови та математики у Початковій школі в Бад-Шаллербаху (Австрія), проводять уроки для дітей у Середній школі в Гарстені та ін. Така практика є дуже важливою, оскільки допомагає українським дітям та їхнім сім’ям легше інтегруватися у нове життя і не почуватися самотніми. Корисним цей проєкт є як для наймолодших українців, так і для самих студентів, які отримують цінні знання та безцінний досвід від австрійських педагогів. Учителі дуже задоволені українськими студентами та цінують їхню допомогу та підтримку, зокрема у питаннях комунікації, взаємодії та порозуміння серед учнів. Студенти, зі свого боку, сподіваються, що їх робота залишить світлий відбиток у дитячих життях.