Ви тут:  Головна Події Триває міжнародна співпраця: Педагог із Фінляндії прочитав лекцію для здобувачів і викладачів Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова

20 травня 2024 року на Педагогічному факультеті у змішаному форматі – очно та онлайн – фінським педагогом Мікко Лумме було проведено лекцію «FINLAND THE WORLD HAPPIEST COUNTRY. ROOTS IN EDUCATION?» для студентів і викладачів. Наш гість, представник освітньої сфери з Finnoschool ltd. у своєму виступі приділив особливу увагу історії Фінляндії. Зауважив, що між Україною та Фінляндією є багато спільного. Це стосується і війни з росією. Адже в 30-ті роки минулого сторіччя Фінляндія зіштовхнулася з дуже потужним ворогом. Але змогла згрупуватися, зробити вірні кроки та в підсумку перемогти. Зараз Фінляндія – одна з провідних країн світу. Пан Мікко Лумме висловив своє щире прагнення зробити все можливе, щоб така ж історія була і в України.

20.05.24 Лекція Мікко Лумме

У своїй презентації лектор наголосив, що високий рівень щастя у Фінляндії багато в чому обумовлений цінностями, які культивуються в суспільстві, та якісною освітою, доступною для всіх. З-поміж цінностей, що роблять Фінляндію щасливою країною, можна виокремити: рівність, баланс між роботою та особистим життям, якісну освіту, доступ до природи, вагому соціальну підтримку, безпеку та стабільність. Педагогічними основами фінської освіти є рівні можливості, центрований на дитині підхід, навчання через гру, професіоналізм вчителів, спільне навчання, інтегрований навчальний план, оцінювання для навчання, акцент на добробуті.

20.05.24 Лекція Мікко Лумме

Після завершення лекції активну участь в обговоренні актуальних питань взяли студенти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова. Висловлювали свої думки щодо значення освіти в сучасному світі та ставили запитання про фінську систему освіти. Влучні коментарі та уточнення сприяли жвавій дискусії та глибшому розумінню представлених у презентації тем.

Дякуємо шановному Мікко Лумме за насичену цінним досвідом лекцію про важливість освіти й соціальних цінностей для щастя та благополуччя, а також за віру в перемогу України та науки!

Із нетерпінням чекаємо на нові зустрічі із фінськими колегами в рамках співпраці драгомановського університету з освітньою установою Фінляндії (Finnoschool Ltd.) задля розвитку взаємовигідних відносин, які сприятимуть підвищенню якості педагогічної освіти та відкриють нові можливості для вчителів і студентів.

20.05.24 Лекція Мікко Лумме20.05.24 Лекція Мікко Лумме