Проєкти та діяльність
Спільна мета – якісна освіта: партнерство ГО «ГО ГЛОБАЛ» і ГО «Українська асоціація педагогів і психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти»
15 листопада 2024 року в УДУ імені Михайла Драгоманова відбулась двостороння зустріч керівництва Педагогічного факультету з представником Громадської організації «ГО ГЛОБАЛ» Нікітою Коротаєвим. У ході візиту обговорили ключові напрями співпраці, серед яких впровадження цифрових освітніх технологій, розробка інноваційних стандартів і програм, організація освітніх заходів різного формату, популяризація науки та сприяння обміну досвідом і найкращими практиками між педагогами й науковцями.
Тренінги для студентів у рамках програми Catch Up: Нові навички для викликів сучасної освіти
Тренінги для студентів у рамках програми Catch Up: Нові навички для викликів сучасної освіти
8 листопада 2024 року в стінах Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова за сприяння GoGlobal були проведені тренінги для студентів спеціальності "Початкова освіта". Програма Catch Up, яка стала основою заходу, має на меті подолання освітніх втрат та підтримку майбутніх педагогів у здобутті важливих навичок для викладання в умовах сучасних викликів.
ГО «Українська асоціація педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» на шляху зеленої відбудови України: співорганізація брифінгу та виставка екологічних наслідків війни
28 жовтня 2024 року МЗС та ЮНЕП провели спільний брифінг щодо впливу війни на довкілля України. Співорганізатором заходу виступила наша громадська організація ГО "УАПППДПО" у рамках підтримки ініціативи Ukraine Green Recovery Platform, створеної під егідою Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP).
Брифінг мав на меті залучити увагу громадськості та міжнародної спільноти до нагальних екологічних проблем України, посилених війною, а також обговорити довгострокові плани відбудови країни в екоорієнтованому напрямку.
Наукова спадщина Володимира Бондаря: обговорення інновацій в освіті в умовах воєнного стану
Наукова спадщина Володимира Бондаря: обговорення інновацій в освіті в умовах воєнного стану
3 жовтня 2024 року в стінах Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися І Всеукраїнські педагогічні читання пам’яті Володимира Бондаря на тему «Контексти наукових досліджень Володимира Бондаря. Адаптивне навчання студентів в умовах воєнного стану та відновлення України». Захід був організований Педагогічним факультетом університету спільно з Міністерством освіти і науки України, Національною академією педагогічних наук України, Інститутом педагогіки НАПН України та ГО «Українська асоціація педагогів і психологів початкової, дошкільної і позашкільної освіти».
ГО «Українська асоціація педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» на шпальтах FOCUS.UA та у фокусі екологічного відродження України
Раді повідомити, що наша Громадська організація «Українська асоціація педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» стала важливою частиною нової ініціативи для екологічного відновлення України завдяки участі в проєкті Ukraine Green Recovery Platform. Ця ініціатива, підтримана UNEP, прокладає шлях до екологічного відродження України та її сталого майбутнього.
На XІ Всеукраїнській науково-практичній студентській інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (2024)
29 березня 2024 року з нагоди відзначення 190 річниці Українського державного університету імені Михайла Драгоманова в академічному середовищі Педагогічного факультету відбулася XІ Всеукраїнська науково-практична студентська інтернет-конференція «Науковий простір студента: пошуки і знахідки». Цьогоріч пленарне засідання конференції проходило в змішаному форматі: в ауд. 4-1-а Гуманітарного корпусу університету та на платформі Zoom із прямою трансляцією на сторінці факультету у Facebook↓.
Проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Інноваційні освітні технології в системі неперервної освіти: від дошкільної освіти до освіти дорослих (вітчизняний і світовий досвід упровадження)»
З нагоди відзначення 190 річниці Українського державного університету імені Михайла Драгоманова кафедрою дошкільної освіти Педагогічного факультету 20 березня 2024 року в стінах легендарної ALMA MATER проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Інноваційні освітні технології в системі неперервної освіти: від дошкільної освіти до освіти дорослих (вітчизняний і світовий досвід упровадження)» у змішаному форматі (offline, online – з використанням дистанційної платформи ZOOM та заочно – за шістьма тематичними напрямами).
Підготовка вчителів нового покоління: роль менторства у формуванні професійних компетентностей
Підготовка вчителів нового покоління: роль менторства у формуванні професійних компетентностей
19 лютого 2024 року на Педагогічному факультеті УДУ імені Михайла Драгоманова відбулась двостороння зустріч керівництва факультету з представником Громадської організації «Освіта 360», координатором проєкту «MentorMe» Владиславом Штегельськиим. У ході візиту було обговорено можливі напрями співпраці, майбутні спільні проєкти й шляхи вдосконалення підготовки майбутніх вчителів через розширення практичної складової та запровадження системи менторства як ключового елементу педагогічної практики.
На Міжнародній конференції «Актуальні проблеми психології розвитку особистості»
Коли людина сприймає себе такою, якою вона насправді є, вона набуває
можливості змінитися. (Карл Роджерс)
12 травня 2023 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми психології розвитку особистості», яка проходила у змішаному форматі. Конференція була організована і проведена Педагогічним факультетом Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Підписання угоди про співпрацю із Всесвітньою асоціацією позитивної і транскультуральної психотерапії (Вісбаден, Німеччина)
8 травня 2023 року відбулося підписання договору про співробітництво між Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова (в особі ректора академіка Віктора Андрущенка) та Всесвітньою асоціацією позитивної і транскультуральної психотерапії (Вісбаден, Німеччина) / World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy (в особі Президента асоціації, доктора медицини, професора Хаміда Пезешкіана).
Успішне партнерство: Педагогічний факультет та Психологічний центр HIDEAWAY
Успішне партнерство: Педагогічний факультет та Психологічний центр HIDEAWAY
На початку 2022 року напередодні масової агресії рф відносно України Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, в особі ректора академіка Віктора АНДРУЩЕНКА, і Психологічний центр HIDEAWAY, в особі Олени ВОЛЧАНОВОЇ, уклали угоду про співпрацю, в якій на Педагогічний факультет поклалася висока місія психологічної реабілітації українських громадян та підвищення кваліфікації фахівців психологічної галузі. Незважаючи на складні умови воєнного часу, ця співпраця була дуже плідною. За цей час ми успішно випустили більше 700 слухачів, які не тільки набули нових компетенцій з психології, а й підвищили свій професійний рівень та отримали практичні навички для подальшого кар’єрного розвитку.
Детальніше: Успішне партнерство: Педагогічний факультет та Психологічний центр HIDEAWAY
Репортаж про участь факультету в Міжнародному конгресі «Збереження нації у війні: мультидисциплінарний підхід до відновлення. Цивільні. Військові. Діти»
22 лютого 2023 р. у м. Києві за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, у партнерстві із Національною дитячою спеціалізованою лікарнею "Охматдит", Ізраїльською коаліцією травми ITC (Israel Trauma Coalition), Громадською організацією Inter Education, Громадською організацією «Українська асоціація педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Міжнародний конгрес соціально-психологічної роботи «Збереження нації у війні: мультидисциплінарний підхід до відновлення», присвячений річниці героїчного протистояння українського народу руйнівній безупинній війні в Україні. Організатором зустрічі виступила Волонтерська ініціатива «Therapy of win. Mental aid for Ukrainians».
Детальніше: Репортаж про участь факультету в Міжнародному конгресі «Збереження нації у війні:...
Зустріч за круглим столом із теми «Якісна дошкільна освіта в умовах війни»
Зустріч за круглим столом із теми «Якісна дошкільна освіта в умовах війни»
17 лютого 2023 року команда Педагогічного факультету взяла участь у зустрічі за круглим столом із теми «Якісна дошкільна освіта в умовах війни», яка була проведена представниками управління Державної служби якості освіти у Київській області у змішаному форматі на базі УДУ імені Михайла Драгоманова. Для освітян і науковців нашого факультету, а власне, представників трьох випускових кафедр, що готують майбутніх вихователів ЗДО, вчителів початкової школи та психологів у закладах освіти, ключовими та пріоритетними є питання забезпечення якості освіти, її доступності, безперервності й рівного доступу до навчання для всіх дітей України, особливо в умовах війни. Адже саме дошкільна освіта є фундаментом успішної соціалізації дитини, формування основ самосвідомості, початкового становлення особистості.
Детальніше: Зустріч за круглим столом із теми «Якісна дошкільна освіта в умовах війни»
Участь факультету в Міжнародному педагогічному форумі
Участь факультету в Міжнародному педагогічному форумі
Знаковою подією для науково-освітньої спільноти Педагогічного факультету стала участь у Міжнародному педагогічному форумі «Модернізація педагогічної освіти у глобальному вимірі безпеки соціально-турбулентного світу», що відбувся 16 лютого 2023 року на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Детальніше: Участь факультету в Міжнародному педагогічному форумі
Співпраця ГО факультету з Волонтерською Ініціативою «Therapy of win»
Співпраця ГО факультету з Волонтерською Ініціативою «Therapy of win»
17 січня 2023 року в стінах Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова відбулась двостороння зустріч адміністрації факультету з керівником Волонтерської Ініціативи «Therapy of win» Тарасовою Іриною Олександрівною. У ході візиту було обговорено можливі напрями співпраці, майбутні спільні проєкти й шляхи вдосконалення практичної складової навчального процесу.
Детальніше: Співпраця ГО факультету з Волонтерською Ініціативою «Therapy of win»
Міжнародний онлайн-марафон
«Дошкільна освіта в епоху постмодернізму: європейський досвід, інноваційні практики»
Шановні колеги!
Маємо честь запросити вас до участі у роботі Міжнародного online-марафону «Дошкільна освіта в епоху постмодернізму: європейський досвід, інноваційні практики» 27–29 вересня 2022 року, початок об 11:00.
Тематичні напрями online-марафону:
1. Національний та європейський досвід організації дошкільної освіти та ціннісно-смислові детермінанти особистісного і професійного розвитку педагога в контексті європейських освітніх викликів (1-й день).
2. Психолого-педагогічні практики подолання та корекції тривожних станів під час військових дій (2-й день).
3. Практико-орієнтована педагогічна діяльність в системі дошкільної освіти (3-й день).
Про проведення триденного Міжнародного онлайн-марафону до Всеукраїнського дня дошкілля
З нагоди відзначення Всеукраїнського дня дошкілля кафедрою педагогіки і психології дошкільної освіти Педагогічного факультету Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова 27-29 вересня 2022 року проведено триденний Міжнародний online-марафон «Дошкільна освіта в епоху постмодернізму: європейський досвід, інноваційні практики» із прямою трансляцією на Facebook.
Детальніше: Про проведення триденного Міжнародного онлайн-марафону до Всеукраїнського дня дошкілля
Цикл тренінгів для вчителів
Розвиток соціальної компетентності молодших школярів
За підтримки НПУ ім. М.П. Драгоманова, Громадської організації «УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПЕДАГОГІВ І ПСИХОЛОГІВ ПОЧАТКОВОЇ, ДОШКІЛЬНОЇ ТА ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ» та директорки школи №13 ім. І. Хитриченка Ананьєвої Марії Миколаївни було розпочато цикл тренінгів для вчителів на тему: "Розвиток соціальної компетентності молодших школярів". Співпраця зі стейкхолдерами надає змогу провести ретельний аналіз усіх зацікавлених осіб та можливих ризиків, що виникають в освітньому процесі, а також наукової та практичної складової, що дозволяє вчасно відстежити будь-які зміни і звернути їх на свою користь.
Тож дякуємо за приємний початок співпраці освітніх установ!
Гостьові лекції:
ВСТУП ДО ЛОГОТЕРАПІЇ від Рабина, Д-ра Шимона Кауена
Підсумки проведення гостьових лекцій зі «Вступу до логотерапії» від рабина, д-ра Шимона Кауена
Завершився двотижневий цикл гостьових лекцій від рабина, д-ра Шимона Кауена зі Вступу до логотерапії, що тривав у період із 13 до 29 вересня 2022 року та був проведений кафедрою практичної психології Педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова в онлайн-форматі на платформі ZOOM.
💙💛 Освітній хаб НПУ ім. М.П. Драгоманова
На базі Педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова створено Освітній хаб з метою проведення дистанційних занять для дітей України! Проєкт покликаний допомогти дорослим і дітям, які залишаються в районах бойових дій, переміщені в Україні, переміщені за кордон чи приймають у своїх громадах. Це не лише пізнавально-розвивальні заняття для дітей різного віку, а й волонтерська ініціатива драгоманівців, що підтримує наймолодших і вже дорослих українців у будь-якому куточку світу.
Співпраця ГО «Українська асоціація педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» з Психологічним центром HIDEAWAY
14 лютого 2022 року на базі Педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова відбулась двостороння зустріч керівного складу ГО «Українська асоціація педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» з директором Психологічного центру HIDEAWAY Оленою Волчановою. У ході візиту було обговорено можливі напрями співпраці, майбутні спільні проєкти й шляхи вдосконалення практичної складової навчального процесу. Результатом плідної комунікації стало підписання угоди про співпрацю ГО «Українська асоціація педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» (в особі президента Асоціації професора Тараса Олефіренка) з Психологічним центром HIDEAWAY (в особі директора Олени Волчанової).
Ψ Форум сімейної психології (2020-2022):
Підсумки проведення ІІІ Міжнародного форуму сімейної психології “Сім’я під час війни” (13.05.2022)
3 травня 2022 року в онлайн-форматі на платформі ZOOM відбувся ІІІ Міжнародний форум сімейної психології “Сім’я під час війни”, присвячений Міжнародному дню сім’ї. Провідною метою даного заходу була презентація особливостей сімейних стосунків і методів вирішення найпопулярніших проблем, які постали перед родинами під час війни.
Організаторами Форуму виступили: Педагогічний факультет Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, зокрема, кафедра практичної психології; ДУ Інститут сімейної та молодіжної політики; Громадська організація «Українська асоціація педагогів і психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» та Соціальний проєкт “Разом”.
Підсумки роботи Форуму сімейної психології до Міжнародного дня сім'ї (10-14.05.2021)
До Міжнародного дня сім’ї кафедрою практичної психології Факультету педагогіки і психології Національного педагогічного університету ім.М.П.Драгоманова було організовано Форум сімейної психології, присвячений темі “Сім’я під час пандемії”. У Форумі сімейної психології взяли участь понад 200 слухачів. І кожен учасник отримав досвід, який знадобиться як в особистому житті, так і в професійному, зокрема сімейним психологам.
З 10 по 13 травня для учасників Форуму сімейної психології провідні психологи-практики транслювали прямі ефіри, присвячені різним аспектам життя родини. 14 травня в рамках Форуму сімейної психології на учасників чекали 6 вебінарів в онлайн-форматі.
Про проведення наживо пленарного засідання Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми психології розвитку особистості» (14.05.2020)
14 травня 2020 року наш факультет мав величезне задоволення проводити наживо пленарне засідання Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми психології розвитку особистості» засобами сервісу Zoom з прямою трансляцією на Facebook.
Нагадаємо, що в рамках Міжнародної конференції 15 травня було підведено підсумки роботи Форуму сімейної психології, який тривав з 04 травня і в якому взяли участь понад 400 учасників. Метою Форуму було навчити боротися з емоційним вигоранням та спілкуватися без конфліктів, збагатити особистий і професійний досвід учасників, що було реалізовано провідними психологами-практиками через трансляції у закритій групі facebook прямих ефірів і майстер-класів, присвячених різним аспектам життя родини.