Рішення засідання кафедри ПМПН № 1 від 29.08.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 1 від 29.08.2022
1. Про проміжні результати вступної кампанії студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
1.1. Проміжні результати вважати задовільними. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В. та ст. викл. Губарєвій Д.В. за активну організацію вступної кампанії.
1.2. Кураторам випускних груп бакалаврату посилити роботу зі студентами щодо вступу в магістратуру у зв'язку з продовження терміну подачі документів до 16.09.2022 р.
2. Розподіл і затвердження навантаження викладачів кафеди.
2.1. Затвердити розподіл навантаження викладачів кафедри з урахуванням навчальних годин по 1-му курсу та з освітніх компонентів вибіркової складової навчальних планів підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів.
2.2. Звернутись повторно до проректора з навчально-методичної роботи НПУ імені М.П. Драгоманова проф. Вернидуба Р.М. щодо формування окремої повноцінної групи з числа студентів 1-ПНМС денної форми навчання (9 осіб.)
3. Стан готовності кафедри до реалізації ОПП підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» ОР «Бакалавр» та «Магістр» у 2022/2023 н.р. в умовах продовження військового стану.
3.1. Затвердити навчальні та робочі програми, силабуси освітніх компонентів другого (магістерського) рівня; продовжити роботу над завершенням наскрізної програми практики.
3.2. Узгодити зі стейкхолдерами зміст і формат проведення практичної підготовки бакалаврів та магістрів.
3.3. Затвердити навчальні, робочі програми та силабуси освітніх компонентів під навчальний план підготовки бакалаврів початкової освіти від 2022 р.
3.4. Затвердити наскрізну програму практики під навчальний план підготовки бакалаврів початкової освіти від 2022 р.
4. Про планування і можливості проведення практичної підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого та другого рівнів вищої освіти.
4.1. Затвердити проєкт наказу про перебіг педагогічної практики студентів денної форми навчання; до 9.09.2022 р. завершити наказ по заочній формі.
4.2. Дозволити студентам проходити практики у базових школах онлайн.
4.3 Обговорити та погодити зі стейхолдерами умови організації та проведення педагогічних практик під час військових дій на території нашої держави.
5. Затвердження нормативної документації кафедри на 2022/2023 н.р
5.1. Завершити наповнення матеріалами на кафедральному гугл диску теки, що відповідають переліку обов’язкової навчально-методичної документації, за покликанням: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1L_uwhVdbV6_bo_YDkGBYXc1xSUWBE0Jq
5.2. Розроблену/оновлену документацію в робочому порядку подати на затвердження завкафедрою проф. Матвієнко О.В.
6. Різне.
6.1. Затвердити звіт про стажування доцента кафедри педагогіки та методики початкового навчання, к.п.н. Лозенко А.П. на кафедрі теорії та методик початкової освіти Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, з 18 травня 2022 року по 29 червня 2022 року, обсягом – 180 годин (6 кредитів ЄКТС). Керівник стажування ̶ Н.В. Бахмат.
6.2. Затвердити підвищення кваліфікації викладачів кафедри: проф. Матвієнко О.В. (72 год.), проф. Шапошнікова І.М. (72 год.), проф. Васютіна Т.М. (72 год.), доц. Лук’янченко О.М. (72 год.), доц. Кондратюк О.М. (252 год.), доц. Тесленко Т.В. (180 год.), доц. Янковська І.М. (72 год.), доц. Севастюк M.С. (72 год.), доц. Себало Л.І. (72 год.), ст. викл. Губарєва Д.В. (72 год.).
Рішення засідання кафедри ПМПН № 2 від 05.10.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 2 від 05.10.2022 р.
1. Про виконання «Положення про порядок визнання і перезарахування результатів навчання, отриманих у формальній, неформальній та/або інформальній освіті в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова» у процесі перезарахування попередніх результатів навчання студентів 1-ПНМС, 3-ЗПМС, 1-зпшмсЛуб.
1.1. Висловити вдячність фаховій Комісії кафедри педагогіки і методики початкового навчання у складі: завідувачки випускової кафедри з ОПП, ОНП (голови комісії проф. Матвієнко О.В.); науково-педагогічного працівника (гаранта освітньої програми доц. Янковська І.М.), відповідальної за освітній компонент, що пропонують до перезарахування (доц. Севастюк М.С.), викладачів освітніх компонентів, що мають бути перезараховані шляхом визнання результатів навчання, за встановлення переліку освітніх компонентів, які можуть бути перезараховані, індивідуально для кожного студента груп 1-ПНМС, 3-ЗПМС, 1-зпшмсЛуб.
2. Про визнання, затвердження та перезарахування результатів навчання студентів 1-ПНМС (9 осіб), 3-ЗПМС (22 особи), 1-зпшмсЛуб (1 особа).
2.1. Визнати попередні навчальні досягнення студентів 1-ПНМС (9 осіб), 3-ЗПМС (22 особи), 1-зпшмсЛуб (1 особа) спеціальності 013 «Початкова освіта» бакалаврського рівня та перезарахувати їм відповідні освітні компоненти з індивідуальним для кожного здобувача освіти обсягом кредитів на підставі його додатку до диплому ОС «Молодший спеціаліст».
1-ПНМС
- Баришнік Єлизавета Василівна
- Бойко Софія Віталіївна
- Гаврилюк Юлія Анатоліївна
- Кравчук Марія Миколаївна
- Лехкобит Соломія Олександрівна
- Мальцева Ангеліна Олексіївна
- Покрова Єлизавета Олександрівна
- Сітнікова Віталіна Володимирівна
- Шевчук Олександр Сергійович
3-ЗПМС
- Бейдик Євгенія Віталіївна
- Гаргаєва Ірина Миколаївна
- Діян Карина Андріївна
- Єфтемій Анна Олегівна
- Зайцева Яна Ігорівна
- Зелінська Вікторія Валеріївна
- Куцька Дар`я Леонідівна
- Мойсієнко Таїсія Петрівна
- Муравська Вікторія Сергіївна
- Насірова Неллі Миколаївна
- Павлович Анастасія Олександрівна
- Пенькова Зорина Миколаївна
- Петрова Вікторія Русланівна
- Плашкевич Ірина Ігорівна
- Рудюк Тетяна Олександрівна
- Терещенко Юлія Анатоліївна
- Тимошенко Людмила Анатоліївна
- Халаман Єлизавета Вадимівна
- Харипончук Карина Валентинівна
- Чумак Анастасія Віталіївна
- Яремчук Дар`я Олегівна
- Яценко Наталія Олексіївна
1-зпшмсЛуб
Гига Тетяна Василівна
Рішення засідання кафедри ПМПН № 3 від 6.10.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 3 від 6.10.2022
1. Про виконання наказів ректора від 28.09.2022 р. № 250 «Про проведення ректорських контрольних робіт у 2022-2023 н.р.» та № 251 «Про опитування учасників освітнього процесу у 2022-2023 н.р.»
1.1. Скласти графік ректорського контролю для студентів 2-4 курсів бакалаврату та 2 курсу магістратури, відповідно до зазначених в наказі критеріїв.
1.2. Затвердити пакети завдань для тестового контролю з освітніх компонентів, які виностяться на ректорських контроль.
1.3. Викладачам, які задіяні в організації та проведенні ректорського контролю, створити тест в освітньому компоненті та заванатжити відповідні завдання згідно графіку.
1.4. Доц. Чайченко В.В. адаптувати зміст опитувальника для студентів щодо якості навчання під спеціальність 013 «Початкова освіта» і до завершення семестру провести опитування здобувачів вищої освіти.
2. Стан організації освітнього процесу з підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» ОР «Бакалавр» та «Магістр» у 2022/2023 н.р. Затвердження тематики бакалаврських досліджень.
2.1. Стан організації освітнього процесу з підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» ОР «Бакалавр» та «Магістр» у 2022/2023 н.р. вважати задовільним і таким, що відповідає безпековій ситуації в м. Київ.
2.2. Організувати «вирівнювальну» сесію для студентів заочної форми навчання, які були пізніше зараховані до складу студентів. Розробити їм індивідуальну траєкторію навчання (за участю гарантів спеціальності, адміністрації факультету) до наступної сесії.
2.3. Затвердити кураторів академічних груп на 2022/2023 н.р.
2.4. Затвердити тематику бакалаврських досліджень для студентів денної та заочної форм навчання.
3. Про формування вибіркової частини робочих навчальних планів.
3.1. Висловити подяку доц. Севастюк М.С., гарантам доц. Янковській І.М. та доц. Коханко О.Г. за створення каталогу вибіркової складової навчальних планів ОПП першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів на 2022/2023 н.р.
3.2. До 10.11.2022 р. подати пропозиції навчальних дисциплін вільного вибору студентів на 2023/2024 н.р. за покликанням (https://docs.google.com/document/d/1bXKdQyJ4-DPwKWDWRe1RSepRCJnEGNxF/edit), і, враховуючи «Положення про формування вибіркової частини робочих навчальних планів НПУ імені М.П. Драгоманова» (https://bit.ly/3ejLR0R), подати його на затвердження на кафедрі та Вченій раді факультету.
4. Затвердження плану роботи зі стейкхолдерами на 2022/2023 н.р.
4.1. Затвердити план роботи зі стейкхолдерами на 2022/2023 н.р., деталізований за напрямами: організаційний, навчально-методичний, науково-дослідницький.
4.2. Текст плану розмістити на сайті кафедри за покликанням https://bit.ly/3etEnIE
4.3. Гарантам ОП забезпечити неухильне дотримання усіх напрямів роботи зі стейкхолдерами, відповідно до зазначених у плані термінів виконання.
5. Про організацію роботи щодо дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти та науково-педагогічними працівниками кафедри впродовж 2022/2023 н.р.
5.1. Кураторам усіх груп бакалаврату та магістратури провести просвітницькі заходи щодо суті академічної доброчесності у ЗВО, її проявів та необхідності дотримання під час навчання у ЗВО.
5.2. Кураторам груп спланувати заходи щодо дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти та науково-педагогічними працівниками кафедри впродовж 2022/2023 н.р. та зафіксувати їх у відповідному плані за покликанням https://docs.google.com/document/d/1I-jIfRmVzxbC_3Yy2jXPvugsWBwY-Ka1/edit
6. Про міжнародну академічну мобільність членів кафедри та здобувачів вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
6.1. Доц. Коваль Т.В. забезпечити супровід із оформленням документів студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» Уладько У., Єлейнік А., Мамчик В., які претендують на участь у програмі академічної мобільності в університет Південно-Східної Норвегії.
6.2. Доц. Губарєвій Д.В. допомогти з організацією гостьової лекції професора кафедри освітніх технологій д-ра Н. Фрізена Державного університету Бойсе (штат Айдахо, США).
7. Результати та перебіг різних видів практик студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого та другого рівнів вищої освіти.
7.1. Результати практик (навчальної (польової) (https://bit.ly/3SQVXFC) та «Адаптація першокласників в умовах НУШ» (https://bit.ly/3EORBL5)) вважати задовільними.
7.2. Забезпечити перебіг практик на денній та заочній формах, що наразі тривають / розпочинаються, відповідно до безпекових умов у ЗЗСО та можливостей реалізації завдань практики.
8. Різне.
8.1. Рекомендувати до друку рукописи.
- «Теорія та методика підготовки майбутніх вчителів до формування національно-культурної ідентичності учнів початкової школи», автори : Матвієнко О.В., Олефіренко Т.О.
- «Теорія та методика формування національно-культурної ідентичності дітей старшого дошкільного віку засобами декоративно-ужиткового мистецтва у процесі естетичного виховання» , автори: Матвієнко О.В., Григоренко В.Є.
- «Підготовка майбутнього вихователя до формування національно-культурної ідентичності дітей старшого дошкільного віку» , автори: Матвієнко О.В., Цвєткова Г.Г.
- Коханко О.Г., Кондратюк О.М. Щоденник з виробничої практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 013 «Початкова освіта». Навч.-метод. посібник. Київ. НПУ імені М.П. Драгоманова. 2022.
8.2. Визнати результати підвищення кваліфікації проф. Васютіної Т.М. та доц. Лук’янченко О.М., які взяли участь у:
- міжнародному стажуванні за темою «Implementation Democracy in Teaching School Subjects in the Frame of «New Ukraine School» Сurriculum» організованим університетом Південно-Східної Норвегії в межах співпраці в проєкті «Developing democracy education in Ukraine, Norway and Palestine (no.CPEA-LT-2017/10037)». Тривалість (обсяг) стажування – 130 годин; терміни – з 19.11.2018 по 30.10.2019 рр. Свідоцтво майстер-тренерів додаються.
- роботі міжнародного онлайн-семінару за темою «Teacher education of the 21st century: new challenges and solutions», яке проходило на базі освітньої онлайн-платформи SKLAD. Тривалість (обсяг) стажування – 72 години; терміни – з 10.11.2021 по 1.12.2021 рр. Сертифікати додаються.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 4 від 9.11.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 4 від 9.11.2022
1. Про виконання наказу ректора від 19.10.2022 р. № 291 «Про призначення відповідальних за підготовку замовлень на виготовлення документів про вищу освіту у 2022/2023 н.р.» та стан підготовки до державної атестації магістрів 1.4.
1.1. Затвердити відповідальних за підготовку замовлень на виготовлення документів про вищу освіту у 2022/2023 н.р. з числа кураторів випускних курсів.
1.2. Подати магістерські дослідження на антиплагіатну перевірку до 25.11.2022 р.
1.3. Стан підготовки до державної атестації магістрів 1.4. вважати задовільним.
1.4. Куратору випускової групи доц. Кондратюк О.М. завершити усі технічні приготування у системі дистанційного навчання MOОDLE, програмі ПС-Деканат з урахуванням наявності зв’язку.
1.5. Звернутись до Вченої ради факультету з проханням про роз’яснення алгоритму дій студентів та членів ДЕК у випадку нестандартних ситуацій, пов’язаних зі світлом та зв’язком.
2. Стан організації освітнього процесу з іноземними студентами та здобувачами вищої освіти дистанційної форми навчання
2.1. Стан організації освітнього процесу з іноземними студентами та здобувачами вищої освіти дистанційноїформи навчання спеціальності «Початкова освіта» вважати задовільним.
2.2. Кураторам груп, де є іноземні студенти, та груп дистанційної форми навчання посилити комунікацію зі здобувачами освіти та викладачами щодо якості надання освітніх послуг, можливостей їх надання / отримання у нестандартних ситуаціях.
3. Стан завантаження навчальних матеріалів в системі MOODLE для бакалаврів та магістрів (денна, заочна, дистанційна форма). Можливості вступників 2022/2023 н.р. (магістри, бакалаври, МС) усіх форм навчання працювати в системі MOODLE.
3.1. Стан завантаження навчальних матеріалів у систему дистанційного навчаня MOODLE для бакалаврів та магістрів різних форм навчання вважати задовільним.
3.2. Викладачам усіх освітніх компонентів перевірити стан приєднання студентів до своїх курсів і вжити відповідних заходів при виявленні неприєднаних осіб.
4. Результати опитування здобувачів вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» стосовно організації навчання в умовах воєнного стану. Затвердження графіку проведення ректорського контролю та стан організації його проведення.
4.1. Висловити подяку доц. Чайченко В.Ф., гарантам доц. Янковській І.М. та доц. Коханко О.Г. за розробку запитань і проведення опитування студентів.
4.2. Викладачам ОК взяти до уваги результати опитування загалом і пропозиції студентів зокрема. А саме, переглянути кількість самостійних завдань для студентів у зв'язку з проблемами відключення світла; не проводити заняття у період тривоги.
4.3. Зміст анкети та результати опитування оприлюднити за покликаннями:
- Звіт з опитування першокурсників ̶ bit.ly/3hOpCBp;
- Анкета для здобувачів вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» стосовно організації навчання в умовах воєнного стану ̶ http://bit.ly/3tzN0p6;
- Звіт з опитування здобувачів вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» щодо організації навчання в умовах воєнного стану ̶ http://bit.ly/3Aiy6r3 .
4.4. До завершення семестру провести повторне опитування студентів щодо врахування викладачами висловлених пропозицій з боку здобувачів освіти.
4.5. Затвердити графік проведення ректорського контролю. Стан організації його проведення вважати задовільним.
5. Про проведення рубіжної атестації на Педагогічному факультеті.
5.1. Результати рубіжного контролю довести до відома студентів. https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1EWkej2qKjvLDwuE5k_ZzsO_dd8xWpLuP
5.2. Впродовж двох тижнів забезпечити ліквідацію неатестацій студентами.
6. Затвердження тематики магістерських досліджень (1,4; 1.10 р.н.).
6.1. Затвердити тематику магістерських досліджень (1,4; 1.10 р.н.) студентів усіх форм навчання.
7. Про підготовку до науково-методичного семінару із стейкхолдерами "Особливості організації інклюзивного навчання у закладах середньої освіти в умовахвоєнного стану".
7.1. Висловити вдячність проф. Матвієнко О.В., доц. Коханко О.Г., доц. Янковській І.М. за організацію семінару 22 листопада 2022 року спільно зі стейкхолдерами, вчителями середньої загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів № 4 Дніпровського району м. Києва.
7.2. Затвердити програму семінару, ключові доповіді якого спрямовані на посилення уваги до практичної підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
7.3. Внести зміни у розклад занять студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 курсу у зв’язку з офлайн-участю в роботі семінару.
8. Результати практики бакалаврів та магістрів спеціальності 013 «Початкова освіта» в контексі фахової підготовки та особливостей організації в умовах війни. Пропозиції стейкхолдерів.
8.1. Результати практик бакалаврів та магістрів спеціальності 013 «Початкова освіта» в контексі фахової підготовки та особливостей організації в умовах війни вважати задовільними.
8.2. Оприлюднити результати педпрактики на сайті кафедри за покликанням: http://bit.ly/3EpQ5hD
8.3. Врахувати пропозиції стейкхолдерів під час організації практик у весняному семестрі. Зокрема, ввести у зміст виробничої практики більше завдань, що стосуються роботи з учнями з ООП.
8.4. Керівникам виробничої практики здобувачів магістерського рівня звернути увагу на умови організації та проведення практики у воєнний період, надавати студентам своєчасні консультації та проводити роз'яснювальну роботу щодо дистанційної та змішаної форми навчання у ЗЗСО.
9. Про підготовку членів кафедри до проведення міжкафедрального навчально-методичного семінару "Академічна доброчесність як запорука якісної професійної підготовки студентів" спільно з колективом кафедри мов та методик їх викладання.
9.1. Висловити вдячність проф. Матвієнко О.В., ст. викл. Губарєвій Д.В. за підготовку кафедри до участі у семінарі.
9.2. Здійснити відозапис семінару і просити кураторів забезпечити його перегляд усіма здобувачами вищої освіти у зручний для них час з уруванням індивідуальних технічних можливостей.
10. Різне.
10.1. Рекомендувати до друку рукопис
Коханко О.Г., Кондратюк О.М. Щоденник з переддипломної практики для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 013 «Початкова освіта». Навч.-метод. посібник. Київ. НПУ імені М.П. Драгоманова. 2022.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 5 від 7.12.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 5 від 07.12.2022
1. Про обговорення кандидатури акад. В.П. Андрущенка для участі в конкурсі на посаду ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова
1.1. Одноголосним рішенням члени кафедри педагогіки і методики початкового навчання підтримують кандидатуру акад. В.П. Андрущенка для участі в конкурсі на посаду ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
2. Підведення підсумків науково-дослідної діяльності науково-педагогічних працівників університету за 2022 рік.
2.1. Стан науково-дослідної діяльності викладачів кафедри педагогіки і методики початкового навчання за 2022 рік вважати задовільним.
2.2. До 15 грудня завершити заповнення звітної документації з науково-дослідної роботи і завантажити її на кафедральний гугл диск.
2.3. Доц. Коваль Т.В. завершити роботу із трансфером студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» Уладько У., Єлейнік А., Мамчик В., які беруть участь у програмі академічної мобільності (університет Південно-Східної Норвегії).
3. Стан підготовки до державної атестації магістрів 1.4 денної та заочної форм навчання, ліквідація рубіжної неатестації та готовність кафедри до заліково-екзаменаційної сесії студентів невипускних курсів.
3.1. Стан підготовки до державної атестації магістрів 1.4. денної та заочної форм навчання вважати задовільним. Висловити подяку доц. Кондратюк О.М. за якісний технічний та організаційний супровід державної атестації.
3.2. До 23.12.2022 р. вся документація, що стосується заліково-екзаменаційної семії студентів невипускних курсів, має бути заповнена. 24 грудня студентам, які мають усі атестації та не мають заборгованостей з оплатою, буде надано допуск до складання сесії.
4. Формування кадрового забезпечення зареєстрованих в ЄДЕБО освітніх програм Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та стан підготовки інформації про відповідність усіх викладачів кожної освітньої програми спеціальності 013 «Початкова освіта» пунктам 37 та 38 Ліцензійних умов.
4.1. До 12 грудня 2022 р. усім викладачам кафедри оновити дані в таблицях, що відповідають пунктам 37 та 38 Ліцензійних умов, розміщених за покликанням https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1fjtnWLFKCRJyDNetCj9cHYMFABD21SIU.
4.3. Гарантам ОП забезпечити контроль та неухильне дотримання вимог з фіксації викладачами даних, що відповідають пунктам 37 та 38 Ліцензійних умов; підготувати зведену інформацію та передати її у відділ ліцензування та акредитації.
5. Про результати антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт магістрів 1.4.
5.1. За результатами антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт на здобуття другого рівня вищої освіти «Магістр», допустити студентів-магістрів спеціальності 013 «Початкова освіта» (терміном навчання 1 рік 4 міс.) денної і заочної форм до захисту.
6. Про особливості адаптації студентів першого курсу: проблеми і пропозиції щодо їх вирішення
6.1. Стан адаптації студентів першого курсу вважати задовільним.
6.2. Викладачам кафедри забезпечити дотримання прохань студентів, озвучених ними під час моніторингового опитування в листопаді (bit.ly/3hOpCBp). А саме, переглянути кількість самостійних завдань для студентів у зв'язку з проблемами відключення світла; не проводити заняття у період тривоги.
6.3. До 24 грудня 2022 року провести повторне опитування студентів щодо врахування викладачами пропозицій навчання здобувачів освіти в умовах воєнного стану.
7. Різне.
7.1. Визнати результати підвищення кваліфікації кандидата педагогічних наук, доцента Янковської І.М. відповідно сумарної кількості годин 500 (16,7 кредити ЄКТС).
Рішення засідання кафедри ПМПН № 6 від 12.01.2023
Рішення засідання кафедри ПМПН № 6 від 12.01.2023 р. ↓PDF
1. Про виконання розпорядження в.о. ректора УДУ імені Михайла Драгоманова В. Андрущенка № 1 від 21 грудня 2022 р. щодо необхідності проведення науково-технічного упорядкування документів у зв’язку з реорганізацією Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
1.1. Секретарю проф. Васютіній Т.М. здійснити розподіл викладачів для упорядкування кафедральної документації на гугл-диску та в паперовому вигляді відповідно до їх доручень по кафедрі.
1.2. Викладачам, закріпленими за теками (№ 1 - 42), до 20 січня упорядкувати їх наповнення і забезпечити передачу в архів відповідних пакетів документів, визначених розпорядженням № 1 від 21 грудня 2022 р.
2. Результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри за 2022 рік. Затвердження індивідуальних звітів та планів на 2023 рік.
2.1. Результати науково-дослідної діяльності викладачів кафедри педагогіки і методики початкового навчання за 2022 рік вважати задовільними.
2.2. Затвердити індивідуальні звіти викладачів за 2022 рік та плани науково-дослідної роботи на 2023 рік.
3. Навчання студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» за програмою академічної мобільності у Норвегії.
3.1. Висловити подяку доц. Коваль Т.В. за організацію і проведення заходів із впровадження міжнародної академічної мобільності студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» Оладько У., Єлейнік А., Мамчик В., Романюк С.
3.2. Викладачам кафедри сприяти отриманню студентами індивідуального графіку навчання для дисциплін, які вони не вивчатимуть у ЗВО-партнері в Норвегії.
3.3. Гаранту доц. Янковській І.М. взяти під контроль оформлення індивідуальних графіків цих студентів та здійснювати всебічний супровід їх навчання в Україні та Норвегії.
4. Про організацію та проведення заліково-екзаменаційної сесії студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» в умовах воєнного стану.
4.1. Поінформувати викладачів та студентів щодо можливості здачі іспитів в системі дистанційного навчання MOODLE впродовж доби з урахуванням різних графіків відключень світла.
4.2. Забезпечити своєчасне заповнення заліково-екзаменаційної документації викладачами та завершення роботи в електронних журналах груп студентів заочної форми навчання.
4.3. Кураторам денної форми здійснити оформлення стипендіального протоколу з урахуванням результатів сесії та додаткових балів у встановлені деканатом терміни.
5. Результати підсумкової атестації студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти (1.4. р.н.) Рекомендації голів та членів ДЕК.
5.1. Результати підсумкової атестації вважати задовільними: кількісний та якісний показники успішності випускників становлять 100 %.
5.2. Висловити подяку куратору доц. Кондратюк О.М. та адміну факультету доц. Григоренко В.Є. за якісну підготовку та проведення державних іспитів магістрів (1.4. р.н.), потужну моральну підтримку студентів та керівників магістерських робіт, за вчасне виготовлення додатків до дипломів та підготовку випуску студентів 16 січня 2023 року.
5.3. Врахувати рекомендації голів та членів ДЕК під час організації підсумкової атестації у весняному семестрі.
6. Про результати проведення ректорського контролю спеціальності «Початкова освіта» (листопад 2022/2023 н.р.) та опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання дисциплін та майстерність викладачів.
6.1. Висловити подяку доц. Чайченко В.Ф. за організацію та проведення ректорського контролю та моніторингових опитувань.
6.2. Результати ректорського контролю вважати об’єктивними та задовільними.
6.3. За результатами проведеного у грудні 2022 року опитування здобувачів вищої освіти щодо якості викладання дисциплін та майстерність викладачів спеціальності 013 «Початкова освіта» (https://bit.ly/3WA9qme) висловити подяку викладачам кафедри.
6.4. Результати опитування студентів урахувати під час організації освітнього процесу на факультеті у весняному семестрі.
6.5. Висловити подяку кураторам денної форми навчання доц. Коваль Т.В., доц. Чайченко В.Ф., доц. Тесленко Т.В., доц. Себало Л.І., доц. Лук’янченко О.М., доц. Григоренко В.Є. за організацію роботи зі студентами та якісне виконання своїх обов’язків.
7. Різне.
7.1. Схвалити результати впровадження дисертаційного дослідження ОЛЕКСЕНКО Каріни Борисівни «Формування готовності майбутніх учителів початкової школи до проектування навчального середовища», поданої на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) і видати довідку встановленого зразка.
7.2. До кінця тижня заповнити графік відпусток на 2023 рік.
Рішення засідання кафедри ПО № 7 від 20.02.2023
Рішення засідання кафедри ПО № 7 від 20.02.2023 р. ↓PDF
1. Напрями роботи кафедри у ІІ семестрі 2022/2023 н.р. відповідно до затвердженого плану та нормативної документації.
1.1. Наукову, навчальну, організаційну, виховну роботу викладачів кафедри здійснювати згідно з відповідними напрямами роботи факультету та індивідуальними планами.
1.2. Висловити вдячність проф. О. Матвієнко за участь кафедри в організації форуму на базі УДУ, участь наших студентів на міжнародних конференціях в інших ЗВО, підготовку кафедри до проведення ювілейної Х конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (відбудеться 31 березня 2023 року), залучення міжнародних партнерів до участі в спільних проєктах.
2. Про організацію освітнього процесу на ПФ у ІІ семестрі 2022/2023 н.р.
2.1. Забезпечити дотримання викладачами встановленого розкладу, який є у програмі ПС-деканат, своєчасне ведення електронних журналів груп студентів усіх форм навчання.
2.2. Кураторам здійснити підготовчу роботу з укладання додаткових договорів зі здобувачами освіти у зв’язку з реорганізацією університету у встановлені деканатом терміни.
3. Стан організації та перебігу різних видів практик зі спеціальності 013 Початкова освіта у ІІ семестрі 2022/2023 н.р. з урахуванням безпекової ситуації.
3.1. Висловити подяку керівникам практик студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого і другого освітніх рівнів (доц. І.М. Янковській, доц. А.П. Лозенко, доц. Т.В. Тесленко, доц. Кондратюк О.М. та ін.) за підготовку до організації, вчасне оформлення документації щодо їх проведення і переукладання договорів з базовими школами у зв’язку з реорганізацією університету.
3.2. Забезпечити завантаження звітної документації з практик в систему дистанційного навчання MOODLE та на г/д кафедри (відеоматеріали), аби забезпечити безперешкодний доступ до неї викладачів, стейкходерів та представників НАЗЯВО під час акредитації спеціальності.
4. Про підготовку викладачів кафедри до акредитації спеціальності.
4.1. Висловити подяку гарантам спеціальності доц. О.Г. Коханко та доц. І.М. Янковській за вчасне розміщення на сайті кафедри робочих програм освітніх компонентів (за навчальними планами 2022 р.), практик та методичних рекомендацій до них.
4.2. Завершити розробку силабусів до вибіркових освітніх компонентів навчального плану спеціальності 013 «Початкова освіта» (2022 р.).
4.3. Усім викладачам оновити своє портфоліо з урахуванням нових досягнень у професійній діяльності.
5. Про рекомендацію до друку рукопису навчально-методичного видання авторства канд. пед. наук., доц. Кондратюк О.М.
Методика навчання арифметичних дій та формування у молодших школярів обчислювальної компетентності. Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 013 Початкова освіта. Київ, УДУ імені Михайла Драгоманова, 2023.
5.1. Рекомендувати до друку рукопис навчально-методичного видання авторства канд. пед. наук., доц. Кондратюк О.М.
Методика навчання арифметичних дій та формування у молодших школярів обчислювальної компетентності. Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 013 Початкова освіта. Київ, УДУ імені Михайла Драгоманова, 2023.
6. Різне.
6.1. З урахуванням досягнень у науковій, навчально-методичній, виховній та організаційній роботі, рекомендувати доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри початкової освіти Степаненко Людмилу Михайлівну на присвоєння їй вченого звання професора кафедри початкової освіти УДУ імені Михайла Драгоманова.
6.2. Схвалити результати дослідження Ступака Кирила Євгенійовича на тему «Розвиток системи іншомовної освіти у Фінляндії (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.)», поданого на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки і видати довідку про впровадження встановленого зразка.
Рішення засідання кафедри ПО № 8 від 07.03.2023
Рішення засідання кафедри ПО № 8 від 07.03.2023 р. ↓PDF
1. Стан виконання рішень Вченої ради університету з питання «Науково-методичний супровід імплементації концепції НУШ при підготовці педагогічних працівників на педагогічному факультеті»..
1.1. Науково-методичний супровід імплементації концепції НУШ при підготовці педагогічних працівників спеціальності 013 «Початкова освіта» факультеті схвалити.
1.2. Діяльність лабораторії Нової української школи на базі кафедри початкової освіти вважати задовільною.
1.3. Висловити вдячність завкафедрою проф. О. Матвієнко та усім викладачам за активну участь кафедри в роботі лабораторії Нової української школи та доц. Лук’янченко О.М. за представлення усіх активностей на сайті кафедри та факультету.
2. Про підготовку кафедри до вступної кампанії 2023 року в умовах військового стану.
2.1. Створити робочу групу із організації Дня відкритих дверей та виконання усіх, пов'язаних з цим заходів, з числа викладачів та активних студентів.
2.2. Залучити викладачів кафедри інноваційної педагогіки до підготовки бакалаврів до вступу у магістратуру.
2.3. Кураторам випускних груп бакалаврату (доц. Тесленко Т.В. та доц. Лук'янчук С.Ф.) створити графік постійно діючих консультацій для вступників у магістратуру.
3. Про проведення круглого столу, присвяченого пам’яті академіка В.І. Бондаря.
3.1. З 2023/2024 н.р. започаткувати традицію проведення щорічного круглого столу, присвяченого пам’яті академіка В.І. Бондаря.
3.2. Проф. Шапошніковій І.М., спільно з викладачами кафедри, розробити план дій щодо створення аудиторії імені академіка В.І. Бондаря на базі педагогічного факультету.
4. Напрями підготовки до святкування Великодня у межах плану виховної роботи кафедри та факультету
4.1. Відповідно до обраних напрямів писанкарства (з різними видами оздоблення) підготувати робочу групу на чолі з доц. Григоренко В.Є з числа викладачів та студентів та розробити план заходів з урахуванням пропозицій адміністрації факультету.
4.2. Забезпечити участь кафедри у проведенні заходу в дитячому будинку з врученням подарунків та виготовленням виробів до свята.
5. Про підписання додаткових договорів про навчання / надання платних освітніх послуг зі здобувачами вищої освіти у зв’язку із реорганізацією університету.
5.1. Стан підписання додаткових договорів про навчання / надання платних освітніх послуг зі здобувачами вищої освіти у зв’язку із реорганізацією університету вважати задовільним
5.2. Висловити подяку доц. Григоренко В.Є. за організацію роботи кураторів з підписанням додаткових договорів зі здобувачами вищої освіти різних форм навчання.
6. Стан підготовки до проведення студентських наукових конференцій згідно плану роботи кафедри.
6.1. Стан підготовки кафедри до проведення X Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (31 березня 2023 року) та Звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта і наука - 2023» УДУ імені М.П. Драгоманова (з 3 квітня по 7 квітня) вважати задовільним.
6.2. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., доц. Коханко О.Г. та асп. Золотаренко Т.О. за завчасну чітку і злагоджену підготовку до організації конференції, створення і поширення інформаційних листів, комплектацію програм та збірників тез.
7. Затвердження змін до структури, змісту та обсягу бакалаврських робіт і стан їх підготовки студентами денної та заочної форм навчання.
7.1. Вимоги до структури та змісту бакалаврських робіт залишити без змін. Виняток може стосуватись окремих елементів супровідної документації для студентів, що перебувають за межами України.
7.2. Стан підготовки бакалаврських робіт студентами денної та заочної форм навчання вважати задовільним.
7.3. Відповідальній за бакалаврські роботи за спеціальністю доц. Кондратюк О.М. та куратораторам випускних груп доц. Тесленко Т.В., доц. Чайченко В.Ф., доц. Лук'янчук С.Ф. провести попередні слухання результатів наукових досліджень студентів бакалаврату.
8. Про підготовку викладачів кафедри до акредитації спеціальності.
8.1. Працюючи над оновленням робочих програм на 2023/2024 н.р. слід звернути особливу увагу на їх відповідність з чинним навчальним планом, форму контролю і список рекомендованих джерел.
8.2. Усім викладачам кафедри осучаснити свої наукометричні профілі та інформацію про себе на сайті кафедри з урахуванням нових напрацювань та перейменування університету.
9. Різне.
9.1. Організувати відвідування відкритих занять викладачів кафедри:
д.п.н., проф. Васютіна Т.М. відкрита лекція «Картографічні навчальні посібники для початкової школи і методика організації роботи з ними в курсі “Я досліджую світ”» (спільно з трьома доповідачами);
- к.п.н., доц. Коваль Т.В. лекція «Психолого-педагогічний супровід дітей з ООП»;
- к.п.н., доц. Кондратюк О. М. лекція «Дослідження у навчанні молодших школярів математики».
9.2. За результатами обговорення низького рівня трудової дисципліни та академічної заборгованості студентки 32 ПН Вершиніної Н. за зимову сесію, зобов'язати її ліквідувати впродовж двотижневого терміну усі борги та оформити індивідуальний графік навчання згідно чинних вимог. У випадку невиконання взятих на себе зобов'язань, рекомендувати студентку до відрахування з числа студентів УДУ імені Михайла Драгоманова.
Рішення засідання кафедри ПО № 9 від 19.04.2023
Рішення засідання кафедри ПО № 9 від 19.04.2023 р. ↓PDF
1. Участь кафедри у загальнофакультетських заходах: виставках «Моя історія війни» та «Розмаїття писанок: від традицій до сучасності», благодійній акції «Подаруй тепло дітям».
1.1. Висловити подяку проф. О. Матвієнко за організацію активної участі кафедри у загальнофакультетських заходах.
1.2. Відзначити значний внесок викладачів кафедри (Григоренко В.Є., Губарєвої Д.В., Попової Л.М.), кураторів груп, студентів (Химич М., Ткачук Д., Кубко В., Грозак З., Запорожець М. та ін.) за створення виставкових експозицій, проведення екскурсій школярам та дорослим відвідувачам на вказаних заходах.
2. Стан підготовки кафедри до олімпіади з педагогіки та вступної кампанії 2023 року.
2.1. Забезпечити розробку олімпіадних завдань з педагогіки для випускників бакалаврату та забезпечити участь у олімпіаді студентів 4-го курсу та студентів майбутніх випускників педагогічних коледжів. Відповідальні: доц. Коханко О.Г., асп. Золотаренко Т.О.
2.2. Провести День відкритих дверей спеціальності 013 «Початкова освіта» 4 травня о 15.00 за покликанням https://us02web.zoom.us/j/81756368938?pwd=V09NdWJvdk9VWS92ZC8rYkRKYmIwZz09. Відповідальні: проф. Телецька Л.В., доц. Губарєва Д.В., проф. Васютіна Т.М. (технічна організація).
2.3. Кураторам завершити роботу з оформленням та розсилкою листів-подяк батькам студентів з найкращим рейтингом та керівникам ЗЗСО, де вони навчались. Відповідальні: проф. Телецька Л.В., доц. Губарєва Д.В., куратори груп.
3. Про результати проміжної атестації студентів спеціальності 013 «Початкова освіта», організацію вибору дисциплін, стан підписання додаткових договорів про навчання / надання платних освітніх послуг зі здобувачами вищої освіти у зв’язку із реорганізацією університету.
3.1. Кураторам груп забезпечити інформування студентів, що мають неатестації, щодо термінів та порядку їх ліквідації.
3.2. Висловити подяку доц. Григоренко В.Є. за організацію роз’яснювальної роботи серед студенів та кураторів груп щодо підписання додаткових договорів про навчання / надання платних освітніх послуг, створення зведеного рапорту щодо здобувачів освіти, які через війну не мають оригіналів та копій відповідних договорів.
3.3. Стан підписання додаткових договорів про навчання / надання платних освітніх послуг зі здобувачами вищої освіти у зв’язку із реорганізацією університету вважати задовільним.
3.4. Процес здійснення вибору дисциплін подовжено до 26 квітня та на даному етапі його можна вважати задовільним.
4. Підсумки проведення X Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (31 березня 2023 р.) та звітно-наукової конференції студентів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова (3-7 квітня 2023 р.).
Підготовка до конкурсу студентських наукових робіт.
4.1. Висловити подяку проф. О. Матвієнко, доц. Коханко О.Г., асп. Золотаренко Т.О. за організацію студентських конференцій, розробку оголошень, програм, тез доповідей, модерацію пленарних засідань, вчасне розміщення інформації на сайті факультету; викладачам кафедри за поширення інформації серед наукової спільноти в результаті чого учасників на ювілейній конференції було близько 600 осіб.
4.2. Розмістити на сайті факультету усі матеріали X Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (31 березня 2023 р.): програму, сертифікати та укомплектований науковий збірник студентських публікацій (в 2-х частинах), де розміщено понад 323 статті за покликанням: https://drive.google.com/drive/folders/1qyR6U0dqDG_7mrud7CdRR5uqiRlfWEwo?usp=sharing
4.3. Завершити збір тез звітно-наукової конференції студентів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова та комплектацію відповідного збірника.
4.5. Згідно з Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, затвердженим наказом МОН України та Наказу ректора від 13 березня за № 69, доц. Коханко О.Г. оголосити про проведення I туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта»; викладачам кафедри забезпечити участь в конкурсі курсових досліджень, що здійснювались під їхнім керівництвом.
4.6. Переможцям конкурсу студентських наукових робіт зарахувати ці дослідження як бакалаврські роботи.
5. Затвердження змін до структури, змісту та обсягу магістерських робіт (1.10) і стан їх підготовки студентами дистанційної та заочної форм навчання.
5.1. Вимоги до структури, змісту та обсягу магістерських робіт (1.10) і стан їх підготовки студентами дистанційної та заочної форм навчання залишаються такими, що відповідають акредитаційним вимогам спеціальності. Для студентів, що перебувають за кордоном, зроблено виняток щодо необхідності включення до супровідних документів довідки про впровадження та зовнішньої рецензії на наукову роботу зі школи, де відбувалась педагогічна практика.
5.2. До 15 травня 2023 року подати магістерські роботи на антиплагіатну перевірку.
5.3. Кураторам випускних груп магістрів 1.10 (проф. Васютіній Т.М., доц. Севастюк М.С.) провести консультативні зустрічі зі студентами щодо поетапності і термінів завершення магістерських досліджень, передачі їх на антиплагіатну перевірку, проведення передзахистів, визначення рецензентів робіт, графіка державної підсумкової атестації та особливостей її проведення.
6. Обговорення відкритих лекцій викладачів кафедри:
- д.п.н., проф. Васютіна Т.М. відкрита лекція «Картографічні навчальні посібники для початкової школи і методика організації роботи з ними в курсі “Я досліджую світ”» (спільно з трьома доповідачами);
- к.п.н., доц. Коваль Т.В. лекція «Психолого-педагогічний супровід дітей з ООП»;
- к.п.н., доц. Кондратюк О. М. лекція «Дослідження у навчанні молодших школярів математики».
6.1. За результатами обговорення відкритих лекцій д.п.н., проф. Васютіна Т.М., к.п.н., доц. Коваль Т.В., к.п.н., доц. Кондратюк О.М. викладачами кафедри одноголосно схвалити їхню результативність, зауважити наявність у лекторів багатовекторного кола дослідницьких інтересів, зокрема в сфері практично-наукової освіти, педагогіки та методики початкової освіти, високий рівень професійної майстерності, комунікабельність та творчу активність.
6.2. Рекомендувати усім викладачам кафедри відвідування відкритих занять колег на постійній основі.
6.3. Ширше впроваджувати у практику проведення бінарних лекцій з викладачами із ЗВО-партнерів та з учителями початкових класів, випускниками УДУ імені Михайла Драгоманова.
7. Про рекомендацію на вчене звання доцентів кафедри початкової освіти кандидата педагогічних наук Коваль Тетяни Василівни, Кондратюк Олени Михайлівни.
7.1. Рекомендувати кандидата педагогічних наук Коваль Т.В. на присвоєння вченого звання доцента кафедри початкової освіти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова.
7.2. Рекомендувати кандидата педагогічних наук Кондратюк О.М. на присвоєння вченого звання доцента кафедри початкової освіти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова.
8. Про затвердження тем дисертаційних досліджень на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки» аспірантів 3-го року навчання СТЕПАНЧУК ОЛЕНИ ВІКТОРІВНИ та МАТВІЄНКО ІРИНИ АНДРІЇВНИ. Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор МАТВІЄНКО ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА.
8.1. Зважаючи на актуальність, новизну та практичне значення розглянутої проблеми, затвердити тему дисертації «ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО РОБОТИ З ОСВІТНІМ МЕДІАКОНТЕНТОМ У ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, аспірантки IІІ-го року денної бюджетної форми навчання Українського державного університету імені Михайла Драгоманова СТЕПАНЧУК ОЛЕНИ ВІКТОРІВНИ (Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор МАТВІЄНКО ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА).
8.2. Зважаючи на актуальність, новизну та практичне значення розглянутої проблеми, затвердити тему дисертації «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ЯК УМОВА ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СУЧАСНИХ СТУДЕНТІВ» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності
011 Освітні, педагогічні науки, аспірантки IІІ-го року вечірньої бюджетної форми навчання Українського державного університету імені Михайла Драгоманова МАТВІЄНКО ІРИНИ АНДРІЇВНИ (Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
МАТВІЄНКО ОЛЕНА ВАЛЕРІЇВНА).
9. Обговорення упровадження результатів дисертаційного дослідження Процик Ганни Михайлівни на тему: «Розвиток пізнавальної активності майбутніх учителів іноземної мови у закладах вищої освіти України (1991 – 20218 рр.)», що подається на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки
9.1. Схвалити результати упровадження дисертаційного дослідження Процик Ганни Михайлівни на тему: «Розвиток пізнавальної активності майбутніх учителів іноземної мови у закладах вищої освіти України (1991 – 20218 рр.)», що подається на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.
9.2. Видати Процик Г.М. довідку про впровадження результатів дисертаційного дослідження встановленого зразка.
10. Про стажування викладачів Київського університету імені Бориса Грінченка на базі кафедри початкової освіти з 17.04.2023 по 17.05.2023 р. у рамках партнерської взаємодії.
10.1. Організувати з 17.04.2023 по 17.05.2023 р. стажування на базі кафедри початкової освіти УДУ імені Михайла Драгоманова викладачів кафедри початкової освіти Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка д.п.н., проф. Сіранчук Н.М., д.п.н., проф. Неживу Л.Л., к.п.н., доц. Бондаренка Г.Л., к.п.н., ст. викл. Шпіцу Р.І., викл. Романенко К.А.
10.2. Керівниками стажування призначити: д.п.н., проф. Матвієнко О.В. (д.п.н., проф. Сіранчук Н.М., д.п.н., проф. Нежива Л.Л., к.п.н., доц. Бондаренко Г.Л.), д.п.н., проф. Васютіна Т.М. (викл. Романенко К.А.), к.п.н., доц. Янковська І.М. (к.п.н., ст. викл. Шпіца Р.І.)
Рішення засідання кафедри ПО № 10 від 18.05.2023
Рішення засідання кафедри ПО № 10 від 18.05.2023 р. ↓PDF
1. Про участь кафедри у загальнофакультетських заходах: виставках «Хустина відбудови» та «День захисту дітей».
1.1. Висловити подяку проф. О. Матвієнко за організацію активної участі кафедри у загальнофакультетських заходах.
1.2. Відзначити значний внесок викладачів кафедри, кураторів груп, студентів (Химич М., Ткачук Д., Кубко В., Грозак З., Запорожець М. та ін.) за створення експозицій «Хустина відбудови», проведення екскурсій школярам та дорослим відвідувачам на вказаних заходах.
1.3. Створити робочу групу з числа методистів фахових методик і студентів та розробити план заходів від кафедри під час святкування «Дня захисту дітей» у Сирецькому парку.
2. Результати 1 етапу конкурсу студентських наукових робіт з педагогіки і фахових методик, олімпіади з педагогіки та конкурсу «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова».
2.1. Зарахувати наукові дослідження студентів, які посіли призові місця у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей 2022/2023 рр., як кваліфікаційні роботи на здобуття першого рівня вищої освіти «Бакалавр».
Артюх Дарина Михайлівна, Бура Анна Володимирівна,
4 курс, 4ПН, «Початкова освіта».
Тема дослідження: «Формування ціннісних орієнтацій молодших школяр засобом інтерактивних вправ у процесі навчання в Освітньому хабі під час війни».
Наук. кер. проф. Матвієнко О.В.
Чабала Уляна Андріївна, Максименко Ангеліна Михайлівна
4 курс, 4ПН, «Початкова освіта»
Тема дослідження: «Формування знань про довкілля в учнів 1-го класу засобом віртуальних екскурсій».
Наук. кер. проф. Васютіна Т.М.
Щербатюк Анастасія Дмитрівна
4 курс, 4ПН, Початкова освіта
Тема дослідження: «Формування здоров’язбережувальної компетентності молодших школярів засобами казкотерапії».
Наук. кер. доц. Тесленко Т.В.
2.2. Висловити подяку організаторам олімпіади (доц. Коханко О.Г., асп. Золотаренко Т.О.), розробникам олімпіадних завдань з педагогіки для випускників бакалаврату та вважати остаточними такі результати 1-го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Початкова освіта».
1 місце: |
Артюх Дарина Михайлівна |
4 курс, 4ПН група |
94 бали |
Бура Анна Володимирівна |
4 курс, 4ПН група |
93 бали |
|
2 місце: |
Шкарбань Анна Володимирівна |
4 курс, 4ПН група |
92 бали |
Волков Владислав Сергійович |
2 курс (за скороченою ОП), 2ПНМС група |
92 бали |
|
Щербатюк Анастасія Дмитрівна |
4 курс, 4ПН група |
92 бали |
|
3 місце: |
Бабік Анна Володимирівна |
4 курс, 4ПН група |
91 бал |
Чабала Уляна Андріївна |
4 курс, 4ПН група |
91 бал |
|
Ядчишина Діана Сергіївна |
4 курс, 4ПН група |
90 балів |
2.3. Висловити подяку викладачам кафедри за підготовку трьох студентів (Артюх Дарина Михайлівна, Бура Анна Володимирівна, Чабала Уляна Андріївна) до участі у Конкурсі УДУ імені Михайла Драгоманова «Кращий студент-науковець-2023» від спеціальності «Початкова освіта».
2.4. Результати конкурсу вважати задовільними. Третє призове місце посіла Чабала Уляна Андріївна (4 курс, 4ПН група. Лауреатами стали Артюх Дарина Михайлівна та Бура Анна Володимирівна (4 курс, 4ПН група).
3. Про результати проведення Дня відкритих дверей на факультеті. Перспективи вступної кампанії 2023 року.
3.1. Висловити подяку викладачам кафедри (проф. Матвієнко О.В., проф. Телецька Л.В., доц. Губарєва Д.В., проф. Васютіна Т.М. (технічна організація)), кураторам груп і студентам за підготовку та проведення Дня відкритих дверей спеціальності 013 «Початкова освіта» 4 травня, за якісно виконану роботу з укомплектування рекламних матеріалів події, її популяризації у соцмережах, підготовку подяк для найкращих студентів факультету, модерацію і проведення зустрічі в онлайн-режимі.
3.2. Результати оприлюднити на сайті факультету за покликанням https://pf.udu.edu.ua/abituriientovi-fpp
4. Стан підготовки кафедри до проведення державної атестації та літньої сесії студентів невипускних курсів.
4.1. Стан готовності кафедри до підсумкової атестації студентів випускних курсів вважати задовільним.
4.2. Скласти графік консультацій до державних іспитів для студентів випускних курсів денної, заочної та дистанційної форм навчання і модераторам провести їх на належному рівні.
4.3. Доц. Григоренко В.Є. здійснювати cистематичний контроль за комплектацією питань в тестах до ДІ в системі MOODLE.
4.4. Довести до відома студентів випускних курсів зміст програми з підсумкової атестації та розмістити її на сайті кафедри.
4.5. До 2.06.2023 року всім студентам випускних курсів пройти антиплагіатну перевірку кваліфікаційних робіт.
4.6. Заповнити електронні журнали до 31 травня 2013 року, екзаменаційну документацію здати в деканат на наступний день після завершення сесійних іспитів, кураторам груп в системі «ПС-Деканат» виставити оцінки за іспити.
5. Результати практик студентів бакалаврату та магістратури за весняний семестр.
5.1. Результати практик студентів бакалаврату та магістратури за весняний семестр вважати задовільними.
5.2. Висвітлити результати усіх практик на сторінці кафедри за покликанням https://bit.ly/43pEtp4 у відповідній рубриці «Звіти практик. Конференції».
6. Різне
6.1. Зарахувати стажування на базі кафедри початкової освіти УДУ імені Михайла Драгоманова викладачів кафедри початкової освіти Факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка д.п.н., проф. Сіранчук Н.М., д.п.н., проф. Неживу Л.Л., к.п.н., доц. Бондаренка Г.Л., к.п.н., ст. викл. Шпіцу Р.І., викл. Романенко К.А., яке відбувалось з 17.04.2023 по 17.05.2023 р.
Рішення засідання кафедри ПО № 11 від 2.06.2023
Рішення засідання кафедри ПО № 11 від 2.06.2023 р. ↓PDF
1. Про результати антиплагіатної перевірки та рекомендацію до захисту кваліфікаційних робіт на здобуття першого (3.10, 1.10) та другого рівнів вищої освіти «Магістр» (1.10) студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
1.1. Стан антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт на здобуття першого (3.10, 1.10) і другого рівнів вищої освіти «Магістр» (1.10) студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати задовільним.
1.2. Допустити до захисту бакалаврських і магістерських робіт усіх студентів випускних груп денної, заочної, заочно-дистанційної форм навчання.
2. Звіт аспірантів кафедри початкової освіти.
2.1. Зарахувати звіти аспірантів 1- 4 років навчання спеціальності «011 Освітні, педагогічні науки».
2.2. Рекомендувати посилити увагу до апробації та публікацій результатів наукових досліджень.
2.3. Неухильно дотримуватись термінів роботи над структурними частинами дисертаційного дослідження.
3. Затвердження теми дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогічної інноватики Попової Л.М.
3.1. Зважаючи на актуальність, новизну та практичне значення розглянутої проблеми затвердити тему дисертації «Теоретико- методичні засади формування трансверсальних компетентностей у майбутніх учителів початкової школи» на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогічної інноватики Попової Людмили Миколаївни (Науковий консультант – Матвієнко Олена Валеріївна, доктор педагогічних наук, професор).
Рішення засідання кафедри ПО № 12 від 28.06.2023
Рішення засідання кафедри ПО № 12 від 28.06.2023 р. ↓PDF
1. Підсумки рейтингового оцінювання викладачів кафедри ПО за 2022/2023 н.р.
1.1. Висловити подяку усім членам кафедри ПО за сумлінне виконання усіх видів своєї роботи, у зв’язку з чим кафедра посіла перше місце на Педагогічному факультеті за рейтинговими показниками.
1.2. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., проф. Васютіній Т.М., доц. Янковській І.М. за перше та друге місця у своїх номінаціях.
1.3. Звернутись у навчально-методичний відділ УДУ імені Михайла Драгоманова щодо розмежування балів за кураторство молодших та випускних курсів у зв’язку з різною інтенсивністю навантаження.
1.4. Підняти питання перед Вченою радою факультету та університету щодо конкретизації та зменшення кола обов’язків кураторів ECTS у відповідному Положенні університету.
2. Про результати підсумкової атестації студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого та другого рівнів вищої освіти «Бакалавр» (3.10, 2.10, 1.10) та «Магістр» (1.10).
2.1. Результати підсумкової атестації вважати задовільними. Врахувати рекомендації Голів ДЕК при організації державних іспитів у 2023/2024 н.р.
2.2. Висловити подяку кураторам випускних груп за якісну організацію державних іспитів та підготовчу роботу з виготовлення додатків до диплома про вищу освіту.
3. Результати опитування здобувачів вищої освіти освітніх рівнів "Бакалавр", "Магістр" щодо якості освітньої програми "Початкова освіта".
3.1. Результати опитування здобувачів вищої освіти освітніх рівнів "Бакалавр", "Магістр" вважати задовільними.
3.2. Пропозиції магістрів щодо змісту ОП та покращення організації навчання врахувати при перегляді ОП.
3.3. Звіт про опитування розмітити на сайті кафедри за покликанням: https://bit.ly/3DcTSh7.
3.4. Для посилення популяризації роботи кафедри створити кафедральний ютуб-канал, який наповнити відеоматеріалами з кращими навчальними практиками, фрагментами уроків, інтерв’ю з відомими випускниками тощо і закласти окремі види робіт у завдання педагогічної практики.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 1 від 30.08.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 1 від 30.08.2023 р. ↓PDF
1. Про результати вступної кампанії студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» та перспективи з навантаженням викладачів кафеди.
1.1. Результати вступної кампанії вважати задовільними. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., технічним секретарям Химич М.А., Ткачук Д. та усім викладачам за роботу в приймальній комісії.
1.2. Кураторам усіх груп провести онлайн-зустрічі зі студентами щодо особливостей організації освітнього процесу у очному та змішаному форматах з урахуванням безкових умов, інструктування з техніки безпеки, з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях.
1.3. Завершити розподіл навчального навантаження викладачів кафедри.
2. Організація освітнього процесу на педагогічному факультеті в 2023/2024 н.р. в умовах продовження військового стану.
2.1. Організація освітнього процесу відбуватиметься відповідно до наказу УДУ імені Михайла Драгманова № 297 від 16 серпня 2023 року, розпорядження по педагогічному факультету № 10 від 30 серпня 2023 року.
2.2. Усім викладачам та студентам пройти інструктаж з техніки безпеки, з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях і розписатися у відповідних журналах.
3. Затвердження робочих програм обов'язкових та вибіркових освітніх компонентів, практик ОР "Бакалавр" та "Магістр" спеціальності "Початкова освіта" на 2023/2024 н.р.
3.1. Висловити вдячність викладачам кафедри за урахування в робочих програмах освітніх компонентів та практик пропозицій студентів щодо удосконалення якості освітнього процесу, які були сформульовані і заслухані на попередньому засіданні кафедри після проведення моніторингового опитування здобувачів вищої освіти.
3.2. Затвердити робочі програми обов'язкових та вибіркових освітніх компонентів, практик ОР "Бакалавр" та "Магістр" спеціальності "Початкова освіта" на 2023/2024 н.р.
4. Затвердження програм та білетів підсумкової атестації магістрів ОП "Початкова освіта" (термін навчання - 1,4 та 1,10).
4.1. Затвердити програму та білети підсумкової атестації магістрів ОП "Початкова освіта" (термін навчання - 1,4 т а1,10) у поданій редакції.
4.2. Програми підсумкової атестації здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта»” розмістити на сайті кафедри і довести до відома здобувачів вищої освіти.
5. Різне.
5.1. Затвердити тему дисертаційного дослідження «ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», аспіранта IІІ-го року денної бюджетної форми навчання Українського державного університету імені Михайла Драгоманова БОРИСЬОНКА МАКСИМА ОЛЕГОВИЧА (Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор ВАСЮТІНА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА).
5.2. Рекомендувати до друку рукопис навчально-методичного посібника.
Васютіна Т., Борисьонок М., Лідіч А. Цифрові освітні технології в роботі вчителя початкової школи. Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта». Київ: УДУ імені Михайла Драгоманова, 2023. 68 с.
5.3. Визнати результати підвищення кваліфікації проф. Васютіної Т.М., яка взяла участь у міжнародному стажуванні за темою «New and innovative teaching methods», організованим Малопольською школою публічного адміністрування (Malopolska School of Public Administration) та Краківським університетом економіки (Krakow University of Economics).
Тривалість (обсяг) стажування – 180 годин (6 кредитів ЄКТС); терміни – з 22.05.2023 по 30.06.2023 рр.
Копія сертифікату (№ 3536/MSAP/2023) і програма стажування додаються.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 2 від 29.09.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 2 від 29.09.2023 р. ↓PDF
1. Про розподіл доручень викладачів кафеди.
1.1. Продовжити консультації щодо розподілу і виконання викладачами своїх доручень.
2. Стан перебігу освітнього процесу на педагогічному факультеті на денній, заочній та заочно-дистанційній формах навчання.
2.1. Організація освітнього процесу відбується відповідно до наказу УДУ імені Михайла Драгманова № 297 від 16 серпня 2023 року, розпорядження по педагогічному факультету № 10 від 30 серпня 2023 року.
2.2. Сесія у студентів заочної форми навчання відбуватиметься офлайн, у зв'язку з чим, усім викладачам та здобувачам освіти пройти інструктаж з техніки безпеки, з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях, заздалегідь ознайомитись з розкладом проведення занять в центральному та гуманітарному корпусах.
2.3. Завершити заповнення електронних журналів та заліково-екзаменаційної документації студентів заочної форми навчання згідно встановлених деканатом термінів.
3. Про ситуацію з відрахуванням студентки 32 ПН Вершиніної Н., пропозиції щодо її розв'язання.
3.1. Визнати інформацію, яку студентка виклала у заяві на ім'я ректора такою, що не відповідає дійсності, оскільки її ситуація розглядась на розширеному засіданні кафедри № 8 від 7 березня 2023 р. Витяг з протоколу додається.
3.2. Висловити вдячність завкафедрою проф. О. Матвієнко, куратору доц. Т. Коваль, методисту деканату Н. Ястремській, голові студпарламенту факультету А. Радченко за підготовку доповідної записки для відповіді на заяву студентки, за захист честі та гідності викладачів кафедри.
3.2. Кураторам груп провести роз'яснювальну роботу серед здобувачів вищої освіти, аби уникнути подібних ситуацій.
4. Перегляд та обговорення освітньо-професійних програм «Початкова освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.1 ОП «Початкова освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» переглянуто, обговорено успішність їх реалізації в освітньому процесі. Суттєвих змін немає.
4.2. Схвалити оновлену матрицю ОПП «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
5. Про створення на базі кафедри центру підвищення кваліфікації вчителів початкової школи та робочої групи для його супроводу.
5.1. Розпочати роботу зі створення на базі кафедри центру підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.
5.2. Робочій групі (ст. викл. Сенчило А., ст. викл. Губарєва Д., проф. Васютіна Т.) розробити план заходів з метою забезпечити його функціонування.
5.3. Викладачам кафедри впродовж місяця внести свої пропозиції щодо курсів / окремих тем, які вони можуть викладати для слухачів центру.
6. Затвердження програми та білетів підсумкової атестації магістрів ОП "Початкова освіта" (термін навчання - 1,4).
6.1. Затвердити програму та білети підсумкової атестації магістрів ОП "Початкова освіта" (термін навчання - 1,4).
7. Оновлення та затвердження переліку вибіркових освітніх компонентів для загальноуніверситетського та факультетського блоку дисциплін на 2-й семестр 2023/2024 н.р. для магістрів 1 курсу спеціальності013 «Початкова освіта».
7.1. Затвердити оновлений перелік вибіркових освітніх компонентів для загальноуніверситетського та факультетського блоку дисциплін на 2-й семестр 2023/2024 н.р. для магістрів 1 курсу спеціальності 013 «Початкова освіта».
7.2. Викладачам, які мають вибіркові курси з цих блоків та увійшли до переліку, оновити силабуси освітніх компонентів задля вчасного розміщення їх на сайті кафедри.
8. Оновлення “Програми підсумкової атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта»”.
8.1. Затвердити зміни у “Програмі підсумкової атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта»”, зокрема у питаннях для державних іспитів, які корелюються з компетентностями, закладеними у Стандарті вищої освіти та відповідних робочих програмах.
8.2. Оновлену “Програму підсумкової атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта»” розмістити на сайті кафедри і довести до відома здобувачів вищої освіти.
9. Про перегляд та затвердження блоків вибіркових освітніх компонентів для студентів бакалаврату 4-го курсу (вступ 2019 року) з метою фіксації їх у дипломі випускника як додаткової спеціалізації / кваліфікації.
9.1. Гаранту спеціальності бакалаврату доц. Янковські І.М. та доц. Севастюк М.С. підготувати пакет документів, достатній для визнання вибіркових дисциплін за блоками як таких, що дають можливість отримати додаткову кваліфікацію з фіксацією у додатку до диплома про вищу освіту.
10. Аналіз змісту сайту кафедри згідно з акредитаційними вимогами.
10.1. Зміст сайту кафедри (14 рубрик) визнати таким, що відповідає акредитаційним вимогам.
10.2. Гарантам доц. Коханко О. та доц. Янковській І., доц. Лук’янченко О. здійснювати систематичний моніторинг контенту сайту задля повного дотримання акредитаційних вимог.
11. Про затвердження базових шкіл практик, оновлення угод та розміщення їх на сайті кафедри.
11.1. Затвердити перелік з 20-ти базових шкіл практик для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
11.2. Висловити вдячність доц. Тесленко Т. за вчасне оновлення угод з базовими школами та розміщення їх на сайті кафедри.
12. Затвердження тем бакалаврських та магістерських досліджень студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
12.1. Затвердити теми бакалаврських та магістерських досліджень студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
12.2. Розглянути зміст і методику написання бакалаврських робіт на науково-методичному семінарі.
13. Затвердження щоденників різних видів практик для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
13.1. Затвердити щоденники різних видів практик для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
- Щоденник виробничої практики для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (термін навчання – 1,10) (автори: доц. Коханко О.Г., доц. Кондратюк О.М.)
- Щоденник виробничої практики для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (термін навчання – 1,4) (автори: доц. Коханко О.Г., доц. Кондратюк О.М.)
- Щоденник виробничої переддипломної практики для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (термін навчання – 1,10) (автори: доц. Коханко О.Г., доц. Кондратюк О.М.)
- Щоденник виробничої переддипломної практики для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (термін навчання – 1,4) (автори: доц. Коханко О.Г., доц. Кондратюк О.М.)
14. Звіти аспірантів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
14.1. Затвердити звіти аспірантів різних років.
14.2. Науковим керівникам забезпечити неухильне виконання індивідуальних планів аспірантами, аби вийти на захист їхніх дисертаційних досліджень згідно нормативних документів.
15. Різне.
15.1. Схвалити результати дисертаційного дослідження Гапчук Яни Анатоліївни «Сучасні тенденції розвитку Е-навчання у вищій школі Німеччини» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки та видати довідку про впровадження встановленого зразка.
15.2. Відкриту лекцію доц. Григоренко В.Є на тему «Позаурочна робота з дизайну і технологій в початковій школі» вважати проведеною на високому науково-методичному рівні, що є підставою для рекомендації її в майбутньому на вчене звання доцента.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 3 від 20.10.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 3 від 20.10.2023 р. ↓PDF
1. Конкурсні справи.
1.1. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Шапошнікову І.М. на посаду професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
1.2. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Коваль Т.В., Лук’янченко О .М., Себало Л.І., Тесленко Т.В. на посаду доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
1.3. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Губарєву Д.В. на посаду старшого викладача кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
1.4. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Сенчило А.В. на посаду викладача кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
1.5. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Цихмейструк О.М. на посаду асистента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
2. Перебіг освітнього процесу студентів заочної форми в умовах офлайн навчання.
2.1. Стан організації освітнього процесу освітнього процесу студентів заочної форми в умовах офлайн навчання вважати задовільним.
2.2. Завершити заповнення електронних журналів та заліково-екзаменаційної документації студентів заочної форми навчання згідно встановлених деканатом термінів.
3. Затвердження тем курсових досліджень студентів ОР "Бакалавр" та "Магістр" спеціальності "Початкова освіта" на 2023/2024 н.р.
3.1. Затвердити теми курсових досліджень студентів ОР "Бакалавр" та "Магістр" спеціальності "Початкова освіта" на 2023/2024 н.р.
3.2. Списки студентів з темами курсових досліджень та керівниками опублікувати на гугл-диску кафедри.
4. Про адаптацію студентів першого курсу. Результати «Дебюту першокурсника».
4.1 Стан адаптації студентів першого курсу вважати задовільним.
4.2. Висловити подяку завкафедрою проф. Матвієнко О.В. та куратору доц. Кондратюк О.М. за організацію підготовки першокурсників до Дебюту, за результатами якого вони посіли перше місце, та їх усебічну підтримку.
4.3. Висловити подяку куратору доц. Кондратюк О.М. за якісне виконання своїх обов'язків.
5. Про розподіл доручень викладачів кафеди.
5.1.Затвердити доручення за викладачами кафедри.
6. Обговорення відкритої лекції професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, доктора педагогічних наук Васютіної Тетяни Миколаївни на тему «Візуальні медіаресурси у початковій освіті» з освітнього компоненту «Медіаресурси у роботі вчителя НУШ».
6.1. Вважаємо, що професор кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук Васютіна Т.М. продемонструвала багатовекторне коло дослідницьких інтересів, зокрема в сфері практично-наукової освіти, педагогіки та методики навчання освітніх галузей, високий рівень професійної майстерності, комунікабельність та творчу активність.
Лекція проведена на високому теоретичному, методологічному і науково-методичному рівні, що свідчить про відповідну кваліфікацію та педагогічний досвід лектора, відповідає сучасним вимогам та заслуговує на позитивну оцінку загалом та є безсумнівною підставою для подальшої рекомендації на присвоєння вченого звання професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 4 від 06.12.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 4 від 06.12.2023 р. ↓PDF
1. Про результати антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт магістрів (1.4) денної та заочної форм навчання та рекомендацію до захисту.
1.1. Результати антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт магістрів (1.4) денної та заочної форм навчання вважати задовільними.
1.2. Рекомендувати до захисту усі магістерські дослідження, які виконувались випускниками спеціальності 013 «Початкова освіта».
2. Стан виконання планових заходів щодо підготовки до підсумкової атестації випускників 2023/2024 навчального року.
2.1. Стан підготовки до державної атестації магістрів 1.4. вважати задовільним.
2.2. Кураторам випускних груп (доц. Лук'янченко О.М., доц. Волошина В.В.) завершити усі технічні приготування у програмі ПС-Деканат для формування зведеної відомості успішності та підготовки до генерування додатків до дипломів про вищу освіту.
2.3. Гаранту доц. Коханко О.Г. здійснити контроль над підготовкою білетів для державних іспитів та іншої необхідної документації, організації консультацій до ДІ з випускниками, вчасному ознайомленні студентів з програмою підсумкової атестації.
3. Про результати перевірки та аналізу робочих програм навчальних дисциплін 2023/2024 н.р.
3.1. Результати перевірки та аналізу робочих програм навчальних дисциплін 2023/2024 н.р. вважати задовільними.
3.2. Висловити подяку гарантам доц. Коханко О.Г. та доц. Янковській І.М. за якісне виконання своїх обов'язків.
4. Затвердження блоків вибіркових дисциплін для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.1. Затвердити блоки вибіркових дисциплін («Психологія», «Іноземна мова») для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.2. Підготувати відповідну документацію щодо забезпечення освітніх компонентів згідно акредитаційних вимог і таблицю відповідності викладачів освітнім компонентам.
5. Результати опитування здобувачів вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» щодо адаптації першокурсників.
5.1. Висловити подяку доц. Чайченко В.Ф., кураторам груп доц. Кондратюк О.М., доц. Севастюк М.С. за розробку запитань і проведення опитування першокурсників спеціальності «Початкова освіта» стосовно адаптації до навчання в умовах воєнного часу.
5.2. Викладачам ОК взяти до уваги результати опитування. А саме: сприяти подоланню страху студентів перед заліково-екзаменаційною сесією, формувати уміння контролювати та організовувати свій час, планувати витрати.
5.3. Зміст анкети та результати опитування оприлюднити на сайті університету та кафедри за покликанням https://monitoring.npu.edu.ua/ua/golovna/2-bez-katehorii/427-oput-pershokursnykiv-poch-osvita-2023
6. Про результати проведення рубіжної атестації студентів спеціальності «Початкова освіта» та стан ліквідації неатестацій здобувачами освіти невипускних курсів.
6.1. Результати рубіжного контролю довести до відома студентів.
6.2. Впродовж двох тижнів забезпечити ліквідацію неатестацій студентами.
7. Стан практичної підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності 013 «Початкова освіта» та врахування пропозицій стейкхолдерів.
7.1. Результати практик бакалаврів та магістрів спеціальності 013 «Початкова освіта» в контексі фахової підготовки та особливостей організації в умовах війни вважати задовільними.
7.2. Систематично оприлюднювати результати педпрактики на сайті кафедри за покликанням: http://bit.ly/3EpQ5hD
7.3. Врахувати пропозиції стейкхолдерів під час організації практик у весняному семестрі. Зокрема, ввести у зміст виробничої практики більше завдань, що стосуються роботи з учнями з числа ВПО, роботи з електронною документацією в ЗЗСО.
7.4. Керівникам виробничої практики здобувачів бакалаврського та магістерського рівня звернути увагу на умови організації та проведення практики, надавати студентам своєчасні консультації з реалізації завдань практики та проводити роз'яснювальну роботу щодо їхніх обов'язків під час повітряної тривоги.
7.5. Висловити вдячність гарантам доц. Коханко О.Г., доц. Янковській І.М. за систематичний контроль за перебігом практичної підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта», керівникам практик доц. Тесленко Т.В., доц. Лозенко А.П., доц. Кондратюк О.М., доц. Чайченко В.Ф., доц. Себало Л.І., доц. Григоренко В.Є. за її організацію, конструктивну комунікацію з педагогами ЗЗСО, студентами та викладачами.
8. Реалізація напрямів роботи зі студентами: стан і перспективи.
7.1. Кураторам груп посилити виховну роботу зі студентами з урахуванням плану виховної роботи факультету на 2023/2024 н.р.
7.2. Продовжувати і надалі надавати студентам психологічну підтримку з урахуванням індивідуальних обставин і безпекової ситуації в країні.
7.3. Посилити роз’яснювальну роботу серед студентів щодо: дотримання термінів здачі видів робіт згідно власного індивідуального навчального плану; переваг і можливостей набуття нового досвіду у результаті академічного обміну здобувачів вищої освіти.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 5 від 26.12.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 5 від 26.12.2023 р. ↓PDF
1. Результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри за 2023 рік. Затвердження індивідуальних звітів та планів на 2024 рік.
1.1. Висловити подяку завкафедрою проф. Матвієнко О.В. та доц. Коханко О.Г. за організацію наукової роботи викладачів і студентів.
1.2. До 30 грудня завершити остаточне заповнення звітної документації з науково-дослідної роботи і завантажити її на кафедральний гугл диск.
1.3. Стан науково-дослідної діяльності викладачів кафедри за 2023 рік вважати задовільним. Затвердити індивідуальні звіти викладачів за 2022 рік та плани науково-дослідної роботи на 2023 рік.
1.4. У 2024 році посилити участь у конференціях різного статусу з публікацією тез (щонайменше 5) задля забезпечення відповідності викладачів ліцензійним вимогам.
2. Результати підсумкової атестації студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1.4. Рекомендації голів та членів ДЕК.
2.1. Результати підсумкової атестації вважати задовільними: кількісний та якісний показники успішності випускників становлять 100 %.
2.2. Висловити подяку гаранту доц. Коханко О.Г., кураторам доц. Лук’янченко О.М., доц. Волошиній В.В.. членам ДЕК за якісну підготовку та проведення державних іспитів магістрів (1.4. р.н.) в умовах офлайн-навчання та систематичними повітряними тривогами, потужну моральну підтримку студентів та керівників магістерських робіт, за вчасне виготовлення додатків до дипломів.
2.3. Врахувати рекомендації голів та членів ДЕК під час організації підсумкової атестації у весняному семестрі.
3. Навчання студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» за програмою академічної мобільності у Норвегії.
3.1. Доц. Григоренко В.Є. завершити роботу із трансфером студентів спеціальності 013 «Початкова освіта», які беруть участь у програмі академічної мобільності (університет Південно-Східної Норвегії).
3.2. Викладачам кафедри сприяти отриманню студентами індивідуального графіку навчання для дисциплін, які вони не вивчатимуть у ЗВО-партнері в Норвегії, у весняному семестрі.
3.3. Гаранту доц. Янковській І.М. та куратору доц. Григоренко В.Є. взяти під контроль оформлення індивідуальних графіків цих студентів та здійснювати всебічний супровід їх навчання в Україні та Норвегії.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 6 від 30.01.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 6 від 30.01.2024 р. ↓PDF
1. Напрями роботи кафедри у ІІ семестрі 2023/2024 н.р. відповідно до затвердженого плану та нормативної документації.
Перспективи реалізації ідей онлайн та офлайн академічної мобільності студентів в Україні.
1.1. У ІІ семестрі 2023/2024 н.р. запланувати проведення:
- семінару з проблем стандартизації спеціальності 013 «Початкова освіта» другого (магістерського) рівня вищої освіти;
- Всеукраїнського круглого столу, присвяченого пам'яті акад. В.І. Бондаря;
- щорічної Всеукраїнської студентської конференції «Пошуки і знахідки».
1.2. Висловити подяку завкафедрою проф. Матвієнко О.В. за організацію внутрішньої академічної мобільності студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня задля неухильного дотримання акредитаційних вимог.
1.3. Відповідно до угоди про співпрацю щодо реалізації програми внутрішньої мобільності з коледжем ”Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка” Полтавської обласної ради, дозволити вивчення студентами Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Карпенко О.А., Смирновою І.О., Павлюк І.С., Антонюк Д. Є., Поліщук В.В., Хрус А.О. у II семестрі 2023/2024 н.р. навчальну дисципліну «Психологія самовизначення особистості» (3 кредити, форма контролю – залік) за програмою внутрішньої академічної мобільності.
1.4. Дозволити студентам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта групи ПО-31Б Обласного коледжу ”Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка” Полтавської обласної ради Мандриці Д.Д. та Чаєнковій О.С. вивчення дисципліни “Організація змішаного і дистанційного навчання в НУШ” у складі 2 курсу спеціальності 013 Початкова освіта (3 кредити, форма контролю – залік) відповідно до програми внутрішньої академічної мобільності в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова.
2. Про результати заліково-екзаменаційної зимової сесії студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» та організацію навчання у ІІ семестрі 2023/2024 н.р.
2.1. Результати заліково-екзаменаційної зимової сесії студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати загалом задовільними.
2.2. Кураторам груп, де на студентів подано рапорти на відрахування (6 осіб), до початку семестру 5.02.2024 зробити академічні довідки і передати в деканат.
2.3. Організація навчання у ІІ семестрі 2023/2024 н.р. відбуватиметься у очному форматі.
2.4. Для студентів, які перебувають за кордоном, розробити пропозиції щодо реалізації ними індивідуальних навчальних планів.
3. Стан організації різних видів практик зі спеціальності 013 «Початкова освіта» у ІІ семестрі 2023/2024 н.р. з урахуванням безпекової ситуації.
3.1. Висловити подяку керівниками практик за вчасну підготовку проєкту відповідного наказу.
3.2. Як один із видів звітної документації, рекомендувати студентам на практиці підготувати два відео (2-3 хв.) про школу та вчителя і розмістити кращі зразки на сайті кафедри.
4. Про підготовку студентів до участі у Всеукраїнському студентському професійному творчому конкурсі наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.1. Згідно з Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, затвердженим наказом МОН України від 18.04.2017 № 605 та Наказу ректора від 06.02.2024 № 54, провести на базі кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта». Відповідальна доц. Коханко О.Г. Термін подачі робіт: 12.02.2024 – 23.02.2024 на електронну адресу організаційного комітету Конкурсу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
4.2. Кращі роботи рекомендувати участі у II турі Конкурсу, який проводитиметься на базі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький).
4.3. Наукові дослідження переможців І туру та супровідні документи потрібно надіслати до 01 березня 2024 року. Захист наукових робіт на підсумковій науково-практичній конференції відбудеться 04-05 квітня 2024 року в режимі відеоконференції.
5. Затвердження переліку вибіркових дисциплін для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Початкова освіта на 3 семестр 2024/2025 н.р.
5.1. Затвердити перелік вибіркових дисциплін для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта» на 3 семестр 2024/2025 н.р.
5.2. Розмістити на сайті кафедри силабуси цих дисциплін.
5.3. Викладачам, чиї курси є у переліку, завершити розробку робочих програм.
5.4. Висловити подяку гарантам доц. Янковській І.М. та доц. Коханко О.Г. за якісне виконання своїх обов’язків.
6. Про затвердження вибіркових блоків навчальних дисциплін «Практична психологія»/«Іноземна мова» згідно з навчальним планом спеціальності 013 Початкова освіта (протокол №13 від 30.06.2022 р.) та відповідних їм навчальних програм освітньо-професійної програми «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти із присвоєнням додаткової професійної кваліфікації 2445.2 Практичний психолог (в закладах освіти)/ 2331 Вчитель початкових класів загальної середньої освіти (іноземна мова).
6.1. Затвердити вибірковий блок навчальних дисциплін «Практична психологія»/«Іноземна мова» згідно з навчальним планом спеціальності 013 Початкова освіта (протокол №13 від 30.06.2022 р.) та відповідних їм навчальних програм освітньо-професійної програми «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти із присвоєнням додаткової професійної кваліфікації 2445.2 Практичний психолог (в закладах освіти)/ 2331 Вчитель початкових класів загальної середньої освіти (іноземна мова).
7. Затвердження робочих програм вибіркових дисциплін для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Початкова освіта на 2 семестр 2023/2024 н.р.
7.1. Затвердити робочі програми вибіркових дисциплін для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Початкова освіта на 2 семестр 2023/2024 н.р.
8. Про підготовку кафедри до проведення Дня відкритих дверей на ПФ.
8.1. Створити робочу групу на чолі з проф. Телецькою Л.І. щодо підготовки низки заходів для проведення Дня відкритих дверей спеціальності на ПФ і розробити план їх реалізації в контексті загальнофакультетських подій.
8.2. Забезпечити наповнення сайту кафедри оновленими матеріалами про спеціальність 013 «Початкова освіта».
8.3. Оновити інформацію про кафедру та її діяльність на сайті.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 7 від 28.02.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 7 від 28.02.2024 р. ↓PDF
1. Перспективи міжнародної співпраці між УДУ імені Михайла Драгоманова та Finnoschool Ltd. (Лаппеенранта, Фінляндія).
Підготовка кафедри до проведення XІ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки».
1.1. Схвалити план дій щодо співпраці з навчальною та консалтинговою організацією Finnoschool Ltd., який передбачає підписання угоди, міжнародну академічну мобільність викладачів.
1.2. Стан підготовки кафедри до проведення XІ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» вважати задовільним. Відповідальною за технічну організацію призначити аспірантку кафедри Золотаренко Т. О.
2. Стан реалізації академічної мобільності студентів між УДУ імені Михайла Драгоманова та Обласним коледжем ”Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С.Макаренка” Полтавської обласної ради (онлайн).
2.1. Стан реалізації академічної мобільності студентів між УДУ імені Михайла Драгоманова (Карпенко О.А., Смирнова І.О., Павлюк І.С., Антонюк Д. Є., Поліщук В.В., Хрус А.О. («Психологія самовизначення особистості»)) та Обласним коледжем ”Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С. Макаренка” Полтавської обласної ради (Мандрика Д.Д. та Чаєнкова О.С. (“Організація змішаного і дистанційного навчання в НУШ”)) вважати задовільним.
3. Особливості перебігу освітнього процесу для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» з урахуванням техніки безпеки та стан ліквідації академзаборгованостей за результами заліково-екзаменаційної зимової сесії.
3.1. Створити робочу групу з числа викладачів педагогіки, які здійснюватимуть підготовку випускників бакалаврату до складання іспиту в магістратуру.
3.2. З урахуванням можливого скорочення навчального навантаження на наступний рік, усім викладачам подумати над розробкою різних курсів з блоку дисциплін вільного вибору студентів.
3.3. У зв’язку зі створенням нової платформи дистанційного навчання, яка замінить MOODLE, переглянути курси, якими користуються викладачі і зробити відповідні копії.
3.4. Доц. Чайченко В.Ф. забезпечити організацію і проведення ректорського контролю з 1.04.2024 р.
3.5. Кураторам груп провести роз’яснювальну роботу і організувати вибір студентами дисциплін із загальноуніверситетського блоку та вибіркового блоку у визначені деканатом терміни.
4. Результати І туру Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта» та початок І туру V Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація».
4.1. За результатами І туру Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта» комісією у складі проф. Т. Олефіренка (голова), проф. О. Матвієнко, доц. М. Севастюк, доц. І. Янковської, доц. О. Коханко (члени) обрано переможцями:
І місце – Лідіч Альона В’ячеславівна, 4 курс ОР «бакалавр, 43ПН, Початкова освіта, тема роботи «Формування у молодших школярів уміння працювати з інформацією засобами технологій комп'ютерного моделювання (Сhat GPT)». Науковий керівник: проф. Т. Васютіна (100 балів).
ІІ місце – Запорожець Марина Миколаївна, 4 курс ОР «бакалавр, 42ПН, Початкова освіта, тема роботи «Розвиток емоційного інтелекту молодших школярів засобами медіатехнологій». Науковий керівник: доц. Коваль Т.В. (95 балів)
Грудницька Анастасія Олегівна, 4 курс ОР «бакалавр, 42ПН, Початкова освіта, тема роботи «Інфографіка як засіб створення практично-орієнтованих завдань у процесі формування читацької компетентності здобувачів початкової освіти (Infographics)». Науковий керівник: доц. Чабайовська М.І. (95 балів);
ІІІ місце – Сліпуха Юлія Юріївна, 2 курс ОР «магістр», 26зпмгб, Початкова освіта, тема роботи «Формування в учнів початкової школи самооцінки засобами формувального оцінювання». Науковий керівник: доц. Коханко О.Г. (90 балів).
Варенюк Олександра Анатоліївна, 4 курс ОР «бакалавр, 43ПН, Початкова освіта, тема роботи «Забезпечення радісної та значущої функції навчання засобами конструктора LEGO». Науковий керівник: доц. Янковська І.М. (90 балів).
4.2. Звернутись до Вченої ради факультету з проханням визнати курсові дослідження Лідіч А.В., Запорожець М.М., Грудницької А.О., Варенюк О.А. рівноцінними кваліфікаційній роботі першого (бакалаврського) освітнього рівня.
4.3. Забезпечити участь кафедри у підготовці студентів до І туру V Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація» роботи. Відповідальна – доц. Себало Л.І.
5. Про стан підготовки кафедри до проведення Дня відкритих дверей на ПФ.
5.1. Робочій групі на чолі з проф. Телецькою Л.І. продовжувати неухильно дотримуватись графіка підготовки і проведення заходів до Дня відкритих дверей спеціальності на ПФ.
5.2. Забезпечити наповнення сторінок кафедри у соціальних мережах оновленими матеріалами про спеціальність 013 «Початкова освіта»: промороликами з особливостей проведення занять з різних дисциплін, виступами стейкхолдерів, відео «День студента на практиці», спланувати проведення онлайн- та офлайн-зустрічей з майбутніми абітурієнтами тощо.
5.3. Оновити інформацію про кафедру та її діяльність на сайті.
6. Про затвердження вибіркових блоків навчальних дисциплін «Практична психологія»/«Іноземна мова» та відповідних їм навчальних програм освітньо-професійної програми «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти із присвоєнням додаткової професійної кваліфікації 2445.2 Практичний психолог (в закладах освіти)/ 2331 Вчитель початкових класів загальної середньої освіти (іноземна мова).
6.1. Затвердити вибірковий блок навчальних дисциплін «Практична психологія»/«Іноземна мова» та відповідних їм навчальних програм освітньо-професійної програми «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти із присвоєнням додаткової професійної кваліфікації 2445.2 Практичний психолог (в закладах освіти)/ 2331 Вчитель початкових класів загальної середньої освіти (іноземна мова).
7. Різне.
7.1. Обговорення і затвердження результатів підвищення кваліфікації викладачів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ на базі кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
7.1.1. Схвалити результати стажування викладачів:
- Чизмаря Івана Івановича, доктора філософії, проректора з господарської та навчальної роботи Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ. Тема стажування: «Організація та забезпечення освітнього процесу в закладах вищої освіти в умовах воєнного стану».
- Молнара Федора Бейловича, педагога-організатора фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ. Тема стажування: «Роль педагога-організатора в освітньому процесі фахового коледжу».
7.2. Про направлення доцента Романчук Алли Іллівни на підвищення кваліфікації (стажування) до Центру цифрових освітніх технологій Українського державного університету імені Михайла Драгоманова
7.2.1. Погодити направлення доцента Романчук Алли Іллівни на підвищення кваліфікації (стажування) до Центру цифрових освітніх технологій Українського державного університету імені Михайла Драгоманова з 18 березня 2024 року по 29 квітня 2024 року за рахунок коштів державного бюджету.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 8 від 20.03.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 8 від 20.03.2024 р. ↓PDF
1. Про організацію та участь кафедри в наукових заходах у ІІ семестрі 2023/2024 н.р.
1.1. У зв’язку з великою кількістю конференцій, до участі яких запрошені викладачі кафедри та студенти спеціальності 013 «Початкова освіта», доручити проф. Васютіній Т.М. скласти відповідний графік і призначити викладачів, відповідальних за координацію роботи.
1.2. Забезпечити обов’язкову участь кафедри у конференціях, де УДУ імені Михайла Драгоманова є співорганізаторами.
1.3. Доц. Коханко О.Г. і асп. Золотаренко Т.О. приділити особливу увагу якісній організації і проведенню XІ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (29 березня 2024 р.) та звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта і наука - 2024» Педагогічного Факультету УДУ імені Михайла Драгоманова (9-12 квітня 2024 р.). Роботу здійснювати під керівництвом завкафедрою проф. Матвієнко О.В.
2. Стан ведення кафедральної документації.
2.1. За дорученням завкафедрою проф. Матвієнко О.В., лаборантам зробити розподіл між викладачами 42 пункти кафедральної документації.
2.2. Викладачам, відповідальним за свої теки, впродовж місяця зібрати відповідну документацію і завантажити її на гугл-диск або роздрукувати (за потреби).
2.3. Проф. Шапошніковій І.М. звернутись до проректора з навчально-методичної роботи проф. Вернидуба Р.М. щодо втрати актуальності окремих пунктів звітної документації кафедри і потреби у введенні нових, які стосуються тих видів діяльності, які кафедра виконує, але облікувати їх не може.
3. Трудова дисципліна студентів денної форми навчання спеціальності 013 «Початкова освіта». Стан ліквідації заборгованостей із оплати за 2-й семестр навчання.
3.1.Кураторам студентів денної форми навчання провести роз’яснювальну роботу серед здобувачів освіти щодо необхідності суворо дотримуватись трудової дисципліни і відвідувати усі заняття.
3.2. Студентам, які систематично пропускають заняття, винести суворе попередження з роз’ясненням перспективи неатестації та можливого відрахування.
3.3. Забезпечити повторне / чергове звернення до студентів, які ще мають заборгованість із оплати за 2-й семестр навчання з метою його ліквідації.
4. Проміжні результати реалізації проєкту «MentorMe» для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.1. Стан реалізації проєкту вважати задовільним.
4.2. Підготувати студентам виступ по своїй участі в проєкті MentorMe на звітну конференцію з практики.
4.3. Висловити подяку доц. Коваль Т.В. за контроль за процесом перебігу практики студентів, що беруть участь в проєкті, їх підтримку, науково-методичний супровід.
5. Про рівень підготовки студентів бакалаврату випускного курсу під час педагогічної практики.
5.1. Гаранту спеціальності доц. Янковській І.М. забезпечити організацію заходів спільно зі стейкхолдерами з питань якості практичної підготовки бакалаврів випускного курсу.
5.2. Започаткувати збір коротких студентських відео «Один день у школі» як елементу звітної документації з педагогічної практики студентам денної форми навчання.
5.3. Доповнити звітну документацію з педпрактики відеорозповідями стейкхолдерів щодо рівня практичної підготовки студентів, як елементу зворотного зв’язку з УДУ імені Михайла Драгоманова.
6. Про рекомендацію на вчені звання викладачів кафедри.
6.1. Про рекомендацію професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки, доктора педагогічних наук, доцента Васютіної Тетяни Миколаївни на присвоєння їй вченого звання професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
6.1.1. Звіт про навчальну, науково-методичну, виховну та організаційну роботу Васютіної Тетяни Миколаївни і мотивований висновок кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки затвердити (додається).
6.1.2.Рекомендувати професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктора педагогічних наук, доцента Васютіну Тетяну Миколаївну на присвоєння вченого звання професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
6.2. Про рекомендацію доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки, кандидата педагогічних наук Григоренко Вікторії Євгеніївни на присвоєння їй вченого звання доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
6.2.1. Звіт про навчальну, науково-методичну, виховну та організаційну роботу Григоренко Вікторії Євгеніївни і мотивований висновок кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки затвердити (додається).
6.2.2. Рекомендувати доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, кандидата педагогічних наук Григоренко Вікторію Євгеніївну на присвоєння їй вченого звання доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
7. Про затвердження висновку фахово-наукового семінару Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації Т.В. Копил-Філатової на тему «Професійна підготовка майбутніх державних службовців для забезпечення академічної етики та доброчесності управління закладами освіти» на здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії в галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.
7.1. За результатами проведення фахово-наукового семінару Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова затвердити висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації Т.В. Копил-Філатової на тему «Професійна підготовка майбутніх державних службовців для забезпечення академічної етики та доброчесності управління закладами освіти» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки О.В. Матвієнко), подану на здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, до розгляду в разовій спеціалізованій вченій раді.
8. Різне.
Обговорення результатів дослідження Козленка Володимира Григоровича з теми «Система розвитку проєктної культури майбутніх педагогів», поданої на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
8.1.Схвалити результати дослідження Козленка Володимира Григоровича з теми «Система розвитку проєктної культури майбутніх педагогів», поданої на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, і видати довідку про впровадження встановленого зразка.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 9 від 08.05.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 9 від 08.05.2024 р. ↓PDF
1. Про наукову роботу викладачів кафедри.
Особливості і терміни проведення антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт бакалаврів та магістрів.
1.1. Забезпечити обов’язкову участь кафедри у звітно-науковій конференції викладачів, аспірантів і докторантів УДУ імені Михайла Драгоманова за підсумками наукових досягнень 2023 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету» 20 – 21 травня 2024 року.
1.2. Кураторам випускних курсів бакалаврів та магістрів (1.10) забезпечити вчасне подання кваліфікаційних робіт на антиплагіатну перевірку до 20 травня 2024 року. Роботу здійснювати під керівництвом завкафедрою проф. Матвієнко О.В.
2. Результати студентської олімпіади та конкурсів наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта».
Підготовка до конкурсу «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова».
2.1. Результати студентської олімпіади та конкурсів наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати задовільними. Кафедра рекомендує до нагородження у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2023/2024 навчального року зі спеціальності «Початкова освіта» у УДУ імені Михайла Драгоманова усіх студентів, що посіли 1, 2 та 3 місця.
1-ше місце:
Лідіч Альону В’ячеславівну, студентку 4 курс, 43 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова;
Дорош Катерину Вікторівну, студентку 4 курс, 42 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова;
Шнайдер Емму Олегівну, студентку 4 курс, 42 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова.
2-ге місце:
Запорожець Марину Миколаївну, студентку 4 курс, 42 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова;
Мартинюк Тетяну Сергіївну, студентку 4 курсу, А-41 групи, спеціальності «Початкова освіта» Відокремленого структурного підрозділу "Сарненський педагогічний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету";
Тацьку Марину Володимирівну, студентку 3 курс, ПНП-21 групи, спеціальності «Початкова освіта» Криворізького державного педагогічного університету.
3-тє місце:
Моніч Фаіну Петрівну, студентку 4 курсу, А-41 групи, спеціальності «Початкова освіта» Відокремленого структурного підрозділу "Сарненський педагогічний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету";
Химич Марту Андріївну, студентку 4 курсу, 43 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова;
Рудакову Христину Олександрівну, студентку 4 курсу, 42 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова.
2.3. За результатами І туру V Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація» зі спеціальності 013 «Початкова освіта» комісією у складі проф. Т. Олефіренка (голова), проф. О. Матвієнко, доц. М. Севастюк, доц. І. Янковської, доц. О. Коханко (члени) обрано переможцем:
І місце – Химич Марта Андріївна, 4 курс ОР «Бакалавр», 43ПН, 013 «Початкова освіта», тема роботи «Формування здоров’язбережувальної компетентності учнів початкової школи засобами казкотерапії». Науковий керівник: проф. О. Матвієнко (100 балів).
2.4. Звернутись до Вченої ради факультету з проханням визнати курсове дослідження Химич М.А. рівноцінним кваліфікаційній роботі першого (бакалаврського) освітнього рівня.
2.3. Висловити подяку викладачам кафедри за підготовку до участі у щорічному конкурсі «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова» (8.04.2024 – 17.05.2024) двох студентів: Лідіч Альону В’ячеславівну та Химич Марту Андріївну.
3. Стан підготовки кафедри до проведення підсумкової атестації бакалаврів та магістрів (1.10) спеціальності 013 «Початкова освіта».
3.1.Кураторам випускних груп спільно з методистами деканату забезпечити підготовку всієї необхідної до державних іспитів документації, спланувати проведення консультацій та внести відповідну інформацію у базу ПС-Студент.
3.2. Доц. Григоренко В.Є. продовжувати консультації з кураторами випускних груп щодо підготовки додатків до дипломів про вищу освіту, роз’яснення особливостей змін у чинних цього року шаблонах.
4. Затвердження білетів до комплексних кваліфікаційних іспитів для здобувачів вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності 013 «Початкова освіта». Затвердження білетів до семестрових іспитів.
4.1. Затвердити білети до комплексних кваліфікаційних іспитів для здобувачів вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.2. Затвердити білети до семестрових іспитів з дисциплін кафедри, де передбачена така форма контролю.
4.3. Затвердити банк питань для проведення державних іспитів у системі дистанційного навчання MOODLE для студентів 29зпмгбЛуб.
5. Результати проведення попередніх промоакцій щодо вступу на спеціальність 013 «Початкова освіта». Підготовка кафедри до загальнофакультетського Дня відкритих дверей.
5.1. Стан готовності кафедри до проведення Дня відкритих дверей факультету вважати задовільним..
5.2. Проф. Телецькій Л.І. та доц. Губарєвій Д.В. продовжувати координацію підготовчих заходів.
5.3. Усім викладачам кафедри організувати майстерки за участю студентів для зацікавлення потенційних абітурієнтів вступом на спеціальність 013 «Початкова освіта».
6. Підсумки виробничої практики бакалаврів спеціальності 013 «Початкова освіта».
6.1. Результати виробничої практики бакалаврів спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати задовільними.
6.2. Оприлюднити на сайті кафедри особливості перебігу та результати виробничої практики.
6.3. Висловити подяку доц. Чайченко В.Ф. за якісне загальне керівництво практикою, а керівникам практики по школам – за чітке виконання поставлених завдань, профорієнтаційну спрямованість, залучення вчителів до створення відеозвіту про рівень практичної підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
7. Різне.
7.1. Про перезарахування дисципліни «Психологія агресії» студентці 24 ПН Жук Д.Я. з попереднього місця навчання.
7.1.1. Перезарахувати дисципліну «Психологія агресії» студентці 24 ПН Жук Д.Я. з попереднього місця навчання.
7.2. Про визнання результатів підвищення кваліфікації Себало Л.І.
7.2.1. Визнати результати підвищення кваліфікації доц. Себало Л.І., яка участь у міжнародних та вітчизняних стажуваннях загальною кількістю 303 години (10 кредитів ЄКТС). Копії сертифікатів додаються.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 10 від 29.05.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 10 від 29.05.2024 р. ↓PDF
2. Результати антиплагіатної перевірки бакалаврських і магістерських (1.10) досліджень студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» денної, заочної та дистанційної (29зпмгбЛуб) форм навчання.
1.1. Допустити до захисту студентів, чиї кваліфікаційні роботи успішно пройшли антиплагіатну перевірку.
1.2. Кураторам випускних курсів бакалаврів та магістрів (1.10), керівникам кваліфікаційних робіт студентів, які пройшли перевірку, організувати передзахист наукових досліджень.
1.3. Звернутись у технічний відділ УДУ імені Михайла Драгоманова з проханням щодо усунення проблем зі швидкістю роботи системи Unicheck, що призводить до невчасної перевірки частини кваліфікаційних робіт.
2. Стан підготовки кафедри до проведення державної атестації та літньої сесії студентів невипускних курсів.
2.1. Стан підготовки кафедри до проведення державної атестації та літньої сесії студентів невипускних курсів вважати задовільним.
3. Попередні підсумки конкурсу «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова».
3.1. За попередніми підсумками конкурсу «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова» (8.04.2024 – 17.05.2024) ІІ місце посіла Лідіч Альона В’ячеславівна; ІІІ місце – Химич Марта Андріївна.
3.2. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., проф. Васютіній Т.М. за підготовку учасників-переможців.
4. Про результати проведення Дня відкритих дверей на факультеті. Перспективи вступної кампанії 2024 року.
4.1. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., проф. Телецькій Л.І., доц. Губарєвій Д.В., лаборантам кафедри та викладачам, задіяним у заході, за якісну його організацію.
4.2. Опублікувати на сторінці кафедри та у соцмережах інформацію щодо перебігу Дня відкритих дверей.
4.3. На наступний рік спланувати початок профорієнтаційних заходів кафедри із січня 2025 року із залученням більшої кількості шкіл різних регіонів України.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 11 від 24.06.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 11 від 24.06.2024 р. ↓PDF
1. Підсумки рейтингового оцінювання викладачів кафедри ПОІП за 2023/2024 н.р.
1.1. Висловити подяку усім членам кафедри ПОІП за сумлінне виконання усіх видів своєї роботи, у зв’язку з чим кафедра посіла друге місце на Педагогічному факультеті за рейтинговими показниками.
1.2. Висловити подяку професорам – Матвієнко О.В., Васютіній Т.М., Шапошніковій І.М.; доцентам – Янковській І.М., Тесленко Т.В., Коханко О.Г.; викладачам – Губарєвій Д.В., Цихмейструк О.М., Сенчило А.В. за перші три місця у своїх номінаціях згідно рейтингу кафедри та високопрофесійне виконання своїх обов’язків.
1.3. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., проф. Васютіній Т.М. за якісне виконання своєї роботи та перше й друге місце серед професорів факультету за рейтинговими показниками четвертий рік поспіль.
1.4. Звернутись у відділ моніторингу УДУ імені Михайла Драгоманова щодо розмежування балів за кураторство молодших та випускних курсів у зв’язку з різною інтенсивністю навантаження, передбачення рубрики «Розробка силабусів», збільшення балів за керівництво студентами-переможцями Всеукраїнських конкурсів наукових робіт.
2. Про результати підсумкової атестації студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого та другого рівнів вищої освіти «Бакалавр» (3.10, 1.10) та «Магістр» (1.10).
2.1. Результати підсумкової атестації вважати задовільними. Врахувати рекомендації Голів ДЕК при організації державних іспитів у 2024/2025 н.р.
2.2. Висловити подяку членам ДЕК, кураторам випускних груп за якісну організацію державних іспитів та підготовчу роботу з виготовлення додатків до диплому про вищу освіту.
2.3. На базі кафедри створити комісію (проф. О.В. Матвієнко, доц. Севастюк М.С., доц. Янковська І.М., доц. Коханко О.Г.) з ліквідації академічної заборгованості студентів невипускних груп бакалаврату та магістратури.
3. Різне.
Рекомендація до друку рукопису.
3.1. Рекомендувати до друку рукопис викладачів кафедри ПОІП.
Збірник екзаменаційних питань та практичних завдань з педагогіки та методик викладання освітніх галузей у початковій школі для самостійної підготовки студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» до комплексного кваліфікаційного екзамену / Укл: Янковська І.М., Бернадська О.В., Васютіна Т.М., Волошина В.В., Григоренко В.Є., Губарєва Д.В., Коханко О.Г., Митник О.Я., Пугач Ю.В., Себало Л.І., Телецька Л.І., Чабайовська М.І., Чайченко В.Ф.; за заг.ред. професора О.В. Матвієнко / упор. Янковська І.М. Київ, 2024.
Рішення засідання кафедри ПМПН від 18.03.2020 р.
Рішення засідання кафедри ПМПН від 18.03.2020 р.
Відповідно до наказу ректора від 11.03.20 № 187-П та розпорядження декана Факультету педагогіки та психології № 11 від 16.03.20, в умовах продовження карантинних заходів до 24.04.20, кафедра прийняла такі рішення.
1. Усім викладачам кафедри до 19.03.20 р. подати кураторам ЄКТС академічних груп денної та заочної форм, де вони читають дисципліни, такі документи з подальшим їх розміщенням на сайті Факультету:
- робочі програми навчальних дисциплін другого півріччя 2019/2020 н. р.;
- відповідне навчально-методичне забезпечення;
- картки забезпечення дистанційного навчання з дисциплін кафедри на період карантину.
2. Кураторам ЄКТС академічних груп, укомплектувати подані пакети документів відповідно до навчальних планів підготовки студентів спеціальності «Початкова освіта» усіх освітніх ступенів і форм навчання та передати їх модератору сайту Факультету педагогіки та психології.
3. Усім викладачам кафедри розробити план методичної та наукової роботи із зазначенням виду роботи та очікуваним результатом, відповідно до додатка 2.
Завідувач кафедрою
проф. Шапошнікова І.М.
Секретар
доц. Васютіна Т.М.
Рішення засідання кафедри ПМПН від 15.04.2020 р.
Рішення засідання кафедри ПМПН від 15.04.2020 р.
Відповідно до наказу ректора НПУ імені М. П. Драгоманова від 31.03.20 № 129 «Про продовження карантинних заходів та підготовку до завершення 2019/2020 н. р.» та наказу декана Факультету педагогіки та психології від 3.04.2020 № 13 з метою виконання освітніх програм та забезпечення якості підготовки студентів спеціальності «Початкова освіта», кафедра прийняла такі рішення.
1.Кураторам ЄКТС академічних груп:
1.1. Забезпечити контроль за виконанням студентами індивідуальних навчальних планів, розроблених на основі відповідної освітньої програми та навчального плану, з урахуванням особливостей організації освітнього процесу в період карантину. Встановити осіб, які не виконують завдань з дисциплін, з’ясувати причини такої ситуації.
1.2. Нагадати виконання студентами фінансових зобов’язань відповідно до договору про навчання.
1.3. Проконтролювати ведення електронних журналів викладачами з дисциплін, що викладаються у групах.
2.Кураторам ЄКТС випускних курсів:
2.1. Довести до відома студентів терміни попередніх слухань результатів наукових досліджень (бакалаврських та магістерських) засобами електронного зв’язку в он-лайн режимі, дати подачі рукописів магістерських робіт на антиплагіатну перевірку проф. Матвієнко О.В. та розкладу державної атестації і захисту наукових робіт.
2.2. Привести у відповідність електронні дані про студентів-випускників у «ПС-студент» та спільно з відповідальними особами за підготовку документів про вищу освіту розпочати процедуру формування додатків до дипломів про вищу освіту.
3.Довести до відома викладачів та керівників практик про внесення змін до графіків навчального процесу для студентів невипускних курсів в частині перенесення навчальних та виробничих практик, обов’язкових аудиторних (лабораторних) занять, захистів курсових робіт, проведення заліково-екзаменаційної сесії на післякарантинний період. Зокрема, виробнича практика студентів 3-го курсу вважається завершеною, термін проходження науково-виробничої практики магістрів денної форми залишається без змін, а пропедевтична і польова практики переносяться на осінній семестр 2020-2021 н.р.
4.Викладачам кафедри розробити тестові завдання для проведення підсумкової семестрової атестації (іспитів) у дистанційному режимі в середовищі системи дистанційного навчання Moodle НПУ імені М. П. Драгоманова. Тестові завдання мають бути розроблені відповідно до навчальних програм та затверджених в установленому порядку не пізніше 10 днів до початку сесії. Заліки виставляються студентам за результатами оцінювання виконаних протягом семестру поточних завдань.
5.Неухильно виконувати план науково-дослідної та методичної роботи професорсько-викладацького складу кафедри на період карантину із підготовкою до звіту та рейтингового оцінювання.
Завідувач кафедрою
проф. Шапошнікова І.М.
Секретар
доц. Васютіна Т.М.
Порядок денний засідання і рішення кафедри ПМПН (протокол №13 від 22.04.2020)
Порядок денний засідання і рішення кафедри ПМПН (протокол №13)
від 22.04.2020
1. Підготовка до організації і проведення курсових екзаменів у системі Moodle.
Рішення.
1.1. Усім викладачам кафедри розпочати підготовку до проведення перевідних іспитів у дистанційній формі.
1.2. Використовуючи відповідні посилання на сторінці факультету, опрацювати відеоматеріали з підготовки викладача до роботи в системі Moodle.
1.3. Забезпечити розробку екзаменаційних матеріалів у тестовій формі. Подати їх на розгяд і затвердження кафедри за 10 днів до початку сесії.
2. Організація роботи зі студентами-випускниками спеціальності «Початкова освіта» освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр».
Рішення.
2.1. Подати на антиплагіатну перевірку проф. Матвієнко О.В. електронні варіанти магістерських робіт студентів денної (1.9) та заочної (1.9 та 1.10 ) форм навчання 23 – 24 квітня 2020 р.
2.2. Призначити внутрішніх рецензентів для бакалаврських і магістерських досліджень відповідно до їх тематики.
2.3. Спланувати дати і формат проведення передзахисту магістерських та бакалаврських робіт з урахуванням розкладу підсумкової атестації та можливостей продовження карантину після 11.05.2020 р.
2.4. Розробити завдання для проведення кваліфікаційних державних іспитів студентами-випускниками спеціальності «Початкова освіта» освітнього ступеня «Бакалавр» і «Магістр» у дистанційному форматі.
3. Про проведення Дня відкритих дверей ФПП і готовність кафедри до проведення вступної кампанії у 2020 році.
Рішення.
3.1. Забезпечити підготовку відеоролика про спеціальність «Початкова освіта» до Дня відкритих дверей факультету і розмістити на каналах і сторінках ФПП в соціальних мережах (відповідальна доц. Тесленко Т.В.).
3.2. Розробити презентацію про Факультет педагогіки та психології (відповідальна доц. Григоренко В.Є).
3.4. Підготуватись до участі в роботі он-лайн Дня відкритих дверей в системах Zoom та трансляції в YouTube.
3.4. Забезпечити максимальне поширення в соцмережах та особистому спілкуванні інформації з головної сторінки ФПП про День відкритих дверей.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 1 від 31.08.2020
Рішення засідання кафедри ПМПН № 1 від 31.08.2020
1. Про особливості організації освітнього процесу у 2020-2021 н.р.
- Оновити зміст робочих програм усіх дисциплін кафедри і завантажити їх в систему Moodle до 21.09.2020 разом з усіма матеріалами.
- Старші курси можна частково переводити на он-лайн навчання, де буде складено відповідний розклад. Навчання відбуватиметься в три зміни з 8.00 до 21.00.
- При проведенні пари он-лайн посилання на заняття обов’язково пересилати методистам деканату, які вставлять його в електронний розклад.
- Сумісництво на кафедрі оформляти з 15.10.2020 по 30.12.2020.
- Стосовно педпрактики студентів, то слід передбачити можливий карантин і внести відповідні зміни у програми.
- Вчасно інформувати деканат, якщо студенти чи викладачі не виходять на пару он-лайн.
2. Організація наукової роботи викладачів і студентів у 2020/2021 н.р.
- Розпочати підготовку звіту з наукової роботи, оновити тематику наукових робіт студентів, напрями роботи в проблемних групах та наукових гуртках; посилити в наступному році діяльність з написання статей у фахові видання України та іноземні.
- Продовжити роботу над залученням кафедри до міжнародних грантових проєктів.
3. Обговорення і затвердження плану роботи кафедри на 2020-2021 н.р.
- Затвердити план роботи кафедри на поточний навчальний рік.
4. Аналіз кадрового потенціалу кафедри та розподіл навантаження на 2020/2021 н.р.
- У зв’язку із зміщенням термінів вступної кампанії, кафедра ще не отримала у повному обсязі годин навчального навантаження. Стосовно кадрового потенціалу, то на кафедрі є потреба у колегах-сумісниках. Остаточне навантаження для колективу і сумісників буде після завершення додаткового набору на спеціальності ФПП.
- Накази на усі види практики та забезпечення робочих програм навчальними матеріалами має відбуватись без шкоди для освітнього процесу.
5. Затвердження нормативної документації кафедри на 2020-2021 н.р.
- Завершити заповнення документації, яка потребує щорічного оновлення і затвердження з урахуванням можливого дистанційного навчання (екзаменаційні білети, журнали обліку виконання навчального навантаження викладачами, графіки консультацій, журнали взаємовідвідування занять викладачами кафедри, графік проведення відкритих занять викладачами кафедри, плани роботи кураторів академічних груп, культурно-виховної роботи в гуртожитку, графік підвищення викладачів кафедри).
- Затвердити нормативну документацію кафедри.
7. Різне.
- Рекомендувати кандидата педагогічних наук, доцента Романчук Аллу Іллівну на присвоєння вченого звання доцента кафедри педагогіки та методики початкового навчання факультету педагогіки і психології НПУ імені М. П. Драгоманова.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 2 від 9.09.2020
Рішення засідання кафедри ПМПН № 2 від 9.09.2020
1. Про рекомендацію в.о. декана Факультету педагогіки і психології проф. Т.О.Олефіренка на участь у конкурсі на заміщення вакантної посади декана.
Рекомендувати проф. Т.О. Олефіренка в.о. декана ФПП до участі в конкурсі на заміщення вакантної посади декана цього ж факультету.
2. Конкурсні справи членів кафедри.
Рекомендувати до участі в конкурсі на заміщення вакантної посади завідувача кафедри ПМПН та у конкурсі на заміщення вакантних посад професорів (В. І. Бондаря, Телецької Л.І.) та доцентів (Кондратюк О.М., Янковська І.М.) кафедри ПМПН.
3. Різне.
Дозволити стажування Черненко Галині Миколаївні та Сарієнку Володимиру Владиславовичу на базі кафедри ПМПН і призначити їм керівниками Васютіну Т.М. та Чайченко В.Ф. відповідно.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 3 від 7.10.2020
Рішення засідання кафедри ПМПН № 3 від 7.10.2020
1. Затвердження навантаження викладачів на 2020-2021 н.р.
Особливості формування навантаження у цьому навчальному році пов'язане з відтермінуванням вступної кампанії через COVID-19. Тож, остаточно воно ще не затверджено, оскільки немає наказів на студентів магістратури денної, заочної та дистанційної форм. При цьому, години з дисциплін по 2-4 курсах є і навантаження слід виконувати згідно затвердженого розкладу.
2. Про розподіл бакалаврських робіт студентів денної і заочної форм навчання на 2020/2021
Визначитись з тематикою бакалаврських досліджень до засідання № 5 для студентів усіх форм навчання. Подати список за встановленою формою завкафедрою для затвердження.
3. Затвердження індивідуальних планів роботи викладачів кафедри.
При отриманні кінцевого варіанту навантаження завершити заповнення індивідуальних планів. Виховну та організаційну роботу планувати з урахуванням плану роботи ФПП та дистанційного/змішаного навчання.
4. Про участь членів кафедри у конкурсному відборі на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників ФПП.
- Просити Вчену раду Факультету педагогіки і психології розглянути кандидатуру доктора педагогічних наук, академіка Бондаря Володимира Івановича на заміщення вакантної посади професора кафедри педагогіки та методики початкового навчання і обрати його терміном на 5 років.
- Просити Вчену раду Факультету педагогіки і психології розглянути кандидатуру кандидата біологічних наук, доцента Телецької Людмили Іванівни на заміщення вакантної посади доцента кафедри педагогіки та методики початкового навчання і обрати її терміном на 5 років.
- Просити Вчену раду Факультету педагогіки і психології розглянути кандидатуру кандидата педагогічних наук, доцента Янковської Інни Миколаївни на заміщення вакантної посади доцента кафедри педагогіки та методики початкового навчання і обрати її терміном на 5 років.
- Просити Вчену раду Факультету педагогіки і психології розглянути кандидатуру кандидата педагогічних наук, доцента Кондратюк Олени Михайлівни на заміщення вакантної посади доцента кафедри педагогіки та методики початкового навчання і обрати її терміном на 5 років.
5. Різне.
Рекомендувати кандидата педагогічних наук, доцента Севастюк Мар’яну Степанівну та кандидата педагогічних наук, доцента Васютіну Тетяну Миколаївну на переведення на посаду професорів кафедри педагогіки та методики початкового навчання Факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П. Драгоманова.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 4 від 16 жовтня 2020 року
Рішення засідання кафедри ПМПН № 4 від 16 жовтня 2020 року
1. Конкурсні справи.
Просити трудовий колектив Факультету педагогіки і психології розглянути і підтримати кандидатуру доктора педагогічних наук, професора Матвієнко Олени Валеріївни на заміщення вакантної посади завідувача кафедрою педагогіки та методики початкового навчання Факультету педагогіки і психології НПУ імені М.П. Драгоманова у зв’язку з оголошенням конкурсу.
2. Про особливості організації навчання студентів у період карантинних обмежень (на виконання розпорядження по ФПП від 12.10.2020 р.)
Забезпечити реалізацію викладачами усіх пунктів розпорядження декана № 12 від 31 березня 2020 «Про застосування дистанційних технологій в організації освітнього процесу Факультету педагогіки і психології згідно з рекомендаціями МОН України» від 11.10.2020 р.
3. Про розподіл магістерських робіт студентів денної і заочної форм навчання та Лубенської філії на 2020/2021 н.р.
При отриманні точного списку закріплених за викладачами студентів, керівникам (разом зі здобувачами освіти) визначитись з темами магістерських робіт і подати їх на затвердження завкафедрою.
4. Про переведення навчання на дистанційну форму та особливості організації освітнього процесу у системі Moodle.
- Завершити наповнення дисциплін у системі Moodle, відстежити, чи всі слухачі приєднані і мають доступ до курсів.
- Надати методисту деканату посилання на заняття у Google Meet відповідно до розкладу.
5. Різне.
Затвердити звіти про стажування на базі КПМПН:
- кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», факультету педагогічної освіти, менеджменту та мистецтва Черненко Галини Миколаївни з теми підвищення кваліфікації (стажування)̶̶ «Професійна підготовка майбутнього фахівця початкової освіти в умовах євроінтеграції».
- кандидата педагогічних наук, доцента кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики у початковій освіті ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» Сарієнка Володимира Владиславовича.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 5 від 4 листопада 2020 року
Рішення засідання кафедри ПМПН № 5 від 4.11.2020
1. Про виконання наказів ректора.
- Забезпечити виконання усіх положень наказу «Про продовження дії карантину в НПУ імені М.П. Драгоманова до 31 грудня 2020 року» від 27.10.2020 р. та «Про проведення ректорських контрольних робіт у 2020-2021 н.р.» від 30.10.2020 р.
- Викладачам, задіяним у ректорському контролі, підготувати пакет тестових завдань і завантажити їх у систему дистанційного навчання Moodle згідно розкладу та озвучених рекомендацій.
2. Про стан готовності кафедри до організації і проведення підсумкової атестації та виготовлення додатків до дипломів магістрів денної, заочної форм навчання та Лубенської філії.
- Підготовка до підсумкової атестації здійснюється у плановому порядку.
- Висловити вдячність усім розробникам програми для підсумкової атестації та кураторам випускових груп.
3. Про стан наповнення дисциплін кафедри матеріалами в системі дистанційного навчання Moodle.
У найкоротші терміни повністю укомплектувати дисципліни кафедри у системі дистанційного навчання Moodle (розробками практичних/семінарських/лабораторних занять, завданнями для поточного контролю, програмою підсумкового контролю).
4. Про результати практичної підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності «Початкова освіта».
Взяти до уваги коментарі стейкхолдера (Корніцької Юлії Василівни - заступника директора з навчально-виховної діяльності ЗЗСО 106 з поглибленим вивченням англійської мови) та здобувачів освіти (магістрів) щодо вдосконалення освітньої програми «Початкова освіта» :
- впровадити в підготовку майбутніх учителів початкової школи тренінги або семінари з «Права і обов’язки вчителя» (є потреба бути обізнаному у вирішенні конфліктів між учнями, між батьками, між колегами в школі);
- Переглянути правила вибору спецкурсів, оскільки студенти стають перед вибором якогось одного - або «Робота з батьками», або «Документознавство». Магістри наголосили. що для професійної підготовки обидва спецкурси є важливими, тому варто ознайомитись як з одним так і з другим спецкурсом.
- Посилити підготовку здобувачів освіти з дисципліни «Методика викладання англійської мови».
5. Про створення ради роботодавців на Факультеті педагогіки та психології та електронної бази працевлаштування випускників спеціальності.
1. Для роботи спеціальності «Початкова освіта», запропоновано в раду стейхолдерів таких педагогів як:
- Гуменюк Олена Дмитрівна – заступник директора з навчально-виховної діяльності Ліцея № 38 імені В.М.Молчанова.
- Дорошенко Дар’я – наша випускниця – вчитель початкових класів Ліцея № 38 імені В.М.Молчанова.
- Корніцьку Юлія Василівна – заступник директора з навчально-виховної діяльності сш № 106 з поглибленим вивченням англійської мови.
- Хомич Оксана наша випускниця – методистка Новопечерської школи та вчителька початкових класів, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2020
- Семенуха Алла Миколаївна – заступник директора з навчально-виховної діяльності сш № 17 з поглибленим вивченням математики.
- Порадюк Оксана Михайлівна – заступник директора з навчально-виховної діяльності сш № 61 з поглибленим вивченням інформатики.
2. Внести зміни у програми практик кафедри з урахуванням дистанційного навчання та організацію роботи кафедри зі стейкхолдерами.
3. Запроваджувати всі види тісної співпраці зі стейкхолдерами.
- Запрошувати їх на настановчі та звітні конференції педагогічних практик.
- Запрошувати стейкхолдерів на ДЕК.
- Запрошувати на засідання кафедри, під час розгляду питань щодо вдосконалення ОП.
- Організувати групи стейкхолдерів у соціальних мережах (вайбері чи телеграм).
- Відвідувати методичні комісії в базових школах педагогічних практик.
- Залучати стейкхолдерів до проведення майстер-класів, тренінгів, зустрічів.
- Організовувати рецензування стейкхолдерами кваліфікаційних робіт студентів випускних курсів.
- Участь у конференціях і публікації статей викладачами кафедри та стейкхолдерами у співавторстві.
- Рецензування методичних посібників випускників та роботодавців науково-педагогічними працівниками кафедри педагогіки та методики початкового навчання.
6. Затвердження тем наукових досліджень бакалаврів та магістрів 1.4, 1.9, 1.10 денної та заочної форм навчання.
Керівниками наукових робіт простежити за написанням студентами планів-проспектів та вчасним поданням їх на кафедру.
7. Про роботу з базою ЄКТС та ведення електронних журналів викладачами кафедри.
Кураторам ЄКТС завершити формування електронних журналів викладачам.
8. Про внесення змін до плану виховної роботи зі студентами кафедри педагогіки і методики початкового навчання.
Розробити план виховної роботи студентів спеціальності «Початкова освіта» на основі плану роботи ФПП з орієнтуванням на державні та релігійні свята, події на факультеті/кафедрі, з ураховуванням особливостей дистанційного/змішаного навчання.
9. Профагітаційна робота викладачів кафедри на період 2020-2021 н.р.
- Забезпечити поширення та рекламу інформаційних буклетів (брошур) про День відкритих дверей у НПУ імені М.П.Драгоманова засобами електронної пошти по школам, а також в соц.мережах (фб).
- Затвердити план профорієнтаційних заходів кафедри і на його основі створити план проведення Дня відкритих дверей на ФПП.
10. Різне.
- Замінити гаранта ОПП «Початкова освіта та дошкільна освіта» здобувачів другого ступеня вищої освіти «Магістр» (1,10) д.п.н., проф. Луценко І.О. на кандидата психологічних наук Товкач І.Є., старшого викладача кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти.
- Надати позитивний відгук на автореферат дисертаційного дослідження Шевченко Юлії Михайлівни «Теоретико-методичні засади готовності студентів вищих навчальних закладів до духовно-морального розвитку молодших школярів у крос-культурному просторі», подану на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання.
- Дозволити стажування викладачів Кам’янця-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Ковальчук Олени Вікторівни, Гудими Наталії Василівни, Мєлєсцевої Наталії Василівни на базі КПМПН з 2.11.2020 по 3.02.2021. Керівником стажування призначити проф. Матвієнко О.В.
- Затвердити тему дисертаційного дослідження Малик Юліани Ігорівни на тему «Формування культури професійно-комунікативного спілкування майбутніх фахівців публічного управління та адміністрування у процесі фахової підготовки» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 6 від 2.12.2020
Рішення засідання кафедри ПМПН № 6 від 2.12.2020
1. Про загальну готовність кафедри до організації підсумкової атестації здобувачів другого рівня вищої освіти «Магістр». Результати антиплагіатної перевірки магістерських досліджень.
- Вважати готовність кафедри до підсумкової атестації задовільною.
- Забезпечити термінову подачу робіт студентів на антиплагіатну перевірку студентам, які ще цього не зробили. Ті особи, які її не пройдуть, не допускаються до передзахисту та захисту магістерських досліджень;
- Провести консультації та тренування випускникам в системі Moodle за тиждень до ДІ.
2. Про результати рубіжного контролю бакалаврів та магістрів спеціальності «Початкова освіта».
- Вважати результати рубіжного контролю задовільними.
- Дати можливість студентам, які не атестовані, до 15.12 виправити ситуацію. Розпочати гототовку викладачам і здобувачам освіти до проведення екзаменів.
3. Внесення уточнень у робочі програми з дисциплін кафедри з урахуванням змін у оцінюванні поточних навчальних досягнень студентів.
- Усім викладачам опрацювати «Пам’ятку» зі змінами в критеріях оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти.
- У січні здійснити перевірку стану внесення змін з критеріїв оцінювання у робочі програми з дисциплін кафедри.
4. Про результати впровадження заходів соціального супроводу студентів під час карантину в контексті плану виховної роботи кафедри педагогіки і методики початкового навчання.
- Здійснювати контроль за фізичним і психічним станом студентів в умовах карантину.
- Надавати соціальний супровід, за потреби залучати колег з кафедри практичної психології.
5. Затвердження плану профагітаційної роботи викладачами кафедри на період 2020-2021 н.р.
- Затвердити план профагітаційної роботи викладачами кафедри на період 2020-2021 н.р.
- Відповідно до нього слід готуватись до проведення Дня відкритих дверей у 2-му семестрі.
6. Про результати педагогічної практики «Шкільний день».
- Пропедевтичну практику студентів 3 ПН курсу та навчально-педагогічну практику 2 ПН курсу зарахувати як проведену в повному обсязі з виконанням всіх календарних строків.
- Всім студентам зарахувати практику. Установчі та підсумкові конференції з цього виду практики проведені згідно графіку, задокументовані, записані на відео в режимі он-лайн.
7. Про зміни у програмах практик кафедри з урахуванням дистанційного навчання та організацію роботи кафедри зі стейкголдерами.
- Педпрактика. До кінця лютого виконати таке: 1. Осучаснити робочі програми практик, додавши інформацію про особливості їх організації в умовах пандемії та дистанційного навчання. 2. Переглянути систему оцінювання практики студентами. 3. Систематизувати матеріали практик та розмістити на корпоративній пошті кафедри. 4. Оновити методичні рекомендації до проведення практики.
- Робота зі стейкголдерами. Максимально організовувати усі види співпраці з роботодавцями та опубліковувати результати співпраці у цифровому просторі.
8. Стан підготовки студентських наукових робіт до участі в І турі конкурсу з педагогіки та фахових методик.
Визначити три кращі наукові роботи та до 15.02.2021 надіслати їх на II тур Конкурсу до базового закладу, визначеного МОН України, у Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського.
9. Про стан наповнення сайту кафедри сучасними матеріалами.
- До лютого подати всю інформацію для наповнення складових сайту: інформації про викладачів, рішення кафедри, публікації викладачів (титульна сторінка та зміст).
- Відповідно до положення про акредитацію слід ввести рубрику «нормативні документи», відповідно до якої поміщати робочі програми з дисциплін кафедри, методичні рекомендації, оновлення списку джерел.
10. Про роботу з базою ЄКТС та ведення електронних журналів викладачами кафедри.
- Заповнити електронний журнал в тижневий термін.
- Звернутись до викладачів загальноуніверситетських кафедр щодо заповнення їхніми викладачами електронних журналів з дисциплін кафедри, які вони читають, для вчасного виставлення стану відвідування та оцінок.
11. Про підготовку бакалаврів 4 курсу до ЗНО з іноземної мови при вступі у магістратуру.
- Запланувати систематичні зустрічі студентів-випускників бакалаврату з кураторами ЄКТС, особами, відповідальними за вступ у магістратуру, викладачами кафедри іноземної мови для вирішення поточних питань і підготовки майбутніх учителів до ЗНО з іноземної мови.
12. Різне.
- Рекомендувати Пєчку Л.Є. на отримання вченого звання доцента кафедри ПМПН.
- Питання для зимової атестації до іспитів з дисциплін кафедри (січень 2021) завантажуються у систему Moodle і затверджуються цим протоколом.
- Рішення кафедри про допуск магістрів 1.4 р.н. денної/заочної/дистанційної форм до захисту (витяги з протоколів) видаємо цим же протоколом за наявності усіх супровідних документів до магістреських досліджень.
- Надати позитивний відгук на автореферат дисертаційного дослідження Головченко Оксани Іванівни на тему «Методика організації самостійної роботи майбутніх магістрів фармації з органічної хімії засобами дистанційного навчання» поданої на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 – теорія та методика навчання (медичні та фармацевтичні дисципліни).
- Надати схвальну рецензію на рукопис навчально-методичного посібника (автори: Онищенко І. В., Борисьонок М. О.) «Інформаційно-комп’ютерні технології як засіб розвитку творчих здібностей молодших школярів на уроках у початковій школі». Кривий Ріг: КДПУ, 2020. 90 с.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 7 від 29.12.2020
Рішення засідання кафедри ПМПН № 7 від 29.12.2020
1. Підсумки наукової роботи кафедри ПМПН за 2020 рік. Затвердження індивідуальних звітів викладачів.
- Викладачам посилити наукову роботу у напрямі створення статей у журналах, що входять до міжнародних науково-метричних баз Scopus та WoS.
- Науковим керівникам студентів Золотаренко Т.О., Пацина А.Р., Шульга Р.А.), чиї роботи посіли призові місця в І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з педагогіки та фахових методик та керівнику Голінської Т.В., яка перемогла в І турі Конкурсу з галузі «Освітні, педагогічні науки», організувати оформлення відповідних документів та вчасно відправити їх на 2 етап Конкурсу у відповідні ЗВО (до 15 лютого за поштовим штемпелем).
2. Про результати державної атестації здобувачів другого рівня вищої освіти «Магістр» (1,4 р.н.).
- На основі рішень Вченої ради ФПП, внести корективи у процес підготовки кафедри та відповідної документації до підсумкової атестації магістрів 1.9, 1.10, бакалаврів 3.10, 1.10.
- Врахувати пропозиції голів ДЕК, забезпечити участь стейкголдерів у роботі комісій з підсумкової атестації та аналізі матеріалів, що готуються кафедрами для оцінювання рівня професійної готовності випускників до роботи за фахом; забезпечити участь викладачів кафедри у науково-методичних семінарах факультету з метою забезпечення нових ліцензійних вимог до організації і проведення підсумкової атестації згідно з новими Стандартами підготовки фахівців, рекомендацій НАЗЯВО.
3. Розподіл доручень викладачів кафедри ПМПН на 2020-2021 н.р.
- Ознайомитись з переліком доручень по кафедрі, визначитись з вибором і заповнити відповідну таблицю на гугл-диску.
- Не включати у перелік доручень той вид роботи, який входить у картку індивідуального навантаження викладача.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 8 від 3.02.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 8 від 3.02.2021
1. Основні напрями роботи кафедри ПМПН на 2 семестр 2020/2021 н.р. Затвердження доручень викладачів.
- Викладачам, членам груп забезпечення освітніх програм спеціальності, розпочати роботу з вивчення нормативної документації НАЗЯВО, досвіду успішної акредитації ЗВО – партнерів ФПП, розробити план заходів/робіт для вчасного виконання усіх вимог, відповідно до наказу ректора НПУ імені М.П. Драгоманова № 04 від 14 січня 2021 р.
- Інформацію щодо доручень взяти до відома і внести відповідні корективи у таблицю.
2. Стан завантаження програм з дисциплін кафедри в систему Moodle та оновлення їх навчально-методичного забезпечення з урахуванням дистанційного навчання.
- Стан завантаження програм з дисциплін кафедри в систему Moodle вважати задовільним.
- Викладачам, які ще не завершили роботу, терміново наповнити дисципліни.
3. Про результати підсумкової атестації студентів спеціальності «Початкова освіта».
1) провести роботу зі студентами, які мають академічну заборгованість (заяви на бігунок) і до 8.02 скласти сесію;
2) кураторам дооформити залікові книжки для внесення оцінок викладачами до 8.02;
3) викладачам підписати залікові та відомості до 8.02.2021. З цієї ж дати розпочинається сесія студентів заочної форми навчання.
4. Особливості роботи над стипендіальним протоколом: дискусійні питання та пропозиції щодо їх розв'язання в правовому полі.
- Ознайомлювати на початку семестру студентів їх з переліком видів робіт для додаткових балів, щоб вони мали час на їх виконання та збір потрібної документації (участь в конференціях тощо). Це все має бути прозоро, з повним доступом до зведеної таблиці обрахунків, усіх учасників освітнього процесу.
- Кураторам груп подати відповідні пропозиції заступнику декана з виховної роботи доц. Тітяєву.
5. Про результати роботи над програмами з різних видів практик.
- Переглянути робочі програми практик, додавши інформацію про особливості організації практик в умовах пандемії та дистанційного навчання.
- Переглянути систему оцінювання практики студентами.
- Систематизувати матеріали практик та розмістити на гугл-диску кафедри.
- Обновити методичні рекомендації до проведення практик.
6. План роботи зі стейкхолдерами та реалізація завдань профагітації. Попередня підготовка до Дня відкритих дверей на факультеті та в університеті.
- Здійснювати співпрацю зі стейкхолдерами відповідно до запланованих напрямів.
- Роботу з профорієнтації вважати задовільною і забезпечити підготовку до Дня відкритих дверей відповідно до затвердженого плану.
7. Стан готовності студентських наукових робіт до участі в конкурсах. Розподіл керівників наукових робіт на наступні два навчальні роки.
- Стан готовності студентських наукових робіт до участі в конкурсах вважати задовільним.
- Завершити остаточні виправлення наукових робіт на Конкурс і вчасно їх надіслати на 2 етап (до 15 лютого 2021 року).
- На 2021/2022 н.р. викладачам запланувати керівництво конкурсними курсовими по 3 на кожен конкурс (з педагогіки і фахових методик; з педагогіки).
8. Різне.
Затвердити звіти викладачів Кам’янця-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Ковальчук Олени Вікторівни, Гудими Наталії Василівни, Мєлєсцевої Наталії Василівни, які проходили стажування на базі КПМПН з 2.11.2020 по 3.02.2021.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 9 від 5.03.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 9 від 5.03.2021
1. Про заходи з підготовки до акредитації спеціальності «Початкова освіта».
1. Врахувати у власній діяльності виконання видів робіт, які забезпечують успішне проходження акредитації спеціальності:
1) публікації в наукових виданнях (не менше 2 статей на рік) за останні 5 років;
2) видання підручника, навчального посібника, монографії;
3) наукове керівництво студентами/аспірантами;
4) участь у наукових проектах.
2. З метою вивчення думки роботодавців щодо якості освітніх програм, за якими реалізується підготовка здобувачів освіти на факультеті та необхідністю подальшого врахування рекомендацій і пропозицій висловлених зовнішніми стейкголдерами, провести опитування роботодавців до 05 квітня 2021 року. Анкета для опитування роботодавців щодо якості ОП "Початкова освіта " ОР БАКАЛАВР https://forms.gle/JbRF7iYibjiH1c51A Анкета для опитування роботодавців щодо якості ОП "Початкова освіта" ОР МАГІСТР https://forms.gle/KU3Cj72srGMk6V6C6
3. Висунути пропозиції, яким чином можна наповнити кабінети обладнанням з мінімальними фінансовими затратами.
4. Активізувати діяльність робочих груп з розробки освітніх програм спеціальності для освітніх рівнів «Бакалавр» та «Магістр» з різними термінами навчання.
2. Про впровадження змішаного навчання на ФПП з 9.03.2021 р.
- Забезпечити дотримання вимог адаптивного карантину при змішаному навчанні: розклад занять під час змішаного навчання (лекції проводяться дистанційно, практичні - очно в аудиторіях); розміщення студентів у аудиторіях під час проведення практичних занять (кількість місць в аудиторіях вдвічі більша, ніж кількість студентів, студенти сидять на відстані один від одного).
- Обов’язково оформити індивідуальні графіки навчання для студентів, які офіційно працевлаштовані в школах. Важливо проводити пари в аудиторіях зі студентами, які не навчаються на індивідуальному графіку навчання (незалежно від їх кількості).
3. Результати заліково-екзаменаційної сесії студентів спеціальності «Початкова освіта» (в т.ч. Лубенській філії) та ліквідація академзаборгованості.
- Терміново завершити заповнення екзаменаційних відомостей.
- Здійснювати обов’язкове ведення електронних журналів дисциплін 2-го семестру.
- Підготуватись до проведення рубіжного контролю у квітні.
- Кураторам груп простежити про вчасне заповнення індивідуальних планів студентів.
4. Про підготовку кафедри до проведення Дня відкритих дверей на ФПП.
- Кураторам подати списки студентів для відзнаки;
- Забезпечити оптимальне поширення інформації про ДВД у засобах масової інформації.
5. Особливості організації і проведення VIII Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (24 березня 2021 року).
- Підготувати учасників від кафедри для виступу на пленарному засіданні конференції.
- Активізувати подачу тез студентами спеціальності «Початкова освіта» на конференцію.
6. Про перебіг педагогічної практики у базових школах з урахуванням епідеміологічної ситуації.
Керівникам практик по школах дотримуватись графіка відвідування баз практики, вчасно надавати консультації студентам, контролювати стан заповнення ними документації з педпрактики.
7. Затвердження графіку модульного контролю та стан готовності кафедри до проведення ректорського контролю.
1) створити відповідні рубрики у системі дистанційного навчання Moodle в дисциплінах, обраних для контролю;
2) наповнити їх питаннями;
3) проконтролювати список приєднаних студентів для виконання контрольних завдань.
Різне.
Надати позитивний відгук на автореферат дисертаційного дослідження Євтушенко Наталії Василівни на тему «Системи підвищення кваліфікації учителів природничо-математичних предметів у післядипломній освіті України і Республіки Польща», поданої на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 10 від 1.04.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 10 від 1.04.2021
1. Про результати проведення Дня відкритих дверей на ФПП.
Вважати результати проведення Дня відкритих дверей на ФПП задовільними.
2. Стан підготовки документації до акредитації спеціальності «Початкова освіта» освітніх рівнів «Бакалавр» та «Магістр».
- Завершити роботу над ОПП бакалавра початкової освіти відповідно до рекомендацій стейкголдерів за результатами анкетування, яке завершиться 5.04.2021 р. Анкета для опитування роботодавців щодо якості ОП "Початкова освіта " ОР БАКАЛАВР https://forms.gle/JbRF7iYibjiH1c51A Анкета для опитування роботодавців щодо якості ОП "Початкова освіта" ОР МАГІСТР https://forms.gle/KU3Cj72srGMk6V6C6
- Членам робочих груп магістрів збирати матеріали для роботи над закріпленими за ними ОПП.
- Організувати анкетування студентів першого курсу спеціальності «Початкова освіта» до 5 травня 2021 р. за посиланнями:
- на АНКЕТУ (гугл-форма): https://forms.gle/d5Z6aKoh2826YUdY9
- на статтю на сайті ФПП: https://fpp.npu.edu.ua/studentu-fpp/oholoshennia-studentu-fpp/uvaha-anketa-dlia-pershokursnykiv
3. Результати роботи з обрання студентами дисциплін за вибором. Про проведення рубіжного та стан підготовки до ректорського контролів на ФПП.
- Затвердити результати попереднього вибору освітніх компонентів студентами денної та заочної форм навчання.
- На вересень запропонувати перелік інноваційних дисциплін для вільного вибору студентів з цікавими назвами.
- Викладачам, задіяним у ректорському контролі, забезпечити нормальний його перебіг.
4. Про результати виробничої практики студентів 3-го курсу.
- Результати педагогічної практики на 3-му курсі вважати задовільними.
- Завершити роботу над створенням методичок з практики для бакалаврів та магістрів 1,9; 1,10. Її зміст має відображатися у програмі підсумкової атестації для бакалаврів.
5. Результати проведення VIII Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (24 березня 2021 р.) і стан підготовки до звітно-наукової конференції студентів та аспірантів НПУ імені М.П. Драгоманова «Освіта і наука-2021» (5 - 9 квітня 2021 р.)
- Забезпечити подання студентами тези для друку в університетському збірнику.
- Виступ магістрів стаціонару (1,4 та 1,9) в рамках Конференції обов’язковий як один із видів педагогічної практики.
6. Про стан підготовки бакалаврських (3.10; 1.10) та магістерських (1.9; 1.10) досліджень студентів денної, заочної та дистанційної форми навчання. Визначення термінів попередніх слухань результатів наукових робіт.
- Стан підготовки наукових робіт студентів складає 80%.
- Створити графік попередніх слухань для усіх випускових груп, запрошувати членів комісії до попереднього прослуховування робіт.
7. Різне.
- Замінити гаранта ОПП «Початкова освіта та іноземна мова» здобувачів другого ступеня вищої освіти «Магістр» (1,10) к.п.н., доц. Колесник Л.В. (у зв'язку з її звільненням) на кандидата педагогічних наук, доцента Комогорову М.І., доцента кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземної мов.
- Години за покійного акад. В. Бондаря розподілити для проф. Васютіної Т.М.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 11 від 11.05.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 11 від 11.05.2021
1. Про особливості роботи кафедри ПМПН у період часткового зняття карантинних обмежень.
- Скласти графік чергувань викладачів на КПМПН на період часткового зняття карантинних обмежень.
- Забезпечити неухильне дотримання розкладу занять.
2. Про підготовку до проведення звітно-наукової конференції викладачів, аспірантів і докторантів університету за підсумками наукових досліджень 2020 року.
Стан підготовки кафедри до проведення Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми освіти XXI століття» (14 травня 2021 року, м. Київ).
- Подати теми виступів викладачів до 22.05.2021 на гугл-диск.
- Проф. Васютініі Т.М. та доц. Коханко О.Г. підготувати доповідачів на пленарне засідання студентської Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми освіти XXI століття».
- До 12.05.2021 заповнити кафедральний список всіх науково-педагогічних та наукових працівників кафедри (із зазначенням штатний чи сумісник) та вказанням індексу Хірша станом на 1 травня 2021 року за наукометричною базою Google Scholar (Google Академія) та наукометричною базою SCOPUS за встановленим зразком.
3. Стан підготовки кафедри до підсумкової атестації студентів першого і другого рівнів вищої освіти «Бакалавр» та «Магістр».
- Стан готовності до Державних іспитів вважати задовільним.
- Скласти графік передзахисту магістерських робіт.
- Організувати залучення випускників бакалаврів та магістрів денної і заочної форм навчання до тренувального тесту в системі дистанційного навчання Moodle.
4. Про стан ведення електронних журналів з дисциплін, що забезпечують підготовку фахівців спеціальності «Початкова освіта».
Звернути увагу на ведення електронного журналу, як основної форми документообігу. До 07.06. закриті всі електронні журнали.
5. Результати проведення ректорських контрольних робіт.
Одержані результати вважати задовільними.
Середнє значення успішності студентів (результати РКР – 97 %, результати заліково-екзаменаційної сесії – 98%), середнє значення якості навчання (результати РКР – 88 %, результати заліково-екзаменаційної сесії – 87%).
6. Про результати засідання круглого столу на тему «Обговорення освітньо-професійних програм «Початкова освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти щодо оновлення, осучаснення та забезпечення наступності» (26 квітня 2021 року).
1. Внести зміни у навчальний план підготовки бакалаврів, відповідно до протоколу засідання круглого столу на тему «Обговорення освітньо-професійних програм «Початкова освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти щодо оновлення, осучаснення та забезпечення наступності» (26 квітня 2021 року).
2. При розробці ОПП спеціальності «Початкова освіта» врахувати результати анкетування роботодавців та студентів, проведеного за посиланнями до вказаних термінів:
Завершилось 5.04.2021
Анкета для опитування роботодавців щодо якості ОП "Початкова освіта " ОР БАКАЛАВР https://forms.gle/JbRF7iYibjiH1c51A Анкета для опитування роботодавців щодо якості ОП "Початкова освіта" ОР МАГІСТР https://forms.gle/KU3Cj72srGMk6V6C6
Завершилось 5.05.2021
АНКЕТА для опитування студентів (гугл-форма): https://forms.gle/d5Z6aKoh2826YUdY9
3. Розробити рубрики сайту відповідно до вимог НАЗЯВО. Для кожної рубрики призначити відповідального за її наповнення викладача.
7. Організація науково-педагогічної практики студентів другого рівня вищої освіти «Магістр» в умовах дистанційного навчання та її результати.
- Результати практики вважати задовільними.
- Керівникам практики вчасно оцінити документацію і виставити оцінки у відомість на каф. гугл.диску.
8. Про підготовку електронної документації в базі ПС-Деканат для виготовлення документів про вищу освіту бакалаврам (3.10; 1.10) та магістрам (1.9; 1.10) денної, заочної та дистанційної форм навчання. Стан наповнення комплексних кваліфікаційних екзаменів в системі дистанційного навчання Moodle.
- Просити допомоги в навчальному відділі та відділі ліцензування щодо наповнення структурних елементів шаблонів додатків до диплому за новим зразком.
- Відправити на переклад назви спеціальності та спеціалізацій Вікторії Романюк.
- Створити централізований список від усіх кураторів щодо їх роботи в архіві з документами про попередню освіту студентів-випускників.
9. Різне
- В наступні номери журналу «Освітньо-науковий простір», створеного на базі ФПП, подати статті викладачів КПМПН.
- Рекомендувати до захисту магістерську роботу студентки-випускниці спеціальності «Початкова освіта» денної форми навчання (1,9 р.н.) Куліш Ольги Валеріївни на тему "Підготовка майбутніх вчителів до формування екологічної компетентності молодших школярів". Науковий керівник: кандидат біологічних наук, професор Телецька Л.І.
- Схвалити звіти аспірантів різних років Василенко Катерини Сергіївни, Губарєвої Дар’ї В'ячеславівни, Цихмейструк Оксани Миколаївни. Науковий керівник: д.п.н., проф. Матвієнко О.В.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 12 від 24.05.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 12 від 24.05.2021
1. Конкурсні справи.
- Рекомендувати к.п.н. Васютіну Т.М. на посаду професора кафедри педагогіки та методики початкового навчання, як таку, що допущена до участі в конкурсі на заміщення вакантної посади професора даної кафедри рішенням конкурсної комісії НПУ імені М.П. Драгоманова, терміном на 5 років.
- Рекомендувати к.п.н. Шапошнікову І.М. до участі в конкурсі на заміщення вакантної посади професора кафедри педагогіки та методики початкового навчання Факультету педагогіки і психології.
- Рекомендувати к.п.н. Чайченко В.Ф. та к.п.н. Романчук А.І. на посаду доцентів кафедри педагогіки та методики початкового навчання Факультету педагогіки і психології терміном на 5 років.
2. Стан готовності кафедри до заліково-екзаменаційної сесії студентів спеціальності «Початкова освіта».
1) забезпечити організацію і проведення літньої заліково-екзаменаційної сесії згідно до наказу № 157;
2) посилити роботу викладачів із завершенням роботи в електронних журналах;
3) забезпечити заповнення викладачами банку тестових завдань в Moodle;
4) забезпечити вчасну реєстрацію викладачів та студентів у літній екзаменаційній сесії;
5) забезпечити роботу академічних кураторів відповідно до наказу № 157;
6) посилити контроль за заповненням документів по заочній формі навчання.
3. Про підготовку магістерських і бакалаврських досліджень до перевірки на унікальність програмою Unicheck.
- Кураторам випускних курсів зібрати роботи за групами і централізовано їх відправляти на антиплагіатну перевірку.
- Координатором роботи кураторів ЄКТС випукних груп з виготовлення додатків до дипломів за новим зразком призначити проф. Васютіну Т.М.
Різне.
- Надати довідку про впровадження результатів дисертаційного дослідження Бескорсої Олени Сергіївнина тему «Теорія і практика формування цифрової культури майбутніх учителів англійської мови початкової школи» (спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти) у освітній процес НПУ імені М.П. Драгоманова.
- Рейтинг викладачів ще не відкритий, але слід готуватись і визначати свої показники заздалегідь.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 13 від 2.06.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 13 від 2.06.2021
1. Результати перевірки кваліфікаційних робіт студентів-випускників першого та другого рівнів вищої освіти на унікальність програмою Unicheck та допуск їх до захисту.
- Усім студентам, які пройшли антиплагіатну перевірку, видати відповідну довідку та витяг з протоколу засідання кафедри (№ 13 від 02.06.2021 р.) про допуск їх до захисту наукової роботи на підсумковій атестації.
- 16-ти студентам (12 бакалаврів та 4 магістри), які не подали вчасно роботи на антиплагіатну перевірку, терміново їх надіслати та призначити 11.06.2021 р. позачергове засідання кафедри для обговорення можливості їх допуску/недопуску до підсумкової атестації.
2. Про формат проведення державних іспитів у студентів першого і другого рівнів вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» у 2020/2021 н.р.
Колектив кафедри педагогіки та методики початкового навчання (з огляду на результати опитування студентів) одноголосно просить декана Факультету педагогіки і психології проф. Олефіренка Т.О. розглянути питання про проведення державних іспитів у студентів випускних курсів спеціальності «Початкова освіта» в режимі он-лайн в системі дистанційного навчання Moodle.
3. Стан наповнення комплексних кваліфікаційних іспитів у системі Moodle та загальна готовність випускників до проведення державних екзаменів.
- Готовність кафедри до проведення ДІ вважати задовільною.
- Завантажити усю документацію, яка регламентує роботу модераторів ДІ та її членів, у теку «ДЕК (весна 2021 р.)» https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1AvYqCVa6ZpubjxLVXxLuPFQXCzA3geS на кафедральний гугл-диск.
- Модераторам створити графік консультацій до ДІ за групами та графік передзахистів наукових робіт.
- Викладачам підготуватись до проведення консультацій до ДІ студентам випускних курсів та проведення передзахистів бакалаврських та магістерських досліджень.
4. Про результати заповнення електронних журналів і підготовку кафедри складання іспитів у системі Moodle у студентів невипускних курсів.
- Підготовку кафедри складання іспитів у системі Moodle у студентів невипускних курсів слід вважати задовільною.
- Завершити заповнення електронних журналів у п’ятницю 3.06.2021.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 14 від 11.06.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 14 від 11.06.2021
1. Остаточні результати перевірки кваліфікаційних робіт студентів-випускників першого та другого рівнів вищої освіти на унікальність програмою Unicheck та допуск їх до захисту.
16-ти студентам, яким було надано додатковий час для подання робіт на антиплагіатну перевірку, видати довідку про задовільне її проходження та витяг з протоколу засідання кафедри (№ 14 від 11.06.2021 р.) про допуск їх до захисту наукової роботи на підсумковій атестації.
2. Стан готовності комплексних кваліфікаційних іспитів у системі Moodle та загальна готовність випускників до проведення державних екзаменів.
Стан наповнення комплексних кваліфікаційних іспитів у системі Moodle матеріалами та загальна готовність випускників бакалаврату та магістратури до проведення державних екзаменів задовільна.
3. Про особливості складання іспитів у системі Moodle у студентів невипускних курсів та стан оформлення документації.
- Викладачам простежити щоб усі студенти, які складають іспити в Moodle, заходили на нього лише з корпоративної пошти. При технічних проблемах під час іспиту, студент пише заяву встановленого зразка і складає іспит повторно.
- Результати іспитів мають бути виставлені у відомість та залікові книжки на наступний день.
4. Про початок роботи над рейтингом викладачів кафедри. Зміни у показниках, особливості наповнення, терміни.
Розпочати роботу над заповненням рейтингу викладачів і завершити її впродовж тижня.
5. Про підготовку кафедри до вступної кампанії.
Скласти графік роботи викладачів, задіяних у організації вступного фахового випробування, відповідно до розкладу, розміщеного на сайті приймальної комісії.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 15 від 29.06.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 15 від 29.06.2021
1. Підбиття підсумків роботи кафедри ПМПН за 2020/2021 н.р. Затвердження індивідуальних звітів викладачів.
- З урахуванням першого місця серед рейтингу кафедр ФПП, роботу кафедри ПМПН за 2020/2021 н.р. вважати задовільною.
- Посилити діяльність викладачів у напрямі публікування статей в журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах WoS і Sсopus та керівництві аспірантами.
- Для акредитації з наступного року слід кожному підготувати інформацію про неформальну освіту.
- Працювати над:
- наповненням матеріально-технічної бази кафедри;
- осучасненням навчально-методичного забезпечення дисциплін і практик;
- виконанням роботи, пов’язаної з різними ділянками акредитації.
2. Результати весняної заліково-екзаменаційної сесії та підсумкової атестації студентів спеціальності «Початкова освіта».
- Результати сесії та підсумкової атестації вважати задовільними.
- Ліквідацію академзаборгованості двом студентам 1-го курсу призначити у визначені нормативними документами терміни.
3. Стан готовності додатків до дипломів про вищу освіту та заповнення стипендіального протоколу студентів невипускних курсів.
- Заповнити вчасно стипендіальний протокол з дотриманням процедури повної прозорості в обчисленнях додаткових рейтингових балів студентам.
- Кураторам ЄКТС прискорити роботу з виготовлення додатків до дипломів для вручення їх на випуску здобувачам вищої освіти.
4. Результати роботи над рейтингом викладачів кафедри ПМПН. Пропозиції щодо удосконалення показників на наступний навчальний рік.
- Результати рейтингу викладачів вважати задовільними.
- Пропозиції до рейтингових позицій довести до відома Центру моніторингу з проханням урахувати їх на наступний рік.
5. Орієнтовний графік участі викладачів кафедри у вступній кампанії.
Затвердити графік роботи викладачів кафедри ПМПН на вступному фаховому випробуванні відповідно до розкладу приймальної комісії.
6. Про виконання рішень кафедри ПМПН за 2020/2021 н.р.
Рішення кафедри ПМПН за 2020/2021 н.р. вважати загалом виконаними.
7. Різне.
Надати довідку про впровадження результатів дисертаційного дослідження Стахової Інни Анатоліївни на тему «Формування готовності майбутніх учителів до організації природоохоронної діяльності в початковій школі» (на здобуття наукового ступеня доктора PhD філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта) у освітній процес НПУ імені М. П. Драгоманова.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 1 від 30.08.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 1 від 30.08.2021
1. Про особливості організації освітнього процесу в НПУ імені М.П. Драгоманова у 2021/2022 н.р. Обговорення і затвердження плану роботи кафедри на 2021/2022 н.р.
1.1. В червні 2022 р. подати заявку на акредитацію спеціальності за усіма освітніми рівнями.
1.2. Забезпечити створення методичних рекомендацій з педпрактик, збірників лекцій, практичних тощо.
1.3. Для забезпечення унікальності ОПП рекомендовано включити у програму матеріал з проєктів, в роботі яких брали участь члени кафедри: DOCCU, «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині (CPEA-LT-2017/10037)», Фінський проєкт.
1.4. Поставити питання на Вченій раді ФПП про ведення лише електронних журналів.
1.5. Взяти до відома інформацію про організацію освітнього процесу (терміни, планування навантаження, відрахування і поновлення студентів тощо).
1.6. Затвердити план роботи кафедри на 2021/2022 н.р.
2. Результати вступної кампанії. Призначення кураторів ЄКТС.
2.1. Розпочати роботу кураторів ЄКТС із формування остаточних списків, створення їм корпоративних акаунтів, зарахування студентів у базу ПС-Студент, приєднання студентів у дисципліни в систему MOODLE.
2.2. Відрахувати відпускників у базі ПС-Деканат і перевести здобувачів освіти на наступний курс.
2.3. Забезпечити організацію вступного фахового випробування абітурієнтів спеціальності «Початкова освіта» згідно розкладу приймальної комісії.
3. Аналіз кадрового потенціалу кафедри та розподіл навантаження на 2021/2022 н.р.
3.1. Кожному викладачу кафедри в картку навантаження заноситься 600 год., незалежно від посади.
3.2. При наявності резервних годин, з жовтня буде оформлятись погодинна оплата або сумісництво.
4. Затвердження нормативної документації кафедри на 2021/2022 н.р.
4.1. Створити на кафедральному гугл-диску (↓) теки, які відповідають переліку обов’язкової навчально-методичної документації і поступово їх наповнювати відповідними матеріалами.
4.2. Затвердити навчальні, робочі програми та силабуси освітніх компонентів ОПП підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 013 «Початкова освіта» 2021 року.
4.3. Документацію, яка має бути розроблена/оновлена до початку навчального року, в робочому порядку подати на затвердження завкафедрою проф. Матвієнко О.В.
4.2. Створити зведений графік консультацій викладачів кафедри з урахуванням можливості дистанційного консультування і помістити його у вільному доступі для здобувачів освіти.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 2 від 6.10.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 2 від 6.10.2021
1. Про остаточний розподіл навантаження викладачів КПМПН. Кадровий склад на 2021/2022 н.р.
1.1. Завершити уточнення у навчальному навантаженні викладачів відповідно до додаткового набору студентів.
1.2. Затвердити кадровий склад кафедри ПМПН на 2021/2022 н.р.
2. Особливості організації освітнього процесу на педагогічному факультеті у період карантинних обмежень.
2.1. Неухильно дотримуватись розкладу змішаного навчання та особливостей його організації відповідно до розпорядження декана по ФП № 40 від 21.09.2021 р.
2.2. Кураторам ЄКТС посилити контроль за веденням електронних журналів викладачами та дотриманням розкладу змішаного навчання.
2.3. Завершити заповнення заліково-екзаменаційної документації на заочній формі навчання.
3. Про розподіл і затвердження тематики бакалаврських та магістерських робіт студентів денної і заочної форм навчання та Лубенської філії на 2021/2022 н.р.
3.1. Затвердити тематику бакалаврських та магістерських робіт студентів денної і заочної форм навчання та Лубенської філії на 2021/2022 н.р.
3.2. Науковим керівникам забезпечити вчасну здачу студентами планів-проспектів наукових досліджень.
4. Про стан роботи над ОПП здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти і наповнення сайту кафедри.
Посилити роботу над наповненням складовими сайту викладачами, що відповідають за свої ділянки.
5. Про перебіг різних видів практик студентів спеціальності «Початкова освіта» денної форми і підготовку до її організації на заочному відділенні.
5.1. Проходження польової (2 ПН), пропедевтичної (2ПН) та виробничих практик (4ПН; 2 МГПН; 2ДМГПН) на денній формі вважати задовільним.
5.2. Спланувати настановчі конференції на заочному відділенні відповідно до наказу ректора по студентському складу від 1.10.2021р. № 1174/з «Про проведення практик студентів заочної форми навчання спеціальності 013 «Початкова освіта» педагогічного факультету».
6. Затвердження плану навчально-методичної роботи кафедри ПМПН.
Затвердити план навчально-методичної роботи кафедри ПМПН на 2021/2022 н.р.
7.Різне.
7.1. Погодити направлення Коханко Оксани Григорівни на підвищення кваліфікації (стажування) в Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника.
7.2. Рекомендувати до складу Вченої ради педагогічного факультету доцентів кафедри ПМПН, кандидатів педагогічних наук Коханко Оксану Григорівну та Севастюк Мар’яну Степанівну.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 3 від 17.11.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 3 від 17.11.2021
1. Про підготовку кафедри до підсумкової атестації студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1.4.
1.1. Підготовку до підсумкової атестації вважати задовільною.
1.2. Секретарям ДІ скласти графіки подачі магістерських робіт на антиплагіатну перевірку та попередніх слухань, консультацій до державних іспитів.
1.3. Кураторам ЄКТС вчасно завершити заповнення бази ПС-студент для виготовлення зведеної відомості для ДІ та підготовки додатків до дипломів про вищу освіту.
2. Результати атестації студентів спеціальності «Початкова освіта».
2.1. Інформацію взяти до відома. Викладачам ознайомитись зі списком неатестованих здобувачів освіти і забезпечити ліквідацію заборгованостей.
2.2. Кураторам ЄКТС посилити контроль за веденням електронних журналів викладачами та дотриманням розкладу дистанційного навчання.
3. Підсумки виробничої та переддипломної практики бакалаврів та магістрів.
3.1. Проходження виробничої практики (4ПН) та переддипломної (2ДМГПН) на денній формі вважати задовільним.
3.2. Завершити розробку програм практики і помістити їх на сайті кафедри.
4. Стан адаптації першокурсників до навчання у ЗВО (за результатами анкетування).
4.1. Взяти до відома результати анкетування першокурсників ОП "Початкова освіта", яке проводилось до 3.11.2021 року за посиланням
https://forms.gle/CTHTmxLPGgHp9Y8RA
4.2. Відмітити вагому роль кураторів, адміністрації та деканату у створенні умов адаптації першокурсників.
4.3. Підсилити сайт Університету інформацією про педагогічний факультет.
4.4. Організувати психологічні консультації з рекомендаціями як до вивчення дисциплін, так і підготовки до майбутньої сесії.
5. Різне.
5.1. Посилити роботу над наповненням складових сайту кафедри ПМПН викладачами, що відповідають за свої ділянки.
5.2. Рекомендувати до друку посібник «Методичні рекомендації до написання кваліфікаційної роботи на здобуття першого (бакалаврського) рівня вищої освіти» (за ред. проф. О. Матвієнко). Київ, НПУ імені М.П. Драгоманова. 2021.
5.3. Рекомендувати до друку навчально-методичний посібник
Васютіна Т.М., Косик В.М. Основи землезнавства з програмним засобом MozaBook. Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 013 Початкова освіта. Київ, НПУ імені М.П. Драгоманова. 2021. 173 с.
5.4. Надати позитивний відгук на автореферат дисертаційного дослідження Тодосієнко Наталії Леонідівни «Формування естетичного сприймання у молодших школярів засобами комплексу мистецтв у позакласній виховній роботі» на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.07 – теорія і методика виховання.
5.5. Рекомендувати доц. Пєчку Л.Є на отримання вченого звання доцента кафедри ПМПН.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 4 від 09.12.2021
Рішення засідання кафедри ПМПН № 4 від 09.12.2021
1. Про стан антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт на здобуття другого рівня вищої освіти «Магістр» (1.4 р.н.)
1.1. За рішенням комісії всі студенти магістратури (1.4.р.н) успішно пройшли антиплагіатну перевірку і допущені до складання підсумкової атестації.
2. Про стан готовності кафедри до підсумкової атестації студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1.4.
2.1. Підготовку до підсумкової атестації вважати задовільною.
3. Аналіз результатів анкетування магістрів, стейкхолдерів, випускників та науково-педагогічних працівників щодо удосконалення ОПП «Початкова освіта».
3.1. Взяти до відома результати* анкетування студентів, роботодавців, науково-педагогічних працівників, яке проводилось з 25 жовтня – по 15 листопада 2021 року за такими посиланнями:
1. Анкета для опитування студентів-магістрів щодо удосконалення освітньої програми "Початкова освіта"
https://forms.gle/BNuCMprCCdmxgWd16
2. Анкета для опитування випускників щодо якості ОП "Початкова освіта" ОС «МАГІСТР»
https://forms.gle/AwQVkKfJPUX7KwRW6
3. Анкета для опитування роботодавців щодо якості ОП "Початкова освіта" ОС «МАГІСТР»
https://forms.gle/s6fzxTyd5cXiNN8M6
4. Анкета для опитування науково-педагогічних працівників щодо якості ОП «Початкова освіта» ОС «МАГІСТР»
https://forms.gle/sZCHSTtUAMiYie6N8
*Детальний аналіз результатів опитування за посиланням (сайт Університету / сторінка кафедри ПіМПН / рубрика «Опитування»): https://pf.npu.edu.ua/fakultet/struktura/kafedry/kafedra-pedahohiky-i-metodyky-pochatkovoho-navchannia-fpp/anketuvannia-pmpn
4. Про результати впровадження заходів соціального супроводу студентів під час карантину в контексті плану виховної роботи кафедри педагогіки і методики початкового навчання.
4.1. Соціальний супровід студентів вважати задовільним.
5. Про стан розробки плану профагітаційної роботи викладачами кафедри на період 2021-2022 н.р.
5.1. Інформацію про заходи кафедри з профагітаційної роботи взяти до відома.
5.2. Викладачам забезпечити вчасне виконання своєї ділянки роботи.
6. Різне.
6.1. Забезпечити належну організацію стажування викладачів ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» з 22 листопада 2021 р – по 22 грудня 2021 р.: Ляшової Н. М. доцента кафедри теорії і практики початкової освіти (керівник В.Ф. Чайченко) та Плахотського О.В. старшого викладача кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики у початковій освіті (керівник І.М. Янковська)
6.2. Продовжувати систематичне наповнення складових сайту кафедри ПМПН викладачами, що відповідають за свої ділянки.
6.3. Рекомендувати до друку рукописи:
- Олефіренко Т., Матвієнко О., Васютіна Т., Золотаренко О. «Основи організації дистанційного та змішаного навчання у початковій школі. Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 013 Початкова освіта. Київ, НПУ імені М.П. Драгоманова, 2021. 150 с.
- Васютіна Т.М. Зошит з основ і методики викладання громадянської та історичної освітньої галузі: Навч. пос. для студ-в спец-ті 013 Поч. освіта, першого рівня вищої освіти «Бакалавр» (3.10 р.н.). Київ: НПУ імені М.П. Драгоманова, 2021. 40 с.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 5 від 19.01.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 5 від 19.01.2022
1. Про результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри за 2021 рік. Затвердження індивідуальних звітів та планів на 2022 рік.
1.1. Результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри за 2021 рік вважати задовільними.
1.2. У 2022 р. посилити роботу у напрямі:
- публікацій свого наукового доробку в журналах категорій А та Б;
- створення і видання навчально-методичних посібників за змістом освітніх компонентів.
1.3. Забезпечити популяризацію результатів роботи студентських наукових проблемних груп та гуртків, які функціонують на кафедрі.
2. Про організацію та проведення на базі ПФ та кафедри ПМПН олімпіади з педагогіки для абітурієнтів.
2.1. Створити робочу групу з членів кафедри для розробки змістово-технологічного забезпечення олімпіади для абітурієнтів.
2.2. Робочій групі в тижневий термін подати план заходів для організації олімпіади на належному рівні в дистанційних умовах.
3. Результати підсумкової атестації студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1.4. Рекомендації голів та членів ДЕК.
3.1. Результати підсумкової атестації студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1.4 вважати задовільними.
4. Стан підготовки кафедри до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта».
4.1. Створити конкурсну комісію з проведення 1 етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта».
4.2. До складу комісії включити таких викладачів: проф. Матвієнко О.В. (завідувач кафедрою, заступник декана з наукової роботи); проф. Телецьку Л.І. (керівник методичної роботи кафедри); доц. Коханко О.Г. (гарант спеціальності 013 Початкова освіта другого рівня вищої освіти «Магістр»); доц. Янковську І.М. (гарант спеціальності 013 Початкова освіта першого рівня вищої освіти «Бакалавр»).
4.3. Конкурсній комісії розглянути роботи, що подані на Конкурс та визначити призові місця. Кращі три роботи делегувати на 2 етап.
5. Про підготовку викладачів кафедри до акредитації спеціальності.
5.1. Завершити розробку робочих програм та силабусів для старших курсів з освітніх компонентів навчального плану 2021 р. до ОПП підготовки здобувачів першого рівня вищої освіти «Бакалавр» спеціальності 013 Початкова освіта за затвердженими зразками.
5.2. Скоординувати роботу з розробки ОПП підготовки здобувачів другого рівня вищої освіти «Магістр» спеціальності 013 Початкова освіта та відповідного їй навчального плану.
6. Різне.
6.1. Затвердити звіт за результатами стажування викладачів ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» з 22 листопада 2021 р – по 22 грудня 2021 р.: Ляшової Н. М. доцента кафедри теорії і практики початкової освіти (керівник В.Ф. Чайченко) та Плахотського О.В. старшого викладача кафедри природничо-математичних дисциплін та інформатики у початковій освіті (керівник І.М. Янковська).
6.2. Затвердити звіт про стажування доцента Коханко О.Г. (термін стажування: 8.11.2021-20.12.2021; Установа: ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Довідка 03.01.20/36 від 23.12.2021 року)
Рішення засідання кафедри ПМПН № 6 від 09.02.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 6 від 09.02.2022
1. Напрями роботи кафедри у ІІ семестрі 2021/2022 н.р. відповідно до затвердженого плану та оновленої нормативної документації.
1.1. Опираючись на наказ ректора № 329 від 28 вересня 2021 р. «Про затвердження переліку обов’язкової навчально-методичних документації», оновити документацію кафедри на ІІ семестр.
1.2. На сайті кафедри створити рубрику «Нормативні документи» на допомогу кураторам ЄКТС і викладачам, де розмістити усі документи, пов’язані з їх роботою.
2. Про результати зимової екзаменаційної сесії та організацію освітнього процесу на ПФ у ІІ семестрі 2021/2022 н.р.
2.1. Результати зимової екзаменаційної сесії 2021/2022 н.р. студентів спеціальності 013 Початкова освіта вважати задовільними: денна форма – абсолютна успішність ОС «Бакалавр» становить 100 %, показник якості – 84,4 %; ОС «Магістр» ̶ 95, 5%, показник якості – 83,2 %; заочна форма – абсолютна успішність ОС «Бакалавр» ̶ 98,9 %, показник якості – 77,0 %; ОС «Магістр» ̶ 98,2%, показник якості – 87,1 %;
2.2. Організація освітнього процесу на ПФ відбувається відповідно до однойменного Положення НПУ імені М.П. Драгоманова.
3. Результати опитування студентів щодо якості викладання освітніх компонентів на спеціальності 013 Початкова освіта та майстерності викладачів (на виконання наказу НПУ ім. М.П. Драгоманова «Про опитування учасників освітнього процесу 21/22 н.р.» №386 від 21 жовтня 2021 року).
3.1. За результатами опитування студентів визнати якість викладання дисциплін та майстерність викладачів кафедри педагогіки та методики початкового навчання на високому рівні. Матеріали оприлюднено за посиланнями:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYrvOrEaJ5MT3MTOjffNUQIjRfLsXvnVCsVgoNbIJnWQ9zFw/viewform 1 курс
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScJMd5oQtr74yGYnh_i4fpqOSSU26A3KAm2IMfJJgcm6KoDAw/viewform 2курс
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5xEtga-ynnolAJgT3IAzXcr2qerjb1_MaOTtqjLF6CAu4bQ/viewform 3 курс
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdV_BQxo8rm1Qoz0pvc93gKCXkt5N1pjhCssJgTrDJa5pimGQ/viewform 4 курс
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYrvOrEaJ5MT3MTOjffNUQIjRfLsXvnVCsVgoNbIJnWQ9zFw/viewform магістри 1 мгпн
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedCV3OVNTwaMLPJZPM7s4ZklG3iUIvciElcgx8fKTGhxkF1A/viewform -магістри 2 мгпн
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKhjmhm_EHBk6b6btjRtUIuiUCHsqbdMALMvDorFf1qxc_aA/viewform 2 пнмс
3.2. Удосконалити освітній процес із урахуванням побажань студентів.
3.3.Провести спільні зустрічі з викладачами інших кафедр щодо питань покращення якості викладання дисциплін та їх майстерності.
4. Стан організації та перебігу різних видів практик зі спеціальності 013 Початкова освіта у ІІ семестрі 2021/2022 н.р. з урахуванням карантинних обмежень.
4.1. Стан організації різних видів практик для студентів спеціальності 013 Початкова освіта (науково-педагогічної, виробничої переддипломної педагогічної ОС «Магістр»; виробничої педагогічної практики, практика «Шкільний день» ОС «Бакалавр») вважати задовільним.
4.2. Довести до відома невакцинованих студентів, що вони включається в наказ з практики і зобов’язані відпрацювати всі кредити, передбачені на її проходження. В такому разі для допуску в заклад загальної середньої освіти студентам рекомендовано зробити тест на COVID-19.
4.3. У випадку перебування ЗЗСО на карантині, організація педагогічної практики відбувається відповідно до Положення про організацію і проведення практик студентів НПУ імені М.П. Драгоманова (п.7).
5. Результати підготовки кафедри до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта».
5.1. Підкомісія у складі проф. Матвієнко О.В., проф. Телецька Л.І., доц. Коханко О.Г., доц. Янковська І.М. рекомендує до участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей 2021 – 2022 н. р. зі спеціальності «Початкова освіта» роботи таких студентів:
- з результатом 100 балів Золотаренко Тетяни Олександрівни, Клямар Анастасії Олегівни, тема «Розвиток основ критичного мислення молодших школярів у процесі роботи з програмним засобом MOZABOOK» (наук. кер. проф. Т. Васютіна);
- з результатом 98 балів Іващенко Віти Миколаївни, тема «Формування у молодших школярів soft skills у процесі використання конструктора Lego», (наук. кер. доц. О.М. Лук’янченко);
- з результатом 98 балів Тарасенко Оксани Володимирівни «Розвиток громадянських компетентностей при організації STEM-освіти у рамках курсу «Я досліджую світ»» (наук. кер. доц. Т. Коваль);
6. Про підготовку до організації та проведення на базі ПФ та кафедри ПМПН олімпіади з педагогіки для абітурієнтів.
6.1. Систематизувати зібрані матеріали і подати на обговорення на Вчену раду ПФ.
6.2. Врахувати у оцінюванні робіт пропозиції, які передбачені умовами вступної кампанії НПУ імені М.П. Драгоманова на 2022 р.
7. Про підготовку викладачів кафедри до акредитації спеціальності.
7.1. Продовжувати роботу з розробки ОПП підготовки здобувачів другого рівня вищої освіти «Магістр» спеціальності 013 Початкова освіта та відповідного їй навчального плану..
7.2. Гідно представити на сайті кафедри «Лабораторію НУШ», рубрику «Випускники».
8. Різне.
8.1. Рекомендувати до друку методичні рекомендації з написання курсових, бакалаврських та магістерських досліджень зі спеціальності 013 Початкова освіта (За ред. О.В. Матвієнко; упор. М.С. Севастюк, О.Г. Коханко, О.М. Кондратюк, Д.В. Губарєва).
8.2. Рекомендувати до друку щоденники з таких видів практик: «Адаптація першокласників в умовах НУШ», з виробничих педагогічних практик (для студентів 3 і 4-х курсів) (автор: І.М. Янковська).
Рішення засідання кафедри ПМПН № 7 від 22.03.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 7 від 22.03.2022
1. Реалізація Наказу ректора № 53 від 21 березня 2022 р. «Про продовження освітнього процесу в умовах воєнного стану» при підготовці студентів спеціальності 013 Початкова освіта.
1.1. Опираючись на наказ ректора № 53 від 21 березня 2022 р. «Про продовження освітнього процесу в умовах воєнного стану», забезпечити організацію навчання студентів в дистанційних умовах усіма доступними для них засобами і завершити семестр у визначені терміни.
1.2. Для реалізації навчальних планів підготовки здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти денної та заочної форм навчання, викладачам, спільно з деканатом, розробити розклад з урахуванням можливості навчання у вихідні дні.
1.3. За наявності технічної можливості, викладачам обов'язково фіксувати проведені заняття у електронному журналі.
1.4. Спрогнозувати можливість зміщення термінів підсумкової атестації магістрів з терміном навчання 1.9 з квітня на кінець травня.
1.5. Скоригувати завдання різних видів практик з урахуванням ситуації. За потреби, внести зміни у робочі програми практик і звернутись з відповідним проханням до Вченої ради Педагогічного факультету.
1.6. Зарахувати як окремий вид практики волонтерську діяльність студентів.
2. Про результати опитування студентів щодо їх безпеки та умов дистанційної роботи.
2.1. Кураторам академічних груп подати списки студентів, з якими зараз немає зв'язку.
2.2. Кураторам та викладачам продовжувати психолого-педагогічну підтримку студентів усіх форм навчання.
2.3. Розробити механізм відтермінування захисту кваліфікаційних робіт студентів, які в силу об'єктивних та суб'єктивних обставин, пов'язаних з воєнними діями, не можуть її завершити.
3. Стан готовності кваліфікаційних робіт на здобуття першого (бакалаврського (3.10, 1.10 р.н.) та другого (магістерського (1.9, 1.10 р.н.)) рівнів вищої освіти студентів спеціальності 013 Початкова освіта денної, заочної та дистанційної форм навчання.
3.1. Кваліфікаційні роботи мають бути здані відповідно до акредитаційних вимог спеціальності 013 Початкова освіта.
3.2. Членам кафедри внести пропозиції щодо зміни структури курсових, бакалаврських і магістерських робіт з урахуванням неможливості здійснювати експериментальні дослідження під час воєнних дій та подати їх на розгляд Вченої ради Педагогічного факультету.
4. Різне.
4.1. На сайті кафедри створити рубрику, пов'язану з волонтерською діяльністю студентів та викладачів кафедри, внеском кожного у перемогу України.
4.2. Особливо відзначити студентів, які працюють у онлайн-школі НПУ імені М.П. Драгоманова для учнів початкової та середньої ланок освіти.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 8 від 11.04.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 8 від 11.04.2022
1. Стан організації освітнього процесу в умовах воєнного стану при підготовці студентів спеціальності 013 Початкова освіта.
1.1. Виконання наказу ректора № 53 від 21 березня 2022 р. «Про продовження освітнього процесу в умовах воєнного стану» при підготовці здобувачів освіти першого та другого рівнів вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта вважати задовільним.
1.2. Продовжити неухильне дотримання розкладу для навчання студентів денної та заочної форм, викладачам обов'язково фіксувати проведені заняття у електронному журналі.
1.3. До 21.04.2022 р. усі журнали по заочній формі мають бути заповнені. Оцінки за іспити мають бути передані кураторам груп не пізніше ніж за 2 дні після їх завершення.
1.4. Куратору магістрів (1.9) забезпечити вчасне наповнення комплексного кваліфікаційного іспиту в системі дистанційного навчання Moodle, довести до відома випускників зміст програми підсумкової атестації, організувати проведення консультацій викладачами.
1.5. Розмістити на сайті кафедри та довести до відома студентів методичні рекомендації з написання курсових та кваліфікаційних робіт з урахуванням змін у структурі та оформленні, затверджених Вченої радою Педагогічного факультету.
2. Про підготовку до проведення ІХ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» 28 квітня 2022 року.
2.1. Організаційному комітету завершити роботу над програмою конференції.
2.2. Керівникам кваліфікаційних робіт забезпечити участь студентів у роботі конференції.
2.3. Викладачам кафедри організувати поширення інформації про конференцію, запросити до участі студентів ЗВО України.
3. Особливості організації та проведення вступної кампанії на спеціальність 013 Початкова освіта у 2022 році.
3.1. Розмістити на сайті університету, факультету та кафедри програми вступних випробувань на здобуття першого та другого рівнів вищої освіти.
3.2. Після затвердження остаточних правил вступу у ЗВО в 2022 р. внести зміни у буклет спеціальності 013 Початкова освіта.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 9 від 04.05.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 9 від 04.05.2022
1. Стан підготовки кваліфікаційних робіт на здобуття другого рівня вищої освіти «Магістр» (1.9) студентів спеціальності 013 Початкова освіта та загальної готовності кафедри до їх підсумкової атестації.
1.1. Стан готовності кафедри до підсумкової атестації магістрів 1.9. вважати задовільним.
1.2. Куратору групи доц. Григоренко В.Є. забезпечити до кінця тижня подання кваліфікаційних робіт на здобуття другого рівня вищої освіти «Магістр» (1.9) на антиплагіатну перевірку, організацію консультацій до державних іспитів.
1.3. Виступ випускників на Звітно-науковій конференції студентів НПУ імені М.П. Драгоманова прирівняти до передзахисту кваліфікаційних робіт.
2. Про підготовку до проведення Звітно-наукової конференції викладачів, аспірантів і докторантів університету за підсумками наукових досліджень 2021 року.
2.1. Викладчам кафедри до 6.05.2022 р. подати тему виступу на конференції.
2.2. 19.05.2022 р. о 14.00 провести секційне засідання кафедри ПМПН в рамках звітної конференції.
3. Про стан організації освітнього процесу, ведення електронних журналів з дисциплін, що забезпечують підготовку фахівців спеціальності «Початкова освіта», роботу кураторів зі здобувачами освіти.
3.1. Стан організації освітнього процесу з підготовки студентів спеціальності 013 Початкова освіта вважати задовільним.
3.2. До 13.05. 2022 р. завершити роботу з рубіжною атестацією студентів та заповненням електронних журналів.
3.3. Заліки слід виставити до 1.06.2022 р.
3.4. Кураторам груп відстежувати стан оплати студентів за надання освітніх послуг і вчасно заносити інформацію у відповідну таблицю.
4. Про результати проведення ІХ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» 28 квітня 2022 року та підготовку до Звітно-наукової студентської конференції.
4.1. Висловити подяку організаційному комітету ІХ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» від кафедри ПМПН (проф. Матвієнко О.В., доц. Коханко О.Г., ст. викл. Губарєвій Д.В., асп. Цихмейструк О., асп. Василевич К.) за якісно виконану роботу з укомплектування програми, збірника тез, заповнення та розсилки сертифікатів, проведення конференції в онлайн-режимі.
4.2. Звернутись до Вченої ради Педагогічного факультету з проханням про рекомендацію до автоматичного зарахування кваліфікаційних робіт на здобуття першого та другого рівнів вищої освіти студентів, які стали учасниками ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей 2021 – 2022 н. р. зі спеціальності «Початкова освіта» (Золотаренко Тетяну Олександрівну (магістр 1.9), Клямар Анастасію Олегівну (бакалавр 3.10), Іващенко Віту Миколаївну (бакалавр 3.10), Тарасенко Оксану Володимирівну (бакалавр 3.10)) та були доповідачами на пленарному засіданні конференції.
4.3. Викладачам кафедри забезпечити участь здобувачів вищої освіти у роботі Звітно-наукової студентської конференції НПУ імені М.П. Драгоманова.
5. Реалізація плану роботи зі стейкхолдерами спеціальності 013 Початкова освіта у ІІ семестрі 2021/2022 н.р.
5.1. Забезпечити дотримання плану роботи зі стейкхолдерами з урахуванням можливостей воєнного стану і дистанційного навчання.
5.2. Активізувати співпрацю в контексті державної підсумкової атестації здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 10 від 12.05.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 10 від 12.05.2022
1. Про результати антиплагіатної перевірки та рекомендацію до захисту кваліфікаційних робіт на здобуття другого рівня вищої освіти «Магістр» (1.9) студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
1.1. Стан антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт на здобуття другого рівня вищої освіти «Магістр» (1.9) студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати задовільним.
1.2. Допустити до захисту магістерських робіт усіх студентів 23 ДМПН-групи (9 осіб).
2. Підсумки проведення Звітно-наукової студентської конференції (11-12 травня 2022 р.).
2.1. Висловити подяку організаційному комітету Звітно-наукової студентської конференції (11-12 травня 2022 р.) від кафедри ПМПН (проф. Матвієнко О.В., доц. Коханко О.Г., ст. викл. Губарєвій Д.В., асп. Цихмейструк О., асп. Василевич К.) за якісно виконану роботу з укомплектування програми, збірника тез, заповнення та розсилки сертифікатів, проведення конференції в онлайн-режимі.
2.2. Зарахувати виступи на конференції студентів 23 ДМПН-групи (9 осіб) як передзахист кваліфікаційних робіт на здобуття другого рівня вищої освіти «Магістр» (1.9) спеціальності 013 «Початкова освіта».
Рішення засідання кафедри ПМПН № 11 від 10.06.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 11 від 10.06.2022
1. Про результати антиплагіатної перевірки та рекомендацію до захисту кваліфікаційних робіт на здобуття першого та другого рівнів вищої освіти «Бакалавр» (3.10, 2.10, 1.10) та «Магістр» (1.10) студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
1.1. Стан антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт на здобуття першого та другого та другого рівнів вищої освіти «Бакалавр» (3.10, 2.10, 1.10) та «Магістр» (1.10) студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати задовільним.
1.2. Допустити до захисту магістерських робіт усіх студентів випускних груп денної, заочної та заочно-дистанційної форм.
1.3. Зарахувати наукові дослідження студентів 4ПН Клямар А. та Тарасенко О., які брали участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей 2021/2022 рр., як кваліфікаційні роботи на здобуття першого рівня вищої освіти «Бакалавр».
2. Стан готовності кафедри та електронної документації в системі «ПС-Деканат» до підсумкової атестації студентів випускних курсів.
2.1. Стан готовності кафедри до підсумкової атестації студентів випускних курсів вважати задовільним.
2.2. Заповнити електронну документацію в системі «ПС-Деканат» на наступний день після завершення сесійних іспитів.
2.3. Звернутись у навчально-методичний відділ НПУ імені М.П. Драгоманова щодо отримання студентами бакалаврату ID-номерів для виготовлення додатків до дипломів про вищу освіту.
2.4. Звернутись до адміністрації факультету та університету з проханням відтермінувати відпустку викладачів з 1.07.2022 р. по 8.07.2022 р., які є кураторами випускних груп і після завершення останніх іспитів 30.06.2022 р. займатимуться виготовленням додатків до дипломів про вищу освіту для студентів.
3. Про стан підготовки до акредитації спеціальності 013 «Початкова освіта» першого рівня вищої освіти «Бакалавр» в умовах військового стану та в контексті співпраці зі стейкхолдерами (Гуменюк О.Д. – заступником директора з навчально-виховної діяльності НВК “Школа – I-II ступенів – ліцей № 38 імені В.М. Молчанова”; Семенухою А.М. – заступником директора з навчально-виховної діяльності Загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів “Спеціалізованої школи № 17 з поглибленим вивченням математики” Подільського району м. Києва; Хомич О.О. – учитель-методист ТОВ НВК «Новопечерська школа»)
3.1. У процесі обговорення з присутніми на засіданні кафедри стейкхолдерами (Гуменюк О.Д., Семенухою А.М., Хомич О.О.) роботу з акредитації спеціальності 013 «Початкова освіта» в умовах військового стану слід вважати задовільною. З досягнень співпраці слід відмітити належну організацію усіх видів практик бакалаврів та магістрів початкової освіти у дистанційному форматі, підтримку у оформленні звітної документації.
3.2. Звернутись із доповідною запискою до проректора з навчально-методичної роботи НПУ імені М.П. Драгоманова проф. Вернидуба Р.М. щодо ризиків втілення Наказу № 104 від 30 травня 2022 року «Про затвердження переліку обов’язкових освітніх компонентів освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти».
На думку стейколдерів та членів кафедри, викладання пропонованих університетом ОК викладачами, які не володіють основами спеціальності, не мають відповідного досвіду роботи в початковій школі та не мають відповідних наукових напрацювань, можуть привести до зниження якості професійної підготовки фахівців та негативно вплинути на отримання акредитації ОП «Початкова освіта» освітніх рівнів «Бакалавр» та «Магістр».
3.3. Роботу з висвітлення діяльності кафедри на сайті, на думку стейкхолдерів, слід вважати задовільною.
4. Обговорення змісту ОПП «Магістр» та пропозицій до його удосконалення для впровадження в освітній процес ПФ у 2022/2023 н.р.
4.1. Проектній група врахувати остаточні пропозиції щодо удосконалення змісту ОП, що висловили науково-педагогічні працівники та стейкхолдери. Зокрема, гаранту ОП доц. Коханко О.Г. та завідувачу кафедри проф. Матвієнко О.В. звернутися з обґрунтуванням до керівництва Університету з проханням удосконалити перелік ОК загального блоку з урахуванням специфіки підготовки магістрів спеціальності 013 Початкова освіта та нормативних документів, що визначають програмні результати (зокрема, Проєкт Стандарту вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 013 «Початкова освіта»).
У обґрунтуванні зазначити наступні позиції:
- Дозволити відповідно до вимог проєкту Стандарту вищої освіти України за спеціальністю 013 «Початкова освіта» для другого (магістерського) рівня внести зміни у цикл загальних дисциплін навчального плану. Зокрема, пропонуємо додати в загальний блок ОК «Іноземна мова (за професійним спрямуванням)» (ECTS 3 / 90) замість ОК «Психолого-педагогічні технології у вищій школі», адже здобувач вищої освіти магістерського рівня здійснює науково-прикладне дослідження (згідно Проєкту Стандарту: ЗК-3), у ході якого важливо вивчати не тільки вітчизняні інформаційні джерела, а й іноземну фахову літературу. Крім того у нього має бути сформована здатність спілкуватися академічною українською та іноземною мовами в усній та письмовій формах (згідно Проєкту Стандарту: СК-2). ОК «Психолого-педагогічні технології у вищій школі» не сприяє формуванню жодної ЗК та СК у здобувачів вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» магістерського рівня, оскільки освітньо-професійною програмою передбачено професійну кваліфікацію – «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» (згідно з проектом Стандарту вищої освіти України другого (магістерського) рівня спеціальності 013 Початкова освіта).
- Дозволити ОК «Організація наукових досліджень» назвати - ОК «Методологія та методи науково-педагогічних досліджень», оскільки психолого-педагогічні основи організації наукових досліджень уже вивчалися здобувачами вищої освіти на бакалаврському рівні і повторення буде не доцільним, а вивчення методологічних основ науково-педагогічних досліджень на магістерському рівні допоможе студентам поглибити свої знання та оволодіти дослідницькою функцією на вищому рівні. Дозволити викладачам кафедри педагогіки та методики початкового навчання (які відповідають ліцензійним вимогам та мають великі напрацювання) розробити та викладати даний ОК.
- Науково-педагогічним працівникам кафедри до початку 2022-2023 н.р. розробити навчальні програми, силабуси та робочі програми згідно нової ОП та навчального плану підготовки здобувачів вищої освіти магістерського рівня спеціальності 013 «Початкова освіта».
- Відповідальному за виробничі практики на магістерському рівні доц.. Лозенко А.П. удосконалити Наскрізну програму практик для здобувачів вищої освіти магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 013 Початкова освіта.
- Врахувати пропозицію від стейкхолдера Хомич О. щодо організації виробничої практики магістрів у початковій школі з інноваційними освітніми технологіями, що забезпечить формування їх здатності до реалізації технологій НУШ та здійснення на їх основі науково-прикладних досліджень.
5. Підсумки проведення Дня відкритих дверей Педагогічного факультету (9 червня 2022 р.), висновки і перспективи на вступну кампанію 2022 р.
5.1. Висловити подяку організаційному комітету з підготовки Дня відкритих дверей (9 червня 2022 р.) від кафедри ПМПН (проф. Телецькій Л.І., ст. викл. Губарєвій Д.В., кураторам академічних груп) за якісно виконану роботу з укомплектування рекламних матеріалів події, її популяризації у соцмережах, підготовку подяк для найкращих студентів факультету, модерацію і проведення зустрічі в онлайн-режимі.
6. Різне.
6.1. До 20.06.2022 р. завершити заповнення рейтингу викладачів НПУ імені М.П. Драгоманова.
6.2. У рейтингових показниках передбачити додаткові бали кураторам випускних курсів за роботу над додатками до дипломів про вищу освіту.
Рішення засідання кафедри ПМПН № 12 від 28.06.2022
Рішення засідання кафедри ПМПН № 12 від 28.06.2022 р.
1. Про результати підсумкової атестації студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого та другого рівнів вищої освіти «Бакалавр» (3.10, 2.10, 1.10) та «Магістр» (1.10).
1.1. Результати підсумкової атестації вважати задовільними. Врахувати рекомендації Голів ДЕК при організації державних іспитів у 2022/2023 н.р.
1.2. Висловити подяку кураторам випускних груп за якісну організацію державних іспитів та виготовлення додатків до диплому про вищу освіту.
2. Підсумки рейтингового оцінювання викладачів кафедри ПМПН за 2021/2022 н.р.
2.1. Висловити подяку усім членам кафедри ПМПН за сумлінне виконання усіх видів своєї роботи, у зв’язку з чим кафедра посіла перше місце на Факультеті педагогіки за рейтинговими показниками.
2.2. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., проф. Васютіній Т.М., доц. Чайченко В.Ф. за перші та друге місце у своїх номінаціях.
2.3. Звернутись у навчально-методичний відділ НПУ імені М.П. Драгоманова щодо розмежування балів за кураторство молодших та випускних курсів у зв’язку з іншою інтенсивністю навантаження.
3. Різне.
3.1. Затвердити звіт про стажування доцента кафедри педагогіки та методики початкового навчання, к.п.н. Чайченко В.Ф. у Державній науковій установі «Інститут модернізації змісту освіти» м. Київ з 27 травня 2022 р. по 27 червня 2022 р. за рахунок коштів держбюджету.