Рішення кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки (2023/2024 н.р.)
Рішення засідання кафедри ПОІП № 1 від 30.08.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 1 від 30.08.2023 р. ↓PDF
1. Про результати вступної кампанії студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» та перспективи з навантаженням викладачів кафеди.
1.1. Результати вступної кампанії вважати задовільними. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., технічним секретарям Химич М.А., Ткачук Д. та усім викладачам за роботу в приймальній комісії.
1.2. Кураторам усіх груп провести онлайн-зустрічі зі студентами щодо особливостей організації освітнього процесу у очному та змішаному форматах з урахуванням безкових умов, інструктування з техніки безпеки, з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях.
1.3. Завершити розподіл навчального навантаження викладачів кафедри.
2. Організація освітнього процесу на педагогічному факультеті в 2023/2024 н.р. в умовах продовження військового стану.
2.1. Організація освітнього процесу відбуватиметься відповідно до наказу УДУ імені Михайла Драгманова № 297 від 16 серпня 2023 року, розпорядження по педагогічному факультету № 10 від 30 серпня 2023 року.
2.2. Усім викладачам та студентам пройти інструктаж з техніки безпеки, з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях і розписатися у відповідних журналах.
3. Затвердження робочих програм обов'язкових та вибіркових освітніх компонентів, практик ОР "Бакалавр" та "Магістр" спеціальності "Початкова освіта" на 2023/2024 н.р.
3.1. Висловити вдячність викладачам кафедри за урахування в робочих програмах освітніх компонентів та практик пропозицій студентів щодо удосконалення якості освітнього процесу, які були сформульовані і заслухані на попередньому засіданні кафедри після проведення моніторингового опитування здобувачів вищої освіти.
3.2. Затвердити робочі програми обов'язкових та вибіркових освітніх компонентів, практик ОР "Бакалавр" та "Магістр" спеціальності "Початкова освіта" на 2023/2024 н.р.
4. Затвердження програм та білетів підсумкової атестації магістрів ОП "Початкова освіта" (термін навчання - 1,4 та 1,10).
4.1. Затвердити програму та білети підсумкової атестації магістрів ОП "Початкова освіта" (термін навчання - 1,4 т а1,10) у поданій редакції.
4.2. Програми підсумкової атестації здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта»” розмістити на сайті кафедри і довести до відома здобувачів вищої освіти.
5. Різне.
5.1. Затвердити тему дисертаційного дослідження «ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», аспіранта IІІ-го року денної бюджетної форми навчання Українського державного університету імені Михайла Драгоманова БОРИСЬОНКА МАКСИМА ОЛЕГОВИЧА (Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор ВАСЮТІНА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА).
5.2. Рекомендувати до друку рукопис навчально-методичного посібника.
Васютіна Т., Борисьонок М., Лідіч А. Цифрові освітні технології в роботі вчителя початкової школи. Навчально-методичний посібник для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта». Київ: УДУ імені Михайла Драгоманова, 2023. 68 с.
5.3. Визнати результати підвищення кваліфікації проф. Васютіної Т.М., яка взяла участь у міжнародному стажуванні за темою «New and innovative teaching methods», організованим Малопольською школою публічного адміністрування (Malopolska School of Public Administration) та Краківським університетом економіки (Krakow University of Economics).
Тривалість (обсяг) стажування – 180 годин (6 кредитів ЄКТС); терміни – з 22.05.2023 по 30.06.2023 рр.
Копія сертифікату (№ 3536/MSAP/2023) і програма стажування додаються.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 2 від 29.09.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 2 від 29.09.2023 р. ↓PDF
1. Про розподіл доручень викладачів кафеди.
1.1. Продовжити консультації щодо розподілу і виконання викладачами своїх доручень.
2. Стан перебігу освітнього процесу на педагогічному факультеті на денній, заочній та заочно-дистанційній формах навчання.
2.1. Організація освітнього процесу відбується відповідно до наказу УДУ імені Михайла Драгманова № 297 від 16 серпня 2023 року, розпорядження по педагогічному факультету № 10 від 30 серпня 2023 року.
2.2. Сесія у студентів заочної форми навчання відбуватиметься офлайн, у зв'язку з чим, усім викладачам та здобувачам освіти пройти інструктаж з техніки безпеки, з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях, заздалегідь ознайомитись з розкладом проведення занять в центральному та гуманітарному корпусах.
2.3. Завершити заповнення електронних журналів та заліково-екзаменаційної документації студентів заочної форми навчання згідно встановлених деканатом термінів.
3. Про ситуацію з відрахуванням студентки 32 ПН Вершиніної Н., пропозиції щодо її розв'язання.
3.1. Визнати інформацію, яку студентка виклала у заяві на ім'я ректора такою, що не відповідає дійсності, оскільки її ситуація розглядась на розширеному засіданні кафедри № 8 від 7 березня 2023 р. Витяг з протоколу додається.
3.2. Висловити вдячність завкафедрою проф. О. Матвієнко, куратору доц. Т. Коваль, методисту деканату Н. Ястремській, голові студпарламенту факультету А. Радченко за підготовку доповідної записки для відповіді на заяву студентки, за захист честі та гідності викладачів кафедри.
3.2. Кураторам груп провести роз'яснювальну роботу серед здобувачів вищої освіти, аби уникнути подібних ситуацій.
4. Перегляд та обговорення освітньо-професійних програм «Початкова освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.1 ОП «Початкова освіта» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» переглянуто, обговорено успішність їх реалізації в освітньому процесі. Суттєвих змін немає.
4.2. Схвалити оновлену матрицю ОПП «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
5. Про створення на базі кафедри центру підвищення кваліфікації вчителів початкової школи та робочої групи для його супроводу.
5.1. Розпочати роботу зі створення на базі кафедри центру підвищення кваліфікації вчителів початкової школи.
5.2. Робочій групі (ст. викл. Сенчило А., ст. викл. Губарєва Д., проф. Васютіна Т.) розробити план заходів з метою забезпечити його функціонування.
5.3. Викладачам кафедри впродовж місяця внести свої пропозиції щодо курсів / окремих тем, які вони можуть викладати для слухачів центру.
6. Затвердження програми та білетів підсумкової атестації магістрів ОП "Початкова освіта" (термін навчання - 1,4).
6.1. Затвердити програму та білети підсумкової атестації магістрів ОП "Початкова освіта" (термін навчання - 1,4).
7. Оновлення та затвердження переліку вибіркових освітніх компонентів для загальноуніверситетського та факультетського блоку дисциплін на 2-й семестр 2023/2024 н.р. для магістрів 1 курсу спеціальності013 «Початкова освіта».
7.1. Затвердити оновлений перелік вибіркових освітніх компонентів для загальноуніверситетського та факультетського блоку дисциплін на 2-й семестр 2023/2024 н.р. для магістрів 1 курсу спеціальності 013 «Початкова освіта».
7.2. Викладачам, які мають вибіркові курси з цих блоків та увійшли до переліку, оновити силабуси освітніх компонентів задля вчасного розміщення їх на сайті кафедри.
8. Оновлення “Програми підсумкової атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта»”.
8.1. Затвердити зміни у “Програмі підсумкової атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта»”, зокрема у питаннях для державних іспитів, які корелюються з компетентностями, закладеними у Стандарті вищої освіти та відповідних робочих програмах.
8.2. Оновлену “Програму підсумкової атестації здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта»” розмістити на сайті кафедри і довести до відома здобувачів вищої освіти.
9. Про перегляд та затвердження блоків вибіркових освітніх компонентів для студентів бакалаврату 4-го курсу (вступ 2019 року) з метою фіксації їх у дипломі випускника як додаткової спеціалізації / кваліфікації.
9.1. Гаранту спеціальності бакалаврату доц. Янковські І.М. та доц. Севастюк М.С. підготувати пакет документів, достатній для визнання вибіркових дисциплін за блоками як таких, що дають можливість отримати додаткову кваліфікацію з фіксацією у додатку до диплома про вищу освіту.
10. Аналіз змісту сайту кафедри згідно з акредитаційними вимогами.
10.1. Зміст сайту кафедри (14 рубрик) визнати таким, що відповідає акредитаційним вимогам.
10.2. Гарантам доц. Коханко О. та доц. Янковській І., доц. Лук’янченко О. здійснювати систематичний моніторинг контенту сайту задля повного дотримання акредитаційних вимог.
11. Про затвердження базових шкіл практик, оновлення угод та розміщення їх на сайті кафедри.
11.1. Затвердити перелік з 20-ти базових шкіл практик для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
11.2. Висловити вдячність доц. Тесленко Т. за вчасне оновлення угод з базовими школами та розміщення їх на сайті кафедри.
12. Затвердження тем бакалаврських та магістерських досліджень студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
12.1. Затвердити теми бакалаврських та магістерських досліджень студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
12.2. Розглянути зміст і методику написання бакалаврських робіт на науково-методичному семінарі.
13. Затвердження щоденників різних видів практик для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
13.1. Затвердити щоденники різних видів практик для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта».
- Щоденник виробничої практики для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (термін навчання – 1,10) (автори: доц. Коханко О.Г., доц. Кондратюк О.М.)
- Щоденник виробничої практики для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (термін навчання – 1,4) (автори: доц. Коханко О.Г., доц. Кондратюк О.М.)
- Щоденник виробничої переддипломної практики для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (термін навчання – 1,10) (автори: доц. Коханко О.Г., доц. Кондратюк О.М.)
- Щоденник виробничої переддипломної практики для студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (термін навчання – 1,4) (автори: доц. Коханко О.Г., доц. Кондратюк О.М.)
14. Звіти аспірантів спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки.
14.1. Затвердити звіти аспірантів різних років.
14.2. Науковим керівникам забезпечити неухильне виконання індивідуальних планів аспірантами, аби вийти на захист їхніх дисертаційних досліджень згідно нормативних документів.
15. Різне.
15.1. Схвалити результати дисертаційного дослідження Гапчук Яни Анатоліївни «Сучасні тенденції розвитку Е-навчання у вищій школі Німеччини» на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності 011 – Освітні, педагогічні науки та видати довідку про впровадження встановленого зразка.
15.2. Відкриту лекцію доц. Григоренко В.Є на тему «Позаурочна робота з дизайну і технологій в початковій школі» вважати проведеною на високому науково-методичному рівні, що є підставою для рекомендації її в майбутньому на вчене звання доцента.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 3 від 20.10.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 3 від 20.10.2023 р. ↓PDF
1. Конкурсні справи.
1.1. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Шапошнікову І.М. на посаду професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
1.2. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Коваль Т.В., Лук’янченко О .М., Себало Л.І., Тесленко Т.В. на посаду доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
1.3. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Губарєву Д.В. на посаду старшого викладача кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
1.4. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Сенчило А.В. на посаду викладача кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
1.5. Колектив кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки одноголосно рекомендує Цихмейструк О.М. на посаду асистента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету на 5 років.
2. Перебіг освітнього процесу студентів заочної форми в умовах офлайн навчання.
2.1. Стан організації освітнього процесу освітнього процесу студентів заочної форми в умовах офлайн навчання вважати задовільним.
2.2. Завершити заповнення електронних журналів та заліково-екзаменаційної документації студентів заочної форми навчання згідно встановлених деканатом термінів.
3. Затвердження тем курсових досліджень студентів ОР "Бакалавр" та "Магістр" спеціальності "Початкова освіта" на 2023/2024 н.р.
3.1. Затвердити теми курсових досліджень студентів ОР "Бакалавр" та "Магістр" спеціальності "Початкова освіта" на 2023/2024 н.р.
3.2. Списки студентів з темами курсових досліджень та керівниками опублікувати на гугл-диску кафедри.
4. Про адаптацію студентів першого курсу. Результати «Дебюту першокурсника».
4.1 Стан адаптації студентів першого курсу вважати задовільним.
4.2. Висловити подяку завкафедрою проф. Матвієнко О.В. та куратору доц. Кондратюк О.М. за організацію підготовки першокурсників до Дебюту, за результатами якого вони посіли перше місце, та їх усебічну підтримку.
4.3. Висловити подяку куратору доц. Кондратюк О.М. за якісне виконання своїх обов'язків.
5. Про розподіл доручень викладачів кафеди.
5.1.Затвердити доручення за викладачами кафедри.
6. Обговорення відкритої лекції професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, доктора педагогічних наук Васютіної Тетяни Миколаївни на тему «Візуальні медіаресурси у початковій освіті» з освітнього компоненту «Медіаресурси у роботі вчителя НУШ».
6.1. Вважаємо, що професор кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук Васютіна Т.М. продемонструвала багатовекторне коло дослідницьких інтересів, зокрема в сфері практично-наукової освіти, педагогіки та методики навчання освітніх галузей, високий рівень професійної майстерності, комунікабельність та творчу активність.
Лекція проведена на високому теоретичному, методологічному і науково-методичному рівні, що свідчить про відповідну кваліфікацію та педагогічний досвід лектора, відповідає сучасним вимогам та заслуговує на позитивну оцінку загалом та є безсумнівною підставою для подальшої рекомендації на присвоєння вченого звання професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 4 від 06.12.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 4 від 06.12.2023 р. ↓PDF
1. Про результати антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт магістрів (1.4) денної та заочної форм навчання та рекомендацію до захисту.
1.1. Результати антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт магістрів (1.4) денної та заочної форм навчання вважати задовільними.
1.2. Рекомендувати до захисту усі магістерські дослідження, які виконувались випускниками спеціальності 013 «Початкова освіта».
2. Стан виконання планових заходів щодо підготовки до підсумкової атестації випускників 2023/2024 навчального року.
2.1. Стан підготовки до державної атестації магістрів 1.4. вважати задовільним.
2.2. Кураторам випускних груп (доц. Лук'янченко О.М., доц. Волошина В.В.) завершити усі технічні приготування у програмі ПС-Деканат для формування зведеної відомості успішності та підготовки до генерування додатків до дипломів про вищу освіту.
2.3. Гаранту доц. Коханко О.Г. здійснити контроль над підготовкою білетів для державних іспитів та іншої необхідної документації, організації консультацій до ДІ з випускниками, вчасному ознайомленні студентів з програмою підсумкової атестації.
3. Про результати перевірки та аналізу робочих програм навчальних дисциплін 2023/2024 н.р.
3.1. Результати перевірки та аналізу робочих програм навчальних дисциплін 2023/2024 н.р. вважати задовільними.
3.2. Висловити подяку гарантам доц. Коханко О.Г. та доц. Янковській І.М. за якісне виконання своїх обов'язків.
4. Затвердження блоків вибіркових дисциплін для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.1. Затвердити блоки вибіркових дисциплін («Психологія», «Іноземна мова») для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.2. Підготувати відповідну документацію щодо забезпечення освітніх компонентів згідно акредитаційних вимог і таблицю відповідності викладачів освітнім компонентам.
5. Результати опитування здобувачів вищої освіти спеціальності «Початкова освіта» щодо адаптації першокурсників.
5.1. Висловити подяку доц. Чайченко В.Ф., кураторам груп доц. Кондратюк О.М., доц. Севастюк М.С. за розробку запитань і проведення опитування першокурсників спеціальності «Початкова освіта» стосовно адаптації до навчання в умовах воєнного часу.
5.2. Викладачам ОК взяти до уваги результати опитування. А саме: сприяти подоланню страху студентів перед заліково-екзаменаційною сесією, формувати уміння контролювати та організовувати свій час, планувати витрати.
5.3. Зміст анкети та результати опитування оприлюднити на сайті університету та кафедри за покликанням https://monitoring.npu.edu.ua/ua/golovna/2-bez-katehorii/427-oput-pershokursnykiv-poch-osvita-2023
6. Про результати проведення рубіжної атестації студентів спеціальності «Початкова освіта» та стан ліквідації неатестацій здобувачами освіти невипускних курсів.
6.1. Результати рубіжного контролю довести до відома студентів.
6.2. Впродовж двох тижнів забезпечити ліквідацію неатестацій студентами.
7. Стан практичної підготовки бакалаврів та магістрів спеціальності 013 «Початкова освіта» та врахування пропозицій стейкхолдерів.
7.1. Результати практик бакалаврів та магістрів спеціальності 013 «Початкова освіта» в контексі фахової підготовки та особливостей організації в умовах війни вважати задовільними.
7.2. Систематично оприлюднювати результати педпрактики на сайті кафедри за покликанням: http://bit.ly/3EpQ5hD
7.3. Врахувати пропозиції стейкхолдерів під час організації практик у весняному семестрі. Зокрема, ввести у зміст виробничої практики більше завдань, що стосуються роботи з учнями з числа ВПО, роботи з електронною документацією в ЗЗСО.
7.4. Керівникам виробничої практики здобувачів бакалаврського та магістерського рівня звернути увагу на умови організації та проведення практики, надавати студентам своєчасні консультації з реалізації завдань практики та проводити роз'яснювальну роботу щодо їхніх обов'язків під час повітряної тривоги.
7.5. Висловити вдячність гарантам доц. Коханко О.Г., доц. Янковській І.М. за систематичний контроль за перебігом практичної підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта», керівникам практик доц. Тесленко Т.В., доц. Лозенко А.П., доц. Кондратюк О.М., доц. Чайченко В.Ф., доц. Себало Л.І., доц. Григоренко В.Є. за її організацію, конструктивну комунікацію з педагогами ЗЗСО, студентами та викладачами.
8. Реалізація напрямів роботи зі студентами: стан і перспективи.
7.1. Кураторам груп посилити виховну роботу зі студентами з урахуванням плану виховної роботи факультету на 2023/2024 н.р.
7.2. Продовжувати і надалі надавати студентам психологічну підтримку з урахуванням індивідуальних обставин і безпекової ситуації в країні.
7.3. Посилити роз’яснювальну роботу серед студентів щодо: дотримання термінів здачі видів робіт згідно власного індивідуального навчального плану; переваг і можливостей набуття нового досвіду у результаті академічного обміну здобувачів вищої освіти.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 5 від 26.12.2023
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 5 від 26.12.2023 р. ↓PDF
1. Результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри за 2023 рік. Затвердження індивідуальних звітів та планів на 2024 рік.
1.1. Висловити подяку завкафедрою проф. Матвієнко О.В. та доц. Коханко О.Г. за організацію наукової роботи викладачів і студентів.
1.2. До 30 грудня завершити остаточне заповнення звітної документації з науково-дослідної роботи і завантажити її на кафедральний гугл диск.
1.3. Стан науково-дослідної діяльності викладачів кафедри за 2023 рік вважати задовільним. Затвердити індивідуальні звіти викладачів за 2022 рік та плани науково-дослідної роботи на 2023 рік.
1.4. У 2024 році посилити участь у конференціях різного статусу з публікацією тез (щонайменше 5) задля забезпечення відповідності викладачів ліцензійним вимогам.
2. Результати підсумкової атестації студентів другого (магістерського) рівня вищої освіти 1.4. Рекомендації голів та членів ДЕК.
2.1. Результати підсумкової атестації вважати задовільними: кількісний та якісний показники успішності випускників становлять 100 %.
2.2. Висловити подяку гаранту доц. Коханко О.Г., кураторам доц. Лук’янченко О.М., доц. Волошиній В.В.. членам ДЕК за якісну підготовку та проведення державних іспитів магістрів (1.4. р.н.) в умовах офлайн-навчання та систематичними повітряними тривогами, потужну моральну підтримку студентів та керівників магістерських робіт, за вчасне виготовлення додатків до дипломів.
2.3. Врахувати рекомендації голів та членів ДЕК під час організації підсумкової атестації у весняному семестрі.
3. Навчання студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» за програмою академічної мобільності у Норвегії.
3.1. Доц. Григоренко В.Є. завершити роботу із трансфером студентів спеціальності 013 «Початкова освіта», які беруть участь у програмі академічної мобільності (університет Південно-Східної Норвегії).
3.2. Викладачам кафедри сприяти отриманню студентами індивідуального графіку навчання для дисциплін, які вони не вивчатимуть у ЗВО-партнері в Норвегії, у весняному семестрі.
3.3. Гаранту доц. Янковській І.М. та куратору доц. Григоренко В.Є. взяти під контроль оформлення індивідуальних графіків цих студентів та здійснювати всебічний супровід їх навчання в Україні та Норвегії.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 6 від 30.01.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 6 від 30.01.2024 р. ↓PDF
1. Напрями роботи кафедри у ІІ семестрі 2023/2024 н.р. відповідно до затвердженого плану та нормативної документації.
Перспективи реалізації ідей онлайн та офлайн академічної мобільності студентів в Україні.
1.1. У ІІ семестрі 2023/2024 н.р. запланувати проведення:
- семінару з проблем стандартизації спеціальності 013 «Початкова освіта» другого (магістерського) рівня вищої освіти;
- Всеукраїнського круглого столу, присвяченого пам'яті акад. В.І. Бондаря;
- щорічної Всеукраїнської студентської конференції «Пошуки і знахідки».
1.2. Висловити подяку завкафедрою проф. Матвієнко О.В. за організацію внутрішньої академічної мобільності студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня задля неухильного дотримання акредитаційних вимог.
1.3. Відповідно до угоди про співпрацю щодо реалізації програми внутрішньої мобільності з коледжем ”Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка” Полтавської обласної ради, дозволити вивчення студентами Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Карпенко О.А., Смирновою І.О., Павлюк І.С., Антонюк Д. Є., Поліщук В.В., Хрус А.О. у II семестрі 2023/2024 н.р. навчальну дисципліну «Психологія самовизначення особистості» (3 кредити, форма контролю – залік) за програмою внутрішньої академічної мобільності.
1.4. Дозволити студентам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта групи ПО-31Б Обласного коледжу ”Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А. С. Макаренка” Полтавської обласної ради Мандриці Д.Д. та Чаєнковій О.С. вивчення дисципліни “Організація змішаного і дистанційного навчання в НУШ” у складі 2 курсу спеціальності 013 Початкова освіта (3 кредити, форма контролю – залік) відповідно до програми внутрішньої академічної мобільності в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова.
2. Про результати заліково-екзаменаційної зимової сесії студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» та організацію навчання у ІІ семестрі 2023/2024 н.р.
2.1. Результати заліково-екзаменаційної зимової сесії студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати загалом задовільними.
2.2. Кураторам груп, де на студентів подано рапорти на відрахування (6 осіб), до початку семестру 5.02.2024 зробити академічні довідки і передати в деканат.
2.3. Організація навчання у ІІ семестрі 2023/2024 н.р. відбуватиметься у очному форматі.
2.4. Для студентів, які перебувають за кордоном, розробити пропозиції щодо реалізації ними індивідуальних навчальних планів.
3. Стан організації різних видів практик зі спеціальності 013 «Початкова освіта» у ІІ семестрі 2023/2024 н.р. з урахуванням безпекової ситуації.
3.1. Висловити подяку керівниками практик за вчасну підготовку проєкту відповідного наказу.
3.2. Як один із видів звітної документації, рекомендувати студентам на практиці підготувати два відео (2-3 хв.) про школу та вчителя і розмістити кращі зразки на сайті кафедри.
4. Про підготовку студентів до участі у Всеукраїнському студентському професійному творчому конкурсі наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.1. Згідно з Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, затвердженим наказом МОН України від 18.04.2017 № 605 та Наказу ректора від 06.02.2024 № 54, провести на базі кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки I тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта». Відповідальна доц. Коханко О.Г. Термін подачі робіт: 12.02.2024 – 23.02.2024 на електронну адресу організаційного комітету Конкурсу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
4.2. Кращі роботи рекомендувати участі у II турі Конкурсу, який проводитиметься на базі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (м. Кропивницький).
4.3. Наукові дослідження переможців І туру та супровідні документи потрібно надіслати до 01 березня 2024 року. Захист наукових робіт на підсумковій науково-практичній конференції відбудеться 04-05 квітня 2024 року в режимі відеоконференції.
5. Затвердження переліку вибіркових дисциплін для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Початкова освіта на 3 семестр 2024/2025 н.р.
5.1. Затвердити перелік вибіркових дисциплін для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Початкова освіта» на 3 семестр 2024/2025 н.р.
5.2. Розмістити на сайті кафедри силабуси цих дисциплін.
5.3. Викладачам, чиї курси є у переліку, завершити розробку робочих програм.
5.4. Висловити подяку гарантам доц. Янковській І.М. та доц. Коханко О.Г. за якісне виконання своїх обов’язків.
6. Про затвердження вибіркових блоків навчальних дисциплін «Практична психологія»/«Іноземна мова» згідно з навчальним планом спеціальності 013 Початкова освіта (протокол №13 від 30.06.2022 р.) та відповідних їм навчальних програм освітньо-професійної програми «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти із присвоєнням додаткової професійної кваліфікації 2445.2 Практичний психолог (в закладах освіти)/ 2331 Вчитель початкових класів загальної середньої освіти (іноземна мова).
6.1. Затвердити вибірковий блок навчальних дисциплін «Практична психологія»/«Іноземна мова» згідно з навчальним планом спеціальності 013 Початкова освіта (протокол №13 від 30.06.2022 р.) та відповідних їм навчальних програм освітньо-професійної програми «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти із присвоєнням додаткової професійної кваліфікації 2445.2 Практичний психолог (в закладах освіти)/ 2331 Вчитель початкових класів загальної середньої освіти (іноземна мова).
7. Затвердження робочих програм вибіркових дисциплін для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Початкова освіта на 2 семестр 2023/2024 н.р.
7.1. Затвердити робочі програми вибіркових дисциплін для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП Початкова освіта на 2 семестр 2023/2024 н.р.
8. Про підготовку кафедри до проведення Дня відкритих дверей на ПФ.
8.1. Створити робочу групу на чолі з проф. Телецькою Л.І. щодо підготовки низки заходів для проведення Дня відкритих дверей спеціальності на ПФ і розробити план їх реалізації в контексті загальнофакультетських подій.
8.2. Забезпечити наповнення сайту кафедри оновленими матеріалами про спеціальність 013 «Початкова освіта».
8.3. Оновити інформацію про кафедру та її діяльність на сайті.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 7 від 28.02.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 7 від 28.02.2024 р. ↓PDF
1. Перспективи міжнародної співпраці між УДУ імені Михайла Драгоманова та Finnoschool Ltd. (Лаппеенранта, Фінляндія).
Підготовка кафедри до проведення XІ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки».
1.1. Схвалити план дій щодо співпраці з навчальною та консалтинговою організацією Finnoschool Ltd., який передбачає підписання угоди, міжнародну академічну мобільність викладачів.
1.2. Стан підготовки кафедри до проведення XІ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» вважати задовільним. Відповідальною за технічну організацію призначити аспірантку кафедри Золотаренко Т. О.
2. Стан реалізації академічної мобільності студентів між УДУ імені Михайла Драгоманова та Обласним коледжем ”Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С.Макаренка” Полтавської обласної ради (онлайн).
2.1. Стан реалізації академічної мобільності студентів між УДУ імені Михайла Драгоманова (Карпенко О.А., Смирнова І.О., Павлюк І.С., Антонюк Д. Є., Поліщук В.В., Хрус А.О. («Психологія самовизначення особистості»)) та Обласним коледжем ”Кременчуцька гуманітарно-технологічна академія імені А.С. Макаренка” Полтавської обласної ради (Мандрика Д.Д. та Чаєнкова О.С. (“Організація змішаного і дистанційного навчання в НУШ”)) вважати задовільним.
3. Особливості перебігу освітнього процесу для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» з урахуванням техніки безпеки та стан ліквідації академзаборгованостей за результами заліково-екзаменаційної зимової сесії.
3.1. Створити робочу групу з числа викладачів педагогіки, які здійснюватимуть підготовку випускників бакалаврату до складання іспиту в магістратуру.
3.2. З урахуванням можливого скорочення навчального навантаження на наступний рік, усім викладачам подумати над розробкою різних курсів з блоку дисциплін вільного вибору студентів.
3.3. У зв’язку зі створенням нової платформи дистанційного навчання, яка замінить MOODLE, переглянути курси, якими користуються викладачі і зробити відповідні копії.
3.4. Доц. Чайченко В.Ф. забезпечити організацію і проведення ректорського контролю з 1.04.2024 р.
3.5. Кураторам груп провести роз’яснювальну роботу і організувати вибір студентами дисциплін із загальноуніверситетського блоку та вибіркового блоку у визначені деканатом терміни.
4. Результати І туру Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта» та початок І туру V Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація».
4.1. За результатами І туру Всеукраїнського студентського професійного творчого конкурсу наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта» комісією у складі проф. Т. Олефіренка (голова), проф. О. Матвієнко, доц. М. Севастюк, доц. І. Янковської, доц. О. Коханко (члени) обрано переможцями:
І місце – Лідіч Альона В’ячеславівна, 4 курс ОР «бакалавр, 43ПН, Початкова освіта, тема роботи «Формування у молодших школярів уміння працювати з інформацією засобами технологій комп'ютерного моделювання (Сhat GPT)». Науковий керівник: проф. Т. Васютіна (100 балів).
ІІ місце – Запорожець Марина Миколаївна, 4 курс ОР «бакалавр, 42ПН, Початкова освіта, тема роботи «Розвиток емоційного інтелекту молодших школярів засобами медіатехнологій». Науковий керівник: доц. Коваль Т.В. (95 балів)
Грудницька Анастасія Олегівна, 4 курс ОР «бакалавр, 42ПН, Початкова освіта, тема роботи «Інфографіка як засіб створення практично-орієнтованих завдань у процесі формування читацької компетентності здобувачів початкової освіти (Infographics)». Науковий керівник: доц. Чабайовська М.І. (95 балів);
ІІІ місце – Сліпуха Юлія Юріївна, 2 курс ОР «магістр», 26зпмгб, Початкова освіта, тема роботи «Формування в учнів початкової школи самооцінки засобами формувального оцінювання». Науковий керівник: доц. Коханко О.Г. (90 балів).
Варенюк Олександра Анатоліївна, 4 курс ОР «бакалавр, 43ПН, Початкова освіта, тема роботи «Забезпечення радісної та значущої функції навчання засобами конструктора LEGO». Науковий керівник: доц. Янковська І.М. (90 балів).
4.2. Звернутись до Вченої ради факультету з проханням визнати курсові дослідження Лідіч А.В., Запорожець М.М., Грудницької А.О., Варенюк О.А. рівноцінними кваліфікаційній роботі першого (бакалаврського) освітнього рівня.
4.3. Забезпечити участь кафедри у підготовці студентів до І туру V Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація» роботи. Відповідальна – доц. Себало Л.І.
5. Про стан підготовки кафедри до проведення Дня відкритих дверей на ПФ.
5.1. Робочій групі на чолі з проф. Телецькою Л.І. продовжувати неухильно дотримуватись графіка підготовки і проведення заходів до Дня відкритих дверей спеціальності на ПФ.
5.2. Забезпечити наповнення сторінок кафедри у соціальних мережах оновленими матеріалами про спеціальність 013 «Початкова освіта»: промороликами з особливостей проведення занять з різних дисциплін, виступами стейкхолдерів, відео «День студента на практиці», спланувати проведення онлайн- та офлайн-зустрічей з майбутніми абітурієнтами тощо.
5.3. Оновити інформацію про кафедру та її діяльність на сайті.
6. Про затвердження вибіркових блоків навчальних дисциплін «Практична психологія»/«Іноземна мова» та відповідних їм навчальних програм освітньо-професійної програми «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти із присвоєнням додаткової професійної кваліфікації 2445.2 Практичний психолог (в закладах освіти)/ 2331 Вчитель початкових класів загальної середньої освіти (іноземна мова).
6.1. Затвердити вибірковий блок навчальних дисциплін «Практична психологія»/«Іноземна мова» та відповідних їм навчальних програм освітньо-професійної програми «Початкова освіта» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти із присвоєнням додаткової професійної кваліфікації 2445.2 Практичний психолог (в закладах освіти)/ 2331 Вчитель початкових класів загальної середньої освіти (іноземна мова).
7. Різне.
7.1. Обговорення і затвердження результатів підвищення кваліфікації викладачів Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ на базі кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
7.1.1. Схвалити результати стажування викладачів:
- Чизмаря Івана Івановича, доктора філософії, проректора з господарської та навчальної роботи Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ. Тема стажування: «Організація та забезпечення освітнього процесу в закладах вищої освіти в умовах воєнного стану».
- Молнара Федора Бейловича, педагога-організатора фахового коледжу Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ. Тема стажування: «Роль педагога-організатора в освітньому процесі фахового коледжу».
7.2. Про направлення доцента Романчук Алли Іллівни на підвищення кваліфікації (стажування) до Центру цифрових освітніх технологій Українського державного університету імені Михайла Драгоманова
7.2.1. Погодити направлення доцента Романчук Алли Іллівни на підвищення кваліфікації (стажування) до Центру цифрових освітніх технологій Українського державного університету імені Михайла Драгоманова з 18 березня 2024 року по 29 квітня 2024 року за рахунок коштів державного бюджету.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 8 від 20.03.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 8 від 20.03.2024 р. ↓PDF
1. Про організацію та участь кафедри в наукових заходах у ІІ семестрі 2023/2024 н.р.
1.1. У зв’язку з великою кількістю конференцій, до участі яких запрошені викладачі кафедри та студенти спеціальності 013 «Початкова освіта», доручити проф. Васютіній Т.М. скласти відповідний графік і призначити викладачів, відповідальних за координацію роботи.
1.2. Забезпечити обов’язкову участь кафедри у конференціях, де УДУ імені Михайла Драгоманова є співорганізаторами.
1.3. Доц. Коханко О.Г. і асп. Золотаренко Т.О. приділити особливу увагу якісній організації і проведенню XІ Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (29 березня 2024 р.) та звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта і наука - 2024» Педагогічного Факультету УДУ імені Михайла Драгоманова (9-12 квітня 2024 р.). Роботу здійснювати під керівництвом завкафедрою проф. Матвієнко О.В.
2. Стан ведення кафедральної документації.
2.1. За дорученням завкафедрою проф. Матвієнко О.В., лаборантам зробити розподіл між викладачами 42 пункти кафедральної документації.
2.2. Викладачам, відповідальним за свої теки, впродовж місяця зібрати відповідну документацію і завантажити її на гугл-диск або роздрукувати (за потреби).
2.3. Проф. Шапошніковій І.М. звернутись до проректора з навчально-методичної роботи проф. Вернидуба Р.М. щодо втрати актуальності окремих пунктів звітної документації кафедри і потреби у введенні нових, які стосуються тих видів діяльності, які кафедра виконує, але облікувати їх не може.
3. Трудова дисципліна студентів денної форми навчання спеціальності 013 «Початкова освіта». Стан ліквідації заборгованостей із оплати за 2-й семестр навчання.
3.1.Кураторам студентів денної форми навчання провести роз’яснювальну роботу серед здобувачів освіти щодо необхідності суворо дотримуватись трудової дисципліни і відвідувати усі заняття.
3.2. Студентам, які систематично пропускають заняття, винести суворе попередження з роз’ясненням перспективи неатестації та можливого відрахування.
3.3. Забезпечити повторне / чергове звернення до студентів, які ще мають заборгованість із оплати за 2-й семестр навчання з метою його ліквідації.
4. Проміжні результати реалізації проєкту «MentorMe» для студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.1. Стан реалізації проєкту вважати задовільним.
4.2. Підготувати студентам виступ по своїй участі в проєкті MentorMe на звітну конференцію з практики.
4.3. Висловити подяку доц. Коваль Т.В. за контроль за процесом перебігу практики студентів, що беруть участь в проєкті, їх підтримку, науково-методичний супровід.
5. Про рівень підготовки студентів бакалаврату випускного курсу під час педагогічної практики.
5.1. Гаранту спеціальності доц. Янковській І.М. забезпечити організацію заходів спільно зі стейкхолдерами з питань якості практичної підготовки бакалаврів випускного курсу.
5.2. Започаткувати збір коротких студентських відео «Один день у школі» як елементу звітної документації з педагогічної практики студентам денної форми навчання.
5.3. Доповнити звітну документацію з педпрактики відеорозповідями стейкхолдерів щодо рівня практичної підготовки студентів, як елементу зворотного зв’язку з УДУ імені Михайла Драгоманова.
6. Про рекомендацію на вчені звання викладачів кафедри.
6.1. Про рекомендацію професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки, доктора педагогічних наук, доцента Васютіної Тетяни Миколаївни на присвоєння їй вченого звання професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
6.1.1. Звіт про навчальну, науково-методичну, виховну та організаційну роботу Васютіної Тетяни Миколаївни і мотивований висновок кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки затвердити (додається).
6.1.2.Рекомендувати професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктора педагогічних наук, доцента Васютіну Тетяну Миколаївну на присвоєння вченого звання професора кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
6.2. Про рекомендацію доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки, кандидата педагогічних наук Григоренко Вікторії Євгеніївни на присвоєння їй вченого звання доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
6.2.1. Звіт про навчальну, науково-методичну, виховну та організаційну роботу Григоренко Вікторії Євгеніївни і мотивований висновок кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки затвердити (додається).
6.2.2. Рекомендувати доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, кандидата педагогічних наук Григоренко Вікторію Євгеніївну на присвоєння їй вченого звання доцента кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
7. Про затвердження висновку фахово-наукового семінару Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації Т.В. Копил-Філатової на тему «Професійна підготовка майбутніх державних службовців для забезпечення академічної етики та доброчесності управління закладами освіти» на здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії в галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки.
7.1. За результатами проведення фахово-наукового семінару Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова затвердити висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації Т.В. Копил-Філатової на тему «Професійна підготовка майбутніх державних службовців для забезпечення академічної етики та доброчесності управління закладами освіти» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки О.В. Матвієнко), подану на здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії зі спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, до розгляду в разовій спеціалізованій вченій раді.
8. Різне.
Обговорення результатів дослідження Козленка Володимира Григоровича з теми «Система розвитку проєктної культури майбутніх педагогів», поданої на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.
8.1.Схвалити результати дослідження Козленка Володимира Григоровича з теми «Система розвитку проєктної культури майбутніх педагогів», поданої на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти, і видати довідку про впровадження встановленого зразка.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 9 від 08.05.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 9 від 08.05.2024 р. ↓PDF
1. Про наукову роботу викладачів кафедри.
Особливості і терміни проведення антиплагіатної перевірки кваліфікаційних робіт бакалаврів та магістрів.
1.1. Забезпечити обов’язкову участь кафедри у звітно-науковій конференції викладачів, аспірантів і докторантів УДУ імені Михайла Драгоманова за підсумками наукових досягнень 2023 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету» 20 – 21 травня 2024 року.
1.2. Кураторам випускних курсів бакалаврів та магістрів (1.10) забезпечити вчасне подання кваліфікаційних робіт на антиплагіатну перевірку до 20 травня 2024 року. Роботу здійснювати під керівництвом завкафедрою проф. Матвієнко О.В.
2. Результати студентської олімпіади та конкурсів наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта».
Підготовка до конкурсу «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова».
2.1. Результати студентської олімпіади та конкурсів наукових робіт зі спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати задовільними. Кафедра рекомендує до нагородження у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади 2023/2024 навчального року зі спеціальності «Початкова освіта» у УДУ імені Михайла Драгоманова усіх студентів, що посіли 1, 2 та 3 місця.
1-ше місце:
Лідіч Альону В’ячеславівну, студентку 4 курс, 43 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова;
Дорош Катерину Вікторівну, студентку 4 курс, 42 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова;
Шнайдер Емму Олегівну, студентку 4 курс, 42 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова.
2-ге місце:
Запорожець Марину Миколаївну, студентку 4 курс, 42 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова;
Мартинюк Тетяну Сергіївну, студентку 4 курсу, А-41 групи, спеціальності «Початкова освіта» Відокремленого структурного підрозділу "Сарненський педагогічний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету";
Тацьку Марину Володимирівну, студентку 3 курс, ПНП-21 групи, спеціальності «Початкова освіта» Криворізького державного педагогічного університету.
3-тє місце:
Моніч Фаіну Петрівну, студентку 4 курсу, А-41 групи, спеціальності «Початкова освіта» Відокремленого структурного підрозділу "Сарненський педагогічний фаховий коледж Рівненського державного гуманітарного університету";
Химич Марту Андріївну, студентку 4 курсу, 43 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова;
Рудакову Христину Олександрівну, студентку 4 курсу, 42 ПН групи, спеціальності «Початкова освіта» УДУ імені Михайла Драгоманова.
2.3. За результатами І туру V Всеукраїнського конкурсу наукових робіт для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація» зі спеціальності 013 «Початкова освіта» комісією у складі проф. Т. Олефіренка (голова), проф. О. Матвієнко, доц. М. Севастюк, доц. І. Янковської, доц. О. Коханко (члени) обрано переможцем:
І місце – Химич Марта Андріївна, 4 курс ОР «Бакалавр», 43ПН, 013 «Початкова освіта», тема роботи «Формування здоров’язбережувальної компетентності учнів початкової школи засобами казкотерапії». Науковий керівник: проф. О. Матвієнко (100 балів).
2.4. Звернутись до Вченої ради факультету з проханням визнати курсове дослідження Химич М.А. рівноцінним кваліфікаційній роботі першого (бакалаврського) освітнього рівня.
2.3. Висловити подяку викладачам кафедри за підготовку до участі у щорічному конкурсі «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова» (8.04.2024 – 17.05.2024) двох студентів: Лідіч Альону В’ячеславівну та Химич Марту Андріївну.
3. Стан підготовки кафедри до проведення підсумкової атестації бакалаврів та магістрів (1.10) спеціальності 013 «Початкова освіта».
3.1.Кураторам випускних груп спільно з методистами деканату забезпечити підготовку всієї необхідної до державних іспитів документації, спланувати проведення консультацій та внести відповідну інформацію у базу ПС-Студент.
3.2. Доц. Григоренко В.Є. продовжувати консультації з кураторами випускних груп щодо підготовки додатків до дипломів про вищу освіту, роз’яснення особливостей змін у чинних цього року шаблонах.
4. Затвердження білетів до комплексних кваліфікаційних іспитів для здобувачів вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності 013 «Початкова освіта». Затвердження білетів до семестрових іспитів.
4.1. Затвердити білети до комплексних кваліфікаційних іспитів для здобувачів вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів спеціальності 013 «Початкова освіта».
4.2. Затвердити білети до семестрових іспитів з дисциплін кафедри, де передбачена така форма контролю.
4.3. Затвердити банк питань для проведення державних іспитів у системі дистанційного навчання MOODLE для студентів 29зпмгбЛуб.
5. Результати проведення попередніх промоакцій щодо вступу на спеціальність 013 «Початкова освіта». Підготовка кафедри до загальнофакультетського Дня відкритих дверей.
5.1. Стан готовності кафедри до проведення Дня відкритих дверей факультету вважати задовільним..
5.2. Проф. Телецькій Л.І. та доц. Губарєвій Д.В. продовжувати координацію підготовчих заходів.
5.3. Усім викладачам кафедри організувати майстерки за участю студентів для зацікавлення потенційних абітурієнтів вступом на спеціальність 013 «Початкова освіта».
6. Підсумки виробничої практики бакалаврів спеціальності 013 «Початкова освіта».
6.1. Результати виробничої практики бакалаврів спеціальності 013 «Початкова освіта» вважати задовільними.
6.2. Оприлюднити на сайті кафедри особливості перебігу та результати виробничої практики.
6.3. Висловити подяку доц. Чайченко В.Ф. за якісне загальне керівництво практикою, а керівникам практики по школам – за чітке виконання поставлених завдань, профорієнтаційну спрямованість, залучення вчителів до створення відеозвіту про рівень практичної підготовки студентів спеціальності 013 «Початкова освіта».
7. Різне.
7.1. Про перезарахування дисципліни «Психологія агресії» студентці 24 ПН Жук Д.Я. з попереднього місця навчання.
7.1.1. Перезарахувати дисципліну «Психологія агресії» студентці 24 ПН Жук Д.Я. з попереднього місця навчання.
7.2. Про визнання результатів підвищення кваліфікації Себало Л.І.
7.2.1. Визнати результати підвищення кваліфікації доц. Себало Л.І., яка участь у міжнародних та вітчизняних стажуваннях загальною кількістю 303 години (10 кредитів ЄКТС). Копії сертифікатів додаються.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 10 від 29.05.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 10 від 29.05.2024 р. ↓PDF
2. Результати антиплагіатної перевірки бакалаврських і магістерських (1.10) досліджень студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» денної, заочної та дистанційної (29зпмгбЛуб) форм навчання.
1.1. Допустити до захисту студентів, чиї кваліфікаційні роботи успішно пройшли антиплагіатну перевірку.
1.2. Кураторам випускних курсів бакалаврів та магістрів (1.10), керівникам кваліфікаційних робіт студентів, які пройшли перевірку, організувати передзахист наукових досліджень.
1.3. Звернутись у технічний відділ УДУ імені Михайла Драгоманова з проханням щодо усунення проблем зі швидкістю роботи системи Unicheck, що призводить до невчасної перевірки частини кваліфікаційних робіт.
2. Стан підготовки кафедри до проведення державної атестації та літньої сесії студентів невипускних курсів.
2.1. Стан підготовки кафедри до проведення державної атестації та літньої сесії студентів невипускних курсів вважати задовільним.
3. Попередні підсумки конкурсу «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова».
3.1. За попередніми підсумками конкурсу «Кращий студент-науковець УДУ імені Михайла Драгоманова» (8.04.2024 – 17.05.2024) ІІ місце посіла Лідіч Альона В’ячеславівна; ІІІ місце – Химич Марта Андріївна.
3.2. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., проф. Васютіній Т.М. за підготовку учасників-переможців.
4. Про результати проведення Дня відкритих дверей на факультеті. Перспективи вступної кампанії 2024 року.
4.1. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., проф. Телецькій Л.І., доц. Губарєвій Д.В., лаборантам кафедри та викладачам, задіяним у заході, за якісну його організацію.
4.2. Опублікувати на сторінці кафедри та у соцмережах інформацію щодо перебігу Дня відкритих дверей.
4.3. На наступний рік спланувати початок профорієнтаційних заходів кафедри із січня 2025 року із залученням більшої кількості шкіл різних регіонів України.
Рішення засідання кафедри ПОІП № 11 від 24.06.2024
Рішення засідання кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки № 11 від 24.06.2024 р. ↓PDF
1. Підсумки рейтингового оцінювання викладачів кафедри ПОІП за 2023/2024 н.р.
1.1. Висловити подяку усім членам кафедри ПОІП за сумлінне виконання усіх видів своєї роботи, у зв’язку з чим кафедра посіла друге місце на Педагогічному факультеті за рейтинговими показниками.
1.2. Висловити подяку професорам – Матвієнко О.В., Васютіній Т.М., Шапошніковій І.М.; доцентам – Янковській І.М., Тесленко Т.В., Коханко О.Г.; викладачам – Губарєвій Д.В., Цихмейструк О.М., Сенчило А.В. за перші три місця у своїх номінаціях згідно рейтингу кафедри та високопрофесійне виконання своїх обов’язків.
1.3. Висловити подяку проф. Матвієнко О.В., проф. Васютіній Т.М. за якісне виконання своєї роботи та перше й друге місце серед професорів факультету за рейтинговими показниками четвертий рік поспіль.
1.4. Звернутись у відділ моніторингу УДУ імені Михайла Драгоманова щодо розмежування балів за кураторство молодших та випускних курсів у зв’язку з різною інтенсивністю навантаження, передбачення рубрики «Розробка силабусів», збільшення балів за керівництво студентами-переможцями Всеукраїнських конкурсів наукових робіт.
2. Про результати підсумкової атестації студентів спеціальності 013 «Початкова освіта» першого та другого рівнів вищої освіти «Бакалавр» (3.10, 1.10) та «Магістр» (1.10).
2.1. Результати підсумкової атестації вважати задовільними. Врахувати рекомендації Голів ДЕК при організації державних іспитів у 2024/2025 н.р.
2.2. Висловити подяку членам ДЕК, кураторам випускних груп за якісну організацію державних іспитів та підготовчу роботу з виготовлення додатків до диплому про вищу освіту.
2.3. На базі кафедри створити комісію (проф. О.В. Матвієнко, доц. Севастюк М.С., доц. Янковська І.М., доц. Коханко О.Г.) з ліквідації академічної заборгованості студентів невипускних груп бакалаврату та магістратури.
3. Різне.
Рекомендація до друку рукопису.
3.1. Рекомендувати до друку рукопис викладачів кафедри ПОІП.
Збірник екзаменаційних питань та практичних завдань з педагогіки та методик викладання освітніх галузей у початковій школі для самостійної підготовки студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіта» до комплексного кваліфікаційного екзамену / Укл: Янковська І.М., Бернадська О.В., Васютіна Т.М., Волошина В.В., Григоренко В.Є., Губарєва Д.В., Коханко О.Г., Митник О.Я., Пугач Ю.В., Себало Л.І., Телецька Л.І., Чабайовська М.І., Чайченко В.Ф.; за заг.ред. професора О.В. Матвієнко / упор. Янковська І.М. Київ, 2024.