ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ЗНОВУ НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ
Викладачі кафедри взяли участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «ЕСТЕТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ВИКЛАДАЧІВ МИСТЕЦЬКИХ ДИСЦИПЛІН», яка відбулася 28 квітня 2022 року на базі кафедри образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.
У складний час, коли наша країна піддається жорстокій військової агресії, справжньою розрадою стало наукове спілкування з колегами із провідних українських і європейських мистецьких закладів. Спікери підняли гострі питання спрямування вітчизняної освіти у напрямку україноцентризму та національної ідентичності. Відбулася також активна дискусія між викладачами щодо актуальних проблем організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання. Так, професор Олена Шевнюк провела порівняльний аналіз сучасних інструментів дистанційної освіти із акцентом на візуальній комунікації зі студентами. Доцент Ольга Сова та старші викладачі Вікторія Карпенко і Володимир Труш зосередили увагу на інноваційному досвідові практичного навчання живопису та рисунку, а також особливостях оцінювання навчальних робіт студентів в умовах дистанційної форми освітнього процесу. Старший викладач Катерина Шалварова акцентувала у своєму виступі важливість застосування арт-терапевтичного підходу до виконання творчих образотворчих завдань як дієвого засобу подолання стресових станів студентів.
Викладачі кафедри взяли участь у дискусії навколо гострого виступу німецького художника Артура Клоса, який очолює «German Center of Modern Art». Митець презентував серію своїх політичних мистецьких проектів, що засуджують військову агресію російської федерації. У творчій колаборації з польським плакатистом Войцехом Коркучем пан Артур відтворив на стіні свого будинку монументальну композицію «Achtung, RUSSIA!», що викликала серед німецького суспільства позитивну реакцію та засудження дій путіна.
Усім учасникам наукового дискурсу приємно було почути слова підтримки та віри у нашу перемогу від колег з дружньої Польщі та Німеччини. Щиро дякуємо вітчизняним і зарубіжним колегам за активне наукове спілкування і обмін досвідом!