Ви тут:  Головна Події Відродження історичної пам'яті: подорож команди Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова до Чигирина і Холодного Яру

Черкащина – регіон, багатий на історичні пам’ятки; місце героїчних подій та культурного відродження. За ініціативи та підтримки ректора нашого університету академіка Віктора Петровича Андрущенка 27 вересня 2024 року відбувся важливий захід, що об’єднав студентів Педагогічного факультету в рамках науково-просвітницької діяльності. Завдяки постійній увазі ректора до культурної та наукової спадщини України молодь отримала унікальну можливість зануритися в історичну атмосферу Черкащини та взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «ХОЛОДНИЙ ЯР: ДОСВІД ІСТОРИЧНОГО МИНУЛОГО В СУЧАСНОМУ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОМУ ДИСКУРСІ».

Холодний Яр 27.09.2024 001

Першою зупинкою було місто Чигирин – історична столиця козаччини, місце, де живе пам'ять про славного гетьмана Богдана Хмельницького. Студенти пройшлися коридорами музею, розташованого у відтвореній архітектурній пам’ятці XIX століття, вдихаючи дух тих часів, коли Хмельницький вів українців до свободи. Учасники подорожі також занурилися в атмосферу історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького», де змогли відчути політичні та культурні зрушення, що формували долю нашого народу.

Холодний Яр 27.09.2024 001

Наступною зупинкою стала велична природа Холодного Яру – місця, оповитого легендами та боротьбою. Студенти проїхалися стежками лісового урочища, яке є природною пам’яткою національного значення. Кургани скіфського часу та оборонні вали, які зберігають історію понад дві тисячі років, викликали захоплення і пошану до нашого прадавнього минулого.

Холодний Яр 27.09.2024 001Холодний Яр 27.09.2024 001

Студенти також відвідали місця, пов'язані з Коліївщиною та героїчними діями Холодноярської організації, що відстоювали волю України у часи найтяжчих випробувань. Із особливим трепетом вони підходили до Дуба Максима Залізняка – величного свідка тих часів, коли наші предки боролися за свободу. Цей дуб, живий символ визвольної боротьби, ніби мовчазно промовляє до кожного: «Пам'ятай про свою силу, про свою історію».

Холодний Яр 27.09.2024 001

Ця поїздка відкрила студентам нові глибини знань і розуміння історії. Кожне відвідане місце нагадувало про незламний дух українців, що живе і донині.

Холодний Яр 27.09.2024 001

Після огляду історичних місць студенти та викладачі відвідали конференцію в історичному комплексі «Дикий хутір». Захід зібрав викладачів та студентів для обговорення важливих аспектів української історії. Яскраво проявили себе на конференції наші студентки:

– Владислава Миколюк, студентка 3 курсу спеціальності «Психологія», яка представила доповідь «Військово-патріотичне виховання учнівської молоді на засадах героїчної минувшини»;

Софія Щипанська, студентка 2 курсу спеціальності «Психологія», яка розглянула питання про «Необхідність та нагальність осмислення ідей визвольної боротьби українського народу (1918-2024 рр.) в освітньому контексті».

Холодний Яр 27.09.2024 001Холодний Яр 27.09.2024 001

Загальну координацію конференції здійснювала кафедра педагогіки.

Холодний Яр 27.09.2024 001

Декан педагогічного факультету професор Тарас Олексійович Олефіренко передав через екскурсоводів, які нас супроводжували, Подяку Генеральному директорові Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Полтавцю Василю Івановичу: «Висловлюємо Вам щиру подяку за невтомну працю на чолі Національного історико-культурного заповідника "Чигирин". Ваша відданість справі зі збереження культурної спадщини є безцінним внеском у розвиток національної ідентичності та історичної пам'яті».

У свою чергу працівники заповідника урочисто вручили нашій делегації символічний прапор з написом: "Воля України – або смерть!", що стало сильним і незабутнім моментом цієї подорожі, нагадуючи про непохитність нашого народу в боротьбі за свободу та незалежність.

Холодний Яр 27.09.2024 001

Висловлюємо щиру вдячність ректорові нашого університету академіку Віктору Петровичу Андрущенку за сприяння в розвитку наукової та культурно-просвітницької діяльності студентів Педагогічного факультету. Ваш внесок у реалізацію цього проєкту є надзвичайно цінним і допомагає молоді занурюватися у вивчення історичної спадщини України.

Особлива подяка деканові нашого педагогічного факультету професору Тарасу Олексійовичу Олефіренку за натхненну підтримку та мудре керівництво. Завдяки вашій енергії та вмінню об’єднувати людей студенти не лише розширюють свої знання, але й поринають у глибини наукових відкриттів та культурних надбань. Ви допомагаєте молоді віднайти свій шлях у світі знань, відкриваючи для них горизонти, які стають джерелом натхнення на їхньому професійному шляху.

Ми також щиро вдячні Станіславу Григоровичу Цибіну, голові Первинної профспілкової організації студентів УДУ імені Михайла Драгоманова, за фінансову підтримку цієї подорожі. Завдяки вашій допомозі студенти отримали унікальну можливість відвідати пам’ятні місця, збагатитися новими знаннями та взяти участь у науковому обговоренні важливих аспектів української історії.

Цей захід став не тільки пізнавальною екскурсією, але й важливим кроком у професійному та особистісному розвиткові студентів, що посприяло більш глибокому зрозумінню багатогранності української історії та культурної спадщини нашої Батьківщини.

Холодний Яр 27.09.2024 16

Холодний Яр 27.09.2024 16Холодний Яр 27.09.2024 16