Ви тут:  Головна Події У стінах УДУ імені Михайла Драгоманова відбулася вистава «Херсонські історії порятунку»

22 травня о 12:30 у Блакитній залі Центрального корпусу УДУ імені Михайла Драгоманова відбувся показ документального вербатім-спектаклю «Херсонські історії порятунку». Вистава, заснована на реальних подіях, що розповідають про жахи війни та боротьбу за виживання, зібрала численну аудиторію, серед якої були викладачі, студенти та гості університету.

22.05.2024 Херсонські історії 02

«Херсонські історії порятунку» – це документальний вербатім-спектакль, у якому 13 жінок поділилися своїми історіями втечі з окупованого міста Нова Каховка. Ці історії демонструють їхній шлях через випробування війни, яка забрала у них усе, окрім прагнення вижити. Героїні вистави, які стали біженцями, розповідають про те, як вони тікали від артилерійських обстрілів, багатогодинного сидіння в підвалі та жахів «русского міра».

22.05.2024 Херсонські історії 0222.05.2024 Херсонські історії 02

Деякі з цих жінок народжували дітей під час війни, хтось чекав з фронту чоловіка, а в когось від сирості в укритті порозпухали ноги. Інші отримали поранення від осколків, а хтось спостерігав за абсурдом окупованого міста, яке занурювалося в СРСР. Їх об'єднує «дорога життя», на якій кожен наступний блокпост росіян міг стати останнім у їхньому житті. У жінок немає імен, є тільки спільне горе та бажання вирватися з окупантського пекла. Автором документальних історій є Яна Малига, режисером-постановником – Ірина Климовських-Боровська, режисером проєкту та продюсером – Ярослав Карпець.

22.05.2024 Херсонські історії 02

Виставу підтримали ректор УДУ імені Михайла Драгоманова Віктор Андрущенко та декан факультету Тарас Олефіренко. Із вітальним словом виступила завідувачка кафедри педагогіки Світлана Кушнірук. З урочистою промовою та відзначенням учасників грамотами виступив проректор Григорій Торбін. За вагомий внесок у розвиток культури, виявлений патріотизм та високий професіоналізм, а також з нагоди організації та проведення вистави «Херсонські історії порятунку» для працівників та студентів університету були нагороджені:

• Бербець Вікторія Сергіївна, директор КД БХТТ;
  • Яна Малига, поетка, фасилітаторка, психологиня, авторка «Херсонських історій порятунку»;
  • Ірина Климовських-Боровська, актриса, поетка, керівниця фольклорно-театральної студії «Квітуча Україна», режисерка-постановниця вистави «Херсонські історії порятунку».

Також були нагороджені юні актори за активну участь, талановиту гру та вагомий внесок у постановку вистави. Їхній артистизм, відданість та натхнення створили незабутню атмосферу та глибоко зворушили всіх глядачів. Нагороди отримали:

• Макаров Максим
  • Швачка Анна
  • Овчатова Аріна
  • Вратських Софія
  • Дрозд Анастасія
  • Бойко Ярослав
  • Боровський Лев
  • Євгенія Стоцька
  • Каріна Чубарєва
  • Санжаревська Анна

22.05.2024 Херсонські історії 0222.05.2024 Херсонські історії 0222.05.2024 Херсонські історії 0222.05.2024 Херсонські історії 0222.05.2024 Херсонські історії 0222.05.2024 Херсонські історії 02

На заході були присутні Григорій Торбін, проректор з наукової роботи університету; Ірина Маркусь, декан Факультету спеціальної та інклюзивної освіти; Ірина Матвієнко, заступник декана Педагогічного факультету з роботи зі студентами; Алла Романчук, начальник Навчально-методичного центру; Світлана Кушнірук, завідувач кафедри педагогіки; Ганна Цвєткова, завідувач кафедри дошкільної освіти; Ірина Заїнчківська, доцент кафедри спеціальної психології та медицини факультету спеціальної та інклюзивної освіти; Наталія Розпутня, заступник директора з виховної роботи КД БХТТ; Ірина Климовських-Боровська, актриса, поетка, керівниця фольклорно-театральної студії «Квітуча Україна», режисерка-постановниця вистави «Херсонські історії порятунку»; Яна Малига, поетка, фасилітаторка, психологиня, авторка «Херсонських історій порятунку» та Ярослав Карпець, член НСПУ і НСЖУ, режисер, громадський діяч, журналіст, волонтер, голова ГО "Звершення", видавець.

Вистава «Херсонські історії порятунку» стала важливою подією, яка вкотре нагадала про жахи війни, непереборне бажання людей жити у мирі та злагоді, надихнула на роздуми про цінність людської гідності, стійкості та незламності духу наших співвітчизників. Вдячні всім, хто взяв участь у створенні та підтримці цієї вистави.