Ви тут:  Головна Події Студентський контингент, іменні стипендії та нові перспективи: підсумки вересневої Вченої ради Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова

25 вересня 2024 року відбулося засідання Вченої ради Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова. У ході зустрічі були обговорені важливі питання, що стосувалися формування студентського контингенту факультету в поточному році та особливостей призначення іменних стипендій здобувачам.

ВР ПФ УДУ 25.09.2024 02

У першому питанні порядку денного «Про результати формування контингенту студентів Педагогічного факультету у 2024 році» доповідачем виступила координатор спеціальностей факультету, доцент кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Мар’яна Степанівна Севастюк, відзначивши високий рівень організації та здійснення заходів із проведення вступної кампанії на Педагогічному факультеті відповідно до чинних положень, наказів, розпоряджень, зокрема Закону України «Про вищу освіту», Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році, затвердженого наказом МОН України №266 від 06 березня 2024 року, Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році в УДУ імені Михайла Драгоманова, затверджених на засідання Вченої ради УДУ імені Михайла Драгоманова 08 серпня 2024 року (протокол №12).

ВР ПФ УДУ 25.09.2024 02

Вчена рада відзначила: попри воєнний стан та впровадження нових вимог до зарахування студентів Вступна кампанія – 2024 пройшла на достатньо високому рівні. На всі спеціальності факультету станом на 19.09.2024 було зараховано 543 студенти. Із них: на спеціальність 053 Психологія – 265 студентів; 013 Початкова освіта – 150; 012 Дошкільна освіта – 77; 011 Освітні, педагогічні науки (Педагогіка вищої школи) – 21; 011 Освітні, педагогічні науки (Педагогіка дозвілля) – 4; 011 Освітні, педагогічні науки (Наукова освіта та наукова комунікація) – 3.

Отже, Вчена рада позитивно оцінила діяльність кафедр щодо проведення вступної кампанії 2024 року. На засіданні було погоджено план активізації профорієнтаційної роботи для всіх спеціальностей факультету, зокрема планується розробка та впровадження заходів для підвищення іміджевої привабливості факультету та університету. Було прийнято рішення оновити інформаційні матеріали спеціальностей/освітніх програм та організувати круглі столи зі стейкхолдерами для обговорення актуальних проблем підготовки фахівців. Передбачено перегляд та укладення нових угод зі співпраці з установами для проведення спільних заходів та педагогічної практики. Вчена рада рекомендувала залучати студентський актив до поширення інформації про факультет через соціальні мережі та продовжувати інтерактивну роботу з абітурієнтами. Також було заплановано організацію підготовки студентів бакалаврату до складання магістерських тестів та інших вступних випробувань для отримання освітнього ступеня «Магістр».

ВР ПФ УДУ 25.09.2024 02

«Про іменні стипендії для студентів та особливості призначення» у другому питанні порядку денного доповіла заступник декана з роботи зі студентами, старший викладач Ірина Андріївна Матвієнко. Ірина Андріївна поінформувала про процедуру та критерії призначення іменних стипендій студентам з урахуванням їхніх академічних досягнень та особистих здобутків. Серед рекомендацій щодо підготовки студентів до отримання іменних стипендій, зважаючи на процедуру подання кандидатів, можна виокремити наступні:

• Необхідно регулярно відстежувати академічні успіхи студентів, наукові публікації, участь у конференціях, олімпіадах та конкурсах.
  • Заохочується активна участь у науковій діяльності, професійних конкурсах та дослідницьких семінарах.
  • Студентам рекомендується вести портфоліо своїх досягнень (публікації, нагороди, сертифікати), що полегшує процес подання документів на стипендії.
  • Участь у міжнародних академічних програмах збільшує шанси на отримання стипендії.
  • Співпраця з науковими керівниками є ключовим елементом успішної підготовки студентів.
  • Кандидати на іменні стипендії мають подати витяг з протоколу засідання Вченої ради факультету, характеристику від декана, копії паспорта, залікової книжки та наукові публікації.

У «Різному» Рада також розглянула низку організаційних та академічних питань, що стосуються діяльності факультету.

Засідання підтвердило відданість факультету високим академічним стандартам та всебічній підтримці талановитих студентів через різноманітні ініціативи, зокрема іменні стипендії та інші можливості для зростання, які є невід'ємною частиною нашої спільної роботи, спрямованої на формування кваліфікованих і мотивованих фахівців.

У підсумку засідання декан Педагогічного факультету професор Тарас Олефіренко відзначив ефективну роботу кафедр під час вступної кампанії 2024 року, висловивши вдячність за злагоджену організацію та професійний підхід у залученні талановитої молоді до нашого факультету. Тарас Олексійович наголосив на важливості профорієнтаційної роботи та співпраці з роботодавцями й висловив особливу вдячність викладачам і студентському активу за їхній внесок у поширення інформації про діяльність факультету. Декан запевнив, що факультет продовжить підтримувати студентів через різноманітні ініціативи, такі як іменні стипендії, наукові програми та міжнародні обміни, сприяючи їхньому професійному зростанню та особистісному розвитку.

Успішного старту в новому навчальному році!