Ви тут:  Головна Події Педагогічний факультет УДУ імені Михайла Драгоманова на Всеукраїнському форумі в Черкасах: нові тенденції та співпраця

Упродовж 13-14 червня на базі Навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбувся Всеукраїнський дискусійний форум «Тенденції підготовки фахівців у сфері освіти та освітнього менеджменту». Науковий захід об’єднав понад 120 учасників – освітніх лідерів із різних міст України, зокрема Києва, Черкас, Івано-Франківська, Дніпра, Запоріжжя, Кам’янця-Подільського, Рівного, Львова, Мукачева, Одеси, Херсону, Чернігова тощо.

дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01

Організаторами форуму виступили представники професорсько-викладацького складу Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (д.п.н., проф. Т. Десятов), Українського державного університету імені Михайла Драгоманова (к.п.н., проф. Т. Олефіренко, д.п.н.), Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (д.п.н., проф. О. Кондур).

дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01

Український державний університет імені Михайла Драгоманова представила команда Педагогічного факультету, очолювана деканом професором Тарасом Олефіренком. Тарас Олексійович передав щирі слова вітання та поваги від ректора академіка Віктора Петровича Андрущенка, який відзначив професійність та довгорічну співпрацю з Євгеном Олександровичем Лодатком, професором кафедри освітнього і соціокультурного менеджменту та соціальної роботи ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва, та нагородив Євгена Олександровича Почесною відзнакою «Драгоманівська родина». Також Тарас Олексійович запропонував назвати дискусійний форум на честь видатного педагога Миколи Левшина та подарував Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького колективну монографію «Теоретичні і технологічні засади професійної підготовки здобувача вищої освіти до формування соціально успішної особистості у дитинстві» – вагомий доробок професорсько-викладацького колективу Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова за загальною редакцією ректора академіка Віктора Андрущенка.

дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01

Важливою частиною заходу стало підписання угоди про співпрацю в галузі освіти і науки між Черкаським національним університетом імені Богдана Хмельницького та Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова, що відкриває нові горизонти для спільних наукових та освітніх ініціатив та майбутніх проєктів.

дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01

У програмі панельної дискусії було обговорено сучасні тенденції підготовки фахівців дошкільної та початкової освіти; фахівців з управління освітніми закладами та якістю освітніх послуг; докторів філософії з освітніх, педагогічних наук; психолого-педагогічної підготовки майбутніх учителів. Дискусійний форум проходив синхронізовано в offline та online форматах. Дистанційно, окрім представників закладів організаторів заходу, доєднувались викладачі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», Херсонського державного університету, КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, Мукачівського державного університету, Рівненського державного гуманітарного університету, Мукачівського державного університету, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та ін.

дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01

Із дискусійним питанням у рамках форуму виступила професор Олена Матвієнко, заступник декана з наукової роботи та міжнародної співпраці, завідувачка кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Драгоманова. Доповідь Ірини Євтушенко, доцента кафедри практичної психології УДУ імені Михайла Драгоманова, була присвячена особливостям взаємодії учасників освітнього процесу, які пережили військовий стрес. Серед представників педагогічного факультету у науковому заході взяли участь професор Ірина Шапошнікова, заступник декана з навчально-методичної роботи; Ірина Матвієнко, заступник декана з роботи зі студентами; професор Олександр Митник, завідувач кафедри практичної психології; професор Ганна Цвєткова, завідувач кафедри дошкільної освіти; Мар’яна Севастюк, доцент кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки; Людмила Адаменко, секретар педагогічного факультету.

дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01

Після завершення форуму учасників заходу ознайомили з матеріально-технічною, навчально-методичною базою інституту, зокрема провели екскурсії та показали можливості навчальних лабораторій Нової української школи, Стем-лабораторії, ресурсної кімнати, виставкової зали. Ці екскурсії продемонстрували високий рівень матеріально-технічного забезпечення та інноваційний підхід до навчання.

дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 01

Щиро дякуємо співорганізаторам та учасникам форуму за активну участь, високий рівень доповідей, цінний обмін практичними напрацюваннями та створення платформи для подальшої співпраці. Всеукраїнський дискусійний форум у Черкасах став справжнім святом професійного зростання та обміну досвідом і відкрив нові перспективи для розвитку української освіти.

дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 0001дискус форум Черкаси 13 14.06.2024 0001