Студенти Педагогічного на літературно-мистецькому заході «Духовне повернення Тараса Шевченка» (22.05.23)
22 травня 2023 року студенти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова у супроводі доцента кафедри педагогічної інноватики Топіхи Віри Андріївни взяли участь у літературно-мистецькому заході «Духовне повернення Тараса Шевченка», присвяченому 162-й річниці від дня перепоховання Тараса Григоровича на Чернечій горі в Каневі. Зустріч проходила у Національному музеї літератури України в рамках музейної програми «Вшановуємо Тараса Шевченка».
Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, розпочатої рф проти України, Тарас Шевченко залишається на позиціях лідера, чиї ідеї, літературні та художні твори є смислоутворюючими і набувають особливої актуальності. Шевченко – воїн і символ, який разом зі всіма нами обороняє українську землю.
На літературно-мистецькому заході слово про Тараса Шевченка виголосила Світлана Задорожна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Пані Світлана поділилася з авдиторією цікавими фактами зі свого студентського життя про препоховання Великого Кобзаря.
Віра Топіха, кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогічної інноватики Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, розповіла слухачам про Тараса Григоровича Шевченка як художника, познайомила із його багатогранною мистецькою спадщиною.
Твори Тараса Шевченка натхненно виконали студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.Карпенка-Карого, а також студенти Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Марина Запорожець, студентка 3 курсу спеціальності «Початкова освіта» зачитала поезію «Художникам» Ольги Марунич, яка, очевидно, найкраще зрозуміла Кобзареву душу:
Не малюйте Шевченка плебеєм
У кріпацькій пошарпаній свиті.
Я в нім бачу лише Прометея
У одежі із сонця відлитій,
Володаря дум України,
Що піднісся на грані столітні,
Щоби сіяти правду невпинно,
Щоб вогнем у віках пломеніти!
Не малюйте Шевченка солдатом,
Не малюйте на зло клятій долі –
Мій Шевченко завжди був крилатим,
Мій Шевченко завжди був на волі!
Не малюйте поета в печалі,
Бо він світоч і щастя народу.
Став пісок золотим в Косаралі,
Де ступав він в хвилини негоди.
...А тепер наш Тарас в кожній хаті
З нами словом живим розмовляє,
Є в Шевченка народження дата,
Дати ж смерті в Шевченка немає.
Пишаємося нашими студентами та їх активною участю у літературно-мистецькому заході. Дякуємо доцентові кафедри педагогічної інноватики Вірі Андріївні Топісі за організацію походу в Національний музей літератури України, корисний досвід та незабутні враження в цей пам'ятний день.