Національний музей літератури України запрошує на літературно-мистецьку акцію

 

28 вересня о 14:00 в Національному музеї літератури України відбудеться урочиста літературно-мистецька акція до 152-річчя від дня заснування унікального навчального закладу Колегія Павла Ґалаґана та до 170-річчя від дня народження  Павла Ґалаґана.

 

Павло Ґалаґан 28.з09.23

 

Захід проводитиметься на пошану родини меценатів освітньої справи. Зразковим навчальним закладом у Києві була Колегія Павла Ґалаґана. Протягом півсторіччя вона відігравала роль культурно-просвітницького центру та  зосереджувала першорядні педагогічні сили.

Приватну колегію Григорій Павлович Ґалаґан заснував у пам’ять свого сина Павла (Павлуся), який раптово помер у  віці шістнадцяти років. Після його смерті посиротілий батько написав таке: «Нам лишалось тільки одне із двох: або віддатися цілковитій і безкінечній печалі, до якої, зрозуміло, прагнула душа, або, долаючи цю печаль, пориватись до того, щоб наш нещасливий син продовжував жити в інших, у своїх ближніх і для своїх ближніх. Ми вибрали останнє, і з цією метою я заснував Колегію Павла Ґалаґана».

 

У некролозі на смерть Григорія Ґалаґана у вересні 1888 року київська преса писала: «На прикладі створення Колегії ми бачимо, що може бути зроблено в нашому суспільстві людиною високого державного і соціального стану, котра володіє великими матеріальними засобами, раз вона одушевлена бажанням громадського блага».

Григорій Ґалаґан був одним з найяскравіших представників дворянської культури ХIХ століття, який усвідомлював свою українську ідентичність і свій громадянський обов’язок перед українським народом.

 

На  урочистому заході матимуть слово: Марина Будзар, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України Київського університету імені Бориса Грінченка; Ігор Гирич, професор, лауреат премії НАН України імені Михайла Грушевського, завідувач відділом Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАН України; Геннадій Крикливий, дослідник родоводу Галаганів-Кочубеїв; Віра Топіха, кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри української й іноземних мов та методик викладання в початковій і дошкільній освіті педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

У заході візьме участь хор «Конкордіум» Київської Православної Богословської Академії. Художній керівник Світлана Мельниченко.

 

Шановні друзі, запрошуємо Вас до участі в літературно-мистецькому заході!

 

Відповідальна за участь студентів педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова у заході – доцентка кафедри української й іноземних мов та методик викладання в початковій і дошкільній освіті Топіха Віра Андріївна

 

Анонс на сторінці музею у Facebook: https://www.facebook.com/NMLUmuseumlit/