Цілюща сила мистецтва в умовах воєнного стану
У жорстокі часи військових обстрілів і бомбардувань нашої Батьківщини студенти і викладачі кафедри образотворчого мистецтва педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова намагаються підтримувати один одного. Встановлено міцну позанавчальну комунікацію, тісний зв'язок зі здобувачами і працівниками університету. Спільними зусиллями евакуйовано студентів з Китаю, а також тих, хто залишився в київському гуртожитку. Викладачі, які продовжують перебувати в Києві, у своїх квартирах надали прихисток студентам, які з різних причин не змогли евакуюватися. Колега із Закарпаття професорка Мар’яна Марусинець допомогла у безпечному розміщенні викладачів на Закарпатті, за що їй щира вдячність.
Якість освіти повноцінно забезпечується в умовах воєнного стану: збережено графік освітнього процесу та сталість розкладу навчання, яке розпочато з 24 березня 2022 року. Студенти отримали відкритий доступ до навчальних матеріалів на освітній платформі MOODLE, GOOGLE CLASSROOM, активно використовуються технології мобільного навчання через месенджери та е-пошту. Запроваджено варіативність навчальних завдань з урахуванням складнощів із художніми матеріалами. Викладачі в режимі 24/7 консультують студентів із творчих завдань.
Завдяки зв‘язкам зі спорідненими факультетами вишів України реалізуються програми часткової академічної мобільності, які дозволять нашим студентам ознайомитися з кращими навчальними практиками закладів у місцях їхньої евакуації. Зокрема, це стосується й іноземних навчальних закладів: так, Естонська академія мистецтв надала нашим бажаючим студентам безкоштовне навчання впродовж семестру на їх програмах.
Здобувачі та викладачі активно долучаються до волонтерської роботи. Студенти стають тероборонцями, шукають продукти та ліки, доставляють гуманітарну допомогу, поселяють жінок і дітей. Магістерка Анастасія Мірошниченко виконує портрети на замовлення, перераховуючи всю отриману авторську винагороду на користь ЗСУ. Рисунки наших студентів з натури в укриттях і тимчасових прихістках стають важливими свідченнями військових буднів. Доценти Микола Барахтян та Іван Кириченко беруть участь у діяльності загонів тероборони. Доцентка Ольга Сова плете маскувальні сітки. Старший викладач Володимир Труш розвозить медикаменти та клеїть захисні стрічки на громадських спорудах. Професорка Олена Шевнюк миє посуд на кухні для біженців. Старші викладачки Катерина Шалварова і Вікторія Карпенко готують їжу для тероборонців. Всі по можливості перераховують гроші на допомогу нашим воїнам. Викладачі також займаються мистецтвом з маленькими дітками, щоби підтримувати їх емоційний та психологічний стан засобами арттерапії. Так переможемо!