Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра образотворчого мистецтва Оголошення та події кафедри Освітня колаборація з Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури

наомаДев’ятий рік кафедра образотворчого мистецтва Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова тісно співпрацює в рамках міжуніверситетського Договору про співробітництво з Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури. Це і наукове стажування, підвищення викладацької майстерності, обмін методичним досвідом, участь у виставкових проєктах. Одним з найцікавіших навчально-творчих проєктів між нашою кафедрою і кафедрою графічного мистецтва НАОМА є освітня колаборація, якій вже понад 7 років. Вона спроєктована на принципах дуже популярної сьогодні у світі технології COIL (Collaborative Online International Learning), проте передбачає не стільки віртуальну мобільність, скільки реальну академічну мобільність студентів наших закладів у міні форматі. Ми надаємо студентам наших закладів унікальну можливість взаємодіяти з однолітками з метою розвитку професійних навичок під час спільної роботи над навчальними завданнями або видами діяльності, що стосуються певних предметів (графічні техніки і методика викладання спецдисциплін у ЗВО). Наша кафедра пропонує студентам НАОМА в реальному навчальному процесі оволодіти унікальними освітніми технологіями навчання образотворчого мистецтва у закладах вищої освіти під час асистентської роботи зі студентами-драгоманівцями. Натомість НАОМА гостинно відкриває двері своїх графічних майстерень, де студенти Академії допомагають нашим здобувачам освоїти оригінальні новітні графічні техніки (відео). Студенти активно взаємодіють, набувають знань і вмінь, що є фокусом і особливістю іншої освітньої програми, традицією іншого закладу освіти, досвідом інших художників-педагогів. Це суттєво розширює навчальні та творчі горизонти здобувачів, дозволяє користуватися набором варіативних результатів навчання, спонукає до рефлексії, критичного мислення при реалізації колаборації. Така взаємодія передбачає щотижневу співпрацю, покроково спроєктовану та скоординовану професором кафедри образотворчого мистецтва НПУ імені М.Драгоманова Оленою Шевнюк і доцентом кафедри графічних мистецтв заслуженим працівником культури України Іваном Кириченком. Сьогодні на спільній зустрічі викладачі кафедр підводили підсумки такої співпраці, оцінювали результати творчої роботи студентів-драгоманівців у майстернях Академії та конструювали програму співробітництва на наступний семестр.

Петрик І. Ірис 2021