Ви тут:  Головна Події Життєва матриця академіка Володимира Бондаря: шлях науковця, керівника, талановитого педагога та людини

Життєва матриця академіка Володимира Бондаря: шлях науковця, керівника, талановитого педагога та людини

 

3 жовтня 2024 року на Педагогічному факультеті УДУ імені Михайла Драгоманова відбулося урочисте відкриття аудиторії імені Володимира Івановича Бондаря, що стало важливою подією для університету. Цей захід присвячений видатному науковцю, який зробив вагомий внесок у розвиток української освіти та педагогіки. Вшанування його внеску в освіту здійснюється сьогодні через використання його дидактичних напрацювань і наукової спадщини для підготовки нових поколінь педагогів.

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 4

 

Хвилюючим моментом події стало символічне перерізання стрічки шановним ректором університету академіком Віктором Андрущенком та деканом педагогічного факультету професором Тарасом Олефіренком. Перед цією урочистістю ректор виголосив промову, в якій відзначив вагомий внесок Володимира Бондаря в розвиток початкової освіти та української педагогіки. Віктор Петрович підкреслив, що новостворена аудиторія стане символом збереження наукової спадщини Бондаря і натхненням для нових поколінь науковців.

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 4

 

На відкриття аудиторії завітали проректори драгоманівського університету – професор Григорій Торбін, проректор з наукової роботи; професор Роман Вернидуб, проректор з навчально-методичної роботи; професор Ростислав Драпушко, проректор з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарської діяльності); декан історичного факультету Тетяна Мелещенко; декан факультету спеціальної та інклюзивної освіти Ірина Маркусь; директор Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Сергій Русаков, а також вельмишановні гості – представники освітніх установ та навчальних закладів України.

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 4

 

У рамках заходу ректор університету вручив Подяку професорові Олені Матвієнко, заступниці декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва, завідувачці кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки, за вагомий особистий внесок у розвиток університету і досягнення високих показників у професійній діяльності, зокрема її визначну роль у розвитку початкової освіти та організації Тижня початкової освіти. Також ректор вручив грамоти викладачам кафедри, які зробили вагомий внесок у реалізацію цього проєкту, доцентам Янковській Інні Миколаївні, Коханко Оксані Григорівні, Григоренко Вікторії Євгеніївні, Коваль Тетяні Василівні, Лозенко Анні Павлівні, Чайченко Валентині Федорівні, Телецькій Людмилі Іванівні, Тесленко Тетяні Василівні.

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 14відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 14

 

Студенти факультету Анастасія Дмитрівна Щербатюк та Тетяна Вячеславівна Сіра зачитали автобіографічну довідку про життя і досягнення Володимира Івановича Бондаря.

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 4

 

Володимир Іванович Бондародин із найвидатніших українських педагогів, чиї наукові здобутки вплинули на розвиток вищої освіти в Україні. Його багаторічна діяльність стала основою для формування сучасної української дидактики та педагогічної науки.

 

Народжений 22 січня 1936 року в смт Нова Водолага на Харківщині, Володимир Бондар пережив чимало випробувань у своєму дитинстві. Через втрату батьків вихованням Володимира та його брата займався дід Лука, який зумів прищепити хлопцям любов до навчання – і обидва брати стали академіками. Володимир Іванович почав свою педагогічну кар'єру в 15 років, вступивши до Золотоніського педагогічного училища, а потім викладав у середній школі на Черкащині.

 

Після завершення навчання у Київському державному педагогічному інституті імені О. М. Горького В. І. Бондар присвятив свою наукову діяльність дослідженню педагогіки. Здобув ступінь доктора педагогічних наук та став професором і академіком НАПН України. Упродовж своєї кар’єри Володимир Іванович обіймав різні посади – від викладача до директора Інституту педагогіки та психології. Понад 60 років він присвятив освіті, працюючи як педагог, науковець і керівник, виховуючи нові покоління фахівців.

 

Академік Бондар став автором понад 200 наукових праць, включно з монографіями, підручниками та науковими статтями. Його роботи зосереджувалися на питаннях дидактики, управління освітнім процесом та підготовки майбутніх учителів. Однією з найважливіших праць стала «Дидактика», яка здобула перше місце у конкурсі підручників для студентів. Володимир Бондар також розробив інноваційну концепцію «дидактичної матриці», що стала основою для проєктування уроків та педагогічного процесу в Україні​.

 

Під керівництвом Володимира Івановича захистили дисертації 37 кандидатів та 15 докторів наук. Його наукова школа здобула міжнародне визнання і продовжує розвивати теоретичні основи освіти, які залишаються актуальними в умовах сучасних викликів. Володимир Бондар був визнаним науковцем, отримав численні нагороди, включно з медалями Ушинського, Макаренка та Сухомлинського, а також премію імені Вернадського та орден «За заслуги III ступеня»​ (Презентація «В. І. Бондар – вчитель вчителів»).

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 18

 

У стінах новоствореної аудиторії розміщені стенди, на яких представлено наукову спадщину Володимира Бондаря, а також його основні роботи, зокрема схеми та моделі з підручника «Дидактика», який здобув перше місце в конкурсі на кращий підручник для студентів.

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 4

 

У ході зустрічі ректор університету Віктор Андрущенко висловив подяку нашому деканові професору Тарасу Олефіренку за вшанування наукової спадщини попередніх поколінь науковців. У свою чергу Тарас Олексійович щиро подякував ректорові за його ініціативу та постійну підтримку в реалізації важливих наукових проєктів та пам'ятних заходів. Окрему подяку за координацію та реалізацію ініціативи висловлюємо професору Олені Матвієнко та колективу кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки, а також всьому колективу факультету та усім, хто долучився до організації цієї події.

 

Усі учасники високо оцінили згуртовану роботу факультету, що дозволило вшанувати пам’ять Володимира Івановича та зробити цей день значущим для всіх присутніх.

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 7відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 7

 

Відтепер простір цієї аудиторії буде слугувати місцем, де студенти та молоді науковці зможуть надихатися прикладом Володимира Бондаря, розвивати інноваційні погляди на освіту та реалізовувати свої наукові ідеї. Окремим елементом та власне серцем аудиторії є погруддя академіка Бондаря, портретний образ якого створено за життя Володимира Івановича нашим викладачем, відомим українським скульптором Олександром Красноголовцем.

 

Вшанування пам'яті видатного педагога стало ще одним кроком на шляху визнання неоціненного внеску Володимира Бондаря в розвиток вищої освіти та педагогіки в Україні.

 

 

Завершальним етапом урочистостей став концерт пам’яті Володимира Івановича в артпросторі СКЛО і неформальне спілкування учнів та послідовників вченого, які щиро вболівають за збереження усіх його прогресивних та актуальних і донині ідей та повноцінне відродження освіти України в повоєнний період.

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 18

 

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 18відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 18відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 18відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 18

відкриття ауд акад Бондаря 03.10.24 18