Ви тут:  Головна Події Тиждень початкової освіти: натхнення та нові підходи до навчання молодших школярів

У рамках насиченої програми Тижня початкової освіти, що стартував на Педагогічному факультеті 30 вересня 2024 року з нагоди Дня працівників освіти, особливе місце зайняли майстер-класи від практикуючих і творчих учителів, а також випускників магістратури педагогічного факультету спеціальності "Початкова освіта". Ці заходи були спрямовані на впровадження інноваційних методів навчання в початковій школі та обмін досвідом між педагогами, теперішніми та майбутніми.

Майстер-класи провели:
1. Горбаченко Юлія Ігорівна
Тема: «Розвиток розумових здібностей молодших школярів за допомогою LEGO-технологій»
Час: 16:00 – 16:30
Юлія Ігорівна продемонструвала, як можна використовувати LEGO для розвитку логічного мислення та креативності у молодших школярів. LEGO-технології допомагають дітям опановувати нові концепції через гру, стимулюють їх до вирішення завдань та розвивають дрібну моторику. Педагог розповіла, як інтегрувати ці методи в щоденну роботу з учнями, акцентуючи увагу на важливості розвитку пізнавальних здібностей через цікаві практичні завдання.

2. Власенко Валерія Дмитрівна
Тема: «Формування мовленнєвої компетентності першокласників у період навчання грамоти засобами ігрових технологій»
Час: 16:30 – 17:00
Валерія Дмитрівна представила інтерактивні методики, які допомагають першокласникам ефективно засвоювати грамоту. За допомогою ігрових технологій вчителька продемонструвала, як діти вчаться будувати фрази, розвивати правильне мовлення та збагачувати словниковий запас. Такі методи дозволяють зробити навчальний процес більш захоплюючим, що позитивно впливає на мотивацію дітей та їхнє бажання навчатися.

3. Гах Дарина Євгенівна
Тема: «Формування критичного мислення в учнів початкової школи засобами сучасних педагогічних технологій»
Час: 17:00 – 17:30
Дарина Євгенівна поділилася досвідом використання сучасних методик, які сприяють розвитку критичного мислення у дітей молодшого шкільного віку. Педагог продемонструвала вправи та інтерактивні завдання, які стимулюють учнів до аналізу, порівняння, формулювання висновків та самостійного пошуку рішень. Ці навички є важливими не тільки для навчання, але й для життя в сучасному світі, де критичне мислення є однією з ключових компетентностей.

Усі майстер-класи були насичені практичними прикладами та інноваційними підходами, які можуть стати в пригоді педагогам для вдосконалення своєї роботи з учнями початкової школи.

Учасники майстерок отримали не лише теоретичні знання, але й практичні навички, які допоможуть їм інтегрувати сучасні педагогічні методики у свою щоденну роботу. Адже ми розуміємо важливість постійного вдосконалення педагогів та впровадження інновацій в освіту для формування нового покоління освічених і критично мислячих учнів. Проведені майстер-класи стали невід'ємною частиною освітнього процесу, сприяючи розвитку нових методів навчання та закладаючи основи для формування творчого і гнучкого мислення у молодших школярів.

Дякуємо кафедрі початкової освіти та інноваційної педагогіки, а також запрошеним гостям за натхнення, цінний досвід і творчий запал!

Майстерки Тиждень ПО 01Майстерки Тиждень ПО 01