Ви тут:  Головна Події Викладач факультету – автор навчального посібника європейського зразка

Викладач факультету – автор навчального посібника європейського зразка

У рамках оновлення навчально-методичного забезпечення освітнього процесу в 1-4 класах згідно з Наказом МОН від 30.09.2022 № 869 (зі змінами) в Україні оголошено конкурсний відбір підручників (крім електронних) та посібників для здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників у 2022-2023 роках (1 клас). Він відрізняється від попередніх конкурсних відборів підручників тим, що закладам загальної середньої освіти пропонуються навчальні посібники «Українська мова. Буквар» (до 6 частин), які цілісно синтезують функції підручника і робочого зошита в одному виданні (лист ДНУ «ІМЗО» від 21.06.2022 № 22.1/10-790).

УМ Буквар

У зв’язку з цим автори – Чабайовська Марія Іванівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогічної інноватики педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та учителі-методисти вищої категорії Омельченко Наталія Михайлівна й Кожушко Світлана Михайлівна – підготували новий інтегрований навчальний посібник для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах) під назвою "Українська мова. БУКВАР".

Це навчальний посібник нового покоління, розроблений згідно з вимогами чинного Державного стандарту початкової освіти та Типової освітньої програми для закладів загальної середньої освіти авторського колективу під керівництвом Олександри Яківни Савченко; пропонований навчальний посібник інтегрує функції підручника й робочого зошита; використано європейський досвід побудови посібників такого типу. Схвалено для використання в освітньому процесі.

Крім НУШ, посібник може використовується в освітньому процесі закладів вищої освіти для вивчення курсу "Методика навчання української мови та літератури" з метою набуття студентами професійної компетентності.