Ви тут:  Головна Події Відзначення Дня слов’янської писемності і культури: Візит студентів до Національного музею літератури України

Відзначення Дня слов’янської писемності і культури: Візит студентів до Національного музею літератури України

 

24 травня 2024 року студенти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова взяли участь у літературно-мистецькому заході, присвяченому Дню слов’янської писемності і культури. Ця дата щорічно відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 17 вересня 2004 року і присвячена пам’яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов’янської писемності.

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

День слов’янської писемності і культури нагадує нам про величезний внесок святих Кирила і Мефодія, видатних візантійських просвітителів, які перекладали церковнослов’янською мовою богослужебні книги та Євангеліє, відкривали при церквах школи і упорядковували слов’янський алфавіт. Їхня діяльність стала основою для подальшого удосконалення кирилиці, якою сьогодні користуються понад 250 мільйонів людей і яка є третім офіційним алфавітом Європейського Союзу після латини і грецького письма​​​​. Завдяки Кирилу і Мефодію слов’янська писемність стала важливим елементом культурного розвитку та поширення християнства серед слов’янських народів. Вшанування їхньої пам’яті має давні традиції: у Чехії свято на честь Кирила й Мефодія почали відзначати в 1349 році, у Болгарії – в 1851 році. В Україні ім’я Кирила і Мефодія мала перша українська політична організація в Києві – Кирило-Мефодіївське братство (1845-1846), а відзначають свято на державному рівні з 2004 року.

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

Мистецький захід у Національному музеї літератури України став чудовою нагодою зануритися у світ слов’янської писемності та культури, відзначити важливість мови та вшанувати пам’ять святих просвітителів. Зустріч проходила за участі Лариси Кислюк, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу лексикології, лексикографії та структурно-математичної лінгвістики Інституту української мови НАН України, а також Віри Топіхи, кандидата філологічних наук, доцента кафедри української й іноземних мов та методик викладання в початковій і дошкільній освіті нашого факультету. Студенти 1 курсу спеціальності «Початкова освіта» представили поетичну композицію «Пам’ять століть відтворена у слові», збагатилися новими знаннями та взяли участь у живій дискусії про роль і значення слов’янської писемності у сучасному світі.

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

Подібні заходи є не лише нагодою для вшанування історико-культурної спадщини, а й важливим елементом розвитку сучасної української культури. Писемність і мова є душею нації, відображенням її культури та національної ідентичності. Наш спільний обов’язок – дбати про історико-культурну спадщину та забезпечувати розвиток сучасної креативної української культури, утверджувати імідж високоосвіченої української нації та плекати нашу мову.

 

24.05.2024 День слов писемності 124.05.2024 День слов писемності 1

 

Любов до власної історії, примноження культурної спадщини народу є основами морального та духовного розвитку суспільства, особливо студентської молоді. День слов’янської писемності і культури – це чудова можливість для здобувачів глибше зрозуміти значення мови, її історичний шлях і культурну важливість.

Продовжуємо сприяти зміцненню національної ідентичності та культурному розвиткові разом!

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

24.05.2024 День слов писемності 1

 

24.05.2024 День слов писемності 1