Ви тут:  Головна Події Відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди на Педагогічному

Відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди на Педагогічному

Колектив кафедри педагогіки та методик навчання української й іноземних мов Педагогічного факультету НПУ імені М.П. Драгоманова на виконання Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди» від 4 листопада 2020 року № 973-IX та Плану заходів з підготовки та відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 899-р., протягом листопада-грудня 2022 року проводить низку навчально-пізнавальних, виховних і наукових заходів із відзначення ювілею Г. С. Сковороди 3 грудня 2022 року.

В активностях беруть участь студенти під керівництвом викладачів та самі викладачі кафедри. Це екскурсії, бесіди, літературні конкурси, конкурси творчих робіт, флешмоби, презентації, створення віртуальних альбомів крилатих висловів (українською та англійською мовами), написання викладачами статей, тез, участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях, присвячених ювілею Григорія Сковороди.

план 300 Сковорода 3.12.22

Навчально-пізнавальні й виховні заходи:

1.  30 вересня 2022 року за підтримки і за участі ректора НПУ імені М.П. Драгоманова академіка В. П. Андрущенка, декана педагогічного факультету професора Т.О. Олефіренка, заступників декана професора О.В. Матвієнко, професора І.М. Шапошнікової проведено екскурсію студентів та викладачів факультету й університету в музей Г. С. Сковороди (м. Переяслав)доц. Попова Л.М.

2.  Проведено бесіду з першокурсниками за результатами екскурсії в Музей Г.С. Скоовороди в Переяславі: «Життя і творчість Г.С. Сковороди на Переяславщині» – листопад 2022 проф. Семеренко Г.В.

3.  Конкурс есе першокурсників, які побували на екскурсії в музеї Сковороди в Переяславі: «Що мене найбільше вразило в музеї Г.С. Сковороди в Переяславі?» 22-24 листопада, проф. Семеренко Г.В.

4.  Літературні читання до 300-річчя від дня народження Г.С. Сковороди: «Читайте Сковороду» – конкурс студентів першого курсу спеціальності «Початкове навчання» на краще читання байок великого філософа, богослова, педагога, поета – 29 листопада 2022 проф. Семеренко Г.В.

5.  Флешмоб «Афоризми Сковороди»: «Щасливий, хто мав змогу знайти щасливе життя. Але щасливіший той, хто вміє ним користуватись» – (3-зпмс; 32 пн, 33 пн, 1-пнмс групи). Створення віртуального альбому «Афоризмів Сковороди» українською мовою – доц. Волошина В.В. 2 грудня 2022.

6.  Створення віртуального альбому крилатих висловлювань Григорія Сковороди англійською мовою "The spiritual heritage of Hryhorii Skovoroda" («Духовний спадок Григорія Сковороди») (20 ОМ, 26 ПРПС, 3Б) – 1 грудня 2022, доц. Комогорова М.І., доц. Лук'янчук С.Ф.

7.  Участь студентів у заходах до 300-річчя від дня народження Г.С. Сковороди в Національному музеї літератури України – доц. Топіха В.А. – протягом листопада-грудня 2022.

8.  Презентація: «Мовна картина світу Григорія Сковороди» (4-ПН) – доц. Попова Л.М. – грудень 2022 р.

9.  Презентація: «Ім'я Григорія Сковороди на карті світу» (2ПН) – доц. Попова Л.М. – листопад 2022 р.

10. «Вони можуть розбомбити музей Сковороди, але вбити Сковороду неможливо!»: з метою популяризації творчості Григорія Сковороди і підтримки українців, які евакуювалися за межі України, провести онлайн-презентацію студентських заходів до ювілею Сковороди для українців у Канаді грудень 2022 р., організатор доц. Попова Л.М., учасники студенти та викладачі кафедри.

11. Конкурс ілюстрацій до творів Григорія Сковороди студентів спеціальності «Образотворче мистецтво» – грудень 2022 року, доц. Топіха В.А.

12. Флешмоб «Видатні особистості України: Григорій Савич Сковорода» (22-пн, 23-пн групи) – 3 грудня 2022, доц. Чабайовська М. І.

Наукові заходи:

13. Подано тези наукової доповіді: «Мовний феномен Григорія Сковороди в контексті формування іншомовної компетентності майбутнього фахівця педагогічної галузі» – Регіональна науково-практична інтернет-конференція «Благословенний Григорій Сковорода – світовий геній мудрості гуманного духу» Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова, 3 грудня 2022. Одеса. Україна – доц. Попова Л.М.

14. Готується до друку стаття: «Емоційна лексика творів Г.С. Сковороди» – проф. Г.В. Семеренко

15. Участь викладачів кафедри в ХVІ міжнародній науково-практичній конференції «Україна в умовах сучасних цивілізаційних змін» у форумі «AVE, Сковорода», присвячений 300-річчю з дня народження Велета Духу і Слова, ноосферного Григорія Сковороди на базі Карпатського університету імені Августина Волошина (Україна, Закарпатська область, м.Ужгород, вул.Ю.Гойди, 4) 24-26 листопада 2022 року.

Теми доповідей викладачів кафедри:

• Семеренко Г.В. «Здрібніло-пестлива лексика в творах .С. Сковороди».
  • Волошина В.В. «Головне – пізнати себе, пізнати в собі справжню людину».
  • Попова Л.М. «Мовна особистість Григорія Сковороди в контексті формування трансверсальних компетентностей майбутнього педагога».
  • Топіха В.А. «Формування мовленнєвої компетентності майбутніх педагогів за філософськими ідеями Сковороди».
  • Лук'янчук С.Ф. «Творча спадщина Г. Сковороди у контексті формування мультикультурної компетентності студентів педагогічного ЗВО».
  • Чабайовська М.І. «Педагогічні погляди Г.С. Сковороди».
  • Комогорова М.І. «Вічні істини вчення Григорія Сковороди».
  • Степанчук О.В. «Українська педагогіка та поняття «академічної доброчесності» у працях Григорія Сковороди».