Ви тут:  Головна Події Святий Миколай, до нас завітай!

Святий Миколай, до нас завітай!

День святого Миколая традиційно відкриває цикл зимових свят, який цьогоріч для українців розпочнеться раніше. Уже завтра, 6 грудня 2023 року, до нас завітає Святий Миколай – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників.

6 грудня віряни вшановують пам'ять єпископа Миколая Мирлікійського, який жив за часів Римської імперії. Відомостей про священника до наших часів дійшло небагато. Церква шанує цього Святого як зразок глибокої, міцної, діяльної та істинної віри. Миколая назвали Чудотворцем, адже він завжди приходив на допомогу всім, хто опинився в біді – визволяв полонених, рятував від смертної кари, допомагав потопельникам, зцілював від недугів.

Українці здавна шанували Миколая святителя. У літописах йдеться, що ще в 882 році в Києві діяла церква св. Миколи. Своїм покровителем Миколая вважали моряки-козаки Запорізької Січі. Ідучи в плавання на човнах-чайках, як талісман вони брали ікони з зображенням святого. До того ж на честь святого та покровителя мореплавців було названо українське портове місто Миколаїв. На Галичині Миколай був уособленням зими. Його іменем називали саме цей сезон: св. Микола – зима, св. Юрій – весна, св. Петро – літо, св. Дмитро – осінь.

Напередодні святкового дня діти пишуть листи святому з побажаннями, аби завтра зранку на свято знайти подарунки під подушкою. А разом з подарунками святий принесе у кожну оселю радість, надію та любов.

Нехай Зимовий Миколай наповнить наші домівки щастям, світлом і добром!

Пам’ятаємо у цей день і про наших захисників та захисниць, що оберігають нас. І нехай наші заповітні бажання миру і довгоочікуваної перемоги неодмінно здійсняться!

Св.Миколай 6.12.23