Ви тут:  Головна Події Мотиваційний лист: путівник для абітурієнта ❗️🎥

Мотиваційний лист: путівник для абітурієнта ❗️🎥

 

Мотиваційний лист це офіційний лист, який часто є першим контактом із потенційним студентом у закладі вищої освіти. Він створює перше враження, яке ви справляєте на представника наукової спільноти, до якої маєте намір доєднатися. Мотиваційний лист повідомляє представникам закладу освіти, що ви зацікавлені в співпраці з науковою спільнотою вишу та представниками спеціальності, яку збираєтесь опанувати. За певних обставин добре написаний мотиваційний лист може бути ефективнішим, ніж саме оцінка за екзамені. Тому поставтеся до цього завдання відповідально!

 

мотиваційні листи

 

Перш ніж писати мотиваційний лист, дізнайтеся якомога більше про заклад та його традиції. Цей аналіз дозволить краще пов’язати свої навички та кваліфікацію з організацією чи обраною спеціальністю.

 

Мета мотиваційного листа показати, чому ви є сильним кандидатом на опанування спеціальності, яка вас цікавить. Це ваша можливість продемонструвати, наскільки ваші навички відповідають вимогам фаху. У вас виникає можливість описати конкретні ситуації та досягнення, які підготували вас до успіху в цій новій професії. Завжди обмежуйте мотиваційний лист 1-2 сторінками, якщо не вказано інше.

 

Зміст мотиваційного листа. Коли представник освітнього закладу ознайомиться зі змістом вашого мотиваційного листа, у нього сформується про вас перше враження. Успішні мотиваційні листи ніколи не бувають загальними – вони повинні бути спрямовані на набір необхідних навичок, зазначених в описі спеціальності. Ось кілька запитань, які допоможуть вам сформулювати абзаци мотиваційного листа:


1. Якою є ваша мета, ваші наміри? Хто ви?
Будьте креативними! Почніть свій мотиваційний лист із актуальної та переконливої історії або захопливого вислову. Це майже завжди викликає у читача бажання продовжувати дізнаватися про вас. Потім сформулюйте позицію, яку ви шукаєте, і опишіть свої найкращі якості, які перетинаються з майбутньою спеціальністю. Намагайся не починати речення з «я» чи «мій», а зосередьтеся на представниках закладу вищої освіти. Не забудьте вказати, чому ви хочете навчатися саме в цьому ЗВО!

 

2. Який досвід робить вас сильним кандидатом?
Наведіть конкретні приклади практичного досвіду, який має відношення до вашого майбутнього фаху. Поєднайте цей досвід із прикладом того, як він допоможе досягти успіху в вашій новій ролі. Зосередьтеся на пов’язаних курсах, класних проєктах, досягненнях тощо. Цей розділ може бути у форматі абзацу або пункту.

 

3. Як ваші навички відповідають конкретним потребам навчання?
Наведіть конкретні приклади досвіду (участь в олімпіадах/МАН/конкурсах), який демонструє вашу відповідність спеціальності. Поєднайте цей досвід із прикладом того, як він допоможе вам у досягненні успіху в цій новій ролі. Зосередьтеся на навичках, пов’язаних із професійною галуззю, яку обираєте, такими як: технічні та ІТ-навички, регіональне розуміння, мови, комунікативні навички тощо. Цей розділ може бути у форматі абзацу або пункту.

 

4. Чому вас зацікавив саме Національний педагогічний університет імені Михайла Петровича Драгоманова?
Покажіть представнику академічної спільноти, що ви знаєте про традиції та наукові школи університету. Підсумуйте свою кваліфікацію та інтереси.

 

Отже, використовуйте контрольний список нижче, щоб швидко проаналізувати мотиваційний лист:

  • Не виходьте за межі 1-2 сторінок. Кількісна характеристика має залежати від того, скільки ви маєте сказати, що має відношення до вашої позиції – ні більше, ні менше.

  • Граматичні та орфографічні помилки можуть коштувати вам зарахування на майбутню спеціальність. Помилки в мотиваційних листах можуть підірвати довіру до вас і показати, що ви не звертаєте увагу на деталі. Використовуйте перевірку орфографії щоразу, як змінюєте мотиваційний лист, перечитуйте його принаймні три рази і, якщо можливо, попросіть когось ще переглянути його новим поглядом перед поданням.

  • У верхній частині мотиваційного листа має бути зазначена ваша контактна інформація. Використовуйте однакові шрифти в документі для узгодженості та професіоналізму.

  • Ваш мотиваційний лист НЕ повинен бути оглядом усієї вашої історії – виберіть найбільш релевантні приклади вашого досвіду, які найбільше стосуються майбутньої кваліфікації.

  • Мотиваційні листи, які починаються із захоплюючого та креативного висловлювання, привертають особливу увагу й прочитуються з інтересом. Використовуйте слова, які демонструють вашу зацікавленість, наприклад, схвильований, захоплений, натхненний.

  • Намагайтеся не просто перераховувати свої навички. Наведіть конкретний приклад того, як ви використовували цю навичку. Тоді наведіть приклад того, як цей досвід допоможе вам у вашому майбутньому навчанні та роботі.

  • Запитайте в себе, чому я хочу навчатися саме в цьому закладі освіти? Проведіть дослідження і згадайте щось конкретне (програму, ініціативу, подію), що надихає вас.

  • Пам’ятайте, що ваша чесність – найкоротший шлях до вашого успіху як абітурієнта і як майбутнього професіонала.

 

Зразки мотиваційних листів (↓)

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ (↓)