Ви тут:  Головна Події Про участь студентів факультету в Міжуніверситетській конференції у Вінниці та Тиждень рідної мови на Педагогічному

Про участь студентів факультету в Міжуніверситетській конференції у Вінниці та Тиждень рідної мови на Педагогічному

 

Тиждень рідної мови на Педагогічному збагатив скарбичку досягнень факультету ще однією радісною новиною. Ми пишаємося нашими талановитими студентами Вовканець ЮлієюМішиною Софією, Поліщук Веронікою, Запорожець Мариною, Юрченко Анастасією, Карпенко Ольгою, Прачук Камілою, Смирновою Іриною, Карпенко Ольгою, Ібішовою Емілією, Химич Мартою, що гідно представили наш університет на XХ Міжуніверситетській студентській науково-практичній онлайн-конференції «Актуальні питання культури мовлення» 21 лютого 2023 року у Вінниці.

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

Мова така ж жива істота, як і народ, що її витворив, і коли він кине свою мову, то то вже буде смерть задля всього того, чим він відрізняється від других людей. Він повинен буде згинути – cтати іншим народом.
(Панас Мирний. Виступ на 40-ві роковини від дня смерти Тараса Шевченка).

 

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови

 

«Ми живемо в історичні часи, коли остаточно залишаємо на устах українців українську мову як правічну мову, як мову єднання, як мову, яка є демонстрацією нашої ідентичності, гідності і свободи», – Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови. Тарас Дмитрович також зазначив, що українська мова, яка за час свого існування пережила не менше пів тисячі наказів про заборону, вистояла і з 24 лютого 2022 року розпочала свій вирішальний контрнаступ. Мова стала не лише засобом комунікації, а й маркером ідентичності, а оборона мовних кордонів – одним з наріжних каменів нашої цілісності та суверенітету.


Лариса Терентіїівна Масенко додала: За даними опитування, від 24 лютого 2022 року, 42% людей стали більше спілкуватися українською, 14% – повністю перейшли на державну мову.Те, що українці, які спілкувались раніше російською мовою, нині активно переходять на українську, збільшує комунікативну потужність української мови і змінює зросійщені в колоніальний період міські середовища на україномовні.


Українці сьогодні, як ніколи, прагнуть продемонструвати свою любов до рідного слова. Студенти педагогічнго факультету УДУ імені М.П. Драгоманова взяли активну участь у заходах до Дня рідної мови. Це флешмоби, підготовлені першокурсниками спеціальності «Початкова освіта», це і літературно-мистецький захід в Національному музеї літератури України «Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи» за участю Ольги Дубчак – кандидатки філологічних наук, літературної редакторки, головної редакторки видавництва «Віхола», авторки книг «Чути українською», «Бачити українською», «Перемагати українською» та композитора і виконавця Ігоря Якубовського, де наші студентки Глушко Богдана, Бойко Катерина, Дутова Дар’я, Поліщук Вероніка декламували вірші авторки, а велика група студентів усіх спеціальностей нашого факультету з викладачем кафедри педагогічної інноватики доцентом В.А.Топіхою активно вболівали за наших виконавців.


І це також наукові дослідження, присвячені українській мові, участь наших студентів у XХ Міжуніверситетській студентській науково-практичній онлайн-конференції «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ», організаторами якої були Міністерство освіти і науки України, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Український державний університет імені Михайла Драгоманова, яка відбулася 21 лютого 2023 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського.


До складу організаційного комітету конференції увійшла наша доктор педагогічних наук, професор, заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків педагогічного факультету Олена Валеріївна Матвієнко, яка виступила з вітальним словом до учасників конференції.


Студенти Педагогічного факультету виступили з доповідями на пленарному засіданні конференції:
Вовканець Юлія, тема доповіді: «Формування монологічних умінь у молодших школярів на уроках української та англійської мови в початковій школі». Керівник – доцент кафедри педагогічної інноватики Л.М.Попова.
Мішина Софія, тема: «Формування навичок читання в молодших школярів на уроках української та англійської мов у початковій школі». Керівник – доцент кафедри педагогічної інноватики Л.М.Попова.
Поліщук Вероніка, тема: «Уникнення суржику як турбота про чистоту й культуру мовлення». Керівник – пофесор, завкафедри педагогічної інноватики Г.В. Семеренко.
Запорожець Марина, тема: «Синоніми як джерело збагачення словникового запасу учнів початкової школи і засіб формування культури їх мовлення». Керівник – пофесор, завкафедри педагогічної інноватики Г.В. Семеренко.
Юрченко Анастасія, тема: «Формування в молодших школярів уміння висловлювати свою думку засобами діалогових методів навчання». Керівник – пофесор, завкафедри педагогічної інноватики Г.В. Семеренко.


Крім того, 6 студентів, учасників гуртка «Оберіг», взяли участь у секційних засіданнях:
Карпенко Ольга, тема: «Нормативність при ступенюванні прикметників як ознака культури мовлення».
Павлюк Ірина, тема: «Формування орфографічної культури учнів початкових класів при вивченні прислівника».
Прачук Каміла, тема: «Орфоепічні правила як засіб формування мовленнєвої культури учнів початкової школи».
Смирнова Ірина, тема: « Правильне вживання паронімів як виразник культури мовлення».
Карпенко Оля, тема: «Нормативність при ступенюванні прикметників як ознака культури мовлення»
Ібішова Емілія, тема: «Правильне вживання числівників як ознака культури мовлення»
Химич Марта, тема: «Культура побудови тексту: структурні особливості, абзаци, слова-скріпи, вставні і вставлені компоненти речення».


Студенти, які взяли участь у конференції, є активними учасниками проблемної групи, якою керує доцент Л.М. Попова, зуміли провести дослідження паралельного вивчення мовних явищ в українській і англійській мовах; учасниками гуртка «Оберіг» та проблемної групи, керівником яких є Г.В. Семеренко.


Виступи наших студентів високо оцінені організаторами конференції, яку, за кількістю учасників і за географією їх проживання, можна назвати всеукраїнською, оскільки приєднувалися для участі студенти не тільки університетів-організаторів конференції, а й багатьох інших міст України.


Як зазначив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Дмитрович Кремінь: «Українська – мова Перемоги!»

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

ХХ конф 21.02.23 1

 

ХХ конф 21.02.23 1