Свято української мови та писемності
Писемність – найголовніша складова частина культури будь-якого народу. Без писемності немислимий духовний розвиток людства.
Слово «писемність» має два значення. Перше – це система графічних знаків (букв, ієрогліфів тощо), уживаних для писання в тій чи іншій мові. Друге – це сукупність писемних, літературних пам’яток якого-небудь народу.
Указом Президента України у 1998 році 9 листопада проголошено Днем української мови та писемності. Це свято запроваджене з ініціативи Всеукраїнського товариства „Просвіта” імені Т. Г. Шевченка. Воно збігається з датою вшанування пам’яті Нестора Літописця. У цей час також кожного року в Україні стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика.
Ці заходи ставлять за мету відродження української культури і духовності, утвердження української мови як єдиної державної мови в Україні.
Зважаючи на те, що навчання правильного, каліграфічного письма є складовою програми початкової школи, важливо сформувати у майбутніх учителів професійну компетентність щодо вироблення в учнів каліграфічного почерку з урахуванням оновленого змісту освіти як одного з компонентів процесу навчання. Ці завдання реалізуються в процесі вивчення курсу "Методика навчання письма".
Напередодні Дня української мови та писемності кафедрою української мови та методики навчання організовано „Свято зошита”. Його учасники – члени наукового гуртка „Логос”, студенти 2 - 5 курсів спеціальності „Початкова освіта” (керівник – доцент Чабайовська М. І.). Форма проведення –конкурс на кращий зошит.
Переможцями конкурсу стали:
Щербатюк Ніка, 32ппр; Тимошенко Анна, 22ппр; Коваленко Тетяна, 23пі;
Кондратюк Руслана, 22ппр; Аношина Анастасія, 23пі; Нерух Тетяна, 23пі;
Рудник Аліна, 14мгпі.
Відповідальна за організацію та проведення заходу – доцент кафедри української мови та методики навчання в початковій школі факультету педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова Марія Іванівна Чабайовська.