II Міжрегіональний науково-практичний семінар
25 жовтня 2016 року на базі Глухівського національного педагогічного університету
імені Олександра Довженка відбувся II Міжрегіональний науково-практичний семінар
за участю вчених України та зарубіжжя
«СУЧАСНА ІНШОМОВНА ОСВІТА В УКРАЇНІ: СТАН, ВИКЛИКИ І ПЕРСПЕКТИВИ».
Пленарне засідання семінару відкрив ректор Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, доктор історичних наук, професор Олександр Іванович Курок, який подякував гостям за візит, за допомогу у розвитку міжнародних відносин і звернув їхню увагу на таке важливе питання як необхідність розроблення подальших перспектив міжнародної співпраці й обміну досвідом.
Завідувач кафедри іноземних мов та методики викладання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, доктор педагогічних наук, професор Наталія Миколаївна Лавриченко, яка особливо наголосила на необхідності проведення наукових та науково-практичних заходів такого типу, тому що саме вони сприяють актуалізації знань, розширення світоглядних орієнтирів, удосконаленню методики викладання філологічних дисциплін, залучення зарубіжного досвіду викладання іноземних мов, критичному осмисленню та переосмисленню особливостей систем навчання. Наталія Миколаївна акцентувала увагу присутніх на тому, що вчитель в сучасній школі чи викладач в університеті не повинен приміряти на себе авторитарну модель навчання і виховання – дитині треба створювати ситуацію успіху.
Викладацький склад кафедри іноземних мов та методики їх навчання, факультету педагогіки і психології взяв активну участь в on-line науково-практичному семінарі. Заслужений вчитель України, доцент кафедри Пуха Зоя Дмитрівна долучилася до семінару on-line з доповіддю на англійській мові, тема: «Методика XXI століття: інноваційні підходи». Доповідь була цікавою, інформативною, насиченою прикладами із її професійної діяльності, тому абсолютно усі присутні на засіданні зрозуміли її. Виступ Зої Дмитрівни залишив приємні враження від спілкування в учасників семінару.
Підсумовуючи, хотілося б зазначити, що проведення таких заходів повинно стати доброю традицією на факультеті педагогіки і психології. Заходи такого типу мають бути регулярними, адже, крім методичного аспекту обміну досвідом, це ще й чудова нагода зануритись в англомовну комунікацію, поспілкуватися з автентичними носіями англійської мови. Сподіваємось на подальшу співпрацю і розширення кордонів нашої міжнародної співпраці.
Інформацію підготувала викладач кафедри іноземних мов та методики їх навчання Тутова Т. Б.