Ви тут:  Головна Події Наукове товариство студентів і аспірантів до Дня прав людини

Наукове товариство студентів і аспірантів до Дня прав людини

День прав людини – міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Студенти НТСА Педагогічного факультету НПУ імені М.П.Драгоманова ретельно підготувалися до Дня прав людини. Тож пропонуємо ознайомитись із дослідженням наших молодих науковців про актуальність теми у наступних матеріалах...

День прав людини ПФ НПУ 10.12.22

«Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах»
Ст. 21 Конституції України

Питання, що стосуються прав і свобод людини були, є і будуть актуальними. Право – це міра свободи і його зміст виявляється у тому, щоб узгодити свободу окремої людини із свободою інших членів суспільства. При цьому важливості набуває принцип «рівності». Це говорить про те, що ніхто не має права обмежувати, ущільнювати чи віднімати те, що дано кожному з нас з перших днів життя лиш тому, що всі ми є ЛЮДИ.

Насправді, ми маємо багато прав, а основні з них: право на життя, на свободу і власну недоторканість, на недоторканість власного житла, свободу слова, думки, світогляду, свободу сім’ї. Тобто ми вільні у своїх діях, але важливо при цьому кожному пам’ятати про те, що наші дії та вчинки не повинні суперечити моральним принципам і в будь-якому випадку ми маємо залишатися людьми і не вдаватися до таких низьких речей, як зазіхання на свободу інших та з власними, невиправданими цілями ущільнювати інших. Ті права, які ми маємо сьогодні, – це значне досягнення попередніх поколінь, які невтомно і постійно виборювали ці права і часом навіть ціною власного життя. Шлях становлення прав і свобод людини був непростий і проходив крізь війни, повстання, рабовласництво, обмеження свободи слова, можливості писати рідною мовою та ін. Це все було пройдено. Але питання досі залишається актуальним.

Так, ми маємо всі вище зазначені права і навіть більше. Але знову і знову з’являються обставини, в яких ми змушені боротися і виборювати свої права, зокрема і таке важливе право – право на життя у вільній та незалежній державі. Чому нам доводиться боротися за те, що і так повинно бути?

Зараз ми живемо в таких реаліях, коли власне стоїть питання, щодо наших власних прав на нашу українську мову, нашу історію, наші українські традиції, звичаї, територіальну цілісність України та наше право на свободу. Тому питання наших прав є як ніколи актуальним на порядку денному для усіх українців.

Не дивлячись ні на що, переконані, що наші права мають велику цінність і ніхто не зможе їх обмежити та відібрати!

Вислови видатних особистостей про «права і свободи» в картинках

День прав людини ПФ НПУ 10.12.22День прав людини ПФ НПУ 10.12.22День прав людини ПФ НПУ 10.12.22

Відео до Дня прав людини від студентів НТСА Педагогічного факультету НПУ імені М.П.Драгоманова