Ви тут:  Головна Події 8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

 

8 травня – це день, коли Україна разом з усім цивілізованим світом відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Це державне свято відзначатиметься в Україні щороку 8 травня, починаючи з 2024-го року (згідно з Законом №3107-IX від 29.05.2023). Цей пам'ятний день уособлює кінець однієї з найтрагічніших сторінок в історії людства, коли від 50 до 85 мільйонів життів були жорстоко відібрані війною.

 

На території України, яка стала ареною найзапекліших боїв, війна забрала понад вісім мільйонів життів – військових та мирних громадян. Жертви, принесені в боротьбі з нацизмом, є надзвичайно великими, і кожен громадянин України повинен пам'ятати про них. Наш земний уклін усім, хто пережив роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував Україну.

 

Цей день набуває особливої актуальності на фоні повномасштабної збройної агресії рф, що триває вже третій рік в Україні. Сьогоднішні воєнні злочини агресора лише зміцнюють рішучість українців у боротьбі за своє майбутнє та підтримку міжнародної спільноти, яка, пам’ятаючи історичні уроки, об’єднується в зусиллях допомогти Україні.

 

Таким чином, День пам’яті та перемоги над нацизмом перетворюється не лише на момент вшанування минулого, але й на сучасний вияв національного єднання та відданості цінностям свободи та демократії, які залишаються непохитними в серцях кожного українця.

 

Ми пам'ятаємо, що перемагає той, хто захищає рідну землю. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучої перемоги сьогодні.

 

8 травня 2024