Тиждень науки в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова розпочався 20 травня 2024 року загальноуніверситетським пленарним засіданням звітно-наукової конференції викладачів, аспірантів і докторантів УДУ імені Михайла Драгоманова за підсумками наукових досліджень 2023 року «Єдність навчання і наукових досліджень – головний принцип університету».
18 квітня 2024 року у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, на факультеті дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична «Наукові перспективи та методичні інновації в розвитку початкової освіти». Науковий захід зібрав талановиту студентську молодь з усієї України та дозволив поділитися творчими та освітніми здобутками, обмінятися набутим досвідом та враженнями від перших кроків у науці. Український державний університет імені Михайла Драгоманова на конференції гідно представив наш Педагогічний факультет.
Ректор ВДПУ імені Михайла Коцюбинського професор Наталія Іванівна Лазаренко подякувала нашому ректорові УДУ імені Михайла Драгоманова академіку Віктору Петровичу Андрущенку, підкреслила важливість плідної взаємодії між нашими ЗВО, яка сприяє уніфікації освітнього середовища, адже наші університети є однією освітньою родиною. Також пані Наталія висловила вдячність деканові Педагогічного факультету професору Тарасу Олексійовичу Олефіренку за активну співпрацю та невтомну підтримку в організації та реалізації наукових ініціатив, що значно сприяють розвитку інноваційних процесів в галузі освіти. Такі взаємовідносини між університетами та факультетами відкривають нові перспективи для реалізації спільних наукових проєктів, зміцнюючи науковий потенціал країни.
Із вітальним словом до організаторів та учасників конференції звернувся декан професор Тарас Олексійович Олефіренко, побажав шановним колегам та молодим дослідникам наснаги в обговоренні актуальних проблем та перспектив їх вирішення. Привітала освітньо-наукову спільноту професор Олена Валеріївна Матвієнко, заступник декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва, завідувачка кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки.
Серед доповідей, представлених на пленарному засіданні конференції найкращими представниками ініціативної студентської молоді України, прозвучав виступ Анни Радченко, здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 «Початкова освіти» Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, на актуальну тему «Формування здоров’язбережувальної компетентності молодших школярів засобами технологій розвитку критичного мислення» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Тесленко Тетяна Василівна). Дякуємо Анні за глибокий аналіз та яскраву подачу матеріалів доповіді, зокрема розкриття такої важливої в умовах НУШ проблеми.
Висловлюємо вдячність нашим друзям і партнерам за можливість брати участь у такому важливому науковому заході всеукраїнського рівня, який, без сумніву, є значущою подією для розвитку педагогічної галузі, зміцнення наукових зв'язків і поширення інноваційних методик у початковій освіті в Україні та за її межами.
9 квітня 2024 року було проведено пленарне засідання на Педагогічному факультеті у рамках щорічної Звітної науково-практичної конференції студентів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова «Освіта і наука – 2024» у змішаному форматі: в конферец-залі факультету та в онлайн-режимі на платформі Zoom із записом відеотрансляції.
8 квітня 2024 року Тиждень студентської науки – 2024 в УДУ імені Михайла Драгоманова розпочався урочистим загальноуніверситетським пленарним засіданням звітно-наукової конференції студентів і аспірантів «Освіта і наука – 2024», яке проходило у коференц-залі центрального корпусу університету у змішаному форматі з використанням онлайнової участі засобом Google Meet.
29 березня 2024 року з нагоди відзначення 190 річниці Українського державного університету імені Михайла Драгоманова в академічному середовищі Педагогічного факультету відбулася XІ Всеукраїнська науково-практична студентська інтернет-конференція «Науковий простір студента: пошуки і знахідки». Цьогоріч пленарне засідання конференції проходило в змішаному форматі: в ауд. 4-1-а Гуманітарного корпусу університету та на платформі Zoom із прямою трансляцією на сторінці факультету у Facebook↓.