Свята й народні традиції єднають та оздоровлюють
Що сприяє зміцненню імунітету в період локдауну?
Звичайно, улюблена справа, творчість, дружба, сім'я, а також свята, звичаї та традиції рідного народу.
Карантинні обмеження не стануть на заваді справжній дружбі – дружбі двох факультетів: Факультету педагогіки і психології та Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М. П. Драгоманова, а також їх керманичів – професорів Тараса Олефіренка та Василя Федоришина.
Напередодні Великодніх свят декани наших факультетів за підтримки ректора університету академіка Віктора Андрущенка організували для студентів та викладачів серію майстер-класів від Анни Котліної – досвідченої майстрині, вихованки й керівниці "Майстерні писанкарства" у Київському Палаці дітей та юнацтва.
Писанкарство – давня українська традиція розписувати (розфарбовувати) яйця, яка виникла ще у дохристиянський період. На Факультеті педагогіки і психології цю традицію шанують і підтримують викладачі кафедр образотворчого мистецтва, педагогіки і психології дошкільної освіти, педагогіки та методики початкового навчання, виховуючи інтерес до виготовлення писанок у студентів.
Пані Анна розпочала свій захопливий майстер-клас із презентації "Писанкарство. Інструменти та матеріали", ознайомила глядачів із особливостями підготовчого етапу, нюансами роботи з інструментами і фарбами, словом, занурила аудиторію (число якої сягало 100 учасників у конференції Zoom і 60 глядачів прямої трансляції на Youtube-каналі) у казковий світ символів та їх значень, кольорів та форм – у своєрідну творчу медитацію, яка єднає майстрів крізь час і простір.
Культура писанкарства вражає своєю самобутністю. А сама писанка є маленьким символом нашого життя. У народі кажуть: “Світ існує доти, поки живе писанка”. Тож давайте продовжувати тисячолітні традиції наших предків і не забувати, наскільки багатою є українська культура.