Наука – це міст, що поєднує культури та створює нові можливості для розвитку суспільства, а відкритість до світу дозволяє дослідникам знайти підтримку, обмінятися досвідом і реалізувати найсміливіші наукові ідеї. Своїм досвідом міжнародного стажування ділиться з нами колега, що перебуває наразі в Ірландії. Отримавши можливість підвищити наукову кваліфікацію за кордоном, доцент кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Лук’янченко Ольга працювала протягом останнього року пост-доктором у рамках міжнародного проєкту «Музика в інтеркультурній школі: відкритий простір для агентності та приналежності» в одному із педагогічних університетів Ірландії в м. Лімерик.
Детальніше: ВІДКРИТИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ
Педагогічний факультет Українського державного університету імені Михайла Драгоманова в рамках співпраці з приватною школою КМДШ (Креативною Міжнародною Дитячою Школою) м. Києва, під егідою декана Тараса Олефіренка та за підтримки завідувачки кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Олени Матвієнко, відкривають двері для неформальної освіти майбутніх спеціалістів педагогічного спрямування.
Детальніше: Вчителі лише відкривають двері. Увійти потрібно самому
У сучасному освітньому просторі України все більшого значення набуває педагогіка партнерства – підхід, що ґрунтується на взаємоповазі, довірі та спільній меті між усіма учасниками освітнього процесу. Особливо цікавим є досвід співпраці між традиційними закладами вищої освіти та інноваційними приватними школами. Кафедра початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова розпочала плідну співпрацю з Креативною Міжнародною Дитячою Школою (КМДШ), що відкриває нові горизонти для розвитку сучасної освіти.
Запалімо свічу за всі душі невинні!
Пам’ятаймо про все і згадаймо їх нині...
Україна жива! Не здолати ніколи,
Бо козак був і є мужнім воїном в полі.
23 листопада Україна та світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ми згадуємо про мільйони людських життів, які втратила Україна.
Нинішні трагічні події та чергові злочини росіян демонструють, що жива пам’ять – надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Студенти першого курсу спеціальності «Початкова освіта» Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова закликають всіх приєднатися до Загальнонаціональної хвилини мовчання, а також із настанням темряви запалити свічки пам’яті на підвіконнях, адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої пам’яті…
Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!
4 листопада 2024 року викладачі кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова – Дар'я Губарєва та Неля Мельничук разом із завідувачкою кафедри професоркою Оленою Матвієнко – взяли участь у серії тренінгів, організованих МОН України для закладів вищої та фахової передвищої освіти за підтримки The LEGO Foundation.