Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра української й іноземних мов та методик викладання в початковій і дошкільній освіті Оголошення та події кафедри «Буквар» як інструментарій компетентнісно орієнтованого навчання грамоти молодших школярів: шляхи ефективного впровадження в Новій українській школі

Під такою назвою 26 жовтня 2023 року відбувся Всеукраїнський онлайн-вебінар, приурочений Дню української писемності і мови з участю Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Миколаївського та Тернопільського  обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Доцент Чабайовська Марія Іванівна здійснила презентацію авторського посібника «Українська мова. Буквар» у 6-х частинах (автори: Чабайовська М. І., Омельченко Н. М., Кожушко С. М.) для здобувачів освіти 1 класу закладів загальної середньої освіти.

вебінар 27.11.23 3

У вебінарі взяли участь керівники ЗЗСО, учителі початкових класів, науковці, викладачі ЗВО України, аспіранти та магістранти. Усього 835 зареєстрованих учасників.

вебінар 27.11.23 3

Організаційний комітет онлайн-вебінару: доцент Чабайовська Марія Іванівна (кафедра української й іноземних мов та методик викладання в початковій і дошкільній освіті Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова), професор Вітюк Валентина Володимирівна (кафедра теорії і методики початкової освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки), доцент Сокуренко Олена Олексіївна (завідувач кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти), старший викладач Коненко Лариса Богданівна (завідувач відділу дошкільної та початкової освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти) висловлюють вдячність учасникам (385 слухачів під час відеоконференції) за увагу до актуальності теми заходу, проблемно-методичні запитання в анкетах реєстрації та чаті під час вебінару, позитивні схвальні відгуки та високу оцінку навчальних посібників для 1 класу.

вебінар 27.11.23 3вебінар 27.11.23 3

Директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, професор кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, доктор педагогічних наук, заслужений учитель України ШУЛЯР Василь Іванович у вітальному слові закцентував увагу на значущості української мови, першої навчальної книги у формуванні національної ідентичності та свідомості здобувачів освіти.

Автор навчального посібника «Українська мова. Буквар» Марія Іванівна Чабайовська передала учасникам вебінару вітання від ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, академіка Віктора Петровича АНДРУЩЕНКА, декана Педагогічного факультету, професора Тараса Олексійовича ОЛЕФІРЕНКА, заступника декана з наукової роботи та міжнародних зв'язків, професора Олени Валеріївни МАТВІЄНКО і розповіла про інноваційні підходи до навчання грамоти в 1 класі Нової української школи, розкрила сутність авторської концепції, ознайомила зі змістом та структурою навчальних посібників у 6 частинах.

вебінар 27.11.23 3

Співавтори: Наталя Михайлівна Омельченко – учитель початкових класів Академічного ліцею імені Володимира Мельника Обухівської міської ради Київської області, учитель вищої категорії, учитель-методист; Світлана  Михайлівна Кожушко – учитель початкових класів спеціалізованої школи І-ІІІ ст. імені О. С. Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін міста Заліщики Тернопільської області, учитель вищої категорії, учитель-методист, тренер НУШ та Людмила Володимирівна Мельник – учитель початкових класів Академічного ліцею імені Володимира Мельника Обухівської міської ради Київської області, учитель вищої категорії, учитель-методист – висвітлили питання мотивації дітей до читання, формування мовних, графічних умінь першокласників, дослідження мовлення та медіа на уроках навчання грамоти.

вебінар 27.11.23 3

Емоційно-рефлексивною «родзинкою» онлайн-вебінару була презентація авторської концепції проєкту «Читаю з Левом» (https://lostudio.pp.ua/chutayu/teacher), під час якої режисер та продюсер, засновник production LoStudio, власник ресурсу lostudio.pp.ua та проєкту «Читаю з Левом» Андрій Олександрович Лозенко переконливо розповів про важливість використання інформаційних технологій у процесі навчання грамоти (читання) та продемонстрував фрагменти відеокурсу. Персоніфікована Лисичка-вчителька, мама молодшого школяра, змоделювала акценти в пріоритетності навчання сучасних здобувачів початкової освіти Нової української школи.

вебінар 27.11.23 3

У чаті вебінару слухачі висловили позитивні думки щодо нового посібника "Українська мова. Буквар" та відеокурсу "Читаю з Левом" й побажали успіхів авторському колективу.

вебінар 27.11.23 3

Наприкінці онлайн-вебінару Марія Іванівна Чабайовська ґрунтовно відповіла на запитання учасників.

Дякуємо доктору педагогічних наук, професору Вітюк Валентині Володимирівні за професійне модерування заходу.