Ви тут:  Головна Факультет Структура Кафедри Кафедра дошкільної освіти Позанавчальна діяльність Участь студентів участь у науково-методичному семінарі «Іграшка як засіб ідеологічного впливу»

8 грудня 2023р. здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої дошкільної освіти педагогічного факультету під супроводженням педагогів кафедри дошкільної освіти к.п.н., доц. Софії Довбні та викл. Ірини Кузьменко взяли участь у науково-методичного семінарі «Іграшка як засіб ідеологічного впливу», який проводився на базі Державного музею іграшки у форматі офлайн і онлайн одночасно.

У семінарі за модераторства д.п.н., проф. Наталії Гавриш та к.п.н., доц. Олени Половіної взяли участь науковці лабораторії психології дитини дошкільного віку Інституту імені Г.С. Костюка НАПН України, викладачі та здобувачі освіти із шести ЗВО: Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Київського університету імені Бориса Грінченка, Маріупольського державного університету, Бердянського державного педагогічного університету, Донбаського державного педагогічного університету і Волинського національного університету імені Лесі Українки (спеціальність «Дошкільна освіта»).

Експерти з дошкільної освіти, проф. Наталія Гавриш, проф. Тамара Піроженко, проф. Катерина Крутій, доц. Олена Половіна розкрили питання:
• Ідеологічні впливи: очевидні та приховані смисли.
• Ідеологія в освіті: «за» і «проти»
• Яка іграшка потрібна новій Україні?
• Військова іграшка – право на існування.
• Доросле оточення дитини: транслювання та фільтри ідеологічного впливу тощо.

Надзвичайно бурхливою видалася дискусія стосовно питань «Україні потрібна ідеологія чи якась інша концептуальна модель?», «Дитина-військова іграшка-готовність захищати».

Наші студенти показали чудову командну роботу під час мозкового штурму. Особливо варто відзначити Сніжану Гриценко та Вікторію Сіку, котрі сміливо та обґрунтовано доводили свою позицію з зазначених проблем.

Екскурсовод, методист ДМІ Людмила Гладун проведена пізнавальну екскурсію музеєм «Іграшка крізь призму років».

Організатори семінару переконані, що актуальні питання, підняті на зустрічі, знайдуть відлуння в подальших освітніх полілогах між викладачами, студентами та аспірантами.

Екскурсія ДО 8.12.23Екскурсія ДО 8.12.23