Ви тут:  Головна Аспірантові Формальна, інформальна та неформальна освіта Наукові конференції На пленарному засіданні Педагогічного факультету в рамках Звітно-наукової конференції студентів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова «Освіта і наука – 2025»

На пленарному засіданні Педагогічного факультету в рамках Звітно-наукової конференції студентів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова «Освіта і наука – 2025»

 

8 квітня 2025 року на Педагогічному факультеті було проведено пленарне засідання в рамках щорічної Звітно-наукової конференції студентів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова «Освіта і наука – 2025» у змішаному форматі: в аудиторії 320 центрального корпусу університету та дистанційно в Google Meet із записом відеотрансляції.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Шановних учасників наукового заходу привітав декан професор Тарас Олексійович Олефіренко, побажав наснаги учасникам та організаторам конференції. Тарас Олексійович закликав молодих дослідників до активного діалогу в обговоренні актуальних проблем та шляхів їх вирішення, адже в умовах війни та поствоєнного відновлення наша студентська молодь під професійним наставництвом викладачів факультету готова працювати, здійснювати наукові пошуки, розвивати науку та освітню галузь. Заступник декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва професор Олена Валеріївна Матвієнко привітала освітньо-наукову спільноту, заохотила до плідної комунікації, висловила надію, що результати обговорень та наукових досліджень стануть вагомим внеском у розвиток сучасної педагогіки.

 

Подальше модерування ходу наукової дискусії було доручено голові НТСА Тетяні Олександрівні Золотаренко та її заступникові Івану Сергійовичу Якимчуку. У залі були присутні завідувачі кафедр, викладачі та студенти. У роботі пленарного засідання взяли участь понад 300 здобувачів освіти ОР бакалавр, ОР магістр та ОР доктор філософії.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Модератори заходу Тетяна Олександрівна та Іван Сергійович побажали наснаги учасникам конференції – молодим науковцям Педагогічного факультету. Зі вступною доповіддю про діяльність, історію становлення і розвитку Наукового товариства студентів і аспірантів виступила Голова НТТСА Тетяна Золотаренко. Ознайомила аудиторію з нормативно-правовою базою, що регламентує порядок функціонування НТСА імені Григорія Волинки в УДУ імені Михайла Драгоманова (Положення). Розповіла про актуальні наукові і творчі Конкурси для студентської молоді, а також популяризацію діяльності НТСА в соціальних мережах.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

На пленарному засіданні було представлено 7 змістовних доповідей на цікаві та актуальні теми. Свої результати наукових розвідок продемонстрували кращі студенти-науковці та аспіранти нашого факультету різних спеціальностей, а також дві студентки спеціальності Початкова освіта ЗФПО партнерів. Усі учасники конференції мали можливість долучатися до обговорення у відеозустрічі та в аудиторії.

 

Від кафедри педагогіки виступив здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки Ігнатенко Ігор Сергійович з доповіддю «Концептуальні основи підготовки майбутніх викладачів ЗВО в умовах гейміфікації освіти» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Кушнірук Світлана Анатоліївна).

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Кафедру дошкільної освіти представила здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки Шелепко Галина Володимирівна, презентувавши результати свого наукового дослідження за темою «Стратегія кейс-методики формування основ художньо-конструкторських умінь у дітей старшого дошкільного віку» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Довбня Софія Олегівна). Змістовний виступ супроводжувався яскравою презентацією з результатами педагогічного експерименту в ЗДО через реалізацію кейс-методики.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Лідіч Альона В’ячеславівна, здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Васютіна Тетяна Миколаївна) виступила із презентацією актуальної теми «Формування у молодших школярів уміння працювати з інформацією засобами технологій комп’ютерного моделювання (ChatGPT)» і представила кафедру початкової освіти та інноваційної педагогіки.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Волик Володимир Володимирович, здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент Задорожна Ольга Миколаївна.) виступив із доповіддю «Організаційні умови функціонування проєктної технології в шкільних системах федеральних земель Німеччини на прикладі Баварії та Північного Рейну-Вестфалії: порівняльний контекст» від кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Доповідачка Похиленко Вікторія Сергіївна презентувала свій виступ «Шляхи активізації художньо-творчої діяльності молодших школярів на уроках образотворчого мистецтва в умовах дистанційного навчання» (Науковий керівник – Лопатнікова Т. М.) у відеоконференції Google Meet.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Цікаву тему «Вплив ейджизму на самооцінку підлітків: дослідження психологічних аспектів» представила аудиторії Ірина Соломай, здобувачка 1 рівня фахової передвищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта ВСП «Сарненський педагогічний фаховий коледж РДГУ»

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

Якимчук Іван Сергійович, здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 053 Психологія (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Митник Олександр Якович) виступив із темою «Вплив копінг-стратегій на становлення соціально-успішного практичного психолога» і представив кафедру практичної психології.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

На завершення конференції учасники подякували організаторам за високий рівень підготовки заходу та можливість наукового обміну. Заступник декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва професор Олена Матвієнко підсумувала ключові аспекти зустрічі, наголосивши на важливості таких наукових платформ для професійного зростання студентів і молодих учених.

 

Освіта і наука 2025 ПФ 001

 

9–11 квітня 2025року на кафедрах факультету проводяться секційні засідання звітної конференції, де всі бажаючі студенти та аспіранти можуть презентувати свої наукові досягнення, подискутувати та поділитися цікавим досвідом. 

 

Отже, наша щорічна Звітно-наукова конференція студентів та аспірантів УДУ імені Михайла Драгоманова «Освіта і наука – 2025» є черговим підтвердженням того, що молоді дослідники, попри виклики сьогодення, готові активно долучатися до розвитку науки та освіти, сприяючи формуванню майбутнього педагогічної спільноти України!!!

 

➡️ПРОГРАМА пленарного та секційних засідань Педагогічного факультету