Ви тут:  Головна Події Збереження психічного здоров’я громадян України – провідна місія кафедри практичної психології під час війни

Збереження психічного здоров’я громадян України – провідна місія кафедри практичної психології під час війни

З перших днів відкритого воєнного нападу росії на нашу рідну країну усі викладачі кафедри і більшість студентів об’єдналися в єдину команду, діяльність якої спрямована на багатоаспектну психологічну допомогу населенню України. Активізував свою роботу Центр психологічної допомоги Педагогічного факультету. На волонтерських засадах працюють у тандемі фахівці-психологи кафедри практичної психології та студенти спеціальності «Психологія» у різних куточках України та допомагають у збереженні психічного здоров’я дітей і дорослих, постраждалих від активних бойових дій російських окупантів.

 

кПП 03.2022 1

 

Це, перш за все, допомога населенню України, які перебувають у стані тривоги, паніки, стані посттравматичного стресового розладу, депресії, при наявних дисоціативних розладах (добровільна соціальна ізоляція, деперсоналізація, небажання розмовляти) тощо. Уже розміщено на сайті нашого факультету відео-матеріали консультацій, які провели доценти кафедри: Євтушенко І.В., Петрова А.С., Рашковська І.В., Томаржевська І.В. Здійснюють регулярну психологічну підтримку вчителів ЗЗСО засобами арт-терапії проф. Митник О.Я., доц. Рашковська І.В. Використовуючи засоби арттерапії, в онлайн-форматі проводить заняття з дітьми 5-12-річного віку Пономаренко І. М., студентка першого курсу ОР «магістр» спеціальності «Психологія».

 

кПП 03.2022 3

 

За ініціативи Зінько О.М., доцента кафедри, створено соціальний проєкт «Разом». З 28 лютого здійснюються щоденно в онлайн-форматі безкоштовні консультації 54-х груп психологічної підтримки «Разом». У цьому проєкті також працює Співак Л.М., професор кафедри. За ініціативи Томаржевської І.В., доцента кафедри, створено телеграм канал кризової психологічної допомоги, який розпочав свою діяльність з 26 лютого. Інна Володимирівна Томаржевська перебуває у лавах тероборони борщагівської громади, разом з професором кафедри Маслюком А.М. надають консультації воїнам ЗСУ.

 

Займаються волонтерством, допомагають плести маскувальні сітки, сортувати гуманітарну допомогу, надають психологічну допомогу, готують їжу для біженців з тимчасово окупованих територій: доценти Лапченко І.О., Процик Л.С., Тітяєв В.М., Чистяк О.В., старший викладач Петренко В.Є., викладачі Бакка Ю.В., Халько М.С. Студенти активно займаються волонтерською роботою – надають психологічну підтримку біженцям, допомагають людям похилого віку – доставляють їм продукти та ліки.

 

Усі викладачі кафедри перераховують кошти на підтримку ЗСУ.

 

З 24 березня розпочався навчальний процес на денній, заочній та заочно-дистанційній формах. Усі студенти виходять на зв'язок, пари проходять у дистанційному форматі на платформах Google Meet та Zoom, вони мають доступ до всіх навчальних матеріалів на освітній платформі Moodle. До кожного студента – індивідуальний підхід із врахуванням його місця перебування, пропонуються усі можливі засоби зв’язку.

 

Усі працюють злагоджено, згуртовано. У такій роботі наближуємо перемогу.

 

кПП 03.2022 1

 

кПП 03.2022 1

 

кПП 03.2022 1