Ви тут:  Головна Події 💢Вишиванка – моя історія в орнаменті💢: Відзначаємо Всесвітній день вишиванки разом з УДУ імені Михайла Драгоманова

16 травня 2024 року ми відзначаємо День вишиванки, що є символом української культури, традицій та національної гордості.

Студентський парламент УДУ імені Михайла Драгоманова ініціював флешмоб під назвою 💢Вишиванка – моя історія в орнаменті💢, у якому взяли участь студенти нашого університету. Педагогічний факультет був гідно представлений студентками Олесею Гончаровою (група 20ом) та Валерією Єрмаковою (група 10ом), які поділилися зворушливими історіями про свої вишиванки та посіли третє місце.

вишиванка моя історія в орнаменті пф уду 2024

Гончарова Олеся 16.05.24

Олеся Гончарова розповідає:

«Цю вишиванку вишила моя бабуся вручну, використовуючи рідні для нашого Донецького регіону червоно-чорні візерунки. З підліткового віку постійно вдягаю вишиванку на День Незалежності чи інші свята».

Гончарова Олеся 16.05.24

Валерія Єрмакова ділиться своїми думками:

«З роками вишиванка переходила від матері до доньки, ставши символом сімейної єдності та зв'язку поколінь. У 2014 році, з початку війни на Донбасі, моя бабуся передала цю вишиванку моїй мамі, коли ми покидали наш дім, щоб вона берегла її і колись віддала мені. Зараз одягаючи вишиванку, я відчуваю себе частинкою великої родини, її історії та традицій. Вишиванка – мій оберіг, мій зв'язок з минулим та надія на щасливе майбутнє».

Збереження та примноження національних традицій є надзвичайно важливим.

Бережімо свої традиції та плекаймо нашу культурну спадщину разом!