Вітаємо з Різдвом Христовим!
У ніч проти 25 грудня світ відзначає Різдво за григоріанським календарем. Астрономічно Різдво припадає на день зимового сонцестояння, а перші відомості про святкування християнами Різдва відносяться до 4 століття.
На сьогодні майже кожен християнин західного обряду дотримується традиції суворого посту в день перед Різдвом – 24 грудня. У цей день їдять тільки сочиво – зерна ячменю чи пшениці, які відварюють у воді і додають мед для смаку. Піст закінчується з появою на небі першої зірки.
Загалом святкування Різдва триває вісім днів. Будинки прикрашають яслами з фігурками Діви Марії і немовляти Ісуса, а також соломою – одним з головних символів Різдва.
Яслами в стародавні часи називали годівниці для худоби. Саме в таку годівницю, попередньо застеливши її соломою, Марія і поклала свого новонародженого сина Ісуса.
Перед святковою вечерею сім’я молиться і по старшинству переломлюють облатку (прісний хліб). На вечерю подають тільки пісні страви. Серед них обов’язково повинні бути: риба, яблука, овочеві салати та інші овочі, мед, родзинки, горіхи, селера. Оскільки все це – символи удачі, достатку і здоров’я. А ось усім відома різдвяна індичка подається на стіл тільки 25 грудня – на другу різдвяну трапезу.
Як зустрінеш Різдво, так і проведеш весь рік. Саме тому варто оточити себе в цей день найближчими й найдорожчими людьми, уникати сварок і насолоджуватися святом.
З Різдвом!