Вчителі лише відкривають двері. Увійти потрібно самому
Педагогічний факультет Українського державного університету імені Михайла Драгоманова в рамках співпраці з приватною школою КМДШ (Креативною Міжнародною Дитячою Школою) м. Києва, під егідою декана Тараса Олефіренка та за підтримки завідувачки кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Олени Матвієнко, відкривають двері для неформальної освіти майбутніх спеціалістів педагогічного спрямування.
Так, 30 листопада 2024 року студенти магістранти спеціальності 013 Початкова освіта змогли відвідати захід «Субота освітніх сенсів», на якому було представлено виступ Тетяни Вакуленко – директорки Українського центру оцінювання якості освіти, Національної координаторки міжнародного дослідження якості освіти PISA, кандидатки педагогічних наук на тему: «PISA-2022: предметний вимір». Майбутні спеціалісти отримали вагомі знання щодо аналітичних звітів проблем сьогодення в освіті, що дає змогу проаналізувати та виокремити акценти в навчанні учнів початкової школи.
Важливою частиною заходу стала панельна дискусія «Шлях до грамотності: якою має бути освіта сьогодення?». Учасники обговорювали інноваційні світові підходи до подолання освітніх втрат та сьогоденного погляду на особистість вчителя. Це спонукає студентів до удосконалення навичок вчителювання та розвитку особистого бренду вчителя.
Дай людині рибу, і ти нагодуєш її лише раз.
Навчи її ловити рибу, і вона буде годуватися нею все життя.
У другій частині заходу учасники долучилися до низки практичних майстерок, які охоплювали такі напрями:
✅ Майстерня «Пишемо есе: досвід національного проєкту від ГО «Смарт освіта»
Катерина Молодик – координаторка напряму «Зміст освіти» Офісу впровадження НУШ МОН України, методистка ГО “Смарт освіта”, заслужена вчителька України
✅ Майстерня «Розвиток креативного мислення нашого учнівства: уроки PISA для уроків НУШ»
Василь Терещенко – заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти, співавтор Державних стандартів базової і профільної освіти, кандидат філологічних наук, доцент
✅ Майстерня «Компетентнісні завдання у проєктній діяльності з природничих наук»
Олена Сагітова – директорка; Ірина Лемесєва – заступниця директора з освітньої програми; Гусевик Павло – учитель фізики; Гладков Юрій – учитель математики; Мар’юк Тетяна – методист, учитель географії STEAM ШКОЛИ КМDШ ГРАНД
✅ Майстерня «Компетентнісно орієнтовані завдання з математики»
Катерина Павлюк – учитель математики, Олена Артемчук, Олена Бахчеджиоглу – учителі математики мережі КМДШ ВСЕСВІТ
✅ Майстерня «Історія через компетентності: cтворення ефективних компетентнісних завдань»
Кирило Капустін – учитель історії Ліцею «КМДШ» Осокорки», кандидат історичних наук
Гліб Капустін – учитель історії Ліцею «КМДШ» Онлайн», автор освітніх курсів та таборових активностей
✅ Майстерня «Метод пряника і пряника: системи заохочення учнів та проєкти у початковій школі»
Платонов Владислав – тьютор початкових класів Ліцею «КМДШ» Осокорки»
Захід став джерелом натхнення до саморозвитку для студентів, які змогли не тільки поглибити свої знання, а й удосконалити професійні навички, обговорити актуальні питання з професіоналами. Такі ініціативи допомагають здобувачам зрозуміти специфіку педагогічної роботи та створюють можливості для формування всебічно розвинених спеціалістів, готових до викликів сучасності. Академічна освіта дає «вудочку» та навчає «ловити рибу», проте неформальна відкриває специфіку «риболовлі» в освітньому процесі.
Дякуємо стейкхолдерам у рамках співпраці з КМДШ за створення унікального формату співпраці між академічною і практичною освітніми сферами, що сприяє інтеграції вищої освітньої ланки в практичний освітній процес.