Участь викладачів НПУ імені М.П.Драгоманова у X Міжнародній науково-практичній конференції та XXV Всеукраїнських педагогічних читаннях «Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах»
4 – 5 жовтня 2018 року викладачі НПУ імені М.П.Драгоманова взяли участь у X Міжнародній науково-практичній конференції та XXV Всеукраїнських педагогічних читаннях «Творча спадщина Василя Сухомлинського у вітчизняному та міжнародному вимірах», які проходилі у м.Кропивницькому.
Місто Кропивницький зібрало сухомлиністів з усіх куточків України та далекого зарубіжжя. На Батьківщині великого українського педагога вшанування розпочалося із відкриття донькою Василя Сухомлинського – Ольгою Сухомлинською – та Головою асоціації сухомлиністів – Олександрою Савченко – меморіальної дошки в Інституті післядипломної педагогічної освіти імені В.Сухомлинського. В академічному музично-драматичному театрі імені М.Л. Кропивницького з доповідями про життєвий шлях і педагогічний доробок Василя Олександровича виступили О.Сухомлинська, І.Бех, О.Савченко, науковці із КНДР – Інь Чуань, Сяо Су.
До виступів також долучилися викладачі НПУ імені М.П.Драгоманова: доктори педагогічних наук, професори кафедри педагогіки і психології Марусинець Мар'яна Михайлівна та Макаренко Леся Леонідівна, кандидат педагогічних наук, доцент цієї ж кафедри Севастюк Мар'яна Степанівна, які доповіли про виховання важких дітей у педагогічному доробку Василя Сухомлинського та сучасні проблеми підготовки майбутніх учителів початкової школи до впровадження ідей В.О.Сухомлинського в практику роботи з молодшими школярами.
Цікавими та зворушливими були відвідування учасниками конференції НВК «Павлишської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – ліцею імені Василя Сухомлинського»; екскурсія меморіальним музеєм В.О.Сухомлинського (робочим кабінетом, бібліотекою, музейними експонатами); ознайомлення із лабораторіями, творчими майданчиками на території школи, які започаткував свого часу педагог; зустріч із педагогічним колективом школи. Гостей вразили виступи учнівських колективів, театралізовані вистави, мініатюри, колективні вироби, виставка квітів, присвячених великому Вчителю Павлиша.