Ви тут:  Головна Події Участь факультету у Всеукраїнській конференції «Моделювання та практичне забезпечення розвитку складових професіоналізму педагогів закладів освіти» (15-16.10.2024; Запоріжжя)

15 жовтня Педагогічний факультет УДУ імені Михайла Драгоманова взяв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Моделювання та практичне забезпечення розвитку складових професіоналізму педагогів закладів освіти», що проходить 15-16 жовтня 2024 року в Запоріжжі. Захід організовано Хортицькою національною навчально-реабілітаційною академією за підтримки Міністерства освіти і науки України та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Партнерську підтримку наукової зустрічі забезпечили провідні педагогічні університети та заклади освіти країни, зокрема наш Український державний університет імені Михайла Драгоманова (Педагогічний факультет), що сприяло створенню унікального майданчика для наукового діалогу та обміну інноваціями.

Всеукр конф Запоріжжя 15 16.10.2024 115

Команду факультету у ході пленарного засідання гідно представила професор Олена Матвієнко, заступниця декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва, завідувачка кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки. Під час свого виступу Олена Валеріївна передала теплі вітання від ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова академіка Віктора Андрущенка та декана Педагогічного факультету професора Тараса Олефіренка. Вона висловила вдячність організаторам конференції за можливість участі в такому важливому науковому заході та підкреслила, що університет і факультет активно підтримують обмін науковим досвідом, що сприяє підвищенню професіоналізму педагогів та розширенню перспектив української освіти. Професор Олена Матвієнко представила освітньо-науковій спільноті тему «Особливості адаптації студентів до навчання в умовах воєнного стану: застосування травма-інформованого підходу в сучасному освітньому процесі». Основна увага доповіді була зосереджена на розробці та впровадженні травма-інформованого підходу, який спрямований на підтримку психологічного здоров'я студентів в умовах війни. Важливою складовою є створення безпечного освітнього середовища, що базується на принципах безпеки, довіри, співпраці та підтримки. Олена Валеріївна окреслила ключові елементи впровадження цього підходу в заклади освіти, підкресливши необхідність адаптації до українських реалій, а також міждисциплінарний характер підходу​, зауважила на важливості психологічної стійкості та її підтримки для всіх учасників освітнього процесу, зокрема, зважаючи на інклюзивність та доцільність соціально-емоційного навчання.

ПРОГРАМА ↓pdf

Конференція дала змогу учасникам обговорити ключові питання сучасної освіти. Значну увагу було приділено питанням адаптації студентів до навчання в умовах війни, формуванню інклюзивної та цифрової компетентності, а також застосуванню практичних підходів до розвитку вчительської професійності. Науковий захід став платформою для обміну інноваційними ідеями, які можуть бути інтегровані в систему освіти України.

Отже, участь Педагогічного факультету в цій науковій зустрічі відкриває нові можливості для вдосконалення професійної підготовки майбутніх педагогів та розвитку інноваційних підходів до навчання, а досвід наукової співпраці сприятиме пошуку нових шляхів підвищення професіоналізму освітян та їхньої готовності до викликів сучасного світу.

Щиро дякуємо організаторам та партнерам конференції за створення простору для плідної співпраці, обміну ідеями та інноваційними підходами!