Святкуємо День вишиванки разом із ФПП!
20 травня в Україні відзначатимуть День вишиванки – свято, якому цьогоріч виповнюється 15 років. Українці кажуть «народився в сорочці», що означає щасливе життя людини. Вишита сорочка для нас стала не тільки частиною гардеробу, а й оберегом, що творить гармонійну долю людини. Відповідно, за старими традиціями чужу вишиванку одягати не слід, оскільки можна перебрати на себе лиху долю іншої людини; напроти, якщо вишити сорочку із любов’ю дитині, коханому, чоловікові можна закодувати їм щастя на довгі роки. Символи, вишиті на сорочках, мають прадавнє глибоке значення.
Символи, вишиті на комірі, манжетах і подолі сорочки, надійно оберігають людину. Символи води і сонця здавна уособлювали життєдайну силу процвітання. Символи води, що зображували у формі букви S, яка нагадує згорнутого вужа, означували вологу материнську енергію. Символи сонця у вигляді квітки уособлювали вогненну батьківську енергію. Разом вони символізували землю й сонце, без яких неможливе саме життя. Ромбічні знаки тлумачилися, як символ плодючості Землі-матері, щедро засіяної, зігрітої Сонцем. А які символи ти можеш віднайти і прочитати на своїй улюбленій вишиванці?
Також вишиванки маркують регіон, з якого походить рід людини. Так, для полтавської вишивки характерні геометричні орнаменти, вишиті білим по білому; у рівненських вишиванках домінують прості геометричні візерунки червоного кольору з додаванням синього; вишивки Покуття прикрашають чіткі геометричні фігури, які часто з`єднуються в одну широку лінію, поєднуючи багато технік вишивання; знаменитими стали також борщівські вишиванки Тернопілля, де рукава повністю зашивали чорними нитками, що символізувало трагічні сторінки історії краю. Як твоя улюблена вишиванка розповідає історію твого роду?
Поділись із нами цією дивовижною історію своєї вишиванки через сторінку Facebook нашого університету і Факультету педагогіки і психології. Зроби це разом із бакалавром кафедри образотворчого мистецтва Ганною Гавриліною, яка пропонує тобі цікавий майстер-клас із традицій і сучасної інтерпретації українського одягу.
Долучайся до ініціативи Факультету педагогіки і психології #Історія_твоєї_вишиванки!
🚦 Для участі достатньо ✅:
🌐 Опублікувати "історію твоєї вишиванки" на своїй сторінці у Facebook, обов’язково вказавши хештег #Історія_твоєї_вишиванки.
☝️ Акція триватиме до 20 травня 2021 року.