Шевченко як символ національної ідентичності
У рамках заходів, присвячених роковинам від дня народження Великого Кобзаря, які традиційно проводить на Педагогічному факультеті УДУ імені Михайла Драгоманова кафедра української й іноземних мов та методик викладання в початковій і дошкільній освіті, очолювана доцентом Юлією Миколаївною Пугач, драгоманівці педфаку завітали до Національного музею Тараса Шевченка, де нещодавно відбувся авторський вечір «Пліч-о-пліч» сучасного поета Богдана Томенчука. Його книгу віршів «Вишийте, мамо, бронежилет» представлено на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.
На святі були присутні Василь Кремень, Павло Мовчан, Микола Жулинський, Павло Гриценко, інші видатні діячі науки і культури України, які у своїх виступах відзначили, що в збірці звучали патріотичні мотиви про силу духу українського народу, тому ми непереможні.
На світлинах студенти другого курсу спеціальності "Початкова освіта", члени наукового гуртка методики навчання української мови «Логос», і лаборантка кафедри Анна Новікова із народним артистом України, актором Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Олександром Печерицею та акторкою того ж театру Тетяною Кришталь, які на святі читали поезії Богдана Томенчука. Відповідальна за проведення заходу доцент кафедри Чабайовська Марія Іванівна.
Щиро вдячні ректорові Українського державного університету імені Михайла Драгоманова академіку НАПН України, члену-кореспонденту НАН України, професору, заслуженому діячеві науки і техніки України, доктору філософських наук Вікторові Андрущенку та деканові Педагогічного факультету, професору, кандидату педагогічних наук Тарасові Олефіренку за підтримку кафедри в здійсненні національного виховання майбутніх учителів початкової ланки освіти.
Музей пропонує оглядову й тематичні екскурсії, під час яких можна дізнатися більше про життя та творчість поета і художника Тараса Григоровича Шевченка, без якого неможлива сучасна Україна.