Ви тут:  Головна Події Проблеми професійної підготовки практичних психологів у ЗВО в умовах кризового суспільства: Зустріч викладачів кафедри практичної психології із стейкхолдерами

Проблеми професійної підготовки практичних психологів у ЗВО в умовах кризового суспільства: Зустріч викладачів кафедри практичної психології із стейкхолдерами

 

23 червня 2025 року на кафедрі практичної психології було проведено засідання круглого столу, в якому взяли участь стейкхолдери спеціальності «Психологія» (ОПП «Практична психологія», «Кризова психологія»): Панок Віталій Григорович, дійсний член НАПН України, доктор психологічних наук, професор, директор УНМЦ практичної психології і соціальної роботи НАПН України; Костюшко Оксана Миронівна, кандидат філологічних наук, директор ліцею № 3 Подільського району м. Києва та викладачі кафедри практичної психології.

 

Заступник декана з роботи із студентами старший викладач Ірина Матвієнко передала учасникам привітальне слово від декана факультету професора Тараса Олефіренка.

 

Стейкхолдери ПрПс 23.06.2025 1

 

Стейкхолдери ПрПс 23.06.2025 1

 

Під час зустрічі обговорювались удосконалені освітньо-професійні програми «Практична психологія» та «Кризова психологія». Основна увага була зосереджена на змісті програм, їх відповідності сучасним викликам та актуальним потребам професійної діяльності психологів. Гаранти ОПП, Олександр Митник та Ілля Чанчиков, звернули увагу присутніх, що було розширено фахові компетентності та програмні результати навчання. Названі зміни пов’язані з необхідністю актуалізації підготовки практичних психологів до роботи в умовах кризових і посткризових ситуацій. Доповнення спрямовані на посилення акценту на здатності надавати психологічну підтримку, здійснювати реабілітацію та сприяти відновленню психічного здоров’я особистості відповідно до сучасних суспільних викликів. Також запропоновано нову навчальну психопрофілактичну практику у 5 семестрі після вивчення курсу «Основи психопрофілактики». Митник О.Я. зазначив, що усі зауваження і пропозиції, які пропонувалися на попередніх зустрічах, було враховано в оновлених ОПП.

 

Віталій Панок зауважив, що більшість компетентностей та програмних результатів навчання, спрямовано на формування у майбутнього психолога професійних умінь щодо надання ефективної психологічної допомоги населенню України у кризових ситуаціях, забезпечення психологічного відновлення особистості, застосовуючи механізми розвитку стресостійкості, роботи з травмою і посттравматичного розвитку. Це вельми актуально для професійної підготовки сучасного психолога. Також Віталій Григорович акцентував увагу викладачів на важливості розвитку на практичних заняттях комунікативної компетентності психолога, розвитку інтелектуалізованого мовлення: чіткого, лаконічного та доказового.

 

Стейкхолдери ПрПс 23.06.2025 1

 

Стейкхолдери ПрПс 23.06.2025 1

 

Стейкхолдери ПрПс 23.06.2025 1

 

Оксана Костюшко підкреслила, що цінним є доповнення фахових компетентностей компетентностями з професійного стандарту «Практичний психолог» (соціальна сфера)». Оксана Миронівна підкреслила, що професійна підготовка у межах спеціальності «Психологія» спрямована на формування фахівця, який спроможний надати кваліфіковану допомогу, зокрема, у складних і непередбачуваних умовах; здатність викликати симпатію, довіру; зацікавлювати, вести за собою, заохочувати, підтримувати, заспокоювати, переконувати, вмотивовувати. Результати проходження практики студентами спеціальності «Психологія» педагогічного факультету підкреслюють реалістичність підготовки кваліфікованого фахівця. Оксана Миронівна зазначила, що дуже цінним є посилення практичної підготовки здобувачів освіти, яке реалізується у наявності у кожному семестрі певного виду практики.

 

На завершення завідувач кафедри Олександр Митник подякував стейкхолдерам за високу оцінку удосконалених освітньо-професійних програм, певні поради і пропозиції, які буде реалізовано при створені програм освітніх компонентів.

 

Стейкхолдери ПрПс 23.06.2025 1

 

Стейкхолдери ПрПс 23.06.2025 1