Подорож у світ поколінь разом із творцями та учасниками виставки «УЧИТЕЛЬ – ЛАНКА В ЛАНЦЮГУ ПОКОЛІНЬ»
15 грудня 2023 року Педагогічний факультет УДУ імені Михайла Драгоманова влаштував неймовірну подію – подорож у світ поколінь, де гості та учасники отримали унікальну можливість віддати шану минулим героям та звернутися до майбутнього через очі покоління Альфа.
Місцем проведення виставки «УЧИТЕЛЬ – ЛАНКА В ЛАНЦЮГУ ПОКОЛІНЬ» став Міжфакультетський мистецький центр Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. На відкриття експозиції завітали ректор Віктор Петрович Андрущенко та проректори університету Володимир Лавриненко, Григорій Торбін, Ростислав Драпушко. Також з нами були декани факультетів, керівники структурних підрозділів, заступники деканів, завідувачі кафедр, шановні викладачі, студенти та співробітники університету.
Використовуючи цитати з робіт академіка Віктора Андрущенка, Педагогічний факультет підкреслив важливість ролі вчителя у формуванні особистості.
Важко переоцінити роль учителя в суспільстві, хоч би які вітри змін у ньому не панували. Бо він покликаний формувати особистість людини для майбутнього. (Віктор Андрущенко «Роздуми про освіту» 2015 рік)
Учитель є тією первиною ланкою, від діяльності якої залежить ефективність виробництва і споживання, політики і моралі, рівень розвитку культури і науки, мистецтва, практично всіх інших сфер життя, де працюють люди. (Віктор Андрущенко «Учитель якого чекають» 2015 рік)
Проєкт «Мій перший вчитель» став відмінною можливістю для студентів поділитися історіями про своїх наставників та висловити вдячність за їхній внесок. За підтримки й сприяння ректора Віктора Петровича та команди педагогічного факультету ці історії знайшли своє відображення у збірнику «УЧИТЕЛЬ – ЛАНКА В ЛАНЦЮГУ ПОКОЛІНЬ».
Це не просто книга – це збереження пам'яті про вчителів і наставників, які допомагають формувати і вдосконалювати майбутнє.
Виставка відкрила нам, як ідеї та цінності переходять від одного покоління до іншого та як нитки спільності переплітають наше минуле, сучасне та майбутнє.
Величне покоління 1901–1924 рр.:
Ті, хто пережив Велику Вітчизняну війну. Це покоління несло на собі цінності патріотизму та миру, що стали фундаментом для формування сучасного суспільства.
Мовчазні 1925–1945 рр.:
Покоління, яке жило в часи репресій і темного випробування. Герої, що вижили в нелюдських умовах, залишаючи невимовний внесок у нашу історію.
Бебі-Бумери 1945–1963 рр.:
Це покоління переможців, віруючи в світле майбутнє та працюючи на благо держави, навчило нас відданості та мотивації. Віктор Андрущенко, Володимир Лавриненко, Станіслав Цибін, Василь Федоришин, Микола Корець, Людмила Савенкова, Ірина Булах, Людмила Ширяєва, Володимир Євтух, Микола Працьовитий, ментори нашої драгоманівської родини, які дорослішали, коли підкорявся космос, і все навколо відновлювалося після війни. Це покоління переможців!
Покоління Х 1964–1984 рр.:
Григорій Торбін, Роман Вернидуб, Ростислав Драпушко, Тетяна Жижко, Алла Романчук, Леся Панченко, Ксенія Боднар, Ганна Турчинова, Анатолій Висоцький, Олексій Тимошенко, Алла Ярошенко, Тетяна Мелещенко, Дмитро Кільдеров – драгоманівці, які танцюють у ритмі несподіваних поворотів і альтернатив. Їхня креативність і самовизначеність вносять неповторний внесок у нашу симфонію життя. Вони – ті, хто не боїться вирушити в подорож в невідоме, щоб відкрити нові горизонти та змінити світу.
Милленіали, або як їх ще називають «Покоління next» 1984–2005 рр.:
Тарас Олефіренко, Ірина Маркусь, Павло Горінов, Таміла Новіцька, Сергій Русаков, їх креативність та технологічна грамотність створюють ритмічний пульс нашого сучасного життя. Покоління, яке відкриває двері у майбутнє. Їхня енергія, відданість і вплив на сучасні реалії вирізняють їх серед інших. Вони – носії інновацій, відкриті новим технологіям та готові змінити світ.
Зумери 2005–2015 роки, представники цифрового покоління, які переплітають реальність та віртуальний світи. Їхні амбіції та невпинна потреба дослідження відкривають нові горизонти для сучасного життя. Зумери – це ті, кому довелося народитися в епоху безмежних можливостей та інновацій.
Покоління Альфа. Ці молоді генії, з телефонами в руках та ентузіазмом в серцях, визначають нові правила гри. Покоління Альфа – це не лише споживачі технологій, але і творці нових тенденцій. Серед дітей і підлітків, що ростуть під патронатом Альфа, вибір технологій, соціальних мереж та медіа-платформ не є просто розвагою – це відображення їхнього унікального сприйняття світу.
Усі покоління, починаючи від Бебі-Бумерів і до Альфа, утворюють невід'ємну мозаїку сучасного суспільства, взаємодіючи та впливаючи одне на одне. Через роки та століття формування цінностей та поглядів на життя, кожне покоління несе в собі сліди попередніх та робить унікальний внесок у розвиток людства.
На стінах цієї виставки розкривається світ наших маленьких героїв покоління Альфа через творчість. Кожен малюнок – це своєрідне віконце в душу кожної дитини, де приховані мрії та невичерпна енергія дитинства. Це надзвичайно сильне покоління дітей, що зростає в умовах війни та пандемій. Більше деталей у відео.
Нашою єдиною драгоманівською родиною ми доторкнулися до духу новорічних свят, об'єднали різні покоління та створили неймовірні ялинкові прикраси. Це історичний момент, адже кожне покоління залишило свою унікальну думку, передаючи цінності та ідеї через різні погляди та досвід. Представник від кожного покоління – Віктор Андрущенко, Григорий Торбін, Тарас Олефіренко, Владислава Миколюк – вказали цінності, які вважають за необхідне закладати у фундамент виховання майбутнього покоління.
Віктор Петрович Андрущенко – не тільки вчений, а й наставник, чия мудрість та досвід пройняли кожен куточок нашого славетного університету. Його наукова діяльність відкриває нові перспективи для розвитку освіти та виховання, а його вплив на молоде покоління студентів – безцінний.
Він став справжнім ментором та наставником, вкладаючи свою енергію та знання у формування майбутніх лідерів. Його внесок у розвиток нашого університетського співтовариства є невід'ємною частиною нашої історії.
Тому студенти педагогічного факультету вирішили за такий вагомий внесок подарувати ректору зірку.
Ця зірка на небі, яку ми подарували, є виявом нашої вдячності та поваги до безмежного внеску у розвиток нашого університету та має назву «Знання – сила». Вона високо світитиме в нашому університетському космосі, наповнюючи його світлом та вдячністю за трудову, наукову та освітню діяльність нашого ректора.
Нехай ця зірка стане постійним нагадуванням про те, що кожен із нас, подібно зірці на небі, може перетворити у світло свої знання та зробити вагомий внесок у розвиток нашого університетського космосу.
Приємним сюрпризом був виступ Заслуженого артиста України, професора Віктора Васильовича Тіткіна у супроводі факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського та студенток педагогічного факультету «Пісня про Вчительку».
За створення виставки у тому форматі, в якому її зустріли на відкриті гості, висловлюємо щиру вдячність декану Тарасу Олефіренку, заступникам декана Олені Матвієнко та Ірині Матвієнко, викладачам кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки Дар’ї Губарєвій, Вікторії Григоренко та лаборанту, студентці 4 курсу спеціальності Початкова освіта Марті Химич. І звичайно, кожному студенту, хто допомагав нам протягом цих днів.
За неймовірну атмосферу вдячні нашим ведучим Анастасії Щербатюк (заступниці голови Студентського парламенту) та Даніілу Левченку (студенту першого курсу спеціальності Психологія).
Висловлюємо подяку факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського та деканові професору Василю Федоришину за неймовірно чуттєвий та професійний музичний супровід. Творчі вміння та талант виконавців зробили нашу подію неповторною та надзвичайно атмосферною. Неперевершене звучання музичних творів вдало доповнило та підкреслило унікальність кожного моменту виставки, надаючи їй особливого шарму та емоційної насиченості.
Нехай ця виставка стане не лише дзеркалом минулого, але й фундаментом цінностей для майбутніх поколінь. Спільно ми створюємо історію, а вона, безсумнівно, відзначена внеском кожного з нас.
З любов'ю #твій_пф 💙