Ви тут:  Головна Події Початок Тижня початкової освіти на Педагогічному факультеті офіційно розпочався!

Першим освітянським заходом у каскаді подій стала Всеукраїнська лекція професорки Тетяни Васютіної на тему «Розвиток дослідницьких умінь у здобувачів дошкільної та початкової освіти». За підтримки декана факультету професора Тараса Олефіренка, сприяння завідувачки кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки професорки Олени Матвієнко та за ініціативи професорки Олени Біди до проведення відеозустрічі долучилося понад 200 учасників із різних ЗВО України, які стали партнерами-організаторами.

Всеукр лекція Т Васютіна 24.09.2024 1

З-поміж них: Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ (проф. Біда О.А., проф. Чичук А.П., проф. Кучай Т.П.), Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини (проф. Комар О.А., проф. Грітченко Т.Я.), Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького (проф. Зорочкіна Т.С.), Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського (проф. Пальшкова І.О., проф. Балакірєва В.А.), Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка (проф. Котелянець Н.В.), Волинський національний університет імені Лесі Українки (проф. Пріма Р.М., проф. Вітюк В.В.) зі своїми студентами – майбутніми вихователями та вчителями початкової школи, багато вчителів-практиків і наші давні партнери ДНВП «Картографія» (Лепетюк В.Б.).

На одному подиху слухачі дізнались про терміносистему проблеми розвитку дослідницьких умінь дошкільників і молодших школярів; з’ясували підходи до класифікації дослідницьких умінь і дослідницьких завдань у науковому дискурсі; ознайомились із орієнтовним змістом і методами навчання, спрямованими на розвиток дослідницьких умінь здобувачів освіти при вивченні природознавства; детально з’ясували особливості застосування провідних методів організації дослідницького навчання (досліду, моделювання, «стрічки часу», спостереження); детально розглянули приклади з сучасної практики щодо використання досліджень-розпізнавань, досліджень-спостережень, досліджень-пошуку у роботі закладів дошкільної та початкової освіти НУШ.

Дякуємо ЗВО-партнерам за долучення в організації заходу, а Тетяні Васютіній – за успішний старт Тижня початкової освіти.

Принагідно запрошуємо усіх учасників лекції та читачів нашої сторінки до проведення І Всеукраїнських педагогічних читань пам’яті академіка Володимира Бондаря «КОНТЕКСТИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ВОЛОДИМИРА БОНДАРЯ. АДАПТИВНЕ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ ТА ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ», які відбудуться 3 жовтня 2024 року на базі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова у змішаному форматі.

Всеукр лекція Т Васютіна 24.09.2024 1