Ви тут:  Головна Події Навчальний рік успішно пройдений. Готуємося до змістовного та корисного відпочинку!!!

Навчальний рік успішно пройдений. Готуємося до змістовного та корисного відпочинку!!!

Останні у поточному навчальному році захисти бакалаврських та магістерських робіт після гідного складання підсумкової атестації студентами випускних курсів успішно завершені.

Цей рік був особливим для освітян нашого факультету. Під керівництвом молодого декана Тараса Олефіренка ми пізнавали сучасні можливості освітніх технологій, переосмислювали свої ролі, здобували нові знання, опановували корисні навички, долали не бачені досі перепони, зберігали психічну стійкість і надихали один одного своїми досягненнями на подальшу плідну працю.

Тож згадаймо і підведемо підсумки роботи колективу Факультету педагогіки і психології у 2019-2020 н.р., про які вже доповідав Тарас Олексійович на онлайн-ректораті  28 травня, і додамо дещо нове.

 підсумки

До викликів, пов’язаних з організацією освітнього процесу під час пандемії, Факультет педагогіки і психології почав готуватися завчасно, адже Вчена рада факультету в лютому 2020 року прийняла рішення про перехід на змішане та/або електронне навчання. Це було пов’язано із простою метою – надавати однаково якісно освітні послуги всім студентам, не залежно від форми навчання: денної, заочної, вечірньої чи дистанційної.

Тому першим нашим завданням було, хоча б частково, з допомогою ректорату та меценатів оновити матеріально-технічну базу та обладнати всі аудиторії безперебійною Wi-Fi мережею з достатньою зоною покриття, до якої може приєднатися кожен студент та викладач, що бере участь в освітньому процесі. Отож за ініціативи декана факультету і підтримки ректора університету нам вдалося покращити матеріально-технічне забезпечення нашого структурного підрозділу, а саме:

  1. 7 кафедр та деканат Факультету педагогіки і психології були оснащені новими комп’ютерами.
  2. Забезпечено доступ до мережі Wi-Fi для всіх викладачів та студентів на факультеті.
  3. З 01.03.2020 р. всіх співробітників факультету під'єднано до корпоративного домену (@npu.edu.ua). Завдяки цьому організована корпоративна пошта, сумісний доступ до робочих документів, файлів тощо.

 

 сайт фпп

Ми чудово розуміли, що невід’ємною частиною сучасного життя є Інтернет, оскільки більшість інформації береться нині саме звідти, а в умовах, в яких опинилося людство у зв’язку з пандемією, й поготів. Тому було активізовано роботу над оновленням (й технічним, й інформаційним) сайту, який був створений рекордними темпами – протягом лютого-березня 2020 року.

Особлива увага була приділена наповненості, структурованості й актуальності представленої інформації. Для студентів було розроблено ресурс «Дистанційний кабінет», у якому розмістили 756 додатків до робочих програм дисциплін з урахуванням умов дистанційного навчання відповідно до навчального розкладу й навантаження викладачів (на виконання наказу ректора університету Віктора Андрущенка №187-П від 11.03.2020). Для науково-педагогічного складу опубліковано «Відеоуроки та інструкції з організації дистанційного навчання для викладачів факультету» з матеріалами про роботу в програмному середовищі Moodlе, про створення електронних освітніх ресурсів, про користування корпоративним обліковим записом і корпоративною поштою.

Дев’ять кафедральних сторінок сайту (у структурі «Факультет») із постійними рубриками «Оголошення», «Про кафедру», «Рішення», «Науково-методичні розробки», «Програми та силабуси» планомірно оновлюються. У першу чергу було наповнено кафедральні рубрики «Програми та силабуси», де опубліковано: 259 робочих програм та 49 силабусів, 5 програм практик, 7 програм підсумкової атестації. Актуалізовано також інформацію про кафедри і професорсько-викладацький склад.

Оновлено категорію «Освітні програми», де для п’яти спеціальностей факультету розміщено:  33 освітні програми, 22 інфопакети, 11 навчальних планів за освітніми ступенями Бакалавра і Магістра.

У період карантину створено сторінку Факультету у Facebook. На сьогодні вона має 386 підписників (шанувальників); 459 читачів; охоплює більше ніж 13 тисячну аудиторію. На сторінці факультету у Facebook було проведено пряму трансляцію Дня відкритих дверей у форматі Zoom-конференції.  

Засновано YouTube-канал, де розміщено 23 відеопрезентації кафедр факультету та відеоуроки для студентів і викладачів, а також інформаційний бот-помічник в Telegram для майбутніх абітурієнтів.

 

 студенти фпп

Особливим приводом для гордості були досягнення студентів факультету, які в цей період  відзначились своїми науковими здобутками у всеукраїнських конкурсах наукових робіт, зокрема:

Золотаренко Тетяна здобула 2 місце у ІI етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових зі спеціальності «Початкова освіта», Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Васютіна Тетяна Миколаївна. Також Тетяна Олександрівна потішила перемогою у VІІ Конкурсі «Кращий студент-науковець – 2020», що традиційно в кінці року проводиться в нашому університеті. За наукові здобутки Тетяна виборола почесне III місце.

Коваль  Юлія – 3 місце у ІI турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта», Науковий керівник: Волощенко Наталія Олександрівна.

На Міжнародному творчому конкурсі дітей і молоді «TOGETHER FOR FUTURE», що проходив за підтримки мерії чеського міста Румбурк під патронатом мера м. Румбурк Люмира Куса, маємо наступні досягнення:

1 місце у номінації «Сучасне мистецтво», Мірошниченко Анастасія;  

1 місце у номінації «Графічне мистецтво», Романюк Олександр;

2 місце у номінації «Живопис», Падушина Олександра.

На Міжнародному конкурсі творчих робіт «Погляд молоді» в рамках реалізації Міжнародного наукового проекту «Євроінтеграція в освіті, науці і культурі» (Катовіце (Польща), квітень 2020 р.) 8 студентів спеціальності образотворче мистецтво отримали дипломи переможців 1 ступеня: Мірошниченко А.,  Петрик І.,  Олексійчук В., Смоляр А., Денека І.; Кучеренко Ю.; Пілішко А., Заїка В., Пліс О.

 

 волонтери фпп 

Розуміючи складну психологічну обстановку в суспільстві, за ініціативи ректора академіка Віктора Андрущенка було створено Консультативну групу для надання психологічної допомоги в умовах подолання пандемії коронавірусу.

Упродовж травня під час святкування Днів науки наші молоді й досвідчені науковці були активно задіяні в участі та проведенні кількох наукових конференцій всеукраїнського та міжнародного рівнів завдяки електронним засобам з транслюванням на Facebook та YouTube, зокрема звітно-наукової студентської конференції «Освіта і наука – 2020» (кількість учасників – 673), VII Всеукраїнської науково-практичної студентської конференції «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (кількість учасників – 250), Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Актуальні проблеми психології розвитку особистості» (кількість учасників – 380), Форуму сімейної психології (до Міжнародного дня сім’ї) (9 майстер-класів в онлайн-форматі та 400 учасників).

Студенти  факультету в межах Всеукраїнського фестивалю «Play Fest–2020» підготували матеріали до проєкту виставки-конкурсу «Успіх».

 ФПП у PLAY FEST 2020 від The LEGO Foundation1

На факультеті постійно триває робота зі студентами, крім навчання, студенство було задіяно у підтримці медіапростору факультету, збору інформації про актуальні освітні новини, налагодженні комунікації між здобувачами освіти  й викладачами та допомозі студентам, які залишилися в гуртожитках.

І ось, цей навчальний рік, шалений і непередбачуваний, добігає кінця. Останні захисти бакалаврських та магістерських робіт після вдалого складання підсумкової атестації студентами випускних курсів успішно завершені.

Ми плідно працювали і заслуговуємо на гідний відпочинок. А попереду перспективи: набір студентів; початок нового навчального року; міжнародні проєкти; посилення внутрішньої та міжнародної академічної мобільності студентів; випуск власного наукового збірника; акредитація освітніх програм; укріплення Факультету як лідера початкової та дошкільної освіти; ствердження в підготовці практичних психологів та валеологів і, звичайно, підтримка студента!

Шановні колеги! Декан і вся команда офісу факультету зичить вам міцного здоров'я! Використайте відпустку за призначенням: гарно відпочиньте та, набравшись нових сил, знову беріться до старої, але дуже важливої справи: сіяти вічне – вчити і навчати українців!