Ви тут:  Головна Події На урочистій посвяті першокурсників 2023 року в студенти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова!

На урочистій посвяті першокурсників 2023 року в студенти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова!

 

Один з перших знакових заходів у житті кожного студента – урочисту посвяту – було проведено в четвер 14 вересня для першокурсників 2023 року Педагогічним факультетом і Факультетом спеціальної та інклюзивної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова.

 

14.09.23 покладання квітів

 

14.09.23 покладання квітів

 

Офіційна церемонія проходила в блакитній залі центрального корпусу університету, а розпочалася вона покладанням квітів до пам’ятника Михайла Драгоманова, видатного педагога, філософа та громадського діяча, який присвятив своє життя розвитку освіти та підтримці національного духу. Його віра в силу освіти та культури залишається незмінним джерелом натхнення для нашої молоді.

 

14.09.23 гімн 114.09.23 гімн 1


Державний Гімн України, виконаний жестовою мовою студентами факультету спеціальної та інклюзивної освіти, нагадав усім присутнім, що люди, незалежно від своїх фізичних можливостей, мають рівні можливості для реалізації своїх прав і свобод. Як символ рівності та доступності гімн України став об'єднуючим символом для всіх громадян України на шляху до інклюзивного суспільства в усіх сферах життя.

 

ректор 14.09.23

 

Зі словами привітання, а також із цінними та важливими настановами звернувся до першокурсників Віктор Петрович Андрущенко, ректор університету, Президент Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор філософських наук, професор. Побажав молодим здобувачам вищої освіти бути успішними, щасливими та справжніми патріотами обраного ними фаху та своєї країни.

 

Хвилиною мовчання гості та учасники зустрічі подякували нашим відважним захисникам, завдяки яким стало можливим проведення цього свята. Уклінно дякуємо за можливість жити своє життя, навчатися та сприяти розвитку нашої країни Збройним Силам України, медикам, Державній службі з надзвичайних ситуацій та Національній гвардії України!

 

Присутнім були представлені високоповажні гості, надійні та мудрі наставники – проректор з наукової роботи професор Григорій Мирославович Торбін; проректор з міжнародних зв’язків професор Володимир Григорович Лавриненко; проректор з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарської діяльності) професор Ростислав Драпушко; голова Первинної профспілкової організації студентів університету доцент Станіслав Григорович Цибін; керівниця Центру молодіжної політики та соціальних комунікацій доцент Таміла Валентинівна Новіцька; прессекретар служби ректорату та керівниця піар-служби УДУ імені Михайла Драгоманова Тетяна Юріївна Урись.

 

14.09.23 гімн 114.09.23 гімн 1

 

Напередодні урочистостей актив Студпарламенту провів опитування серед студентів на тему «Мрії про студентське життя: погляд першокурсників 2023 року вступу», де здобувачі поділилися своїм унікальним бачення та очікуваннями щодо майбутнього студентського життя. Зібрані відповіді у вигляді постерів студенти вручили ректорові Віктору Андрущенку та своїм деканам Тарасу Олефіренку й Ірині Маркусь, аби через 4 роки на церемонії вручення дипломів перевірити їх виконання.

 

ректор 14.09.23

 

У такий відповідальний день ми не могли не згадати про тих, кого вже немає поруч із нами через повномасштабну війну, яка триває вже 568 днів. Мабуть, не залишилось українця, якого б ця війна не торкнулась. І ми сумуємо… Ми пам’ятаємо:   

7 березня 2022 року в Маріуполі в результаті обстрілу мирного населення російськими окупантами трагічно припинилося життя нашої студентки Ані Саргсян. Світла і життєрадісна 23-річна дівчина навчалася на третьому курсі за спеціальністю «Психологія» Педагогічного факультету.

Студентки факультету спеціальної та інклюзивної освіти – волонтерки: Анастасія Яланська, випускниця 2017 року – навіки 26 річна; Анастасія Тагірова, студентка 2 курсу – навіки 21 річна.

Випускник 2022 року Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Герой України, військовий Командир танку другої танкової роти першого танкового батальйону військової частини Артем Круглик загинув 7 серпня 2023 року під час Контрнаступу на Маріупольському напрямку.

…Хвилиною мовчання драгоманівці вшанували пам'ять тих, хто загинув і більше ніколи не повернеться до рідної домівки.

 

Та життя університету – це постійний рух! Переконатися у цьому можна не лише через університетський медапростір та соцмережі. Драгоманівці подорожують, втілюють круті проєкти, проводять майстер-класи, конкурси і турніри, беруть участь у цікавих челенджах та флешмобах. Разом ми підкорюємо будь-які вершини, адже студенти і викладачі завжди підтримують один одного.

 

14.09.23 Ірина Маркусь

 

Деканеса факультету спеціальної та інклюзивної освіти Ірина Сергіївна Маркусь познайомила присутніх із життям свого структурного підрозділу; згуртованим професорсько-викладацьким складом професіоналів, які мають великий практичний досвід та допоможуть майбутнім фахівцям інклюзивної галузі оволодіти всіма аспектами обраної професії; студентським активом та особливостями насиченого подіями життя студентів під час навчання та в позанавчальний час.

 

 

Студенти старших курсів не залишилися осторонь і з власного досвіду підготували для першокурсників декілька порад у своєму відеозверненні під назвою «Ключові секрети виживання для першокурсників».

 

14.09.23 Тарас Олефіренко

 

Змістовним і насиченим був виступ декана педагогічного факультету професора Тараса Олефіренка, який у своїй промові повідав студентам першого року про умови, особливості та переваги навчання на Педагогічному факультеті та привітав із початком нового навчального року у дружній Драгоманівській родині. Розповів про те, як факультет дбає про свою освітянську родину: засновано першу в Україні Громадську організацію «Українську асоціацію педагогів та психологів початкової, дошкільної та позашкільної освіти» (головною метою якої є захист прав та інтересів випускників, підтримка професійного розвитку та якості підготовки психологів та педагогів початкової та дошкільної освіти, фахівців, які працюють в сфері освіти); започатковано Центр психологічної підтримки; на базі нашого факультету створено Освітній хаб з метою проведення дистанційних занять для дітей України! (Ініціатива покликана підтримати дорослих і дітей, які постраждали від війни). Тарас Олексійович наголосив на тому, що в університеті створені сприятливі умови для самореалізації студентської молоді, а сучасний спортивний комплекс зі стадіоном, басейном та тренажерними залами функціонує для наших здобувачів на безоплатній основі. Усі перелічені переваги навчання на нашому факультеті відкривають широку дорогу для розвитку, самовдосконалення та успішного професійного майбутнього наших студентів.

 

Були представлені й інші високоповажні гості зі складу Педагогічного факультету: заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків, завідувачка кафедри початкової освіти та інноваційної педагогіки професор Олена Валеріївна Матвієнко; заступник декана з навчально-методичної роботи професор Ірина Миколаївна Шапошнікова; заступник декана з роботи зі студентами старший викладач і аспірант Ірина Андріївна Матвієнко; завідувачка кафедри педагогіки професор Наталія Миколаївна Дем’яненко; завідувач кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти професор Денис Борисович Свириденко; завідувачка кафедри дошкільної освіти професор Ганна Георгіївна Цвєткова; завідувач кафедри практичної психології професор Олександр Якович Митник; завідувачка кафедри образотворчого мистецтва професор Олена Леонідівна Шевнюк;  завідувачка кафедри української й іноземних мов і методик викладання в початковій та дошкільній освіті доцент Пугач Юлія Миколаївна.

 

14.09.23 ЗК 114.09.23 ЗК 114.09.23 ЗК 1

 

Декани факультетів урочисто вручили залікові книжки вступникам, які мають вищий рейтинговий бал на рівні 196. Однією з таких студенток педагогічного є Христина Мокренко спеціальності Образотворче мистецтво, а також Вікторія Сіка (спеціальність Дошкільна освіта), Ольга Буракова (спеціальність Початкова освіта), Валерія Харченко (спеціальність Початкова освіта), Анастасія Чубар (спеціальність Початкова освіта), Вікторія Вітрів (спеціальність Психологія), Діана Борисюк (спеціальність Психологія), Віра Щирова (спеціальність Психологія). Нашим відмінникам-першокурсникам вручив залікові книжки Тарас Олексійович Олефіренко і висловив свою впевненість в успішному професійному майбутньому наших здобувачів.

 

14.09.23 ЗК 114.09.23 ЗК 114.09.23 ЗК 1

 

14.09.23 ЗК 1 14.09.23 ЗК 1

 

14.09.23 ЗК 1

 

Створенню особливого святкового настрою сприяла насичена програма заходу, модератором якого є Ірина Андріївна Матвієнко, а також майстерна робота ведучих – студенток двох факультетів Анастасії Щербатюк та Анастасії Сокури.

 

IMG 6506

 

IMG 6506

 

Щиро дякуємо за підтримку і допомогу в організації свята вихованцям танцювального театру особистості D-T.O.P. під керівництвом Черненка Микити Олександровича, Чистякової Ольги Анатоліївни та Черненко Наталії Володимирівни, яка є випускницею драгоманівського університету  2010 року. Вітаємо творчий колектив із нагородженням Почесною грамотою.

 

IMG 6506

 

IMG 6506Також відзначено Почесною грамотою ансамбль «Пульс» під керівництвом Заслуженої артистки України, відмінниці освіти України Олесі Борсук за їхню участь і допомогу в організації нашого заходу.

Грамоти колективам вручив особисто ректор академік Віктор Петрович Андрущенко та подякував молодим вихованцям за святкову атмосферу, створену в нашому залі. Юні артисти зворушили серця талановитим та глибоким виконанням хореографічних номерів.

 

IMG 6580

 

Талановиті студенти Педагогічного привітали першачків своїми щирими виступами: оплесками зустріли присутні на сцені запальний танець студентки магістратури Ольги Параниці та вокально-інструментальне виконання творчого дуету здобувачів вищої освіти першого року навчання Анастасії Сабірової (бакалаврат) та Андрія Мудрака (магістратура)!

 

IMG 6580


IMG 6745

 

Проникливо і професійно прозвучала фінальна пісня у виконанні надзвичайно талановитого співака Данііла Клягіна, соліста Заслуженого академічного зразково-показового оркестру Збройних Сил України, аспіранта факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського.

 

14.09.23 оркестр МФ

 

Безмежно вдячні факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського за музичний супровід: ваші виступи завжди проникають до серця та залишають незабутні враження, ваша музика стає джерелом натхнення та мотивації. І ми розуміємо, що такого рівня таланти розквітають та розвиваються тільки під професійним керівництвом неймовірного та талановитого наставника, декана факультету Василя Ілліча Федоришина. Щиро вдячні за ваш професіоналізм та творчий внесок в життя та розвиток нашого університету.

 

Вітаємо вас, шановні першокурсники, теперішні студенти! Нехай кожен навчальний рік у драгоманівському університеті стане для вас роком розвитку й самовдосконалення!

Тільки вперед і тільки до Перемоги під мирним блакитним небом України!

 

 

IMG 6764