Ви тут:  Головна Події Майбутні вчителі початкової школи на захисті дітей під час війни

Майбутні вчителі початкової школи на захисті дітей під час війни

У ці скрутні для нашої країни часи студенти й викладачі кафедри педагогіки і методики початкового навчання педагогічного факультету НПУ імені М. П. Драгоманова постійно підтримують один одного. Кафедрі вдалося зберегти тісний зв'язок зі здобувачами та викладачами й встановити міцну позанавчальну комунікацію. Також було евакуйовано студентів з міста Києва та створено сприятливі умови тим студентам, хто залишився в гуртожитку. 

 

Єзерська уроки

На фото: Анастасія Єзерська проводить урок зі своїм 2 класом

 

Єзерська уроки

 

Здобувачі та викладачі активно долучаються до волонтерської роботи, а саме: стають тероборонцями, шукають продукти та ліки, доставляють гуманітарну допомогу, плетуть маскувальні сітки, поселяють жінок і дітей, готують їжу для переселенців та воїнів ЗСУ, допомагають літнім людям, проводять заняття для дітей, збирають теплий одяг для переселенців. Усі по можливості перераховують гроші на допомогу нашим воїнам.

 

Єзерська уроки

 

Протягом лютого-березня  на базі кафедри  педагогіки і методики початкового навчання для українських дітей були організовані онлайн-заняття, які проводять студенти (Щербатюк Анастасія, Параниця Ольга, Артюх Дарина, Химич Марта, Варенюк Олександра, Бура Анна, Олексенко Яна, Пономаренко Ірина) та викладачі кафедри. Майже кожного дня заняття з української та англійської мови, «Я досліджую світ», образотворчого мистецтва та технологій, а також вкрай важливі дитячі психологічні тренінги для подолання травматичних наслідків воєнного стану нашої держави, зокрема арттерапія та багато інших цікавих занять. Демонструючи високу підготовку, використовуючи сучасні технології та вдаючись до емпіризму, наші студенти продовжують опановувати педагогічне мистецтво розвивати багатство нашої нації – наших дітей.

 

З 24 березня 2022 р. відповідно до наказу ректора  НПУ імені М.П. Драгоманова  №58 від 21 березня 2022 року викладачі кафедри змогли організувати проведення  навчальних занять для студентів спеціальності «Початкова освіта» (денної, заочної та дистанційної форми навчання)  та продовжити готувати сучасних вчителів для Нової України в умовах дистанційного навчання.  Використовуємо для зв’язку усі засоби: освітні платформи MOODLE, GOOGLE CLASSROOM, технології мобільного навчання через месенджери та електронну пошту!   

 

Окремі історії з життя студентів кафедри педагогіки і методики початкового навчання в умовах воєнного стану нашої країни:

 

💙💛«Добігали кінця останні дні зими. Кожен з нас, українців, уявляв собі пробудження природи, запах різноманітних трав, квітів і заквітчану Україну. Аж тут, ті, від кого не чекали, наважились обірвати наше мирне спокійне життя. Всі жителі, від малого й до старшого, стали на захист своєї землі. Не сміє ніхто вказувати нам, як жити. На деякий час призупинили навчання, а ми, студенти спеціальності «Початкова освіта», також включились допомагати нашим воїнам, бо всі разом ми сильні. Готували їжу для наших захисників, старались забезпечити їх теплим одягом, а також, робили усе, щоб вони відчували тил за своїми плечами, теплоту і відданість наших сердець».

 

💙💛«Я, Радченко Анна, особисто відчула це горе на своїй історії. Мій будинок у Макарові на Київщині дуло зруйновано. Попри нестерпний біль в душі, я маю промінь надії, котрий дає мені надію, що все буде добре. Приїхавши до іншої області, виявилося, що тут багато моїх знайомих та земляків. Разом із моєю сім'єю ми займаємося волонтерством, забезпечуємо коштами та гуманітарною допомогою, котру нам дають. Разом із мамою ми готуємо та збираємо їжу, яку передають нашим хлопцям. Кожен із нас хоче, аби це все закінчилося, тому і докладаємо максимальні сили, які ми маємо».

 

💙💛«Мене зовуть Катерина, я студентка 2 курсу спеціальності "Початкова освіта" НПУ ім. М.П. Драгоманова. У цей нелегкий час для всіх нас у своєму маленькому містечку на Полтавщині я намагаюсь допомагати нашій армії та переселенцям – збираємо гуманітарну допомогу (одяг, продукти харчування, засоби гігієни). Також, усією громадою ми плетемо сітки для захисників і збираємо їм теплий одяг, а місцеві майстрині шиють бронежилети та спальні мішки. Я вірю у нашу перемогу! Все буде Україна!»

 

💙💛«С 25 февраля по 10 марта была волонтёром в Сильпо в городе Коростень, Житомирской области, помогала выставлять товар, следила за полками, что бы выставленный товар совпадал по цене и стоял на месте, когда была тревога, старались быстро вывести людей из помещения и самим выйти».

 

💙💛«Займаємось пошуком та облаштуванням житла для біженців у нашому місті (м.Дрогобич) та пошуком допомоги для них від жителів міста. Стараємось завжди бути на зв’язку з гостями нашого міста».

 

💙💛«У нашому селі проводилася акції збір продуктів і речей першої необхідності, ми з родиною залучилися, аби допомогти нашим ЗСУ, щоб швидше настала перемога. Продуктів було дуже багато, тому ми допомогли завантажити їх на машину, яка доставить це все на Черкаси. Також на підтримку непереможній армії відправила кошти і так зробили всі мої знайомі та друзі. Перемога буде за нами! Слава Україні».

 

💙💛«Провожу різноманітні заняття з дітьми, старались їх трошки відволікти. Дуже багато питань задають маленькі українці. Їм не зрозуміло: чому чути гуркіт, чому звучить сирена і чому ми усі маємо бігти в бомбосховище».

 

💙💛«Я допомагаю страшим людям у придбанні продуктів харчування, по господарству».

 

💙💛«Навіть покинувши рідну домівку, я продовжую допомагати нашій неньці Україні та приєдналася до польських волонтерів, що плетуть маскувальні сітки для наших бравих воїнів. В кожну зав'язку я вкладала всю свою душу і любов до України. Це так неймовірно, що навіть за кордоном я можу продовжувати допомагати своїй Батьківщині».

 

Студенти, які працюють вчителями або асистентами, дистанційно навчають діток: Оксана Кононенко, Катерина Грибенюк, Роксолана Давидович, Тетяна Прасол, Анастасія Єзерська, Олеся Герич. Олександра Сугак. В понеділок планує продовжити навчання своїх учнів і Руслана Шульга.

 

Єзерська уроки

На фото: Тетяна Прасол проводить урок

 

Єзерська уроки

Олеся Герич, крім того, була ще й волонтером: розподіляла гуманітарну допомогу.

 

Студентка Аня Пацина розповіла: «вчу дітей дистанційно у форматі консультацій, проводимо всі уроки, прихистили в себе біженців, після дистанційних уроків ходжу в місцеву школу плести сітки».

 

Єзерська уроки

 

Оля Щепна у своєму селі допомагає волонтерам, збирають продукти, готують їжу, займалась плетінням сіток.

 

Єзерська уроки

Плетіння маскувальних сіток з  освітянами Хмельницької обл. (професор кафедри педагогіки і методики початкового навчання Васютіна Т.М.)

 

Наш вільний слухач Мілена Овдієнко написала, що допомагає на кіберфронті. Настя Чемес працює у дитячому садочку в Польщі.

 

А наша студентка з Китайської народної республіки Цзивей Лі, яка тепер вже перебуває на батьківщині, під час першої тривалої комендантської години в Києві розносила їжу людям у притулку.

 

Ми всі вирімо в те, що перемога буде за нами, бо за нами сила правди. І знову заквітчаються наші поля, відбудуємо міста й села – і наша Україна стане ще красивішою. 

 

«Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була. Яка біда мене, яка чума косила! —  а сила знову розцвіла…» (П. Тичина)

 

Кафедра педагогіки і методики початкового навчання