Ви тут:  Головна Події Колективна монографія – вагомий доробок професорсько-викладацького колективу Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова

У березні 2024 року вийшла друком колективна монографія «Теоретичні і технологічні засади професійної підготовки здобувача вищої освіти до формування соціально успішної особистості у дитинстві» за загальною редакцією Віктора АНДРУЩЕНКА, ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, дійсного члена НАПН України, професора.

У колективній монографії презентовано філософсько-психодинамічний формат розуміння сутності психіки в її цілісності; розкрито зміст та структуру соціально успішної особистості дитини дошкільного та молодшого шкільного віку, описано роль значущих дорослих (батьків, вихователів та вчителів) у становленні такої особистості; охарактеризовано теоретичні і технологічні засади професійної підготовки практичного психолога, вихователя та вчителя початкової школи на педагогічному факультеті Українського державного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова щодо забезпечення щасливого дитинства. Увесь матеріал представлено у двох розділах.

Перший розділ «Теоретичні і методологічні засади формування соціально успішної особистості у дитинстві» починається з презентації дослідження дійсних членів НАПН України Андрущенка В.П. та Яценко Т.С., спрямованого на пізнання психіки в її цілісності. У розділі представлена сутність щасливого дитинства та психолого-педагогічні умови його забезпечення у родинному та соціальному середовищі закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Другий розділ «Професійна підготовка практичного психолога і педагога до формування соціальної успішності особистості дитини дошкільного і молодшого шкільного віку» присвячено проблемі розвитку особистості психолога і педагога нової формації. Охарактеризована роль фахових дисциплін та дисциплін за вибором на педагогічному факультеті УДУ імені Михайла Драгоманова у набутті майбутніми практичними психологами, вихователями ЗДО та вчителями початкових класів ЗЗСО професійними знаннями та уміннями щодо здійснення психолого-педагогічного супроводу становлення соціально успішної особистості дитини дошкільного та молодшого шкільного віку.

Монографію адресовано здобувачам вищої освіти, викладачам ЗВО, вчителям ЗЗСО, вихователям ЗДО, науковцям. Можна ознайомитися з матеріалом монографії за посиланням: https://enpuir.npu.edu.ua/handle/123456789/44337

Колективна монографія ПФ УДУ 1.04.24