Ви тут:  Головна Події Із Міжнародним днем освіти під гаслом «Навчання заради міцного миру»! 🌐🎓 🕊

Із Міжнародним днем освіти під гаслом «Навчання заради міцного миру»! 🌐🎓 🕊

 

24 січня 2024 року світова спільнота вже вшосте відзначила Міжнародний День освіти, який був уперше проголошений у 2018 році Організацією Об'єднаних Націй для відзначення ролі освіти для миру та розвитку. «Освіта – це найпотужніший інструмент для зміни світу. Вона дає дітям сходи, якими вони можуть вибратися зі злиднів, та шлях до перспективного майбутнього», – наголосили в ООН.

 

В усьому світі цей день покликаний звернути увагу на актуальні проблеми в галузі освіти, а також на той факт, що країни не в змозі виконати зобов’язання в досягненні Цілей сталого розвитку на період до 2030, взяті ними дев’ять років тому.

 

За інформацією ЮНЕСКО, на сьогодні 262 мільйони дітей і молодих людей не відвідують школу; 617 мільйонів дітей і підлітків не володіють елементарними навичками читати і рахувати; менше 40% дівчаток у країнах Африки на південь від Сахари отримують початкову середню освіту і приблизно 4 мільйони дітей і молодих людей із числа біженців не відвідують школу (їх право на освіту порушується, що неприпустимо); 750 мільйонів молодих людей і дорослих, як і раніше не вміють читати і писати. Менш ніж одна з п’яти країн юридично гарантує 12 років безкоштовної обов’язкової освіти.

 

Без забезпечення всеохоплюючої та справедливої якісної освіти, без створення можливості навчання протягом усього життя для всіх держав не вдасться розірвати коло бідності, що залишає мільйони дітей, молодь і дорослих за рамками процесу розвитку.

 

Шостий Міжнародний день освіти відзначили цьогоріч під гаслом «Навчання заради міцного миру». Світ бачить сплеск насильницьких конфліктів, які супроводжуються тривожним зростанням дискримінації, расизму, ксенофобії та мови ненависті. Вплив цього насильства виходить за межі географічних, гендерних, расових, релігійних, політичних, офлайнових та онлайнових кордонів.

 

Активна прихильність до миру сьогодні є більш нагальною, ніж будь-коли: як підкреслюється в Рекомендації ЮНЕСКО про освіту в інтересах миру, прав людини і сталого розвитку, центральне місце в цих зусиллях посідає освіта. Навчання в ім'я миру має бути трансформативним і допомагати учням набувати необхідних знань, цінностей, поглядів, навичок і моделей поведінки, щоб стати провідниками миру у своїх громадах.

 

Попри те, що ми змушені жити в умовах несправедливої загарбницької війни, підтримуємо переконання, що якісна освіта здатна надати людині компетентності, необхідні для життя в демократичному суспільстві, спрямованому на забезпечення миру й розвитку.

 

Цьогорічний Міжнародний день освіти ЮНЕСКО присвятила вирішальній ролі освіти та вчителів у протидії мові ненависті – явищу, яке останніми роками набуло масового характеру завдяки використанню соціальних мереж, завдаючи шкоди структурі наших суспільств.

 

Пам’ятаємо, що освіта є одним з прав людини, суспільним благом і державною відповідальністю, та віддаємо належне силі знань і його центральній ролі в забезпеченні добробуту людей і планети.

 

день освіти 2024