Екскурсія музейним комплексом "Музей звитяги українського народу" у супроводі Олександра Ушинського: правда війни очима захисника
18 квітня о 14 00 відповідно до заходів, які передбачені в рамках проведення тижня науки на Педагогічному факультеті УДУ імені Михайла Драгоманова, доцентом кафедри педагогіки (очолюваної доктором педагогічних наук, професором Світланою Кушнірук) Лесею Порядченко було організовано онлайн-екскурсію музейним комплексом "Музей звитяги українського народу" в селищі Володарка Білоцерківського району Київської області. Цей музейний комплекс започаткував Капітан ЗСУ, Кіборг, військовий волонтер Олександр Ушинський.
Олександр Євгенович – це унікальна особистість, істинний син українського народу, який, будучи на вищих керівних посадах, із перших днів війни взяв до рук зброю і пішов захищати рідну землю від ворога. Пройшов Іловайськ, захищав донецький аеропорт, побував у рашистському полоні, а наразі, через свій вік, допомагає нашим воїнам, доставляючи їм провізію в самі гарячі точки бойових дій.
Дорогами війни, починаючи з Євромайдану, де брав активну участь в обороні мітингувальників від беркуту, Олександр Євгенович збирав артефакти, які згодом стали експонатами його музею, що він започаткував у рідній школі в селищі Володарка.
Музейний комплекс складається з п'яти музейних кімнат, які передають стійкість і незламність українського народу у боротьбі з ворогом.
До онлайн-екскурсії доєдналися не лише студенти і викладачі УДУ імені Михайла Драгоманова, а й батьки студентів, знайомі і друзі Олександра Євгеновича з України та інших країн світу. Тож можемо сказати, що наша екскурсія мала міжнародний формат.
У ході зустрічі Олександр Євгенович розповів про події на майдані та про своїх побратимів, з якими він контактував під час революції гідності, і про страшні роки голоду-геноциду 32-33 рр. 20 століття, який довелося пережити нашому народу за прикладом одного маленького села Тарган, де загинули цілі родини, а загалом близько 400 осіб. Саме в цьому селі ще в далекому 1986 році Олександр Євгенович власними силами встановив перший у світі пам'ятник голоду-геноциду 32-33 років.
Цього року в музейному комплексі було відкрито пам'ятник нашому пророку Тарасу Шевченку та Шевченкову світлицю, де зібрані твори Великого кобзаря різних років.
Розповів Олександр Євгенович і про своїх побратимів у російсько-українській війні, і про свого бойового собаку Елвіса, і про статки, які нагрібали окупанти для своїх, але не довезли, бо стали перегноєм на нашій вільній українській землі, і про тих матерів, які поховали своїх кровиночок, а їхні мужні сини стали воїнами небесного війська.
У кінці екскурсії глядачі не хотіли відпускати Олександра Євгеновича, висловлюючи йому слова вдячності за Україну, за те, що зберіг для наступних поколінь всі артефакти звитяги і незламності українського народу.
Слава Україні, Слава нашим Захисникам!
Щиро дякуємо Олександру Євгеновичу за його великий і нелегкий життєвий шлях у боротьбі за вільну і незалежну, квітучу Україну!